Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

hej dziewczyny. ale jestem mega happy :D udało nam sie z M pierwszy raz od porodu kochać ze sobą. próbowaliśmy wczesniej juz pare razy ale bol był nie do zniesienia, a wczoraj jakoś tak sie po prostu udało, ciesze sie strasznie bo wiedziałam ze bardzo na to czeka, no bo ile mozna czekac :D a jak sie fajnie później spało :D juz zapomniałam jak to jest.. no ale mam nadzieje ze teraz juz bedzie dobrze:)..........................................................................................................................................................................................moja małą nosi rozmiar w wiekszosci juz 68- ma troche za duze ale i tak jej ubieram, bo 62 mam mało a nie bede kupowac czegos z czego za dwa tygodnie mi wyrosnie................................................................................................................................................................................smerfa odwazna jestes z tymi soczkami, ja bym sie bała;p ja nawwet panikowałam zeby herbatke dac dla niemowląt, bo myzslałam ze si ejej cos stanie. bo nie miała jeszcze miesiaca a był napisane ze od 1 miesiaca skonczonego. pozatym moja marta ma chyba bardzo czułę kubki smakowe na moj pokarm, bo jak jej podam wode herbatke, lekarstwo czy nawet MM to wszystkim pluje;p nic nie chce innego tylko moj pokarm. moze byc nawet z butelki ale musi być moj. ja jestem ciekawa jaki bedzie cyrk jak bede chciała faktycznie zaczac jej dawac cos innego albo mi pokarm zaniknie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moja Niunia nie chce nic wziąc do buzi jeśli nie jest to mój sutek ;) lekarstwo musiałam jej mieszac w butelce i jej to dawac, jak wyczuła językiem smoczekto było po piciu, gryzła dziąsłami,wypychała językiem smoka nawet nie próbując co jest w środku. Nadal robi kupki ze śluzem ale na szczescie już nie takie rzadkie. Już jej nie dam tego leku dzisiaj i zobaczymy co dalej,najwyżej w pt pójdę do innego lekarza bo trochę się martwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kochane :-) ............................................................................................................................................ co do ubranek to moja niunia cały czas w 62 :-) natomiast pampersy już 3 :-) dupsko rośnie :-) .................................................................................................................................. RAMYSIA gratuluje stosunkowo udanej nocy :-) mi sie w końcu skończył okres to może coś dzisiaj wyjdzie....:-) .............................................................................................................................. tez sie zastanawiam co malutkiej na mikołaja i pod choinkę...nie bardzo wiem co jest odpowiednie do tego wieku muszę sie troszkę porozglądać... :-) rzucie jakieś pomysły... .................................................................................................................................... DZIEWCZYNY mam takie pytanko ,takie trochę bardziej intymne...;-) zauażyłam ze po porodzie mój zapach intymny jest bardzo dziwny, nie mówie tu o smrodzie przy jakiejś infekcji :-D ale jest jednak inny niż przed ciążą, mój mąż stwierdził że taki "świeży":-D ja to widzę inaczej :-D czy macie może coś takiego???? ........................................................................................................................................... MAMA28 zazdroszczę tych zabiegów pielęgnacyjnych :-)i życzę miłych wrażeń :-) ................................................................................................................................ POLCIA zdrówka dla Oliwierka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobietki!z bioderkami wszystko dobrze więc nie musimy więcej iść na kontrolę!Megisu co do tego zapachu to też zauważyłam taki intensywny,nie śmierdzący ale taki inny-nie umiem go określić!pomimo częstej zmiany bielizny podczas dnia zapach jest cały czas taki sam!mam pytanie też ze sfery intymnej-czy wy też macie taki intensywny śluz tam na dole,a kolor i konsystencja taka jak podczas ciąży?co do naszego pieska-Megi nie idzie usunąć całej sierści-mały nie ma bezpośredniego kontaktu z pieskiem,ale kłaki są,a w dodatku białe,a i nasz piesio nie śmierdzi!co do przytulanek-u nas nadal nic-nie mam siły i ochoty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO KARMIĄCYCH BUTELKĄ :-) Moja malutka bardzo mało je...nie wiem czy to normalne. Nie martwie sie tylko dlatego ze przybiera na wadze i robi ładne kupki. Maksymalnie zjada 90ml to chyba niezbyt dużo nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Moja Nikol wieczorami przechodzi samą siebie Ciagle marudzi ,spać nie chce ..codziennie tak od 19.00-23.00 Megi ja też zauważyłam inny zapach i mam śluz taki jak podczas ciąży.. Byłam na kontroli tydzien temu i ponoc wszystko ok ale jak bede w Polsce to musze porobić sobie badania bo podejrzewam ze mam mega infekcje.. Choćby dlatego ze 2 tygodnie po porodzie wyciągałam z siebie resztki łożyska..Coś okropnego.... Niki nosi roz 62,ale zaopatrzylam sie juz w rozmiar 68........................................................................................................................ dzis zrobilam porządki w szafie i trochę rzeczy wogole nie miala na sobie.............................................................................................................................. Na Swięta kupilam jej te owoce z Tiny Love:-)))) zajefajne są............................................................................................................................. Megi moja też zjada po 90ml i ładnie przybiera..................................................................................................... Ostatnio też robi zieloną kupę......................................................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123412341234xyz
MEgisu mój mały je około 730 ml dziennie. Sa razy że zje tylko 60ml a nawieczór to i z 200 potrawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm cześć dziewczyny :) Polcia ja też niestety zauważyłam, że nie wszystko jest czytane, na moje pytania kilka stron wstecz odpowiedziały może 2-3 osoby, za co dziękuję :) dlatego udzielam się coraz mniej, bo mam wrażenie, że nie jestem tu potrzebna... po naszej wizycie w szpitalu nikt nie zapytał jak się czuje Zuzinek, a o niektórych pytania są ciągłe... dlatego czuję się zbędna :) No cóż, takie życie :) Miłego dnia dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :-) ................................................................................................................................ Myśle ze nie ma sie co obrażać, na moje pytania też nie odpowiadają dziewczyny za kazdym razem i myśle ze nie wynika to z niecheci czy z tego ze chcemy kogoś urazic. Czasu jest coraz mnej więc posty czyta się pobieżnie, czasami cos sie zapomni i tak to juz jest ale pomimi tego i tak tu zaglądam i staram sie trochę poczytac i coś napisac :-) tak więć dziewczyny nie obrażać sie tylko zaglądac zeby forum nie umarło...:-) ..................................................................................................................................................... MAM PYTANKO :-) jak przykrywacie na noc w łóżeczku maluszki? bo moja Olimpka tak kopie ze czasami jak do niej zerkam w nocy to jest cała rozkopana i leży bez kołderki, trochę sie boję że bedzie jej zimno.... .................................................................................................................................................... HALO OLCZAK, NETKA , MEGAN ,AJPONKA I WSZYSTKIE INNE KOBIETKI WRACAJCIE DO NAS CHOĆ NA CHWILKĘ :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja tylko na sekundke bo mała sie juz budzi:):) Jedziemy dzis na szczepienie na pneumokoki a potem na małe zakupy w weekend wybieramy sie do znajomych 200km od nas:):) Aaaa i jutro wybieram sie do fryzjera!!!!!!! robie sobie balejaz:P:P:P Moje posty tez nie sa zauwazalne ale tak jak napisała Megi nie zawsze jest czas zeby wszytstko przeczytac wiec nie ma sie co obrazac................................................................................................................................................................................................................................................................................... Megisiu ja przykrywam kocykiem i na to kołderka i jest ok:) aa jakie macie temperatury w pokoju w ciagu dnia a jakie do spania??????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Na moje posty czasami też nikt nie odpowie i nie robię z tego afery bo nie na ten post to na inny ktoś coś napisze Ło ło ło z tego co pamiętam to jak miałas problem z teściową to wszystkie się udzielały więc:-P Ja do spania mam ok 18stopni i małą przykrywam tylko kocem W dzień mam 21-22 stopnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEGISU raczej żadna z nas się nie obraża tylko zniechęca i myślę, że oprócz braku czasu to może być drugi powód. Co do Twojego pytania to Oliwier wypija od 90-120 nieraz mniej, ale wtedy częściej chce jeść. Gdy zje 90 to jest nasycony na ok 2 godz. gdy 120 to na 3 chyba, że śpi to nawet godzinę więcej. Ja przykrywam tylko kołderką bo u nas jest za ciepło. Wczoraj robiąc przegląd szafy Oliwiera powyciągałam już ubranka w rozmiarze 74 bo niektóre są już dobre ;) ŁOŁOŁO a co było Zuzi? Mam tyły na forum niestety :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się absolutnie nie obraziłam, napisałam tylko co czuję, bo pisanie dla samego pisania po prostu w eter, gdy nikt nie czyta, też się trochę mija z celem .... no ale może to tylko moje zdanie... Megi jak ci się Olimpka rozkopuje, może zacznij jej na noc ubierać śpiworek ?? Alexia temperatur nie sprawdzam, ale wydaje mi się że w ciągu dnia maks 21-22 stopnie, w nocy 19-20, tak żeby było optymalnie... madziulka, owszem, ale później to już było praktycznie pisanie w eter... praktycznie, bo jednak ktos przeczytał....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
dziewczyny, na moje posty tez ktoś nie odpowiada ale to nie znaczy ze ich nie czyta. ja zwykle czytam wszytskie posty hurtem ale zaraz zapominam na co drugie pytanie odpowiedzieć. Ale jestem u Was w miasre na bieżąco. herbate koperkową na wiatry dawalam jej od 2 tygodnia zycia- bo zaszkodzić na pewno nie zaszkodziła a wręcz pomogła- także nie do konca sugeruje sie tym co jest napisane na opakowaniu. moja mała przykrywam kocem ale jak odkryje to przykrywam ja przy nastepnym karmieniu. prezetu od choinke nie kupuje bo stale coś jej przynoszę. Niech od innych dostanie prezenty:):) i nie wiem co miałam napisac....potem postaram sięzaglądnąc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polciu, Zuzka miała wzmożenie echogeniczności struktur okołokomorowych w główce, niestety żaden lekarz dokładnie nie wytłumaczył o co chodzi .... teraz "niby" jest ok, ale i tak mamy neurologa wyznaczonego "na wszelki wypadek", więc nie wiem ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŁO łO ŁO mam taki spiworek co ma górę jak koszulka bez rekawków i cały dół ale czy nie bedzie jej zimno w raczki???? chyba ze na to kocyk jeszcze? Co do temperatury to u nas w domu jest około 22-23 stopnie w sypialni chyba tez nie sprawdzałam. .............................................................................................................................. Co myslicie na temat dodawania już do mleczka kleiku ryzowego lub kurydzianego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi, jak mi się Zuzka rozkopywała to ją w tym kładłam, zakładałam rampersy z długim rekawem i było jej ok, ona ma zawsze rączki wyjete, nawet jak ja przykrywam, to sama wyciąga spod kocyka czy kołderki, łapki ma ciepłe więc chyba jej ciepło :) Co do dodawania kleiku, ja próbowałam zagęszczać mleko i skończyło się to strasznym problemem z wypróżnieniem, dlatego my musimy jeszcze poczekać, ale ja bym próbowała na waszym miejscu, bo to zawsze dłuższa noc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łołoło jak to brzmi...i jak to nie wytłumaczył? Próbuję to wziąść na chłopski rozum, ale coś mi nie idzie :/ A ile miała Zuzka jak dodałaś ten kleik? Dodawałaś kleiku np. z nestle itp. ? Bo mi też chodziło to po głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chyba wybrała bym z nestle bo są dobre opinie i równiez daje mleko z nestle. Na początek czytałąm ze polecają kukurydziany bo ryżowy moze spowodować zatwardzenia,niektórzy mówią zeby podawać raz ten a raz ten, zresztą ile osób tyle opinii ale chyba coś w tym jest bo mama mi opowiadała ze dawno jak byliśmy dziecmi i miałam rozwolnienie to gotowała mi taką papke ryżową na zwiazanie kupki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny. nie odzywałam się bo wzielo mnie jakieś choróbsko i nie miałam siły wstać z łózka, a co dopiero zaglądać na forum, ale naszczeście już czuje się ok. ŁO ŁO ŁO masz rację co do pisania w eter to masz rację, że zbytnio to nie ma sensu, ale tak jak piszą dziewczyny jak zagląda się tutaj co jakiś czas, to ciężko jest zapamiętać wszystko, co kto pisal i o co pytal. CO do Zuzi to rozumiem Twoje zdenerwowanie w sytuacji gdy lekarz nie jest w stanie wytłumaczyć co dolega dziecku. Cieszę się że wszystko ok. MEGISU ja przykrywam Dagmarę kocykiem i kołderką, bo Daga wyciąga całe rączki i jest przykryta tylko od pasa w dól. na noc ubieram ją w body w zależności od grubości pajacyka z dlugim bądź krótkim rękawem. Ubieraj Olimpie w śpiworek i przykryj cienkim kocykiem, nie powinna go wtedy już skopywać, bo będzie ją ograniczał śpiworek. Ja w ciągu dnia mam temp. w pokoju 22 stopnie, a na noc zakręcam kalaryfer i jest 18 st. a mała jest cieplutka. PREZENT NA ŚWIĘTA raczej też nie będziemy nic kupować, bo Daga ma pełno rzeczy, które leżą nie używane poki co. Natomiast jeżeli ktoś się zapyta co nam się przyda do Małej to zażyczę sobie matę edukacyjną. Widziałam taką fajną z ala kojcem :) kurczę chciałam o coś zapytać i zapomniałam o co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OLCZAK to ty na body jeszcze ubierasz pajacyka do spania? Moja niunia ma albo body z długim rękawem i półśpiochy albo sam pajacyk....hmm chyba nie jest ubrana zbyt lekko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ubieram body z gługim rekawem na to pajacyk,albo body z długim kaftanik i spiochy. Za grubo??????????/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki No nie mam czasu na spokojnie do Was zaglądać i poudzielac się troszkę. Widzę, że MEgi zadałaś pytanie, które również i mnie zastanawiało o to przykrywanie. Zacznę może od tego, ze moje mieszkanie jest mega, ale to mega gorące. Mamy tu temperaturę 25-26 stopni i nawet przy skręconych kaloryferach ono się nie schładza. Staramy się je wietrzyć i mieć otwarte okno, ale to powoduje, ze albo mocno ciągnie albo w ogóle robi się przeciag, a to z kolei dla dziecka niezdrowe. Jedynym sposobem na jaki mogłam się wziąc, by nie przegrzewać małej to ubieram ją lekko. W ciągu dnia po domu chodzi w bodziku na długi rękaw i rajtuzkach lub półśpiochach lubw spodenkach i skarpetkach, a na noc ma albo pajacyk albo sam bodzik na długi rękaw - bez dołu żadnego. No i teraz tak: wczoraj założyłam jej na stópki skarpetki, bo równiez ma tendencję do strasznego odkopywania się w nocy, ale zaraz po połozeniu jej spac zauważyłam, że te skarpetki chyba nie były do końca dobrym pomysłem. Od rau zaczeła się rozkopywać, a ja dedukuję dlaczego to robi... Ściągam skarpetke a nóżka gorąca i spocona!!!! Dosłownie mokra! Zdjełam więc te skarpetki i postanowiłam, że bedzie spała tak jak my- na boso. Nakryłam ją kocykiem ( bo na noc nakrywam kocykiem i rożkiem rozłożonym, kołdrę do łóżeczka mam trochę za grubą) i przestała wierzgać nogami. Problem jednak pojawia się w nocy, bo ona się tak rozkopuje, że gdy budzi się na mleczko to stópki ma zimne !!!! Wrrrr, chce żeby dziecku było miło i nie za gorąco, ale też żeby nie marzło, więc chyba skorzystam z pomysłu ło ło ło i zakupię śpiworek. Tam będę wkłądac niunię z gołymi stópkami, ale będe mieć gwarancję, że nie odkopie się w nocy. Może zle robie kładac ja z gołymi nózkami, ale naprawdę w domu mam ukrop i niejednokrotnie Zosia jest spocona, nawet gdy dla troski na rajstopki zakładam jej zwykłe bawełniane spodenki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a juz wiem: mam pytanie odnośnie kąpania, najpierw karmicie i potem kąpiecie, czy kapiecie i karmicie? Ja cały czas najpierw kąpałam i potem karmiłam, ale w ostatnim tygodniu mimo, że przed kapaniem chwilę Dagmarę karmiłam, to po wyjściu w wanienki jest tak glodna, że płacze bardzo. jak mam ją w ręczniku i trzymam na rękach to odwraca glówkę w stronę piersi i szuka jedzenia. ja zawsze myślałam że nie kąpie się najedzonego dziecka bo może wszystko zwórcić, bo tu kąpanie, wycieranie, ubieranie... jak jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli ma spiochy to body z długim rękawem, a jak ma pajacyk to pod spod ma body z krótkim lub bez rękawów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam taką awanturę, że odezwę się później, Zuzinek drze się jakby ją ze skóry obdzierali :( przepraszam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja najpierw karmie a potem kapie bo moja dama daje taki koncert po kapieli podczas ubierania jak jest głodna ze nie jestem ja wstanie ubrac wiec jak nakarmie to jest ok:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
megisu - ja dawałam malej make kukurydziana do mleka a teraz kleik kukurydziany z nestle, daje 1 łyzke na 90 ml. zadnych sensacji mała po nim nie ma ale tez nie spi dłuzej. ona ma chyba zakodowane, ze w okolicy 24 ma sie obudzic i zjesc. ryzowy jest za ciezki jeszcze. aha mała nosi 62 i jeszcze w nim troche pochodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
My najpierw kąpiemy (lubi kąpiele :) ),a potem karmimy i usypiamy się z godzinę....Czy Wasze dzieci częściej płaczą niż wcześniej?A jak podnoszą główki to np,jedna nóżka jest w górze? Megisi78 moja Niunia je 6xdziennie po 120 ml,a narazie nie dodaje nic do mleka.Polecam spiworki do spania i jesli dzecko ma jakis klopot z bioderkami to rowniez rozek z taka wkladka rozszerzajaca nozki.fajne cos :) Czy Wasze dzieciaki chwytaja juz zabawki?Moja Zabka narazie nie chce chwytac,nie wyciaga po nich rączek.ech,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×