Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Mnie zostało jeszcze 3,5 kg do zrzucenia ale jao=koś też nie mogę się ich pozbyc :( a karmię piersią!!! no cóż muszę się wziąc za siebie,może zacznę cwiczyc tylko nie mogę się zmobilizowac no i nie mam za bardzo kiedy bo jak mała śpi to ja sprzątam , gotuję itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexia miałam problem z laktacja bo stosowałam kapturki. Przestałam je używać ale między czasie dostawiałam Dagmare co godzinę kupiłam herbatę z herbapolu na laktacje i po niej miałam potop. Teraz już np piersi mam miękkie wydaje mi się że nic tam nie ma a odciągnę z jednej piesi 80 ml. Wyeliminowałam już butelkę. Poświęc dzień na leżenie z maluchem i dostawianiem no i myśl pozytywnie! Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!nie odzywałam się bo nie mam co pisać!dzięki dziewczyny za komentarze pod zdjęciami Kacperka!szkoda że jeszcze nie mogę dodać głosu jego do tych fotek-jest taki słodki!dziewczyny napiszcie mi czy jak wasze dzieciaczki nie mogą purtnąć to tez się denerwują i popłakują?Kacperek tak robi-nie wiem czy to przez to,że wtedy miał kolki i został mu ten strach,ze go będzie bolec brzuszek?jak nie może purtnąć to zaczyna piszczeć i się prężyć-wtedy podkurczmy mu nóżki,gazy odejdą i jest spokój aż do następnego purtnięcia i przeważnie tak jest w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robwalka ja nie pomogę w kwesti purtniec. Ja jak pije herbatę na laktacje to ona wśród swoich właściwości ma to że jest wiatropędna :) Dagmara purta bez problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robwalka możesz dawac herbatki koperkowe co jakiś czas, np raz, dwa razy w tygodniu. Teraz już moja Weronisia nie ma problemu z kupkami ani purtnieciami ale tak właśnie robiłą, podkurczała albo prężyła nóżki,robiła się czerwona,wtedy podginałam jej nóżki przyciskając do brzuszka, masowałam brzuszek (zgodnie ze wskazówkami zegara) i przechodziło. Weronka robi już ładniejsze kupiki, rano było jeszcze trochę śluzu ale jest widoczna poprawa :) kamień z serca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robwalka Oluś tak ma najgorzej jest przy mleku nie raz nie chce mi go wypić nawet tylko się pręży. Daje herbatkę koperkową i jest lepiej. My walczymy z kupkami...bez herbatki rumiankowej ani rusz...dzisiaj rano nosiłam go cały czas bo bolał go brzuszek. Podkurczyłam jedną nóżkę i się uspokajał. Jutro jedziemy do lekarza bo to jest nie możliwością żeby cały czas robił jeden raz gdy tyle herbatki mu daję :( Martwię się o niego bardzo. Do tego tak wrzeszczy aż kaszlu dostaje...nawet teraz rozpoznać nie mogę czy to zdarte gardełko czy będzie chory nie daj Boże. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!ja dzisiaj nie daje rady,o 5.30 pobudka i biegunka-oczywiście moja,później wymioty-cały dzień leżę,miałam dreszcze i gorączkę prawie 38stopni!nie mam na nic siły!mam nadzieję,że mały nic nie chwyci!co do herbatek to mały pije koperkową,ale pomimo tego czasami ma problem z gazami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulkao
Jaki tu spokój na na na na.... Do nas dziś przychodzi położna A tak ogólnie wszystko ok Robwalka mam nadzieję że już lepiej się czujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wam! U mnie nadal nic ciekawego, wiec rzadko pisze bo nie mam o czym. alexia-tez zauwazylam u siebie jakbym miala mniej pokarmu, kiedys mialam taakie pelne, a w nocy to masakra koszulki mokre a teraz? nawet nic nie przemaka juz, po nocy nie sa takie nabrzmiale i bolace jak kiedys, nie wiem czemu tak? dzis pierwszy raz wypilam herbatke mlekopedna i czekam na efekty. oby cos dalo bo planuje karmic piersia do 6 miesiaca..............................................................................................................................co do wagi to nie wiem ile waze bo nie mam jak sie zwazyc ;/ mysle ze nie wiecej niz 53-55kg. przed ciaza wazylam 48kg i bardzo chcialabym wrocic do tej wagi ale tak bardzo lubie jesc...ze marnie to widze ;p..............................................................................................................ktora z was bierze wit. falvit mama? ja przerzucilam sie na zwykly falvit, sklad prawie identyko tylko cena rozni sie o 18 zl! a to nie malo..................................................................................................czy wy tez macie takie twarde paznokcie? a przed ciaza mialam takie slabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie biorę żadnych witamin,staram się jesc różnorodnie,wprowadziłam dużo warzyw i mam nadzieję że wystarczy. Paznokcie mam mocniejsze niż przed ciążą, włosy miałam do tej pory też ładniejsze ale od paru dni zaczynająmi wychodzic,no cóż zima się zbliża a ja jak pies na zimę tracę włosy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny :-) ...................................................................................................................................................... u nas wszystko po staremu, zaraz zmykamy na spacerek, pozniej do mamy i tak w kółko to samo...:-) miała na weekend meża wiec było cudownie, cały czas opiekował się małą a ja miałam luz blues :-) .......................................................................................................................................................... Czy waszym dzieciakom zawsze sie odbija po jedzeniu??? u nas nie zawsze sie uda pomimo długiego noszenia, jakie są konsekwencje nie odbicia? macie jakies doswiadczenia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexia mi pediatra kazała Nasivinem pędzlowacw nosku Tzn. Nasivinem nasączyć patyczek i posmarowac w nosku Smaruje też maścią majerankową pod noskiem noi wszystko wyciągałam aspiratorem Bez tego nie wiem jak bym sobie poradziła z tym katarem. Jest lepiej już ale małej jeszcze wszystko siedzi w środku. Megi mojej też nie zawsze się odbije. Później ulewa ale nie zauważyłam innych konsekwencji nie odbicia My właśnie na spacerku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wybierłam sie na spacerek to moja mała uspiła się w najlepsze :-) czekam az się obudzi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!w nocy powtórka gorączki,byłam tak słaba że do małego wstawał mój R,ja wstałam tylko raz!dzisiaj czuję się już dobrze,choć jestem osłabiona-nie wiem co mi było!jutro neonatolog i rehabilitacja!na katarek-maść majerankowa,sól fizjologiczna,woda morska,są jakieś krople do nosa na receptę ale nie pamiętam nazwy!Kacperkowi tez nie zawsze się odbija,ale jak się jemu nie odbije to nic się nie dzieje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBWALKA szybkiego powrotu do zdrowia! MEGISU ja wlasnie wrocilam ze spacerku, pogoda fajna, na dworze przyjemnie :) co do odbijania to czytałam w gazecie "Mam Dziecko" ze dzieciom w pozniejszym wieku nie zawsze się musi odbijać z tego względu iż mają już bardziej niz na poczatku rozwinięty układ pokarmowy. Dagmarze też nie zawsze się odbije. CO DO ILOŚCI POKARMU ja na poczatku tez miałam często twarde jak kamien piersi z przepelnienia. Teraz mam tak jak mala dlugo spi w nocy (tak jak w sobote 7 godzin). w ciagu dnia mam miękkie piersi a mimo to potrafię z nich odciągnąć - z jednej 80 ml... jeżeli laktacja się normuje to nie ma już takich nawałow jak na poczatku ztąd brak twardych piersi :) pozdrawiam was seredcznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam twarde piersi tylko w nocy jak mała dłużej śpi,w dzień mam miękkie a jednak Weronka się najada. Na katarek jak wyżej stosowałam masc majerankową (przy dużym 4 razy dziennie), 2 razy dziennie inhalowałam ją solą fizjologiczną i za kazdym razem jak miała zatkanay nosek psikałam wodą morską i odciągałam aspiratorem. Jak zaczęła już kaszlec lekarz przepisał leki ale kaszel był spowodowany spływającą wydzieliną i kazał dalej inhalowac bo to bardzo pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123412341234xyz
Robwalka - wspólczuje i wracaj do zdrowia ;) Co do odbijania to nie zawsze się Młodemu odbija, ale żeby przyspieszyć odbicie to kłade go na chwile poziomo i znowu podnoszę. Ulewa coraz rzadziej, ale jak jest bardzo aktywny po jedzeniu to jeszcze mu się zdarza. Acha i muszę się pochwalić wczoraj tobiasz zaczął się przewracać z brzucha na tylko przez jedno ramię bo mamy problem z asymetrią ale jestem i tak mega szczęśliwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........IMIĘ DZIECKA......URODZINY.......WAGA UR......WAGA AKT. Mamuska2012...Gabrysia.....28.07.2012........2 230. ...........4 800 MEGAN86.........Dawid........22.08.2012........3 330.............5 700 smerfaskr ...... Karolka.......27.08.2012.........2640.............4 500 12341234xyz....Tobiasz........04.09.2012......3720....... .......5280 Robwalka........Kacper.........05.09.2012.......2.240.... ........4.280 ło ło ło ..........Zuzia...........06.09.2012.......2.600............ .4.650 mulfon83........Kornelia................8..........3 360.............4 400 Polcia91.........Oliwier.........12.09.2012......3 050..............4600 Madleenn........Krystian.......14.09.2012 (9).. 3 550...............4800. ramysia91.......Marta..........11.09.2012..........3 300.............5 800 kama111111.....Manuel.......11.09.2012..........3550............6400 Giga83............Olga..............13.09.2012....4320... ............6100 mlodamampyta..Melisa...............17.09.........3 000 .............5100.. handzia2.........Weronika........17.09.2012........2 810.. ......ok.4 500 Megisu............Olimpia.......20.09.2012......3 630 ......... ....5150 Mama28.........Kalina...........20.09.2012..........3 190............5 070 Betismile.........Dominik..........25.09..........3 920..............5 810 madziulkao7.....Nikola........27.09.2012..... ....3 392............. 5 000 Netka0902.......Zosia...................4.........3 280...............4 680 olczak............Dagmara.......30.09.2012......3 950..............5 170 1alexia2..........Kamila..................4.........3 600........ ......4 800 agi_91...........Olaf.....................6..........2 950...............4 300 obżartuszek....Piotruś.................5.........3 650...............4 400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze przykra sprawa z tym forum, czyżby umierało...:-( dziewczyny nie pozwólmy na to, tyle czasu spedziłyśmy razem...szkoda by było... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziulka mam inhalator z maseczką dla niemowląt/małych dzieci i tak inhaluję :) inhalator to jest naprawdę przydatna rzecz na lata dla dzieci,warto się w niego zaopatrzyc, polecam. Dziewczyny piszcie bo co zaglądam to coraz mniej nas tu pisze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Hej, u nas też po staremu. Moja Niunia od dłuższego czasu miałam problem z oczkiem. Gromadziła się paskudna ropa i nic nie pomagało,więc w końcu aplikuję jej krople do oczu Biodacyna i już widzę poprawę. handzia26 jak się nazywa ten inhalator?Też planuję kupić,a nawilżacze powietrza macie?Może coś polecicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja tutaj jestem często,ale wy nie piszecie to i ja nie piszę,zresztą nic się nie dzieje,jutro będę miała więcej do napisania po neonatologu i rehabilitacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma się co dziwić. Dzieci rosną i pochłaniają coraz więcej naszej uwagi więc choćby z tego powodu ma się mniej czasu na pisanie. Dagmara od dziś kombinuje by się przewrócić na brzuch :) komicznie to wygląda :). Wydaje też coraz więcej i coraz to głośniejsze dźwięki :) w tym tygodniu skończy dwa miesiące :) jak ten czas leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki:) Ja nadal na pełnych obrotach, a to przy Zosi, a to przy pracy, nie ma czasu by na spokojnie pierdnąć, że się tak wyrażę, a co dopiero pisać na forum i się regularnie udzielać,a jeszcze święta zapasem. Myślę, że sporo z nas oddało się nowym obowiązkom i stąd ten brak czasu na takie pisanie jak przedtem. U nas też raczej po staremu. Mała rośnie i przybiera na wadze - odczuwam to zwłaszcza podczas noszenia na rączkach. Dziś skończyła równe 2 miesiące i progres w rozwoju widać niesamowity :) Kochana z niej maruda, uwielbia gdy jej śpiewam piosenki i ogólnie gdy leci muzyka. Gaworzy, kłóci się po swojemu, leży na brzuchu i unosi się wysoko, żeby wszystko widzieć. Ma swoje ulubione grzechotki i śmieje się na ich widok :) Coraz więcej potrafi zjeść jednorazowo z butelki. Też nie zawsze jej się odbije, wtedy gdy muszę ją położyć to zawsze kładę na boczku, ale i tak się boję. Ostatnimi czasy ma okres wzmożonej produkcji śliny, do tego jak wypije mleczko, (które jest gęstsze niż np. woda), to razem w połączeniu z tą śliną dają taką gęstą maź, z którą miewa problemy przy przełykaniu. Zdarza się, że jest tego bardzo dużo, że nie nadąża chyba za przełykaniem i tak dziwnie robi jakby się dławiła... Poza tym, gdy jej się nie odbije od razu to po jakimś czasie to się w niej kumuluje i potem beka ale tak "na mokro", jak ja to mówię, czyli nie takim pustym powietrzem, ale jakby miała za chwilę zwrócić to co dużo wcześniej zjadła. Nie wiem czy dobrze to opisałam, ale mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi. Z innej beczki to właśnie mi się kończy okres, który dostałam 21 listopada. Nie był ani bardziej obfity niż dotychczas, ani bardziej bolący. Zobaczymy jakie będą kolejne... Cieszę się, że go dostałam, bo to znak,że chyba wszystko wraca do normy. O właśnie z tego wszystkiego przegapiłam wizyte kontrolną u gin. Muszę się tam wybrać w tym tygodniu. Mam nadzieję, że nie jest za późno... Zmykam lulu, bo oczy odmawiają mi posłuszeństwa ;) Trzymajcie się kochane i do następnego :) Dobranoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
hej, dzisą mała konczy 3 miesiące. Ale zleciało. Skok w rozowju niesamowity. Na dzień dobry po przebudzeniu dostaję serie usmiechów jakby na przeproszenie, że od 4:30 już nie bedzie spać. Trudno- przyjmuje usmiech i staram się jakos funkcjonowac o tak wczesnej porze. Wczoraj się wkurzałam bo prosiłam, zeby tyle nie nosic małej- mówiłam to teściowej i wyszło noszenie wczoraj agdzie dziecko płakało pól dnia, bo chciało być stale na rękach. Więc jak po południu przyszła teściowa to powiedziałam, że nie ma noszenia, bo ja sobie potem jak się wyniose rady nie dam. Ok. Wyszłam umyc butelki wracam i co widzę? Mała na rękach pod pretekstem karmienia.......Można się wkurzyć. Wcale się nie dziwię, że przyszła szwagierka nie będzie tu mieszkać a jej mama mówi we wsi, ze córki z domu nie puści:) robwalka pisz jak po wizycie u lekarza. u mnie w kółko pranie, prasowania, karmienia, przebierania, gotowanie , sprzątanie. Chciałambym znaleźć jakies hobby albo sport albo coś ale nie mam kompletnie pomysłu. Myślałam o nauce języka obcego ale brak czasu w domu, bo m nie ma. napisze coś potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny:-) Moja Myszka ma dzis 2 miesiące:-)))) NICK........IMIĘ DZIECKA......URODZINY.......WAGA UR......WAGA AKT. Mamuska2012...Gabrysia.....28.07.2012........2 230. ...........4 800 MEGAN86.........Dawid........22.08.2012........3 330.............5 700 smerfaskr ...... Karolka.......27.08.2012.........2640.............4 500 12341234xyz....Tobiasz........04.09.2012......3720....... .......5280 Robwalka........Kacper.........05.09.2012.......2.240.... ........4.280 ło ło ło ..........Zuzia...........06.09.2012.......2.600............ .4.650 mulfon83........Kornelia................8..........3 360.............4 400 Polcia91.........Oliwier.........12.09.2012......3 050..............4600 Madleenn........Krystian.......14.09.2012 (9).. 3 550...............4800. ramysia91.......Marta..........11.09.2012..........3 300.............5 800 kama111111.....Manuel.......11.09.2012..........3550..... .......6400 Giga83............Olga..............13.09.2012....4320... ............6100 mlodamampyta..Melisa...............17.09.........3 000 .............5100.. handzia2.........Weronika........17.09.2012........2 810.. ......ok.4 500 Megisu............Olimpia.......20.09.2012......3 630 ......... ....5150 Mama28.........Kalina...........20.09.2012..........3 190............5 070 Betismile.........Dominik..........25.09..........3 920..............5 810 madziulkao7.....Nikola........27.09.2012..... ....3 392............. 5 300 Netka0902.......Zosia...................4.........3 280...............4 680 olczak............Dagmara.......30.09.2012......3 950..............5 170 1alexia2..........Kamila..................4.........3 600........ ......4 800 agi_91...........Olaf.....................6..........2 950...............4 300 obżartuszek....Piotruś.................5.........3 650...............4 400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja tez tu czesto zagladam ale jak nic nikt nie pisze to ja tez sie nie odzywam... U nas po staremu orócz tego ze mamy katar ale nie jest duzy, aplikuje kropelki, inhalacje i odciagam katar słynnym "katarkiem" Moja córcia tez konczy za kilka dni dwa miesiace. Jak narazie to tylko sie szeroko usmiecha:):):) oczywiscie dyskutuje do nas i strasznie sie przysłuchuje rozmowom... Jeszcze sie nie przekreca ale na wszystko przyjdzie czas. Po za tym przesypia mi całe noce!!!!!!!!!!!!!!!!!! jestem z niej dumna. Zasypia mi miedzy22/23 i spi do 6/7 rano:):):):):) Kapiemy ja o 21 potem cycus i troche schodzi zanim zasnie ale jak zasypia to juz na dłuzej:):) U nas sytuacja bez zmian dalje jestesmy u moich rodziców, ale ogólnie to jest beznadziejenie:((((( Robwalka daj znac jak po wizycie:):) ........................................................................................................................................................................................................................................................................................... Megan a TY???????????????????????????? A raczej Wy:):):):) Jak tam???................................................................................................................................................................................................................................................................................................... Smerfaskr wiem cos o noszeniu bo ciagle ktos nas odwieza i ciagle ktos mała ma na rekach a potem ja zostaje sama i dochodzi do tego ze nie jestem wstanie isc zrobic siku bo jest wrzask wiec zakaz noszenia!!!!!!!! tylko w awaryjnych przypadkach:):):) Staramy sie uczyc mała zasypiac w łózeczku głaszczac ja po policzku lub nosku i przez dzien tez we wózku ja usypiam chyba ze zasnie przy cycusiu:) Do mam karmiacych!!!!!!!!! Ja juz próbuje wszystkiego by pokarmu było wiecej i kupiłam w niedziele karmi i wypijam dwie szklanki dziennie i powiem ze mi pomaga albo psychika:P:P:P ale jest poprawa:):) wiec moze spróbujcie polecam malinowe:):):) ....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................... Co do wagi to juz kiedys pisałam ze ja juz jestem na minusie... :( co mnie bardzo martwi bo wygladam kiepsko:( ciagle zjadam to samo bo sie boje o brzuszek małej i ciagle na pełnych obrotach do tego nerwy zwiazane z tesciami i m!!!!!! Ale marze o tym zeby zaczac sie cos ruszac na swierzy powietrzu przed ciaza jezdziłam na rowerze biegałam i spacerowałam razem z m kilka dni w tyg wieczorami w ciazy tylko rower i to do pewnego momentu i spacery do samego konca a teraz czuje ze sie starzeje:(:( nawet w niedziele na spacerze to dostrzegłam:(:( ....................................................................................................................................................................................................................................................................................................... Teraz z innej beczki: jak siedzicie w domu z malenstwami to malujecie sie albo ubieracie tak "lepiej" bo ja chodze w dresach i moze to mnie tak przytłacza nie maluje sie bo mi sie nie chce:(((( ..................................................................................................................................................................................................................................................................................... Ide cos posprzatac poki mała spi:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×