Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

tak ajponka :-) kochana :-) ja rozumię tylko ze jak piszą dziewczyny ze budują dom bez kredytu to zapewne za gotówe...wiec wolałabym zainwestować , zresztą nie ważne, kazdy robi jak uwaza :-) nie ma sensu rozwodzić się nad tym tematem :-) Teraz najważniejsze jest dzidzi i wzystko co znim związane :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu78 - ja mam raczej na mysli budowanie rozlozone w czasie nawet na 3 -4 lata. Mozna zaczac majac jakas sume i budowac powoli bez kredytu. Taka opcja tez jest. Wiem, ze temat o ciazy i macierzynstwie, ale na inne tematy tez mozemy pogadac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie ze o wszystkim można pogadac :-) ale wiesz nie chciałabym zeby ktos się o coś zachwile obraził albo zezłościł :-) na razie domku nie mam mam własne M3 i żyje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasza budowa trwa już ponad 3 lata i jest to właśnie kwestia pieniędzy, ile możemy za nie zrobić np. w danym roku. Dlatego też się to ciągnie i pewnie jeszcze troszkę potrwa (2 lata minimum). Ale satysfakcja jest ogromna, jak dom rośnie w oczach z własnych pieniędzy, a nie pożyczonych z banku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikt się nie złości kochana, fajnie że możemy pogadać na inne wspólne tematy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po części was rozumie i wiem że budowy ciągną sie czasami latami ale ja to jestem niecierpliwa i chciałam bym mieć wszystko od razu :-) być może tak będzie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
Bardzo ładne te Wasze domki - mój to przy Waszych taki kopciuszek:( http://www.archeton.pl/projekt-domu-krab_377_opisogolny do tego drewniany w środku i na zewnatrz. My zaczęlismy budowę 4 lata temu - z kapitałem jakieś 15 tyś. które dostaliśmy w prezencie ślubnych od gości. Poszło na projekt i fundamenty, tyczenie itp. A tak to systemem gospodarczym po trochu. Przy naszych zarobkach bardzo trudno postawic i wykończyc dom a zwolennikami kredytu nie jesteśmy oboje. Rezygnacja z wakacji, większych przyjemności a w zamian perspektywa swojego miejsca na ziemi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smerfaskr - co ty opowiadasz?! Twoj domek tez jest ladny. A jak czytam, ze jest drewniany to podoba mi sie jeszcze bardziej :) Wyrzeczen jest faktycznie duzo, ale jaka bedzie satysfakcja jak bedzicie sie wprowadzac! Zazdroszcze, ze jestescie juz na mecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, mi też się twój projekt bardzo podoba. Prosty, bez udziwnień, a co najważniejsze SWÓJ ! Zazdroszczę wprowadzki. My już sobie odmawiamy przyjemności 4 rok, mam nadzieję, że kiedyś powiem: "warto było" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smerfaskr ze tak zapytam, bo nie wiem o co chodzi, co do murowanego domu to wiem ze się buduje długo i może stać w stanie zamkniętym lub otwartym a jak jest z drewnem? bo piszesz że budujecie już kilka lat, czy drewnu nic się nie działo jak stał w stanie niedokończonym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem z powrotem,zeszło mi tyle bo jeszcze pochodziłam sobie w drodze powrotnej z laboratorium po mieście-kupiłam truskawki,czereśnie,córce słodycze na Dzień Dziecka i inne pierdoły!więc tak tą obrzydliwą glukozę da się przeżyć-tak jak pisała Megan te 75g glukozy rozpuszczają w plastikowym kubeczku jednorazowym-piłam łykami bez popijania wody chociaż miałam kupioną w torebce-nie powiem przy pierwszych 2-3 łykach robiło mi się niedobrze ale starałam się nie myśleć co piję i jakoś poszło-najgorsze te czekanie na kłucia w palec w laboratorium bo najpierw pobrali mi normalnie krew,potem kłucie w palec przed glukozą,wypicie tego lukru po godzinie znowu krew z palca i po kolejnej godzinie znowu kłucie w palec-2 kłucia mam na lewej dłoni i jedno na prawej-paluszki trochę szczypią i mam nadzieję,że wyniki moczu też będą dobre!teraz nareszcie idę sobie zrobić kawkę,sprzątnę w mieszkaniu i biorę się za obiadek!mamuska2012 fajny ten domek,Megisu nie możesz myśleć o tym co pijesz i nie skupiaj się na smaku-fakt lukier!widzę,że chyba Kacper nie będzie przepadał za słodkim bo jak wypiłam tą glukozę to cały czas się wiercił i kopał mi w brzuchu,a teraz chyba znowu ululałam go do snu spacerowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
Megisu dom jest szkieletowy ( wpisz w google domy szkieletowy to zobaczysz na czym to polega). Zeby drewnu nic się nie stało musi być zaimpregnowane od wilgoci, 2 razy na ogień. Taki dom może być z zewnatąrz normalnie obłozony pucem ( taką standarową elewacją) albo drewnem ( deskami lub imitacja bala). Koszt takiego domu jest o ok. 1/3 lub trochę więcej tanszy niż murowany no i cieplejszy.Taki dom można postawić w rok lub krócej- to tylko kwestia finansowa. Mój mąz stawial dom sam, teraz trochę osób chce go wynając, żeby i im postawił taki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasne robwalka, nie takie rzeczy sie w życiu znosiło :-) glukoza też przejdzie przez przełyk :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem wiem smerfaskr :-) troche sie tym wszystkim interesowaliśmy z mężem tylko myslałam, ze on taki z bali będzie, no my też myślimy o szkieletowym drewnianym bo cieplejszy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
u nas w mieście postawili taki z bali i tak wygląda jak niewiadomo skąd. Styl góralski w małym miasteczku małopolski. Taki dośc nietypowy. My będziemy obijac imitacją bala ,coś takiego z zewnatrz http://allegro.pl/deska-elewacyjna-imitacja-bala-domek-z-drewna-i2365644510.html mniej więcj taki mamy cel:) Robwalka- brawo- przeżyłas glukozę:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sliczne te wasze domki... ahhh jak ja Wam zazdroszcze... moi rodzice maja dwie dzialki jedna budowlana 20 ar, druga w czesci w lesie ok 1hektara - rolna. tez z mezem kiedys myslelismy o budowie domku ale szczerze jak widzimy jak znajomi sie mecza z budowa to jak na razie te plany odlozlismy w czasie. mieszkamy w mieszkaniu o pow. ponad 70m2 wiec jest troche miejsca nawet jak nam sie rodzinka powiekszy. i oplaty sa naprawde niewielkie. i w zimie nie musimy sie martwic o ogrzewanie (mamy ogrzewanie gazowe) piecyk ustawiony na odpowiednia temp i sam sie wlacza jak temp w mieszkaniu spada. ogolnie jest czysto i cieplo za naprawde niewielkie pieniadze. ale zdaje sobie sprawe ze ogrzewanie mieszkania to nie to samo co ogrzewanie domu wolnostojacego. moi rodzice maja podwojne ogrzewanie gazowe i na wegiel. na gaz bardzo duzo wychodzi (tylko ze oni maja ogromny dom ok 400m2) a na wegiel trzeba chodzic i palic i pilnowac zeby nie zgaslo... kiedys myslalam ze nie odnajde sie w bloku. teraz jak mieszkam juz ponad rok w bloku to nie chce sie przeprowadzac do domu. przyzwyczailam sie juz do wygody jaka sie ma w mieszkaniu. o nic sie nie martwimy, malo sprzatania... nie trzeba kosic trawnikow... plewic kwiatow... myc tarasow... malowac ogrodzenia czy dachu. wiem ze sa zwolennicy jednego i drugiego... ale chyba ja sie zaliczam do leniuchow i wole wolny czas spedzic ze znajomymi niz na remontowaniu domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela przywiozła mi te próbki Johnsona-4 sztuki-2 buteleczki 50 ml(łagodny płyn do mycia ciała 3 w1 i mleczko pielęgnujące do ciała)i 2 tubki po 15 ml(krem ochronny przeciw odparzeniom i krem pielęgnujący),dostałyście takie same?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak czytam ile Wy dostajcie z tych probek kosmetykow to sie zastaanawiam czy sie nie zapisac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie same próbki Robwalka. Gratuluję przebytej glukozy, niestety dziś nie podzielę się wrażeniami ;P Madleenn, co do mieszkania w bloku to poniekąd Cię rozumiem. Ja całe życie mieszkałam w blokach i potrafię dostrzec mnóstwo zalet, jakie z tego płyną. Pewnie dziś też bym mogła nie myśleć o domku, gdybym miała wielki metraż i brak problemu z pomieszczeniem sie. Wiele też zależy jakich ma się sąsiadów (aktualnie mam nieciekawych). Ale gdy już jestem na działce, swojej czy u znajomych to jednak mimo koszenia trawnika i pilnowania pieca wybrałabym dom. Myślę, że zaletami prześciga mieszkanie i to o wiele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja cale zycie mieszkalam na wsi w domku a teraz w duzym miescie w mieszkaniu i mimo tych wszystkich zalet tesknie za tym, zeby sadzic kwiatki, zeby kosic trawe, rozlozyc sobie lezaczek na podworku i chodzic latem boso po trawie. Poza tym podworko to frajda dla dzieci, szczegolnie latem. No i mozna sobie urzadzac przyjecia pod chmurka, grille, ogniska na wlasnym terenie... moglabym wymieniac bez konca :) Teraz mieszkamy w domu wielorodzinnym, zero dostepu do podworka i starszych wlascicieli mieszkajacych pod nami, ktorym wszystko przeszkadza. Jeszcze troche i beda chodzic w nocy, ze mam dziecko uspokoic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netka0902 wszystko przed tobą,ale dasz radę!ja od urodzenia mieszkałam w domku jednorodzinnym z ogródkiem,po ślubie zamieszkałam z mężem w bloku(wieżowiec na 5 piętrze)uwierzcie mi,że jak przyszło pierwsze lato to umierałam z nudów siedząc na balkonie,zdarzało się nawet,że potrafiłam się poryczeć z powodu tego jak brakuje mi ogrodu żeby sobie wyjść i usiąść na tarasie,na świeżym powietrzu-nie potrafiłam się odnaleźć-od rozwodu cały czas mieszkam w bloku a obecnie w kamienicy-można się przyzwyczaić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jednym jedynym plusem mieszkania w bloku to centralne ogrzewanie zimą,a nie palenie w piecu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tylko puscic do miasta to wrocic nie moge:p dzis mnie dwie znajome zaczepily i sie pytaly gdzie mam moje malenstwo bo w ogole nie wygladam na 7 miesiac :/ i tesciowa odrazu tez ruszyla ze ona mysli tak samo eeehhh kazy przechodzi ciaze inaczej a ciagle jakies glupie teksty musimy wysluchiwac... co do chrzesniakow to mam dwoch :D Kubusia 6.5 lat i Alicje 1.5 roku:) kupilam im drobiazgi i niech wiedza ze ciocia o nich pamieta:) mojego szkraba nakarmilam dzis slodkosciami i mega po nim szaleje:p Robwalka fajnie ze dalas rade i nie zwrocilas:p a swoja droga to mnie z palca nie pobierali krwi tak jak niektorym z Was tylko normalnie drugi raz kuli w zyle... teraz idziemy do meza chrzesniaczki co prawda ma juz 12 lat ale na pewno sie ucieszy z czekoladki :) aha projekty domkow naprawde bardzo ladne :) nam tez udalo sie wykonczyc i umeblowac dom z oszczednosci (na tyle zeby mozna bylo zamieszkac) niestety nie mozna miec wszystkiego odrazu takze po troszku po troszku i sie jakos udalo... dom to skarbonka na cale zycie... :) i jeszcze tyle do zrobienia eeehhh.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK............WIEK......TC........TERMIN...PŁEĆ....IM IĘ MEGAN86.........25.......28 tc......01.09.... Synek - Dawid Ajponka...........27......27 tc......02.09....Córka - Karolinka kama111111......29......26 tc......02.09..... Synek - Manuel Polcia91...........21......26 tc......08.09......Synek - Olivier giga 83.............28 .....25 tc......09.09.....Córka - Karolina mamuska2012....29.......25 tc......09.09.....Córka - Gabriela Madleenn..........27......25 tc......10.09......Synek smerfaskr..........26......24 tc......12.09......Córka - Karolina Netka0902.........29......25 tc......14.09.....?? Obzartuszek.......27......24 tc......15.09......Córka Olczak..............25......23 tc......20.09......Córka - Dagmara brak ciąży .........29......22 tc......22.09......Synek. 1Alexia2............23......23 tc... ..23.09......Córka-Kamila agi_91..............20......23tc.......24.09......Synuś - Olafek handzia26..........26......23 tc......25.09......Córcia Betismile...........24......23tc.......25.09......Synek MEGISU78...........34......23 tc .....26.09......Córka Robwalka...........36......24 tc......27.09.......Synek - Kacper mlodamamapyta...21......23 tc......27.09......??? Mama28.............28......23 tc......27.09......Córka HankaRumcajsa....28......23 tc......30.09......Synek - Cypisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK............WIEK......TC........TERMIN...PŁEĆ....IM IĘ MEGAN86.........25.......28 tc......01.09.... Synek - Dawid Ajponka...........27......27 tc......02.09....Córka - Karolinka kama111111......29......26 tc......02.09..... Synek - Manuel Polcia91...........21......26 tc......08.09......Synek - Olivier giga 83.............28 .....25 tc......09.09.....Córka - Karolina mamuska2012....29.......25 tc......09.09.....Córka - Gabriela Madleenn..........27......25 tc......10.09......Synek smerfaskr..........26......24 tc......12.09......Córka - Karolina Netka0902.........29......25 tc......14.09.....?? Obzartuszek.......27......24 tc......15.09......Córka Olczak..............25......23 tc......20.09......Córka - Dagmara brak ciąży .........29......22 tc......22.09......Synek. 1Alexia2............23......23 tc... ..23.09......Córka-Kamila agi_91..............20......23tc.......24.09......Synuś - Olafek handzia26..........26......23 tc......25.09......Córcia Betismile...........24......23tc.......25.09......Synek MEGISU78...........34......23 tc .....26.09......Córka Robwalka...........36......24 tc......27.09.......Synek - Kacper mlodamamapyta...21......23 tc......27.09......??? Mama28.............28......23 tc......27.09......Córka HankaRumcajsa....28......23 tc......30.09......Synek - Cypisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze dziewczyny co jest z ta tabelka ze tak wyskakuje?? nie moge jej normalnie wkleic:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze tego nie doświadczyłam w dniu codziennym, ale myśl o własnym ogródku, chodzeniu boso po trawie i jedzeniu śniadań na świeżym powietrzu budzi we mnie coraz to większą chęć posiadania własnego domu. Sąsiedzi mają dwójke dzieci i jak tak patrze, gdy latem biegają sobie boso po własnym podwórku to trochę im tego zazdroszczę. Megan masz racje, dom to skarbonka na całe życie, my tez będziemy wkaczac go tak, aby się tylko wprowadzić. Reszta przyjdzie z czasem :) A co do wielkości brzucha to ja też się nasłucham nie mało, że jest nieduży, czy jestem pewna, że wszystko w porządku, że nie wyglądam... ale dopóki gin mówi, że jest tak jak powinno być to opinie innych nie są dla mnie tak ważne, mimo, że potrafią lekko zdołować. Co do tabelki to nie wiem czemu tak sie kopiuje, chyba ja coś skaszaniłam gdy ja wstawiałam ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK............WIEK......TC........TERMIN...PŁEĆ.....IMIĘ MEGAN86.........25.......28 tc......01.09.... Synek - Dawid Ajponka...........27......27 tc......02.09.....Córka - Karolinka kama111111......29......26 tc......02.09..... Synek - Manuel Polcia91...........21......26 tc......08.09......Synek - Olivier giga 83.............28 .....25 tc......09.09.....Córka - Karolina mamuska2012....29.......25 tc......09.09.....Córka - Gabriela Madleenn..........27......25 tc......10.09......Synek smerfaskr..........26......24 tc......12.09......Córka - Karolina Netka0902.........29......25 tc......14.09.....?? Obzartuszek.......27......24 tc......15.09......Córka Olczak..............25......23 tc......20.09......Córka - Dagmara brak ciąży .........29......22 tc......22.09......Synek. 1Alexia2............23......23 tc... ..23.09......Córka-Kamila agi_91..............20......23tc.......24.09......Synuś - Olafek handzia26..........26......23 tc......25.09......Córcia Betismile...........24......23tc.......25.09......Synek MEGISU78...........34......23 tc .....26.09....Córka Robwalka...........36......24 tc......27.09.....Synek - Kacper mlodamamapyta...21......23 tc......27.09.....??? Mama28.............28......23 tc......27.09.....Córka HankaRumcajsa....28......23 tc......30.09.....Synek - Cypisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEGAN86 mogłaś skopiować tą tabelkę,którą ostatnio wkleiła Megisu-mi z ta tabelką działo się to samo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×