Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

czesc dziewczyny :) ja po weekendzie w szkole myslałam ze umre łoooo masakra. Megisu- ja pilnuje zeby sie zawsze odbiło, a jak sie nie odbije to kłade ją do łózeczka na jakis czas na prae minut i czekam az sie zacznie wiercic, wtedy ją biore i od razu beka. No a wiadomo, jak sie dziecku nie odbije tojest taka szansa ze po prostu żygnie i moze sie tym zadławic jak nie udławic;/ ...........................................................................................................................................................alexia- ja czasem chodze w dresie, a czasem "normalnie", ale zazwyczaj staram sie być pomalowana. tymbardziej ze makijaz nie zajmuje mi duzo czasu, 10 minut i gotowe, podkłąd róż i tusz wiec staram sie umalować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
mała właśnie zrobiła ciemnozielone coś...ale to chyba dlatego, że do soczku marchewkowego dodałam bardzo dużo soku z jabkła i organizmu musi się przyzwyczaić.... co myslicie... raczej z tego powodu nie panikuje ale jestem ciekawa Waszego zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smerfa ale ty dziecku juz dajesz soki? czy ty wypiłąs i karmisz piersią? bo teraz ogłupłam ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
ja daje jej sok marchewkowy od 6 tygodnia życia i od pewnego czasu daje kilka kropel soku jabłkowego a wczoraj dalam go dużo więc to może stąd. Soki sama robie z owoców i warzyw nie pryskanych bo z domowego ogródka. Dałam jej też wczoraj nowej herbatki z hippa po 1 miesiąca ( melisa, rumianek i cos jeszcze ) więc to może stąd, bo rumianek rozluźnia kupsko. Ale i tak czekam na wasze zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
A jak robisz te soczki? Mój mały niedługo kończy 3 mc ia miałam zamiar dawać nowy pokarm po 4 miesiącach ale myślę, że zacznę miesiąc wcześniej to będzie lepiej, mam dosyć tego sztucznego mleka a i Tobiasz chyba za nim nie przepada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
ramysia - piszesz na moim nicku? soczki normalnie- marchewke do sokowirówki i jabłko - robie sok na 4 dni( trzymam w lodówce). Przed podaniem wlewam sok do butelki przez sitko, żeby nie zatylało dziurki, bo przez większą dziurke mała się dławi. Dolewam odrobinke ciepłej wody i pije. majlpierw podawałam sam sok marchewkowy, potem po kilka kropleke jabłka. Za niedługo zaczne gotowac zupki na cielęcince. Słiczków nie chce, bo koleżanka zrobiła eksperyment i otworzyła słoik i schowała do lodówki. Po 3 miesiącach ani sladu plesni..... także mówi to samo za siebie.... poza tym cena słoiczka- masakra- mnie na nie nie stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! u nas nic nowego wszystko po staremu:) Dawidek rosnie, slini sie strasznie i mega gaworzy:) Alexia my lekarza mamy dopiero 19.12. co do odbicia to nie zawsze sie malemu beknie final tego taki ze jak lezy i fika to mu sie uleje a jak zasnie odrazu to nic sie nie dzieje. co do wagi to ja juz mam na minusie z tego co bylo przed ciaza;/ co do malowania to tak jak pisze Ramisia makijaz w 10 minut tylko oczka troche podkladu i juz czlowiek lepiej sie czuje:) po domu chodze w dzinsach lub dresach bo tak mi wygodnie:) wychodzac na dwor zawsze sie przebieram :) Robwalka mam nadzieje ze lepiej sie juz czujeesz!! moj maly ma dopiero 3 miesiace jest tylko na mleku bo uwazam ze na reszte jeszcze za szybko a herbatek pic nie chce. pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smerfaskr to nie ja pisałam z twojego nicku. chyba 1234xyz bo ona ma synka tobiasza o ktorym wspomniała w swojej wypowiedzi :) ja mam corke. a pytałam o soki bo zdziwiłam sie, ze dajesz takiemu maluchowi. czytałam ze do 6 miesiaca zycia tylko pokarm mamy jesli sie karmi piersią a jak MM to chyba os 4 msc zycia mozna cos kombinowac innego? nie wiem moze sie pomyliłam. w kazdym razie nie wiedziałam ze mozna dawac sok tak wczesnie:) a co do słoiczków to ja tez nie zamierzam dawac bo mieszkam na wsi i mam do tego mozliwosci to zamierzam sama robic przecierki warzywne i owocowe dla swojego dziecka. pewnie skorzystam ze słoiczków jak bede jej chciała dac cos czego nie mam sadzie albo na polu, bo chce zeby skosztowała wszystkiego i miała jaknajwieksza różnorodnosc. A inne dziewczyny? co myslicie na ten temat? a moze macie zebrane jakeis informacje od znajomych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki!dzisiejsza noc najgorsza z możliwych-całą noc nie spaliśmy dopiero ok.5.30 poszliśmy spać-Kacperek miał problemy z wydalaniem gazów i też co chwilkę się budził,tak że poszliśmy spać wszyscy razem,po godzinie musiałam wstać obudzić córkę do szkoły,znowu się położyłam,pobudka przed 10 bo na 11 już wizyta u lekarza!a co u lekarza?więc niespodziewanie na początku trafiliśmy do pani dr.logopedy-super młoda kobietka-byliśmy zdziwieni,że z takim maluchem do logopedy,ale myślała,że wędzidełko już jest podcięte,a ona robi jakieś ćwiczenia na języczek,poza tym sprawdzała wszystkie odruchy związane z buzią,później wizyta na rehabilitacji-chwila moment Kacperek w ryk(był za bardzo śpiący)zasnął-koniec rehabilitacji-mamy robić takie same ćwiczenia jak były-następna wizyta logopeda w grudniu a rehabilitacja już na styczeń,neonatolog-również fajna pani dr.i tez młoda-Kacperek rozwija się prawidłowo,z rozwojem jest wszystko dobrze,ale teoretycznie na wszystko mamy mu dawać dodatkowo miesiąc choć nie mamy traktować go jak typowego wcześniaka!Kacperek przy badaniu gadał i śmiał się do pani doktor!w grudniu mamy termin na USG przezciemiączkowe choć wskazań do tego nie ma,tylko dlatego że wcześniaczek-jest taką naszą malutką kruszynką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a zapomniałam jutro czeka nas druga i ostatnia wizyta w poradni preluksacyjnej z bioderkami-wszystko jest dobrze no ale kontrola musi być!jesteśmy padnięci po nieprzespanej nocy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze jedno-będę chyba tak pisać na raty bo dzisiaj mam spóźniony zapłon-po 4 miesiącu mogę wszystko wprowadzać nowe do jedzenia-smerfa ja cię podziwiam,że nie bałaś się tak szybko z tą marchewką i teraz z tym sokiem jabłkowym-ja wolę uważać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i szczepiony może być normalnie w/g kalendarza szczepień,jeszcze będę musiała ok.19 wyjść na pocztę-choć bardzo mi się nie chce,bo pod naszą nieobecność listonosz przyniósł jakieś próbki,nikogo nie było i zostawił awizo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kobietki ............................................................................................................................................. moja malutka odpukac grzeczna, w nocy ładnie spała :-) non stop lize ręce jak szalona do tego stopnia że aż potrafi zwymiotować, lize koć i lize nas po rękach, czemu dzieciaki tak robia??? ................................................................................................................................ Ja podziwiam SMERFE bo ja bym sie nie odważyła dziecku tak wczesnie podac nic innego niz mleko. Po skończonym 3 miesiącu mam zamiar na noc do mleka dodawac kleik, na razie boje się innych rzeczy. .............................................................................................................................................. NETKA co do miesiaczki to ja dostałam 22 i juz mi sie kończy, niestety była mega obfita :-( .................................................................................................................................................. SMERFA mnie zielone kupy przerażają :-( :-( ........................................................................................................................... ROBWALKA ja to ci współczuje ciągle po tych lekarzach chodzić, masakra!!! ale najważniejsze zeby Kacperek był zdrowy...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
moja mama jak jej powiedziałam, że wszytsko daje się dziś po 4 miesiącu to się zaczęła smiać, bo sok z marchewki dawniej dawało się od 3 tygodnia zycia a zupki już dzieci jadły od połowy 3 miesiąca. Dziś wydaje mi się, że się trochę przesadza. Grunt to obserwowac dziecko a za miesiąc już mała będę uczyc jeśc normalne rzeczy ale powoli. Aha dzis skończyła 3 miesiące:):) Robwalka ale masz łażenia z tymi lekarzami. Sorki ramysia nie popatrzyłam w tabelke. Teraz widze, że Kama skopiowała złą bo ja juz miałam wagę małej zmieniona na 5300..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama28 inhalator mam tłokowy mam firmy diagnosis, a nawilżacz powietrza ultradźwiękowy firmy tech-med. oba polecam. inhalator buczy ale moja Weronisia usypia przy tym dźwięku a nawilżacz jest tak cichy że praktycznie go nie słychac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy na prawdę u żadnej nic się nie dzieje żeby mogła coś napisać?Kacperek znowu śpi,a ja idę z psem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBWALKA tez tu ciągle zagladam i nic i cisza. Moja mała ciągle ulewa, daje już ej nutriton do mleka i dalej ulewa, teraz po karmieniu juz dwa razy sporo ulała, już nie wiem co mam z nią robić... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBWALKA miałam cię pytac jak sobie radzisz z psią sierścią? bo ja ma już dość tych włosów, roluje wszysytko taką rolką klejąca choć niewiele to daje :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123412341234xyz
Tobiasz coś się rozkręca ;) Tzn około 20.00 robi się marudny, płacze. Niby jakby był głodny więc daje butle pociumka troszkę no i odsuwa się od butli. Bierzemy go na rączki to się uspakaja ale na chwile no c jakhyba że widzi telewizor. Ale ja nie che żeby moje dziecko oglądało telewizje. Kurde dlaczego ja mam telewizor? Później moje dziecko nie będzie mogło się skupić na nudnej książce w szkole która się nie rusza i nie gada. No i tak mamy ązdo czasu kiedy nie uśnie czyli do około 23.00 W dzień nie ma żadnego problemu z zasypianiem. Zaczyna marudzić dostaje smoka i po problemie. Smerfaks to ja niechcąco się potrzyłam. Chciałam ładnie skopiować Twój nick żeby błędu nie zrobić i zamiast w treści wpisałam do nicka przepraszam. Mój mały nosi rozmiar 68 a wasze pociechy jaki? We wtorek przyszły mam szczepienie nr 2 więc będę wiedzieć ile waży. A w lutym mam rocznice ślubu. (na śłubie kościelnym byłam w chyba 6 tyg ciąży), W ogóle jak robiliśmy sobie dziecko to myślałam że jedynym problemem jest brzuch i stwierdziłam że na pewno nie będzie widać. A mój pierwszy trymestr był straszny. Spędziłam go rzygając jak kot. Związku z tym, że byliśmy pół roku po cywilnym to spowiedź była w sobotę rano no i zanim pojechaliśmy do kościoła to kilka razy musiałam przytulić muszle. MASAKRA ! W każdym razie mamy rocznice ślubu i zastanawiam się co kupić mojemu mężowi. A może powinnam coś zoorganizować kolacja czy coś. Tylko że chciałabym żeby to mój mąż bardziej coś wymyślił. Bo wiecie o ile mój M (mąż) bardzo pomaga w domu to jest w nim zero zero ZERO romantyzmu. We wrześniu mielismy rocznice cywilnego 10.09 no ale to było 7 dni po porodzie.......... Co wy myślicie? I co planujecie kupić swoim pociechą pod choinkę.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasza Weronisia nosi r. 62, niektóre ubranka są już na styk a niektóre będą dobre ze dwa tygodnie jeszcze. My na rocznicę wybraliśmy się do włoskiej knajpki a dodatkowo kupiłam m tą słuchawkę do ucha żeby nie gadał przez tel w samochodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Nasza Niunia jes długa i nosi ciuszkiw rozmiarze 68. Pomysłu nie mam...Mój R. też ma w sobie zero romantyzmu i ciężko,żeby wymyślił coś w co trzeba włożyć trochę serca,ale może go nie doceniam? Teściowa pytała co kupić Małej na gwiazdkę,a ja nie wiem...Matę,karuzelki,grzechotki,interaktywne maskotki już ma,więc co????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ;) ..............................................................................................................Olciu ma dzisiaj już 11 tygodni ten czas leci niesamowicie szybko. W pon bylismy u lekarza. Oluś dostał syrop i jak na razie jest o niebo lepiej, mniej się budzi w nocy, śpi spokojnie, jest wesoły, usmiechnięty, a przede wszystkim nie boli go brzuszek i pojawia się kupka. Do jutra zostałam sama bo D. pojechał do szpitala. W piątek jedziemy sprawdzić drugi raz bioderka mam nadzieję, że będzie już wszystko ok. Zaglądam tu od czasu do czasu albo nikt nie pisze albo moje posty są mało zauważalne. Smerfaskr zdziwiłam się, że dajesz już soczki. 1234...od nas Oluś pewnie dostanie jakąś zabawkę :) Oliwierowi ubierałam jeszcze ciuchy w rozmiarze 62 niedawno, ale teraz już praktycznie tylko 68. Z rozmiaru 62 pasuje tylko kilka kaftaników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurcze co się stało z odstępami-kropkami to nie wiem, ale wyszło pomieszanie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:):) U nas bez zmian mała pieknie spi, katarek przechodzi wiec wszystko na dobrej drodze:))) Aaa tylko dalej kupka jest co 4/5dni:( ale jutro idziemy do lekarza wiec zobaczymy:) My nosimy rozmiary68 choc czasem mała jeszcze cos ubierze 62 jak jest większe. Robwalak ciesze sie ze u Was wszytsko dobrze:**** Ja Was podziwiam dziewczyny te co maja pieski w domu.... Lubie psy i koty ale nie w domu, jakos mnie to odraza moze dlatego ze pies ktory był u tesciów to tak smierdział ze wymiotowac sie chciało:((( Ja nie wiem jeszcze co kupimy małej napewno cos kupimy ale co nie wiem:)))) m moj tez nie nalezy do romantyków raz na jakis czas zdazy sie mu cos tam wymyślić ale to bardzooooo rzadko:( a szkoda bo ja lubie takie drobne niespodzianki. A po tym wszystkim co przeszłam w ostatnich tygodniach to postanowiłam sie troche zmienic, zeby docenił to co ma, nie staram sie juz tak jak wczesniej staram sie byc taka troche oschła niech poczuje ze mnie to wszystko boli!!!!! Ja dzis mam miec kolezanke wiec ide cos posprzatac, obiad mam ugotowany wiec luzik:P:P:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Hej. Ja mam dziś dzień wolny po raz pierwszy od porodu.Idę do kosmetyczki i fryzjera,ale jakoś dziwnie mi z tym,że Mała będzie tu,a ja tyle czasu z dala od niej...Już fajnie mówi po swojemu,choć tak wymachuje rączkami i nóżkami jakby to ją kosztowało wiele wysiłku :) Od tygodnia robi brzydkie zielonkawe kupy...Czy to może być od mleka?Przestałam ją już dokarmiać piersią i obecnie jest na mm i herbatce koperkowej bądź wodzie przegotowanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×