Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

dziewczynki co tu tak cicho?? Ja w pracy ale mam dzis gorszy dzien usypiam!!!! A mała sie przewraca:))))nie kopie tylko tak jak by sie przeciagała. marze o tym zeby juz byc w domku ugotowac sobie obiadek i isc odpoczywac:) Smerfask moze grzywka?? ja ostatnio robiłam tzn juz z 4miesiace temu ale teraz juz zapuszczam:P:P:P:P zalezy kto sie w czym dobrze czuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Jesli puchna nogi, to lepiej powiedziec ginowi. Moze zatrzymuje Ci sie woda w organizmie. Najlepiej zreobic badanie moczu czy czasem nie ma w nim bialka. A ja kurcze dostalam dzisiaj opryszczke :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
jak masz opryszczkę to szoruj do lekarza!!! znajome mamy baaaardzo mnie na opryszczke uczulały w ciązy ( jeszcze niegdy nie miałam). Co do tych włosów to chce radykalnej zmiany a z drugiej strony boję się, że ktoś ze mnie zrobi większe straszydło niż trzeba. Kolor na głowie juz miałam rudy, miedziany, jasny blond, ciemny brąz. Grzywek tez od grona 9 na skos, na oczy, prosta), włosy krótkie na 3 cm , za ucho, a teraz mam długie i żal mi je ściąć bo skoro usrosły.... byłam poplweic w ogródku ale marchewki w dalszym ciągu przy chwastach nie namierzyałam. Cóz , najwyżej w tym roku nie będę jej szykać. Jesienią sama się znajdzie:P Mnie zastanawia takie kłucie w boku na lewo od żołądka. Zapytam na wizycie. Bo czasem to się obrócic na bok nie mogę tak boli. Co do WC to jeszcze niegdy w zyciu tak nie ganiałam jak od kilku dni. Pomijam fakt,że pije ok. 3 litrów wody mineralnej i pochłaniam ogromne ilości arbuza:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze a isc do ogolnego lekarza?? A moze w aptece cos doradza?? Kiedys cos czytalam w gazecie , ze moze byc niebezpieczna. Ja tez czesto chodze siku, choc pije normalnie :) Czasami wysikam sie i za 5-10min znow czuje parcie :) A mnie czesto kluja jakby jajniki, przynajmniej w tym miejscu. Dzisiaj troszke sie przeszlam i zaczol kluc z lewej strony. Co innego jakby z prawej bo tam mam cyste na jajniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jestem już z powrotem!z małym wszystko ok.zobaczyłam sobie go na USG,cały czas prawie się wierci-ciekawe kiedy śpi?waży już trochę ponad 450 i lekarka mi mówiła,że teraz będzie przybierać więcej i szybciej!lekarka zauważyła,że zaczynają mi lekko puchnąć nogi,a co do tych siniaków o których pisałam wam wcześniej,to mam coś z krzepliwością krwi-jutro muszę iść zrobić-morfologię,mocz i to badanie z glukozą-musiałam sobie kupić 75g glukozy-jak zobaczyłam tą butlę z glukozą to byłam w szoku-jak jutro mi to rozpuszczą,taką ilość to nie wiem czy dam radę tak naczczo im to wypić o ile po wypiciu im tego nie zwrócę!kolejną wizytę mam 21 czerwca-mam przychodzić co 3 tygodnie!co do wielkości brzucha to mam spory,dlatego że po poprzedniej ciąży szybciej się rozciąga i więzadła które podtrzymują macicę mam bardziej rozciągnięte dlatego jak macica się powiększa ja tego tak pewnie nie czuję jak wy!poza tym byłam jeszcze w mieście i znowu przytargałam ubranka dla mojego małego pamperka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuska2012 ja na początku ciąży miałam opryszczkę na ustach i z małym wszystko dobrze,ale jak cię to uspokoi to zadzwoń do rodzinnego,acha w przychodni kiedy położna mnie ważyła to waga wskazywała 68,8kg a i nareszcie założyłam sobie kartę ciąży!Netka0902 a konkretnie chodzi ci o tego misia z Bebilonu?bo jak tak to musisz zarejestrować się darmowo na ich stronie,a oni za zarejestrowanie przyślą misia,którego ja jeszcze nie dostałam!a innych próbek z Bebiko albo Bebilonu nie dostaniesz bo nie mają-pisałam do nich maila!smerfaskr fajne zdjęcie,a bluzka w której jesteś na fotce-słodka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robwalka a opowiedz mi troche o pierwszym dziecku :) Ja zaraz spadam do endokrynologa, bo w ciazy zaczely mi sie problemy z tarczyca i od miesiaca biore jod. Zobaczymy czy wyniki mi si epoprawily :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Robwalka,a lekarka mówiła Ci czym może być spowodowane puchnięcie nóg?Sądziłam,że na tym etapie ciąży jeszcze nie puchną... Ja w przyszłym tygodniu idę na badanie krzywej cukrowej (to się tak nazywa?). Ogólnie to się trochę boję,bo mój Tata ma cukrzycę, więc podobno jestem obciążona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Widziałam, że część z Was da na imię córeczkom Karolina. A co sądzicie o imieniu Karina?Znacie jakieś dziewczyny o tym imieniu?Mądre?Ładne? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuska2012 a co byś chciała wiedzieć?zadawaj pytania a ja ci chętnie odpowiem,co do puchnięcia stóp,to zatrzymuje się woda w organizmie,poza tym objętościowo płynów jest więcej-mówiłam lekarce,że mały nawet w nocy się wierci,jak się przebudzę i latam do wc,powiedziała,że to normalne i teraz tak będzie,poza tym dzieci są teraz najaktywniejsze między 21 a 1 w nocy!mój chyba teraz śpi bo praktycznie nic nie czuję,może przez to że trochę pochodziłam uśpiłam go tym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama28 żadnej Kariny nie znam osobiście,pamiętaj nie zależnie jakie imię będziecie chcieli dać to nie sugerujcie się opinią innych!ja idę jutro na to badanie z glukozą,aż już bierze mnie wstręt jak patrzę na tą butlę z proszkiem i jeszcze na pusty żołądek-Matko!lubię słodką herbatę,ale wodę z glukozą i jeszcze z taką ilością to jakieś przegięcie,ale wy przeżyłyście to i ja przeżyję-najwyżej zwrócę im to w laboratorium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama28 ja mam koleżankę Karinę :-) jest przesympatyczna ma śłiczne kręcone włosy :-) imie mi się podoba, zresztą moja córcia też będzie miała imię dość mało spotykane ale uwazam że ładne, zresztą o gustach sie nie dyskutuje. Dopóki nie słysze imion typu jessica, izaura lub denis to wszystkie są ok :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robwalka lepiej zrób sobie herbatki do tej glukozy na wodzie jest podobno jeszcze gorsza. Ja miałam 1/3 szklanki i całe szczescie bo większej ilości bym nie wypiła. Podobno można cytrynę wdusić wtedy lepsze jest, ale tego nie próbowałam. Mama28 chyba lepiej iść do lekarza ;) Megisu masz racje, że za bardzo wymyślne nie są fajne, a nie raz przy nazwisku wyglądają śmiesznie. A Karina jest ok ;) Znam dwie Kariny i są wygadane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to już wszystko wiem Robwalka odnośnie tych próbek , dzięki za wyjaśnienie :) Fajnie, że z małym wszystko ok :) Jutro też wybieram się na badanie obciążenia glukozą. Właśnie zakupiłam sobie proszek i jutro czeka mnie mega słodka chwila ;) Uważam jednak (choć jeszcze tego nie piłam), że to i tak będzie lepsze niż borowanie kanałowe u dentysty :) Podobnie jak któraś z was też mam tatę cukrzyka i jestem w tej grupie ryzyka, więc trochę się boję wyniku. Poza tym od lat mam niezmienne uwielbienie dla słodyczy, czekolady i dziennie jem ich sporo, więc tym bardziej stresik jest. Kolejna sprawa to ostatnio zmagałam się z zapaleniem nerek i brałam w związku z tym furaginę przez 10 dni , 3x dziennie po 2 tabletki i było wszystko w porządku, a dziś czuję jak mnie TAM szczypie gdy się załatwiam !! :(:(:( Jestem wkurzona maks i boję się, że będę musiała brac antybiotyk, albo co gorsza, że zaszkodzę Maluszkowi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieję,że tej glukozy nie trzeba pić duszkiem,Netka ja tez lubię słodkie rzeczy,ale nie słodką wodę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damy radę Robwalka, jak byłam mała i miałam wypić coś niedobrego, np. jakiś syrop z cebuli , czosnku i miodu to zatykałam nos i piłam to duszkiem, więc nie czułam żadnego smaku bo wyłączyłam sobie kubki smakowe ;) Na koniec przygryzałam czymś co mi smakuje i nie było tak źle. Z glukozą wezmę się na ten sam sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a można to czymś popić,albo przegryźć ten smak czymkolwiek-nie wypaczy to wyniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno można cytryną, ale nie jestem pewna. Musiałyby wypowiedzieć się dziewczyny, które już miały ten test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
robwalka- fajnie, że z Małym wszytsko w porządku. Rośnie mały wiercipietek:) Mama 28- imie Karina ładne, znam jedną- bardzo sympatyczna i ma fantastyczne zdolności manualne. Nie bójcie się glukozy- ja się po niej lepiej czułam niz przed wypiciem- postawiła mnie na nogi ( może miałam niedocukrzenie jakies ). Polcia miło Cie tu widzieć:) Megisu- co to za imię?? Ciekawość mnie zżera:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
netka hmm ztym imieniem to dalej sprawa dyskusyjna ale chyba zostanie tak jak już wam kiedyś pisałam Olimpia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEGISU78 muszę stwierdzić,że imię orginalne,rzadko spotykane-fajne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ano tak, przypominam sobie :) Ładne imię Megisu. Mamo 28, ja znam dwie Kariny, ale ani o jednej ani o drugiej nie warto pisać, bo mogłoby wyjść niezłe wypracowanie ;) Z resztą nie sugeruj się opinią innych, sama musisz podjęć decyzję. Jeśli imię Ci się podoba, nie masz żadnych skojarzeń i uprzedzeń to nie szukaj ich na siłę, bo w większym gronie zawsze może znaleźć się ktoś, kto ma jakieś wspomnienia lub skojarzenia z danym imieniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
No i lux, Wam sie ma imie podobać:) Glukozy nie wolno niczym przepijać, przegryzać. W ostateczności łyczek góra dwa wody( tak mi powiedziała pielęgniarka na badaniu). Nie ma się czym denerować - to tylko glukoza a nie lewatywa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
netka ma racje mama28 , każda z nas zadecyduje sobie sama i żadna z nas nie powinna negować decyzji innych :-) kazde imie jest na swój sposób ładne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smerfaskr lewatywę tez miałam z 3 razy,pierwsza do porodu,a dwie kolejne do operacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna---
Witam wszystkie mamusi!! Chcialabym odsprzedac troche ubranek z gigantycznej szafy mojej coreczki!!! Mamy bardzo duzo ubranek wiec corcia nie jest w stanie ich przechodzic, czesc z tego co ma nigdy nie założyła. Dlatego ubranka sa w idealnych stanach. Mam ubranka do odsprzedania od 6 m-cy do 2-3 latek. Mam tez buciki takich firm jak Bartek, Ecco, Nike. Chetnie podjelabym z kims stala wspolprace. Jesli sa chetne mamy to bardzo prosze pisac na maila modemaluszki@gmail.com Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak ciazy
hej dziewczyny u mnie sie zaczeło córka mnie zaraziła ,kicham smarkam i juz kaszel sie zaczoł,macie jakies domowe sposoby na przeziebienie dla ciezarnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Dzięki za tak liczne odpowiedzi :) Olimpia to interesujące imię i na pewno rzadko spotykane :) Ja też nie znoszę imion typu: Jessica czy Sandra...Jak to brzmi?Jessica Kowalska...., ale oczywiście każdy ma swoje zdanie. Ja też się tej glukozy trochę obawiam, ale przeżyjemy. Tylko oby wyniki były w normie, bo ja słodycze też uwielbiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×