Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Witajcie :) Handzia, gratuluję córeczki :) Ciesze się, ze poznałas płeć :D Nam też się podoba imię Gabrysia, ale ustaliliśmy, że jak będzie córeczka to będzie Alicja, a jak chłopczyk to Mikołaj:) Zostałam tylko ja i młodamama. Młodamamo nie martw się, znając życie to ja jako ostatnia pewnie się dowiem. Za tydzień wizyta i właśnie przez to, że bardzo chciałabym poznać płeć jak na złość pewnie nic nie będzie widać :D Zawsze jednak w pierwszej kolejności pytam panią doktor, czy wszystko dobrze się rozwija i maleństwo ma odpowiednie rozmiary. Dopiero potem mówi mi czy między nóżkami coś widać czy też nie. Tak czy siak, zaczęła mnie bawić ta zabawa w ciuciubabkę z moim Maluszem ;););) Co do tych wczesnych porodów to ja też sie nasłuchałam nie mało, nie zawsze też opowiadania te konczyły się happyendem, wiec jak widac różnie może być. Nie ma co się jednak nakręcać i trzeba myśleć pozytywnie. Ja po kolejnej takiej historii potrafię się nieźle zdołować i potem siedzi mi to w głowie, więc wole nie myśleć... Dziś fajna pogoda, jest wiaterek, jest czym oddychać. Kupiłam sobie truskawki i zaraz będę robić koktail, mmm kocham! Chętnych zapraszam na degustacje ;) Miłego dnia :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
handzia gratulacje:):) ciesze sie bardzo:**************** No to jeszcze tylko na Was dziewczyny czekamy kiedy macie wizyty???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madleenn bardzo fajny ten artykuł :) Co do dwóch imion to jestem przeciwniczką i mój mężuś też, bo nasi znajomi mają przez to tylko problemy. Zostanie chyba Weronika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madleenn bardzo fajny ten artykuł :) Co do dwóch imion to jestem przeciwniczką i mój mężuś też, bo nasi znajomi mają przez to tylko problemy. Zostanie chyba Weronika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
Witam:) Dopiero wróciłam z miasta- byłam zapłacić rachunki, kupiłam troche owoców, teraz odpoczywam po wyprawie. Handzia- Gratulację!! Na pewno bardzo się cieszysz, że znasz już płeć:) Netka, młoda mama- wy też się dowiecie na wizycie- tym razem Wasze maluszki na pewno z ochotą rozchyla nóżki. Nie wiem kto pytał ale to mój mąż uparł sie na zielony wózek. Wizytę mam na 9 czerwca i nie ukrywam , że bardzo się boję stanąć na wadze u lekarza, Wszystko idzie mi w uda i tyłek. Mi osobiscie historie o wczesnych porodach nie straszne. Będąc w szpitalu napatrzyłam się na różne sytuacje i dość się osłuchalam od kobiet z sali. Poza tym jak cos ma być to się nie uniknie. Ogólnie jestem raczje pozytywnie nastawiona. Teraz prześladuje mnie mysl, że na porodówce podadzą mi chłopca:):):):) Nie wiem jak Wy ale ja bardziej niż porodu boję sie tego co mnie czeka po. Czy gojenie rany po cesarce, czy gojenie krocza. Ogólnie ból i złe samopoczucie. Najgorsze jest to, że nie mam z kom pogadać o tym jak to wszystko wygląda po urodzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
netka, jak by nie bylo dowiesz sie pierwsza, bo zobacz termin masz na 14 a ja na 27 :P Dla mojego na obiad zrobilam az 16 golabkow :D ucieszy sie chlop :D a sobie jajko sadzone, mizeria i mlode ziemniaczki w mundurkach, mniam :) wizyte mam 20 czerwca ;] ale bez usg ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smerfaskr - ja to boje porodu strasznie :( nakrecam sie czytajac tematy o porodach i pologu ;/ a pozniej nie moge przestac o tym myslec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki a Wam czasem Wasi lekarze nie mówili, że4 macie po 20 tyg robić badanie z tą glukozą? Bo ja mam dopiero wizytę 11 lipca a to juz będzie 29 tydzień i mówił zeby robić to badanie tuz przed wizytą, nie wiem czy to nie za późno???? i ja też dostałam dawkę 75 :( Jak będę mieć wolne to pobiegnę znów do pepco po ciuszki, ostatnio widziałam pajacyk welurowy biały z różowymi nadrukami czy to były jakieś naszywki w rozm 56, piękne ale typowe dla dziewczynki, teraz juz mogę sobie pozwolić :) i w ogóle na czerwiec przeznaczam kaskę na ubranka i inne drobniutkie zakupy a lipiec na kocyki, łóżeczko, pościel, wanienkę, sierpień na wózek i kosmetyki. Jestem taka zadowolona, boję się napisać nawet że szczęśliwa. Ale jak tu zdrobniale mówić do Weroniki? Werka, Weronka???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja raz obejrzałam pare m-cy temu film z porodu, wszystko było widać, naciecie krocza też.... Od tej pory już nie patrzę nawet na tego typu filmy czy zdjęcia, w ogóle nie chce myśleć o porodzie, po co juz się teraz stresować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gajga83
My do naszej Weronisi mówimy Nisia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie to zawsze znajdzie się jakieś zdrobnienie :) my też sobie poradzimy, bo mój mężulek już nie chce słyszeć o innym imieniu i zabronił mi nawet myśleć o zmianie ;) A tak poza tym mam brać potas bo mam skurcze łydek i powiedział mi gin że szybko trzeba działać bo potem macica też będzie się kurczyć z braku potasu, a to wiadomo co oznacza. Mam też jeść dużo pomidorów, bananów i pić ciągle soki też z pomidorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teoretycznie może tak być, bo wizyte mam już za tydzień, ale wiesz, mój brzuszek nie jest jakiś mocno pokaźny, Maluszek też nie jest duży, więc różnie to może być. Ostatnio tymi swoimi szkitkami tak się oplotło, że nic a nic nie było widać. Nie chcę się więc nastawiać, że teraz na pewno się dowiem, bo różnie może być. Moja znajoma do samego porodu nie wiedziała co będzie, bo maleństwo obracało się dupcią i tyle było znać ;) Smerfaskr, fajnie Ci się zrymowało :D Co do porodu i tego co będzie potem to ja staram się nie myśleć. Mnie z kolei bardziej przeraża poród. Ten ból i tego, że nie dam rady. Myślę, że gdy Maleństwo już pojawia się na świecie to mimo pobolewania krocza czy rany po cc, kobieta ma w sobie taką adrenalinę, że znajduje w sobie siły aby zajmować się maluszkiem. Myślę też, że najtrudniejszy pierwszy miesiąc, potem im dzidzia większa tym bardziej wiemy czego się spodziewać i nie przygniata to tak. :) Gołąbki - mniam!! Ja dziś mam chińczyka, a jutro może klepne jajko sadzone :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to dla tych które mają tę problemy ze skurczami łydek Źródło Porcja 100 g Zawartość Suszone morele 14 sztuk 1666 Suszone rodzynki dwie garście 833 Migdały opakowanie 778 Awokado jedna trzecia owocu 600 Mięso z indyka mała pierś 460 Banan pół owocu 395 Melon mały plaster 382 Łosoś połowa filetu 371 Ziemniaki 2 sztuki 357 Szpinak gotowany 2 filiżanki 345 Kiwi 1 owoc 290 Pomidory 2 sztuki 282 Grejfrut 1 owoc 277 Potas jest składnikiem rozpuszczalnym w wodzie i jeśli chciałbyś gotować warzywa w tradycyjny sposób to musisz się liczyć z tym, że zostanie on w większości wypłukany i nie trafi do Twojego organizmu. Jako przykład można podać ziemniaki (bardzo zasobne w potas), które podczas gotowania w wodzie tracą aż połowę zawartości potasu, a jeśli przygotujesz je na parze to wtedy "ulotni" się z nich jedynie 6 % całkowitej zawartości potasu. nne produkty bogate w potas: * produkty zbożowe: kasza gryczana, jęczmienna, otręby pszenne, płatki kukurydziane, płatki owsiane, pszenne, pieczywo żytnie, pieczywo chrupkie, chleb pumpernikiel; * mleko sproszkowane zagęszczone; * mięso i jego przetwory; * suche nasiona roślin strączkowych; * ryby; * warzywa: ziemniaki, surowe buraki, brukiew, bakłażany, cukinie, czosnek, koperek zielony, pomidory, szpinak, bób, botwinka (boćwina), chrzan, groszek zielony, kalarepa, pietruszka, grzyby, keczup, koncentrat pomidorowy; * suszone owoce (są one znacznie bogatsze w potas od świeżych): morele, figi, jabłka, rodzynki, awokado, banany; * świeże owoce: agrest, banany, brzoskwinie, morele, melon, porzeczka czerwona, porzeczka czarna, winogrona, ananasy, suszone owoce, pestki słonecznika, soki i koncentraty owocowe; * wyroby cukiernicze: kakao, czekolada, chałwa, orzechy, rodzynki, makowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :D Handzia gratuluje coreczki :) Ja juz po wizycie u pani doktor, glukoza ladnie wyszla ;) Przytylam tez ladnie :P Madleenn fajny ten artykul ;) Megan w 32 tygodniu brzdac da sobie rade, gorzej by bylo wczesniej. MEGAN86.........25......27 tc.....51.5 + 6.5 kg..167cm.....01.09 - Synek Dawid Ajponka...........27......27 tc......65.. + 6 kg................02.09 - Córka Karolinka kama111111......29......26 tc...........+ 7 kg.................02.09 Synek Manuel Polcia91...........21......26 tc..............54kg...168 cm...08.09 - Synek Olivier giga 83.............28 .....25 tc..... 60..+ 7 kg.... 167 cm....09.09 - Córka Karolina Madleenn..........27......25 tc..... 65..+ 8 kg.....179 cm...10.09 - Synek smerfaskr..........26......24 tc...........- 2 kg.....160 cm...12.09 Córka Karolina Netka0902.........29......24 tc..........+ 2 kg.................14.09 - ??? Obzartuszek.......27......24 tc..........- 2.5 kg.................15.09 - Córka Olczak..............25......23 tc......73..+ 5 kg..178 cm.. ..20.09 - Córka Dagmara brak ciąży .........29......22 tc......74,8 kg........172 cm...22.09 - Synek. 1Alexia2............23......23 tc...........+ 4 kg................23.09 - Córka agi_91..............20......23tc............+ 4 kg................24.09 - Synuś Olafek handzia26..........26......23 tc......52..+ 6 kg....160 cm..25.09 - Córcia Betismile...........24......23tc......67..+ 6 kg....174 cm....25.09 - Synek MEGISU78...........34......23 tc ..........+ 5 kg................26.09 - Córka Robwalka...........36......23 tc...........+ 5 kg................27.09 - Synek Kacper mlodamamapyta...21......23 tc.....46...+ 5 kg....167 cm...27.09 - ??? HankaRumcajsa....28......21 tc.....64...+ 2,5 kg..173 cm...30.09 Synek Cypisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HankaRumcajsa
Ello Cioteczki! Biliśmy dzisiaj z mężem na podglądaniu małego. Młody już waży 619g i pierwsze co nam dziś pokazał na badaniu to siurka. Bezwstydnik jeden ;-) a tak poza tym wszystko było pięknie widać i jest w porządku. Grzeczne maleństwo ❤️👄 Aktualizuje tabelkę MEGAN86.........25......27 tc.....51.5 + 6.5 kg..167cm.....01.09 - Synek Dawid Ajponka...........27......27 tc......65.. + 6 kg................02.09 - Córka Karolinka kama111111......29......26 tc...........+ 7 kg.................02.09 Synek Manuel Polcia91...........21......26 tc..............54kg...168 cm...08.09 - Synek Olivier giga 83.............28 .....25 tc..... 60..+ 7 kg.... 167 cm....09.09 - Córka Karolina Madleenn..........27......25 tc..... 65..+ 8 kg.....179 cm...10.09 - Synek smerfaskr..........26......24 tc...........- 2 kg.....160 cm...12.09 Córka Karolina Netka0902.........29......24 tc..........+ 2 kg.................14.09 - ??? Obzartuszek.......27......24 tc..........- 2.5 kg.................15.09 - Córka Olczak..............25......23 tc......73..+ 5 kg..178 cm.. ..20.09 - Córka Dagmara brak ciąży .........29......22 tc......74,8 kg........172 cm...22.09 - Synek. 1Alexia2............23......23 tc...........+ 4 kg................23.09 - Córka agi_91..............20......23tc............+ 4 kg................24.09 - Synuś Olafek handzia26..........26......23 tc......52..+ 6 kg....160 cm..25.09 - Córcia Betismile...........24......23tc......67..+ 6 kg....174 cm....25.09 - Synek MEGISU78...........34......23 tc ..........+ 5 kg................26.09 - Córka Robwalka...........36......23 tc...........+ 5 kg................27.09 - Synek Kacper mlodamamapyta...21......23 tc.....46...+ 5 kg....167 cm...27.09 - ??? HankaRumcajsa....28......23 tc.....64...+ 6 kg....173 cm...30.09 Synek Cypisek ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a pobolewa was brzuch czasami? Tak w dolnej części? Bo mnie tak właśnie pobolewa i strasznie sie boje... :-( jestem trochę przerażona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu, mnie też pobolewa tak dosyć często. Uczucie jakby takiego ciągnięcia w dół. Mało przyjemne. Dziś też się tym zaniepokoiłam, ale podobno to normalne. Przy najbliższej wizycie spytam lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Witam przyszłe Mamusie :) Już się dopisuję do tabelki :) Aktualizuje tabelkę MEGAN86.........25......27 tc.....51.5 + 6.5 kg..167cm.....01.09 - Synek Dawid Ajponka...........27......27 tc......65.. + 6 kg................02.09 - Córka Karolinka kama111111......29......26 tc...........+ 7 kg.................02.09 Synek Manuel Polcia91...........21......26 tc..............54kg...168 cm...08.09 - Synek Olivier giga 83.............28 .....25 tc..... 60..+ 7 kg.... 167 cm....09.09 - Córka Karolina Madleenn..........27......25 tc..... 65..+ 8 kg.....179 cm...10.09 - Synek smerfaskr..........26......24 tc...........- 2 kg.....160 cm...12.09 Córka Karolina Netka0902.........29......24 tc..........+ 2 kg.................14.09 - ??? Obzartuszek.......27......24 tc..........- 2.5 kg.................15.09 - Córka Olczak..............25......23 tc......73..+ 5 kg..178 cm.. ..20.09 - Córka Dagmara brak ciąży .........29......22 tc......74,8 kg........172 cm...22.09 - Synek. 1Alexia2............23......23 tc...........+ 4 kg................23.09 - Córka agi_91..............20......23tc............+ 4 kg................24.09 - Synuś Olafek handzia26..........26......23 tc......52..+ 6 kg....160 cm..25.09 - Córcia Betismile...........24......23tc......67..+ 6 kg....174 cm....25.09 - Synek MEGISU78...........34......23 tc ..........+ 5 kg................26.09 - Córka Robwalka...........36......23 tc...........+ 5 kg................27.09 - Synek Kacper mlodamamapyta...21......23 tc.....46...+ 5 kg....167 cm...27.09 - ??? HankaRumcajsa....28......23 tc.....64...+ 6 kg....173 cm...30.09 Synek Cypisek Mama28..............28......23 tc.....69 + 8kg!!!....168cm....27.09. Córeczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Dziewczyny ja też tak mam,że mnie brzuch pobolewa i też się trochę tym martwię i wkręcam,że to np. szyjka macicy, ale mam nadzieję, że to tylko moje schizy. Wszystko jest ok! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
Dziewczyny, bo tak się zastanaiwam nad prześcieradłem do łóżeczka... To głupie ale nie wiem czy kupić frotte czy bawełniane? O frotte myslalam na czas zimy, bo ciepłe ale bawełenka zdrowsza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi_91
Ja też mam te bóle brzucha... ale nie martwie się bo już pytałam lekarza i powiedziała że jest to normalne :):) Byłam dzisiaj u hematologa i mam zapalenie nerek... nieciekawie ale cóż trzeba działać żeby było dobrze dla mojego malutkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedzi kochane o bólach brzucha, to wszystko chyba przez ten artykuł co wczoraj czytałam o przedwczesnych porodach, teraz mam schizy :-( Przygotowuje sie do snu to moja maluszkowa szaleje :-) kopie straszliwie :-) ruchliwa jest bardzo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zauważyłam, że jak wstaje rano po całej nocy leżenia, że mała jest tak ułożona że strasznie mi ciśnie na dolne partie brzucha, dopiero póżniej się układa tak, że i mi jest wygodnie. też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczor! dzis u mnie w domu byly imieniny wiec od rana goscie ... co po chwile ktos sie schodzil...:) strasznie u nas dzis wialo :/ handzia26 gratuluje coreczki:D cale pol kg szczescia :D z tego co wiem to test obciazenia glukoza robi sie miedzy 24 a 28 tc. HankaRumcajsa fajnie ze z synkiem wszystko ok :) Polcia kg sie nie przejmuj zrzucisz po a najwazniejsze ze z Olivierkiem wszystko dobrze :) co do porodu to kiedys sie balam a teraz jakos mi minelo tlumacze sobie ze jakos wyjsc musi i ze wszystkie daja rade to ja tez dam a bolec musi ale przeciez poboli i przestanie a synek wszystko wynagrodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu na pewno wszystko dobrze a jak rosnie i sie rozciaga to troche musi ciagnac nic sie nie martw i nie czytaj za duzo bo sie czlowiek nie potrzebnie nakreca :), moj tez teraz na wieczor szaleje caly brzusio mi skacze hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki!melduję się dzisiaj jako pierwsza-nie śpimy od 6,zauważyłam,że jak przebudzę się w nocy do wc to mały zaczyna się wiercić,codziennie bawię się z nim w to pukanie i do niego mówię-czasami tak wierci się w środku,że aż śmieję się w głos!co do pobolewania,to owszem zdarza się,ale u mnie tak jakby w okolicach jajników-na tej wysokości-staram się o tym nie myśleć i nie wkręcać,że coś się dzieje-stwierdzam,że to tak raczej ma być!wczoraj poczytałam topic o tym która dziewczyna krzyczała podczas porodu-więc na kilkanaście wpisów,to nie krzyczały dwie bo nie miały siły,później poczytałam w necie o bólach przedporodowych i partych-to jakaś makabra-mam nadzieję,że dam radę!jutro idę do lekarza na kontrolę-znowu zobaczę mojego synka na usg-już nie mogę się doczekać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w deszczowy poranek:) Ja juz w pracy jak zwykle ale dzis znowu krócej bo jade po m do szpitala juz po operacji i teraz rehabilitacja w domu. Mnie tez czesto pobolewa brzuch, staram sie o tym nie myslec zeby sie nie nakrecac a jak uz boli bardzo to wtedy biore nospe. Natomiast wczoraj zauwazyłam ze jak duzo pochodze to napina mi sie brzuch i twardnieje co to moze byc??? Ja wczoraj byłam w pepco i zakupiłam kilka bodów czapeczki i spiochy i koniec narazie zakupów ciuszkowych bo dostałam jz od siostry i kuzynki worki i jest tego sporo, przed porodem kupie jeszcze kilka jakis wyjsciowych ubranek i tyle. Teraz czas na reszte czyli kosmetyki, wczoraj dzwoniła babka ze łózeczko i wózek dotarły takze grzecznie leza i czekaja. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam do was pytanie-czy w też czujecie jak w środku,na wysokości żołądka wszystko wam się naciąga?jeju ja mam tak dosyć często,wrażenie jakby mięśnie,tkanka wewnątrz się naciągała-nie wiem czy to macica aż tak się rozciąga powoli czy to skóra z brzucha tak się naciąga,osobiście nie ciekawe wrażenie,aż nie można czasem dobrze oddychać!kiedy byłam z córką w ciąży nabawiłam się kołatania serca,po porodzie też czasem tak miałam,a teraz to wróciło-wiem,że to przez większą ilość krwi które serce musi przepompować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×