Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Gość 123412341234xyz
Ze mną jest coś nie tak. Wstałam po 11.00 choć do dziecka wstawałam tylko o 4.30 a później mój M....Mam nadzieję, że to nie ciąża........ Ło ło ło- współczuje Ci bardzo. Ale jestem pewna że będzie wszystko dobrze. Ja Tobiasza ubieram w body z krótkim rękawkiem i pajacyka bawełnianego. Ogólnie to mam pełno pajaców z polarów ale mi się wydaję że mu jest w tym za ciepło. Nie ubieram małego jak doroslego (ma jedną koszulę body i sztruksowe ogrodniczki do tego jak idziemy w gości) NIe lubię też kaftaników i bluzeczek bo się podwijają. Rajstopy zakładam na spacery bo boję, się że go ściskają. Mały śpi w rożku tzn na rożku i tymi bokami go tak przykrywam i kocyk, ale dziś w nocy ja sie obudziłam to był chłodny więc chyba zacznę używać kołdry. A teraz UWAGA! Właśnie gotuję Małemu marchewkę. Mam zamiar dać ją przez sitko i dodać wody żeby była rzadsza i dać pół łyżeczki. Napiszę wam o efektach... Kótraś kiedyś pytała czy zapraszamy rodzinę do dziecka. Nie nie zapraszałam nikogo i ogólnie bardzo mało osób mnie odwiedziło, raczej koleżanki niż rodzina, żadna praktycznie ciotka i nie mam ta ja niektóre z was piszą, że co weeend kogoś mają. Może wynika to że jestem jedną z młodszych w rodzinie i moje kuzynki i kuzyni raczej mają już dzieci więć kolejne dziecko nie jest sensacją. Acha i wiecie co. Wykupiłam sobie na gruponie fotoksiązkę no i wczoraj zrobiłam małemu. ciekawe jak wyjdzie :) Buzka dla was laski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123412341234xyz
Acha i najpierw kąpię a później karmię. Mały chwyta jedynie moje włosy i kilka razy złapałam go na tym, że łapał swojego smoczka którego miał w buzi................................................. .... A jak leży na na brzuchu to czasem ma jedną nogę w górze. Ogólnie to mamy problem z asymetrią. Cały czas układa głowe w jedną stronę i widać to włąsnie wyraźnie jak leży na brzuszku, że go tak ściąga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ubieram na noc body z długim kaftanik i śpiochy.nakrywam kocykiem Rączki zawsze wyciąga i ma zimne ale reszta ciała ciepła Ja zawsze daje cyca przed kąpielą a po kąpieli butelkę O kleiku nie mam pojęcia.boję się dawać cokolwiek oprócz mleka i herbaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja też nie chwyta.tylko moje włosy.resztę boksuje. Chyba że jej coś włoże to trzyma Też robiła głowę na jedną stronę ale staram się jej podkładać kołdre żeby w drugą trzymała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witacie!! ja przyznaje sie bez bicia ze jak mam duze zaleglosci to nie czytam dokladnie tylko pobieznie i nie idzie wszystkiego na raz spamietac poza tym czas goni.... u nas dzis leje jak z cebra, i bylam dzis pierwszy raz sama autem z malym w miescie bo musialam poplacic rachunki nawet jakos poszlo wrocilismy cali i zdrowi:) Dawid wczoraj skonczyl 14 tygodni:) nosi rozmiar ubranek 62-68. Ramisa super ze wrociliscie do przytulanek:) na prezencik małemu chyba kupie karuzele jaks taka wypasiona z bajerkami na łozeczko bo jeszcze nie ma:) Megi co do sluzu to zapachu innego nie zauwazylam ale jest wzmozony i bardziej kleisty niz w ciazy na cytologie mam sie zglosic w styczniu. ja Dawidka mam w spiworku do spania i nakrywam kocykiem łapki ma w gorze zazwuczaj jak spi no chyba ze jest na boku ale zawsze wyciaga je spod przykrycia. temp w sypialni mamy 20-22. a w dzien 22-24. zmarzluchy z nas:p spi w body z krotkim i na to pajac lub w body z dlugim i spodenki od pizamki. ja oprocz cycorka do 5 miesiaca nie bede podawac zadnych kleikow czy kaszek. tez kup sobe ten spiworek bedziesz spokojniejsza ze nie zmarznie:) ło ło ło brzmi to bardzo medycznie co to w ogole jest u Zuzki?? Robwalka super ze z bioderkami u melego ok my mamy teraz 10.12 trzecia wizyte i nie wiem czy na tym sie skonczy mimo ze wszystko jest ok. Olczak dobrze ze wrocilas do zdrowka !! ja staram sie malego karmic pol godziny pzred kapiela, pozniej myjku myjku, zabawa cycorek i spanie lub juz bez cycorka jak mu sie skimnie. Netko spiworek naprawde fajnie sie sprawdza wiec zakup :) pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej :) ja małą pierwszze kąpię a potem karmię. bo jak robiłam na odwrot to po kąpaniu i tak musiałam znowu karmic..............................................................................................................................ubieram jej na noc pajaca, przykrywam kocykiem i na to kołdrę, bo w nocy mamy w pokoju gdzies tak z 19 stopni a ona jest zmarzluchem i płacze jak jej chłodno................................................................................................................................................................................./megisu- ja tez niestety zauwazyłam ze moj zapach intymny jest inny niz przed ciaza no i nie powiem zeby mi to odpowiadało. przedtem był po prostu neutralny, a teraz mam wrazenie ze jest bardziej intensywny. moj m twierdzi, ze mi sie zdaje i ze on nie czuje roznicy, ale ja czuje;/ mam nadzieje ze to sie jeszcze zmieni, bo przez to chodze sie podmywac 5 razy na dzien bo czuje sie niekomfortowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i zapomniałam się pochwalić że ten pierwszy raz po mamy za sobą :) stresówałam się bardzo ale było ok. Wyszło spontanicznie i to chyba było dobre rozwiązanie. Bolało w na początku ale po zmianie pozycji było ok :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Akcja Gwiazdka 2012" Poszukujemy osób prywatnych jak i instytucji które będą zainteresowane wzięciem udziału w wyżej wymienionej akcji. Ma ona na celu przygotowanie paczki dla dziecka z ubogiej rodziny. Szczegóły na temat Akcji pod adresem http://forum.gazeta.pl/forum/w,615,140367739,140367739,Akcja_Gwiazdka_2012.html Artykul na temat akcji z 2009 na portalu edziecko http://www.edziecko.pl/rodzice/1,79361,7407197,Akcja_Gwiazdka_2009___swiety_Mikolaj_byl_kobieta_.html W razie zainteresowania proszę o kontakt trixii@gazeta.pl (wszystko wyjaśnię, lub bezpośrednio na adres gwiazdka2012@gazeta Może znajdzie się ktoś zainteresowany kto chce spełnić dobry uczynek. Wkoncu to wszystko dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!na moje pytania również nie padają odpowiedzi,ale to dla mnie nie jest problem,ja pewnie nie chcący też pomijam i nie odpowiadam na zadane pytania,a po drugie szybko zapominam jakie pytania padały!jeśli teraz coś pominę-wybaczcie!ło ło ło przykro mi z powodu córeczki,mógłby lekarz przełożyć to na nasz język,bo przypadłość twojej córeczki,a raczej nazwa nic mi nie daje!Olczak witaj z powrotem i zdrówka życzę!Kacperek nosi rozmiar 56 choć powoli robią mu się te ubranka za małe,Kacperek jest drobinką więc w większych ubrankach tonie!Kacperek kładziony jest spać w rożku i przykrywany drugim cienkim rożkiem,kiedy jest bardzo zimno dodatkowo nakrywam go jeszcze kocykiem(musimy palić sobie w piecu)!dopóki Kacperek nie skończy 4 miesiąca nie będę mu nic więcej podawać oprócz mleka i herbatek-boję się wprowadzać mu nowe pokarmy bo jeszcze ma delikatne problemy z kolkami,ale nie takie jak wtedy!Megan to fajnie że wypad z małym na miasto się udał!Kacperek ubierany jest w body z długim lub krótkim rękawem(zależy jak w domu jest napalone w piecu)na to bluzeczka i cienki śpioszek!123412341234xyz Kacperek też jeszcze nie chwyta zabawek,ale potrafi dłuższą chwilę skupić na danym przedmiocie albo czyjeś twarzy wzrok,coraz więcej sobie gada,a najlepiej łapanie to wychodzi mu moich włosów,chwyta nas za bluzki(tak się wczepia rączkami)!my najpierw kąpiemy małego,a potem karmimy-Kacperek od dłuższego czasu uwielbia kąpiele-kiedyś był ryk,a teraz błogość!Mama28 jakoś nie zauważyłam czy więcej płacze-Kacperek od samego początku mało płakał,jedynie na kolki był płacz bez końca!co do śpiworka do łóżeczka-mam i stwierdzam,że to fajna rzecz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam w mieszkaniu 23 st i ubieram Weronisię w pajacyk a pod niego body z krótkim rękawkiem lub częściej bez rękawka a na stópki skarpetki bo marzną jej stópki. Na noc przykrywam ją kołderką ale nie odkopuje się za bardzo, najczęściej do pępka i jak to widzę to przykrywam spowrotem a jak śpię to nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno-Kacperek wypija różnie mleko-nie liczę dokładnie ile ml!mam nadzieję,że nie pominęłam żadnej dziewczyny,która zadała jakieś pytanie-jeśli tak to przepraszam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedyś zadawałam to pytanie i tylko jedna Megi mi odpowiedziała-podajecie dzieciaczkom wit.D3?ja podaję DEVIKAP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja najczęściej najpierw karmię bo najczęściej nie śpi od 18-19, potem bawię się z nią ok. 20 min i potem ją kąpię. Potem oczywiście znowu cyc :) Ja też nic nie będę dawc małej nic oprócz mojego mleka do 5 miesiąca. Weronisia jeszcze nie chwyta ale już skupia uwagę na zabawkach, na karuzeli, jak powieszę jej w foteliku lub wózku grzechotki to je bije-najczęściej piąstkami, wie że jak w nie uderzy to one grzechoczą i się cieszy. Na mnie jak patrzy, np po przebudzeniu to się zaraz uśmiecha (no chyba że jest bardzo głodna to wtedy tylko wrzask). A ja my na Mikołaja chyba kupimy małej matę edukacyjną. Od mamy dostałam już kaskę dla małej i kupię jej huśtawkę elektr. Pojedziemy w sob do smyka albo do jakichś sklepów większych z zabawkami imoże będzie coś ciekawego. 1234... ciąża mówisz? To testuj kochana, może będzie kolejne maleństwo w domu ;) Ja się przyznam że nie było jeszcze 1 razu bo bardzo się boję, poza tym nie mam ochoty-ale to chyba ze strachu. Kwas mlekowy skończyłam brac w niedz więc już teoretycznie mogę, chyba muszę się przełamac bo widzę że mój m ma już duuużą ochotę ale jakoś (prawie) nic nie mówi :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123412341234xyz a ty chciałabyś znowu być w ciąży?nie zabezpieczacie się?jeju gdybym ja znowu zaszła w ciążę to bym się załamała-nie stać mnie na 3 dziecko,nie mam warunków,poza tym nie mam już cierpliwości do tego wszystkiego,poza tym z dwójką maluchów?nie nie ma takiej obcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! ja podaje witamine K+D3 poniewaz karmie piersia i do konca 3 miesiaca tak trzeba... Krystian spi w nocy w spiworku i dodatkowo przykrywam go cienkim kocykiem bo w nocy w sypialni mam ok 19 stopni. wczesniej przed pojsciem spac wietrze sypialnie zeby nam sie dobrze spalo. a na noc ubieram malego w body z krotkim rekawkiem i na to pajacyk. ja karmie przed kapielo tak ok godzine wczesniej i obowiazkowo po kapieli :) bo inaczej jest darcie w nieboglosy... przy karmieniu zasypia i spi tak do godz ok 24. jutro konczy juz 11 tygodni. jest tak slodziak ze nie moge sie nazachwycac... tez mam problem z prezentem pod choinke. doszlam do wniosku zeby goscie prezenty robili na 6+ miesiecy poniewaz na teraz mam juz mnostwo zabawek. dwie maty edukacyjne, mase grzechotek, bujaczek. karuzele na lozeczko, pianinko, maskotki... ludzie przynosili mi te zabawki jak przychodzili ogladac synka... a za 3 miesiace nie bedziemy miec zadnej okazji wiec te gwiazdkowe prezenty beda jak znalazl wtedy:) Krystian nosi rozmair 68 i to juz jest taki na styk a niektore ubranka w tym rozmiarze juz go lekko ciagna... bylam wczoraj u nefrologa i po USG sie okazalo ze moja nerka wrocila do wlasciwego rozmiaru... jestem mega szczesliwa... co do zapachu intymnego to nie zauwazylam roznicy. jest podobny do tego co byl przed ciaza... tzn nie zebym jakos specjalnie sprawdzala ale nie odczulam jakiegos innego zapachu :) jesli chodzi o moja wage to mi jeszcze tylko 2 kg zostaly do wagi z przed ciazy:) ale ja bym tak chciala jeszcze dodatkowo 5 zrzucic... zobaczymy jak pojdzie. na razie ladnie gubie moj tluszczyk.. ale to zasluga cwiczen. codziennie godzine na stepperze i do tego godzine spaceruje z Krystiankiem.... poza tym kilometry ktore robie noszac go na rekach i spiewajac, czasami tanczymy :D wymyslam co sie da zeby nie plakal :) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123412341234xyz
Nie chciałabym. Biorę tabletki ale raz zapomniałam wziąć na wieczór i wziełam dopiero rano, a to było w 1tyg więc jakieś szanse są choć średnio wierzę, że coś by sie miało wydarzyć. Widzę dużą ilość plusów posiadania dziecka po dziecku. Jednak jestem na etapie, że dziecko bardzą dużo kosztuję kobietę w wyglądzie czasie dla siebie i odsuwam tą myśl. Po za tym chciałabym rozwinąć swoją karierę zawodową i znaleźć pracę w swoim upragnionym zawodzie a później dopiero ciąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też chciałabym znaleźc pracę na stałe a o to dziś ciężko. Jesli wcześniej nie przydarzy nam się przypadkowo ;) to chcę miec kolejnego bobaska za mniej więcej 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Oimpka leżała sobie teraz na kocyku na boczku i chwyciłąm ją za rączkę a ona fik na brzuszek :-) sukces:-) co prawda z moją pomocą ale już potrafi :-) i teraz piszczy bo ciągle chce zeby ją obracać :-) ................................................................................................................................... DO BUTELKOWYCH MAMUSIEK kiedy zmieniacie smoczek na wiekszy? ja na razie daje mleko przez 1 ale jak bym dodała kleik to chyba juz ni da rady...chyba trzeba 2 jak sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kąpie przed jedzeniem, samo kąpanie przebiega miło choc przy wycieraniu i ubieraniu już jest wrzask bez względu na to czy jest głodna czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do chwytania to jeszcze kiepsko, oczywiscie łapie moje włosy za pieluchę albo chba jeszcze mało swiadomie, natomiast sadzam jej na brzuszku misia to widzę jak sie w niego wpatruje i zaczyna go dotykać rączkami jak uda jej się złapać to od razu ciągnie do buzi i "całuje" :-) tzn mulda go :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi ja już mam smoczek 2:-D odkąd zmieniłam z jedynki to mała więcej zjada Nie męczy się już tyle i później zasypia:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
mi kleik kuurydziany bez problemu przechodzi przez każdy smoczek 1, na 2 jeszcze mała mi sie dławi. Kleiku nie robie gęstego tylko tak o symbolicznie zagęszczam, żeby organizm się przyzwyczaił. Dzis mała piła sam sok z jabłka- zobaczmy jak zareaguje jej brzuszke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! ja swoja Meliske na noc ubieram w body z dlugim lub cienki pajacyk, przykrywam kolderka i jest ok. grubiej zaczne ubierac jak przyjda mrozy to wtedy bodziak i pajacyk cieplejszy........................................................................................................................mama28- moja tez jeszcze nic nie chwyta, jednynie moje wlosy i bluzke jak podwijam podczas karmienia............................................................................................................. robwalka-ja podaje wit D3, K i wit.C..............................................................................................................kupilam dla malej takie grzechotki na sznurku do wozka i zawiesilam je na lozeczku tak po bokach, wiecie o co chodzi? i to byl strzal w 10! melisa ciagle bije w te grzechotki i sie smieje, swietny widok :) moja mala czasami wypluwa cyca zeby na mnie popatrzec i usmiechnac sie, po chwili dalej lapie cycka, fajne to!:) ............................................................................................................czy wasze maluszki tez tak skacza podczas przewijania? niunia lubi byc przewijana wtedy tak skacze jakby mostek chciala zrobic:)............................................................................................................co jeszcze? aaa od zeszlego tyg zaczelam po raz pierwszy brac tabsy. mam azalie i dobrze sie przyjela:) po 2 tyg. bedzie stuku puku na calego hehe :P co do ilosci to my kochamy sie co 2-3 dzien, zdarza sie i 2 razy w dzien ale to raz dwa w tyg. tylko wkuwiaja mnie te wkladki i stanik;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy wasze maluchy tez się tak strasznie ślinią,puszczają bąbelki i ładują piąstki do buzi?dajecie dzieciakom już gryzaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lo lo lo - znalazlam cos takiego : Wzmożona echogeniczność oznacza gęstość tkanki mózgowej, która może tak wyglądać po niedotlenieniu i ewentualnym małym wylewiku. Zmiany te pojawiają się w miarę ewolucji procesu niedotleniowego, nie będą się nasilać, stopniowo będą ustępować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robwalka moja non stok ssie piatki czy kciuk a slini sie bardzo tylko wtedy kiedy lezy na brzuszku. gryzaka daje a ze nie umie sama trzymac to trzymam ja a ona sobie ciumka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodamamapyta co do przewijania to Kacperek bardzo lubi leżeć roznegliżowany,wietrzymy pupcię żeby nie było odparzeń,a jeśli chodzi o odpychanie nogami owszem,a i bardzo lubi robić mostek-fajne dźwięki Kacperek z siebie wydaje,jak zacznie mówić to będzie miał śliczny głosik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×