Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gildei

W jakie gry planszowe gracie z dziecmi?

Polecane posty

Gość gildei

Poleccie cos:) Szukam czegos w co mogybysmy pograc z synkiem, ma 5,5 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co prawda nic Ci nie polecę, bo nie mam dzieci akurat w tym wieku, ale zajrzałam w wątek, bo aż miło przeczytać, że w dzisiejszych czasach, jeszcze ktoś kupuje i gra z dziećmi w gry planszowe. Pochwała za to. A gier takich pełno znajdziesz w każdym dużym markecie, przeważnie podany jest przedział wiekowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gildei
dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podam niektóre z gier w które gram lub grałam z synem . Klątwa faraona przygody pingwinków, fred i barney ,przygody dalmatyńczyków ,myszki ,jaś i małgosia . monopol my mamy ten dla starszych ale wiem że jest też w wersji dla młodszych chińczyk. I jeszcze fajne są gry typu Matematyka ,Pierwsze liczenie dla mnie rewelacja dziecko uczy się dodawać odejmować ,mnożyć przez zabawę ,pamięć -szukanie drugiej pary obrazka .Kupę jest fajnych gier najlepsze te z różnymi zadania jak właśnie klątwa faraona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vbnmg
Z Granny, klasyczny Chińczyk, poza tym crabble, także w wersji angielskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vbnmg
* Scrabble

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vbnmg
Monopol, Farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokospoko
a ja polecam zwykłą grę planszową firmy ALEXANDER- rajd + ślimaczek Syn (też 5 lat) ma całą kolekcję różnych gier planszowych, ale tą lubi najbardziej (zresztą ja też) Tradycyjna gra planszowa z kostką i pionkami, a na trasie pełno ciekawych niespodzianek, zawsze się przy niej dobrze bawimy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokospoko
myślę, że Scrable i Monopoly to dla starszych raczej z Granny mamy "mądry zamek"- bardzo fajna, ale nie planszowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnadlahjaja
Z Adamigo są najlepsze "Gram w kolory" "Wesoła farma" "Bystre oczko"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMax
Ja mam 6-cio latka i gramy w -"pamięć" -"chińczyk" -"bierki"-co prawda nie wychodzi mu najlepiej,ale mamy przy tym niezłą zabawę... -"w sadzie"-tylko mały strasznie się denerwuję,gdy ma mało owoców...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio najbardziej lubią "zgadnij kto to" a tak to grzybobranie spadające małpki chcę im kupić "nie obudź taty" bo pamiętam ze mi się strasznie podobała. Mamy też taką "wielką księgę gier" i tam są rożne planszówki np kopciuszek, brzydkie kaczątko itd. Wszystkie oparte na tym zeby dojść od startu do mety rzucajac kostką i po drodze są rożne zadania do wykonania ujemne punkty straty kolejki itd. Kupiłam też coś takiego ze są kartoniki i trzeba ulożyć z nich sensowną historyjkę i opowiedzieć, ale zagralismy 3 razy i znają te historyjki na pamięć :-o wiec się nie sprawdzilo. No i domino obrazkowe też jest super, od 2 roku zycia się u nas sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monopoly Alexander: dni tygodnia, Miesiące, dziki zachód choć ostatnio to Gry Lego: Magikus i Roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grergergegregr6
Luudziee! Gry planszowe to nie tylko szachy, warcaby, grzybobranie, monopol i chinczyk ktore ciagle sa wymieniane. Rynek gier plansszowych jest olbrzymi, wystarczy wejsc na dowolna strone sklepu ktorego specjalizacja sa wlasnie takie gry. Mozna tam znalezc rozne gry o roznej tematyce. Ekonomiczne, Przygodowe, strategiczne, bitewne, taktyczne, wojenne, tematyka fantasy, sci fi, wojenne itp ale takze jest pelno mniejszych gierek dla najmlodszych. Wystarczy tylko sie nie ograniczac do tylko tych tyulow. Ciesze sie ze jeszcze sa rodzice ktorzy stawiaja na taka rozrywke ktora wg mnie jest jedna z lepszych aby polepszac stosunki rodzinne a nie jak dzisiaj wlaczyc gre na komputerze i miec dziecko z glowy! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 5-latki
bardzo lubimy z córkami grać w grę uno. Fakt że to nie gra planszowa tylko karciana, ale naprawdę polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zofia322
a my od dawna jestesmy wiernymi fanami polskich ukladanek i zgadywanek z Adamigo, wielki wybor konkretnych gier ktore bawia i ucza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierotka ma Rysia
Ja mam dla Ciebie superpomysl. Zrobcie sobie gre sami :-) My tak robimy i maly ma radosci ze hoho. Najpierw rysujesz tor, a potem na niektorych polach wpisujecie "pulapki". Niech dziecko wymysli, co to bedzie. U nas to np. 3 pola do tylu, wracasz na start, 4 podskoki na jednej nodze, 4 pola do przodu, buziak dla mamy, 2 przysiady itp... co tylko Wam przyjdzie do glowy, im smieszniej, tym lepiej. Potem dziecko chetnie gra w gre, ktora samo wymysli. A jakie dumne jest z siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super Farmer, Pan tu nie stal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xee
Powiem Ci, że lubię dynamiczne strategie, w których masz do czynienia z limitem czasowym rozgrywki, a później zaczynasz nową grę z innym pomysłem. Jedyną taką grą przeglądarkową, jaką znam jest http://25airports.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas ostatnio jungle Speed i Double. Wcześniej Chińczyk, monopol dla ;; młodszych, drabinki i farma czy farmer już nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×