Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

czesc dziewczyny mieszkam w okolicach gor otoczona lasami ale przyznam szczerze ze nigdy w zyciu nie widzialam czerwonych borowek :/ u nas z owocow lesnych mozna zobaczyc borowki fioletowe, jerzyny, poziomki i maliny sie zdarzaja... i to chyba tyle. wlasnie zaczelam robic pranie ale widze ze pogoda sie bardzo popsula... podobno dzisiaj na poludniu maja przejsc burze z gradem i niewykluczone tornada. az sie boje :/ dzisiaj w nocy bylam w toalecie 4 razy :/ ale nawet sie wyspalam... dzidzius swoim kopaniem mnie nei budzi ale jak juz wstane to czuje bardzo jego ruchy... wczoraj tak mnie kopnal ze az cos strzelilo w srodku. wystraszylam sie. na razie nie boli mnie nic. mam nadzieje ze sobie krzywdy nie zrobilo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu muszę przyznać bardzo ładnie wyglądasz!handzia ty lepiej zadzwoń do swojego ginekologa,nie chcę cię straszyć ale żeby ta biegunka nie przysporzyła ci skurczy(podobno tak oczyszcza się organizm przed porodem)poza tym weź coś na osłonę jelit(probiotyki)typu Lacidofil,Lactic a najlepiej zapytaj w aptece coś dla kobiet w ciąży!smerfaskr masz problemy z zaparciami czy to pierwszy raz się zdarzyło?Polcia mam tak samo jak ty z tym wierceniem się malucha w brzuchu!Lonaaa dobre wieści,jak wszystko będzie dobrze,to pewnie puszczą cię do domciu-tego ci życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wklejam tabelkę, mam nadzieję, że wyjdzie prosto... U mnie start 33 tyg. , ale piszę zawsze ten skończony, czyli 32 i 1 dz. ;) Coraz bliżej końca, szok! MEGAN86.........25.......34tc......01.09.....Synek - Dawid kama111111.....29......33 tc......02.09......Synek - Manuel Ajponka..........27......34 tc......03.09......Córka - Karolinka Polcia91...........21......33 tc......08.09......Synek - Olivier giga 83.............28 .....31 tc......09.09.....Córka - Karolina mamuska2012...29.......32 tc......09.09......Córka - Gabriela Madleenn..........27......33 tc......10.09......Synek - Krystian Ło ło ło...........29........32tc......11.09......Córka - Zuza smerfaskr.........26......33 tc.......12.09......Córka - Karolina Netka0902.........29......32 tc......14.09......Córka - Alicja Obzartuszek.......27......32 tc......15.09......Córka - Natalia? nowa-mama.......26......28tc.......15.09......Synek truskafffka........24.......27tc.......20.09.....Córka - Kasia? Olczak..............25......30 tc......20.09......Córka - Dagmara brak ciąży .........29......26 tc......22.09......Synek Mama2008-2012...29......28tc.......22.09......synek - Tymon 1Alexia2............23......29tc.......23.09......Córka - Kamila agi_91..............20......30tc.......24.09......Synek - Olafek handzia26..........26......30 tc......25.09......Córka - Weronika Betismile...........24......30tc.......25.09......Synek MEGISU78..........34......30 tc......26.09......Córka - Olimpia Robwalka...........36......31 tc......27.09......Synek - Kacper mlodamamapyta...21......31 tc......27.09......Córka Oliwia Mama28.............28......30 tc......27.09......Córka - chyba Kalina madziulkao7.......24.......30tc.....28.09........Córka - Nikola HankaRumcajsa....28......30 tc......30.09......Synek Cypisek Ale się rozpadało -wow super !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robwalka no właśnie też słyszałam o tym oczyszczaniu oraganizmu przed porodem... Zjadłam właśnie pół słoika jagód, potem dokończę, wezmą węgiel który musi mi kupic mąż i jeśli do jutra nie przejdzie idę do lekarza, do swojego ginekologa mam 40 km a ja nie powinnam w ogóle jeździc samochodem a przychodnię mam 100m. od siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O ja tez zmieniam tydzien :) MEGAN86.........25.......34tc......01.09.....Synek - Dawid kama111111.....29......33 tc......02.09......Synek - Manuel Ajponka..........27......34 tc......03.09......Córka - Karolinka Polcia91...........21......33 tc......08.09......Synek - Olivier giga 83.............28 .....31 tc......09.09.....Córka - Karolina mamuska2012...29.......33 tc......09.09......Córka - Gabriela Madleenn..........27......33 tc......10.09......Synek - Krystian Ło ło ło...........29........32tc......11.09......Córka - Zuza smerfaskr.........26......33 tc.......12.09......Córka - Karolina Netka0902.........29......32 tc......14.09......Córka - Alicja Obzartuszek.......27......32 tc......15.09......Córka - Natalia? nowa-mama.......26......28tc.......15.09......Synek truskafffka........24.......27tc.......20.09.....Córka - Kasia? Olczak..............25......30 tc......20.09......Córka - Dagmara brak ciąży .........29......26 tc......22.09......Synek Mama2008-2012...29......28tc.......22.09......synek - Tymon 1Alexia2............23......29tc.......23.09......Córka - Kamila agi_91..............20......30tc.......24.09......Synek - Olafek handzia26..........26......30 tc......25.09......Córka - Weronika Betismile...........24......30tc.......25.09......Synek MEGISU78..........34......30 tc......26.09......Córka - Olimpia Robwalka...........36......31 tc......27.09......Synek - Kacper mlodamamapyta...21......31 tc......27.09......Córka Oliwia Mama28.............28......30 tc......27.09......Córka - chyba Kalina madziulkao7.......24.......30tc.....28.09........Córka - Nikola HankaRumcajsa....28......30 tc......30.09......Synek Cypisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
handzia a oprócz tej biegunki odczuwasz coś jeszcze?nie zaobserwowałaś żadnej wydzieliny z pochwy?(przepraszam,ze tak dosadnie pytam)!nie podoba mi się to u ciebie,tym bardziej,że masz zalecenie od lekarza,żeby leżeć przez tą szyjkę macicy>dobrze pamiętam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
handzia a oprócz tej biegunki odczuwasz coś jeszcze?nie zaobserwowałaś żadnej wydzieliny z pochwy?(przepraszam,ze tak dosadnie pytam)!nie podoba mi się to u ciebie,tym bardziej,że masz zalecenie od lekarza,żeby leżeć przez tą szyjkę macicy>dobrze pamiętam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
handzia a oprócz tej biegunki odczuwasz coś jeszcze?nie zaobserwowałaś żadnej wydzieliny z pochwy?(przepraszam,ze tak dosadnie pytam)!nie podoba mi się to u ciebie,tym bardziej,że masz zalecenie od lekarza,żeby leżeć przez tą szyjkę macicy>dobrze pamiętam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny :) ja ciągle w biegu, mąż zmienia pracę więc jest troche załatwiania, ale plus jest taki, ze nie będzie jeździł po Polsce, kiedy to był w domu tylko w weekendy. będzie rpacował 10 min od domu! :D chciałam wam powiedzieć że od 23 lipca w lidlu mozna zakupić pasy na brzuszek, które przedłużają bluzki 2 sztuki za 17.99. -kocyki z mikrowłókna wymiar 75 na 100 cm za 24,99 -rajstopki lub dwie pary skarpetek za 9,99 -body 2 szt w rozmiarach 50-92, pizamki rozm. 50-80 lub pajacyki rozm. 50-80 za 19,90 - 100% bawelna i z obrazkami postaci w disneja (spolszczona nazwa :D) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
ja tylko na chwilkę, bo znowu robię słoiki. Na biegunke dobre są jagody, pesi odgazowane i banany. co do biegunki to raczej miałam do tej pory ale jakos tak nie intensywnie. robwalka - takie zaparcie to pierwszy raz mi się zdarzyło a krocze miałam jak arbuz takie wielkie- głupio to zabrzmi ale sie wystarszyłam, że mała wchodzi mi w kanał rodny czy coś... megisu brzuszek masz bardzo ładny , eweidentnie ciąza Ci słuzy. dzięki za info odnośnie promocji w lidlu pewnie skorzystam z czegoś. Normalnie chodze zadżumiona dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robwalka nic nie zauważyłam ale juz nam powód mojej biegunki... otóż jak kiedyś pisałam lekarz przepisał mi 6 tabl dziennie magnezu żeby zlikwidowac te twardnienia i wzięłam dziś ulotkę i czytam jakie są objawy przy nadmiarze magnezu: biegunka, ogólne osłabienie, bezsennośc itd, te pierwsze 3 u mnie występują (a nigdy wcześniej nie miałam problemu z zaśnięciem ale myślałam że to z powodu ciąży) zadzwoniłam do lekarza i kazał mi odstawic całkowicie, we wtorek mam jechac na kontrol. Co prawda te twardnienia juz mam rzadko ale kuźwa za jaką cenę! Najważniejsze że problem rozwiązany i teraz czekam aż mi się unormuje poziom magnezu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
handzia26 no to kamień z serca,że znasz już przyczynę!smerfaskr oj ty biedaczko-ciągle z tymi przetworami walczysz,ale na zimę będzie jak znalazł.Poza tym pilnuj się teraz z tymi zaparciami bo możesz nabawić się hemoroidów(w pierwszej ciąży tak miałam) i później tez od czasu do czasu wychodziły!podzielam to na co teraz cierpisz bo na tyle owoców,mussli i innych rzeczy co zjem też cierpię na zaparcia!hemoroidy później mogą lekko krwawić i swędzić przy wypróżnianiu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojejku ale nam się niemiłe tematy poruszyły ale cóż "nic co ludzkie nie jest NAM obce" ;) A powiedzcie mi dziewczynki czy pierzecie kołderki i poduszeczki nowe? Bo mi dzisiaj przyszedł ten komplet poscieli ale nie ma nic doczepionego i nie wiem czy moge to prac czy tylko wywietrzyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
handzia26 ja bym nie prała,jeśli nie ma metki jak prać i w jakich temperaturach,jeśli będziesz miała powłoczki na kołderkę i poduszki to nic dziecku się nie stanie jeśli nie wypierzesz tylko wywietrzysz,no chyba że byłoby to w złym stanie wizualnym lub nie ładnie pachniało,wtedy poszłabym zapytać do pralni chemicznej jak prać taką rzecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie masz rację, chyba wystarczy dobrze wywietrzyc bo w końcu na to się nakłada poszewki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam o tej skócone szyjce i większosc dziewczyn donosiło do terminu lub nawet przenosiło :) Także uspokoiłam się i czekam na wtorek, zobaczymy co mi powie. Ale mam apetyt, ciągle bym jadła i jadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Handzia donosisz do bezpiecznego 37 tyg. spokojnie ;) Ja też mam apetyt dziki, ciągle jestem głodna ;/ Nie było tak... A ja dziś sobie sprawiłam kilka aptecznych rzeczy do wyprawki: - podkłady poporodowe - wkładki laktacyjne - gaziki jałowe - roztwór wody morskiej - sól fizjologiczną - Octanisept - no i tą maść na atopowe zapalenie skóry - Lipobase Zapomniałam jeszcze o kilku drobiazgach, ale po to pójdę już sobie jutro. Lista wyprawki się ładnie skraca i być może już w przyszłym tyg. będę miała skompletowaną torbę i całą wyprawkę dla mojej Niuńki, która znowu zrobiła się bardzo spokojna i nie kopie nic;/ Nie wypada tak mamusie niepokoić. Chyba dam jej na imię Ada, a nie Alicja ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
u mnie szykuje się prawdziwa wichura. Granatowe chmury idą z południa. Byłam na spacerze z psami. Zrobiłam niby placek, bo znajomi mają nas przyjechać prosić na wesele ale nie jest smacny tzn. tylko mi nie smakuje. Cos jak ptasie melczko tylko tęczowe:) Faszeruje się owocami. Apatyt mam przeogromny w sumie tak jak zawsze ale teraz jestem mnie w ruchu i z przerażeniem będe za 2 tyg wchodzić na wagę. Pościeli bym nie prała jak nie ma metki, bo nie wieadomo co za wsad ma i zy sie nie zgrudkuje. Megisu- film mnie powalił. Człowiekiem jestem i nic co ludzkie :D:D:D......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Handzia a na opakowaniu magnezu masz napisane, że ile one maja mg? Ja mialam na początku 128 mg magnezu i brałam po 3 tabletki na dzien. natomiast teraz mam mniejszą dawkę bo 48 mg magnezu i biorę 4 tabletki na dzień. 6 tabletek na dzień - czyli tyle ile zapisał Ci lekarz to wydaje mi się jakos dużo... ale lekarz pewnie wie co robil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olczak ja miałam 500mg żeby przeciwdziałac skurczom macicy, które były u mnie dosyc często, to są te skurcze Braxtona-Hicksa , które niby są normalne ale w połączeniu z za krótką szyjką powodują przedwczesny poród dlatego muszę je zredukowac. Lekarz chyba wie co robi-mam taką nadzieję, zobaczymy co dalej , pewnie każe mi wrócic do magnezu ale w mniejszej dawce. Wczoraj miałam tylko3 skurcze a dzisiaj już więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A na opak. jest napisane że w przypadku niedoboru można barc do 3 tabl dziennie, więc mój lekarz zastosował mi końską dawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mangosiaczek
Bardzo proszę przyszłe mamy o wypełnienie kwestionariuszy, które są w pełni anonimowe, a wyniki z nich uzyskane zostaną wykorzystane wyłącznie w pracy magisterskiej dotyczącej funkcjonowania związku u osób spodziewających się dziecka. Z góry dziękuję za pomoc! http://www.ankietka.pl/ankieta/92700/funkcjon owanie-zwiazku-u-kobiet-spodziewajacych-siedziecka.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja magnez na skurcze ale łydek, Twoje są zdecydowanie bardziej nieporządane niż moje, także pewnie stąd ta mega dawka. trzymam kciuki aby wszystko było dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki. A jaki kupujecie wreszcie materac do łóżeczka i twardy czy miękki i gruby czy cienki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już po wizycie następna za 3 tygodnie :-) Moje wyniki nie są najlepsze, nie ma szału ale na szczescie nie pogarszają się, macica miękka i wszystko ok :-) Moja dziewucha rośnie jak na drożdżach jest na prawde duża, waży 1900 g :-) po kim ona taka duża... ja urodziłam sie malutka 2600 mąż coś ponad 3 kg a tu nam rośnie kolos. Lekarz powiedział, ze nie koniecznie będzie wielka, ze waga moze się unormować i teraz już nie będzie tak szybko rosnąć ;-) ułożona jest główka w dół, buźki nie pokazała bo była obrócona pleckami. Dalej feroplex(żelazo) 2 razy dziennie do tego coś tam przepisał na tego domniemanego hemoroida i tyle :-) Przytyłam nie dużo bo tylko 1,20kg A teraz wcinam fryty :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
to dobre wiadomości megisu:) a 1 kg za 3 tygodnie to pikuś!!!! Ja biorę magnez 3-4 tabletki dziennie , bo mi stale brzuch twardnieje. Nie wiem czy to duża dawka czy mała. Czasem nawet te 4 tabletki nie powstrzymuja twardnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Cześć :) Wiem,że Wy tu o skurczach i hemoroidach....,ale mam pytanie. Jak się mają Wasze paznokcie?Moje na początku ciążybyły tak piękne i mocne jak nigdy,a teraz już od ok.miesiąca rozdwajają się i łamią.Niebawem nie będę miała już co skracać :( Co robić?Mogę brać cynk chelatowany?Podobno działa,ale nie chcę zaszkodzić dziecku.Może macie jakieś sposoby,żeby wzmocnić paznokcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama28 moje paznokcie ciągle się rozdwajają jak i twoje, piłuje i piłuje i juz nie mam na nie sposobu , dlatego mam zamalowane lakierem bo już nie mam do nich siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak powiedzialam swojej gin ze mialam skurcz lydki w nocy w nodze to mi przepisala 2 tabletki rano Magnokal i 2 tabletki wieczor Magne B6. ale zazywam tylko po jedenj tabletce. 2 wydawalo mi sie za duzo... zobacze jak wroci skurcz lydki to podwoje dawke... jak na razie wystarcza jedna. do tego mam codziennie wit dla kobiet w ciazy i 3 razy w tygodniu zelazo. duzo tego. troche sie obawiam czy pozniej po porodzi nie bedzie tych wszystkich witamin brakowac maluszkowi jak je tak przez pol ciazy faszerowalam codziennie... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×