Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

ja mam srednia torbe jest wypchna po brzegi spakowalam wszystko to co potrzebuje i nie obchodzi mnie innych zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam upchane w walizce na kółkach i się mimo wszystko nie mieszczę. Mąż będzie musiał donieść ubranka, rożek i szlafrok. Mam gdzieś co pomyślą inni, ważne bym czuła, że niczego mi nie brakuje ;) Spakowałam tylko najpotrzebniejsze rzeczy, a i tak się z niej wylewa. Najwiecej miejsca zajmują mi podkłady, podpaski, pampersy, wkładki laktacyjne, czyli wszystko co paczkowane. Ło ło ło napisz jaki wózek wybraliście, albo daj linka :) Megan , dziękujemy za wiadomośc o Robwalce. Może faktycznie byłoby lepiej gdyby rozwiazali jej tą ciąże, bo tym małym poziomem wody pewnie się dodatkowo stresuje... Ja też czytałam, że ciążę donoszoną liczy się od pełnego skończonego 37 tygodnia. Co tu w ogóle tak cichutko dziś, gdzie się podziałyście moje drogie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netka ja wzielam narazie po polowie tych paczkowanych rzeczy na nastepny dzien mezus dowiezie:) co porabiasz?? bo ja sobie odpoczywam ogladam Tv jednym okiem a drugim czytam forum i czekam az sie gwarniej zrobi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megan nic mi nie pomieszalas, bo ja zawsze wpisywalam zaczete tygodnie :) Teraz to chyba jednak bede wpisywac ukonczone tygonie. Dopiero na koncowce sie zorientowalam :) Czy ktoras z was kupowala wozek Tako Laret przez internet? Jesli tak to w jakim sklepie i jak dlugo musialyscie czekac? Ja tez zdecydowalam sie na ten wozek. Patrzylam na stronie Tako, ale nie sa dostepne wszystkie kolory i nie wiem gdzie zamowic. Co do torby to ja mam sredniej wielkosci i tylko do polowy wypelniona. Ale ja mam tylko 2 koszule nocne, 2 reczniki, klapki, szlafrok i kosmetyki. Nic wiecej nie potrzebuje. Czy ciaza jest donoszona w 36 tygodniu zalezy od tego jak rozwiniete jest dziecko. Jesli ma odpowidnia wage i wzrost to wpisuje sie, ze dziecko urodzilo sie w terminie. Tak mowila mi znajoma, bo urodzila pond 3 tygodnie przed terminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ajaponka ja i Netka mamy tako laret ale kupowalysmy w sklepie stacjonarnym a nie przez internet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi by bardzo pasowało urodzic wczesniej powiem wam szczerze, oczywiscie nie przed tym 37 tc , bo już mam na prawde dość:-( kurcze co z tą robwalka hmmm moze faktycznie powinni przyspieszyc jej ten poród, ona by pewnie się psychicznie juz tak nie męczyła...ten jej dzidzius maluszek straszny, mamy ten sam temin a moja 2450 t jednak róznica. A wiecie cos co u Polci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana, ja grzebie w fotkach cały czas, bo coś nie moge skończyć jednej pary i już mnie to psychicznie męczy. Poczytuje różne pierdółki w necie, bo robienie fotek w programie strasznie mnie meczy i musze sobie czyms zajmowac czas no i czekam aż coś na forum sie ruszy ;) Ja pieluszek wziełam 20 szt. podkłady całe włożyłam, bo tam tylko 5 szt w opakowaniu, tak samo podpaski, bo w tym temacie wole być zabezpieczona. Co prawda szpital mam śmiesznie blisko, bo po drugiej stronie ulicy i mąż wszystko może mi doniesc w każdej chwili, ale nie chce by on w tym amoku szukał jeszcze czegoś po szafkach. Ajponka ja i Megan mamy tako lareta, ale zamawiałysmy ze sklepu kochana, moja koleżanka bedzie go kupowała w sklepie internetowym i zapytam się w jakim to Ci przekaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu najwazniejsze ze Robwalka i maly sa pod fachowa opieka:) pisalam do polci ale nic nie odpisala... ja tez juz bym hciala urodzic 19 dni mi zostalo musze zaczac brac mezusia w obroty:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak megan :-) ostra jazda, mycie podłóg na kolanach a pozniej okna :-D albo na odwrót ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja mam prawie wszystko ale nie wiem czy zamknie mi się torba jak spakuję juz wszystko. A w torbie mam:2 koszule, szlafrok, majtki siateczkowe-4szt, ręczniki-2szt, kosmetyczka (niekompletna), podkłady poporodowe-1 opak, podkłady na łózko-2szt, podkjłady na wc, tantum rosa-3saszetki, wkładki laktac., 3komp. śpiochów i kaftaników+ubranka na wyjście, czapeczka +niedrapki-po 2 szt, pieluchy małe opak., bepanthen, pieluchy tetrowe-2szt, kocyk, ręcznik z kapturkiem. Muszę dopkaowac klapki pod prysznic, sztućce i kubek i wyparzoną butelkę i smopczek. Czy macie coś jeszcze???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
handzia ja kilka stron wczesniej wstawilam liste co spakowac do szpitala bo wedlug niej sie pakowalam wiec zerknij sobie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę znależc Megan tej Twojej listy, cofnęłam się chyba 12 stron do tyłu i nie widzę a dalej mi się nie chce :P w sumie mam czas to będę jeszcze wertowac ten temat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie spakowalam ani kocyka ani ręcznika dla dzidzi. To potrzebne? Tam gdzie rodze to oni kapią i ubierają w moje lub szpitalne ubranka jak sobie zazycze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny sączy wam już mleko??? Bo ja zauważyłam że mam plamy na staniku,ale z lewej piersi bardziej Na dodatek mam schiza bo ciągle mi sie wydaje że mam mokre majty i że to wody płodowe..od tego czytania książki na te tematy wpadnę w paranoję a gdzie tam koniec września:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic mi nie cieknie jeszcze. Ja biorę ręcznik dla małej bo można wycierac w szpitalu pieluchami tetrowymi szpitalnymi ale ręcznikiem chyba wygodniej i jakoś nie chce wycierac dziecka rzeczami, którymi były wycierane setki dzieci (mimo iż były wyparzane), kocyk też dają ale podobno są szorstkie i mega stare więc wolę miec swój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie dla dziecka potrzeba tylko chusteczek nawilżanych i ciuszków na wyjście; dla siebie mam paczkę podpasek-podkłady dają, szlafrok, dwie koszule, wkładki laktacyjne, ręczniki i kosmetyki, dla Bąbeli biorę jeszcze wyparzony smoczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amokre majty i ja mam, leci mi wodnisty biały pły czy to śluz ale to chyba normalne na tym etapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziulka mi sie w tej chwli nic nie leje z piersi aż sie zastanawiam czy tak ma być. A wy jak macie dziewczyny? Co to mokrych majtek... Hihi to owszem mam większe uplawy nawet sporo, takie wodniste ale myśle ze to chyba jeszcze nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mała tak szaleje teraz ze chyba rozerwie mi prawa stronę brzucha... Boli...:-) nie wiem dlaczego upodobala sobie akurat ta stronę i akurat koło żeber. No i ta czkawka hehe dzisiaj juz chyba 5 raz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też nie mam żadnych wycieków z piersi, mam takie wielkie te cycki, a są jakies miękkie, chyba zawiodłabym się gdybym nie miała pokarmu... Co do upławów to tez mam wzmożone i rzadsze. Przed chwilą w sklepie cos mi mocniej poleciało to w panice biegłam do domu, żeby sprawdzić, na szczescie to fałszywy alarm ;) Handzia ja mam liste każdej z dziewczyn, troszkę poprawioną przeze mnie ( ale to poprawiałam pod siebie i swoje potrzeby) poczekaj zaraz skopiuję i Ci wkleję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sobie w wordzie porobiłam te listy od dziewczyn i według nich pakowałam swoją walizkę. Spis rzeczy jest podobny, jedna dodaje coś wiecej u innej tego nie ma, ale najważniejsze rzeczy są ujęte, więc: Lista Smerfaskr DOKUMENTY - dowód osobisty, ostatnie wyniki badań, grupa krwi ( oryginał), NIP pracodawcy lub ubezpieczenie zdrowotne, karta ciąży, wynik posiewu z pochwy i lub odbytu. MAMA - szlafrok, koszule nocną skarpetki, kapcie na basen, podpaski, podkłady na łóżko, chust. hig., mała woda mineralna, pomadka ochronna, ręczniki ( bo po porodzie jeden na pewno pojedzie do domu), majtki bawełniane i lub jednorazowe wkładki laktacyjne ( ja nie karmie ale na wszelki wypadek), octanisep lub tantum rosa, płyn do intymnej, szczotka do włosów, pasta do zębów plus szczoteczka, kosmetyki, żeby wyjśc ze szpitala jak człowiek nie zombi, DZIECKO krem do pielegnacji, chusteczki nawiżlone, papier toaletowy, mały kocyk na wyjście ze szpitala, 20 pampersów, recznik, 5 pieluch tetrowych, 3 body, 3 koszulki, 3 pajace, rękawiczki niedrapki, czapeczka, skarpetki. Lista Robwalki DZIECKO: - paczka pieluszek jednorazowych, - chusteczki jednorazowe do pupy, - krem do pupy - kilka pieluszek tetrowych - trzy cienkie bawełniane kaftaniki lub body rozpinane na całej długości i - trzy pary śpioszków (lub zamiast poprzedniego trzy pajacyki) - dwie bawełniane czapeczki (zwróć uwagę na szycia; szwy nie powinny uciskać delikatnej główki dziecka) - dwie pary skarpetek rożek lub kocyk ręcznik, - łagodne mydełko np. Bambino Dokumenty: - dowód tożsamości - ubezpieczenie - NIP pracodawcy lub NIP własny (w przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej) - karta przebiegu ciąży - oryginały wyników badań z okresu ciąży (grupa krwi i Rh, morfologia i badanie moczu, HBS, WR, wyniki badań USG, inne istotne wyniki badań czy konsultacji) MAMA: koszula nocna, której nie będzie ci żal ubrudzić jednorazowa lewatywa, jednorazowa maszynka do golenia (jeśli chcesz, aby wykonano lewatywę i golenie krocza, i jeśli nie zapewnia ich szpital) pomadka ochronna do ust (wysuszają się podczas oddychania) woda mineralna niegazowana - jednorazowe pieluchy w kształcie podpasek (paczka) podpaski (przydatne od około czwartego dnia po porodzie) majtki jednorazowe (ok. sześć sztuk) lub siateczkowe koszule nocne do karmienia szlafrok kapcie (ewentualnie klapki pod prysznic) biustonosz do karmienia herbatka ułatwiająca rozwój laktacji, np. Hipp Natal (zwłaszcza - dla pierworódek; na początku brakuje pokarmu, dopiero w trzeciej dobie jest nawał mleka) maść na obolałe brodawki, np. Bepanthen przybory toaletowe, ręczniki papier toaletowy sztućce, kubek telefon i ładowarka Lista MEGISU78 Dokumenty: karta ciąży, dowód osobisty, karta ubezpieczenia zdrowotnego, wynik laboratoryjny grupy krwi! aktualny wynik ukladu krzepnięcia i morfologii, karta konsultacji anestezjologicznej, jeśli planuje znieczulenie zewnątrzoponowe, Rzeczy osobiste: podkłady jednorazowe Semi 5 szt, szlafrok, koszula 2 sztuki rozpinane pantofle lub klapki, przybory toaletowe, ręczniki, majtki siatkowe jednorazowe, pieluchy bella. Rzeczy potrzebne dla dziecka: chusteczki nawilżone, pampersy 3-6 kg, śpiochy, koszulki, kaftaniki lub body (po 3 szt. z każdego rodxaju), rożek dla noworodka. lista MEGAN86 *DOKUMENTY: -dowod osobisty -ubezpieczenie -grupa krwi -wynik przeciwcial i posiew -ostatnia morfologia, mocz, HBs, WR, badanie usg -ksiazeczka przebiegu ciazy *WALIZKA: -reczniki 2 szt. (duzy kapielowy i maly ) -koszule nocne 2-3szt ( ja mam 2+ dlugi t-shert do porodu zeby nie szkoda go bylo wyrzucic -skarpetki (podobno marzna nogi przy porodzie ) -szlafrok -kapcie lub letnie laczki - klapki pod prysznic -specjalne majtki siateczkowe (w niektorych szpitalach zabranija noszenia bo zalecaja wietrzenie -biustonosz + wkladki laktacyjne -woda niegazowana - podpaski poporodowe, podklady na łozko, chusteczki do hig. intymnej. płyn do hig. intymnej, recznik papierowy do osusznia krocza. -przybory toaletowe codziennego użytku (szczotka do włosów, pasta +szczoteczka do zębów, krem, zel pod prysznic, szampon, balsam itd...) -sztućce, kubek, talerzyk, -telefon + ładowarka - aparat foto. -mały jasiek (podobno ułatwia karmienie) *DLA DZIECKA: u nas wymagaja pampersy, chusteczki nawilżone,krem do pupki, ubranka, ze 2 komplety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisum tak jeszcze się zastanawiam : Jeśli Twój szpital jest prywatny i płacisz za wszystko to czemu wymagają dowód ubezpieczenia zdrowotnego ? To chyba ich już nie powinno interesować, skoro to prywatna placówka ?? No chyba, że część zabiegów robią na nfz (np. porody) i stąd ta konieczność ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Porody są na NFZ i prywatnie jak sobie zyczysz. Warunkiem skorzystania za darmo są wizyty u lekarza prowadzącego ciążę właśnie z tego szpitala. Czyli u któregoś z właścicieli kliniki. Wizyta 200 zł więc wychodzą na swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prywatnie porod 5 tys a cc 7 tys jak robisz ja prywatnie to nikt cię nie pyta dlaczego, płacisz i masz na życzenie. Tam robią tez rożne inne operacje prywatnie np plastyke warg sromowych hehe także jakby mojemu mężowi coś sie nie podobało po porodzie to wiecie...;-) Oczywiście żartuje :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :D Jestem już w domku :) Nadrobię zaległości jutro, a tymczasem idę odespać szpital :) U nas ok, mam nadzieję, że kolejnego falstartu nie będzie i za tym 3 razem jak już pojade to przyjadę rozpakowana bo szpitali to mam już po dziurki w nosie. Trzymajcie się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to już rozumiem, swoją drogą niezłe ceny :D Polcia, cieszę się, że u Ciebie wszystko w porządku. Poczytaj, odeśpij i napisz coś wiecej jak już będziesz na siłach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow Netka jestes dobra z tymi listami hehe musze Ci powiedziec tzn tylko przytocze historie swojej kolezanki miala mega wielkie cycki i nie miala w ogole pokarmu wiec wielkosc na pewno od tego nie zalezy bron Boze nie mowie ze Ty nie bedziesz miala tylko to co sie wlasnie mojej kumpeli przydazylo to tez ja zdolowalo i musiala przejsc na butelke po 2 tyg. a z kolei druga miala tylko sterczace sutki i nawal mleczka wiec jakie to wszystko dziwne :) co do wycieku z piersi to mi caly czas leci siara od 21tc. musze nosic wkladki bo biustonosz mi sie brudzi:/ wydzieliny z pochwy faktycznie jest chwilami wiecej ale pytalam o to gin i mowil ze to normalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu widze ze Olimpka tak jak moj Dawid niezle daja nam popalic z tym okopaniem żeber mnie juz tak bola ze chce urodzic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netka no ceny nie małe ale jakbyś zobaczyła ten szpital, wyposażenie, sale porodowa albo pokoje w których za dopłata mozesz sobie z mężem mieszkać cały czas pobytu w szpitalu... Naprawdę luksus, ponoć personel tez fajny i super położne więc mam nadzieje ze jakoś przeżyje :-) ta "masakre" O polcia jak miło ze jesteś, odpoczynij i wracaj do nas. A co z naszą smerfaskr coś jej dzisiaj nie widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×