Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ulęgałka

starania o ciążę

Polecane posty

Gość Joannaaaa
dzieki griszanka za objasnienie co i jak..:) czyli uważasz że jak pojdę jutro na bete to powinna być większa tak?:) kurcze powiem wam że się boję .. troche się uspokoję jak gin powie że wszystko jest ok..:) i jak będzie widać pecherzyk..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
Dzwoniłam do mojego gin i powiedział mi żebym brała kwas foliowy i żebym we wtorek do niego przyjechala na kontrole i już cos będzie mógl na ten temat powiedziec.. :) więc będzie wiadomo co i jak.. zastanawiam sie czemu inni twierdza że pierwsza wizyta powinna byc w 7tygodniu żeby coś bylo widac? skoro mój gin chce żebym przyjechała we wtorek:) mowił ze nie ma konieczności robic bete bo bete mam ok jak na ten czas 110 więc nie wiem czy powtarzac? i kiedy? może w Piatek sobie powtorze?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dziś robiłam znowu test ciążowy i wyszły tym razem dwie piękne kreseczki ;) Teraz czekam aż lekarz tylko powie, że wszystko w porządku. (poniedziałek). Ja obliczałam TP tak: pierwszy dzień ostatniej miesiączki minus 3 miesiące plus 7 dni czyli u mnie. 9 lutego -3mie= 9 grudzień + 7 dni= 16 grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maagda123
Mereszko luty minus 3 miesiące to chyba raczej listopad a nie grudzień :) Właśnie coś mi się późno wydawał Twój termin:) Joanno co Ty piszesz? Przecież ja nie mówiłam, że te normy są nie wiadomo skąd, tylko czy są liczone od dnia ostatniej miesiączki czy od dnia poczęcia. Bo wiem, że różnie są podawane. Ja spotkałam się i z taką i z taką formą :) A jeśli chodzi o pierwszą wizytę to w 4-5 tyg myślę, że można zobaczyć pęcherzyk ciążowy, ale nie bije jeszcze serduszko i pewnie dlatego niektórzy wolą poczekać do tego 7 tygodnia, kiedy serce podejmuje już pracę. Słuchaj lekarza, on na pewno wie co robi ;) Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda faktycznie. Ja już chyba głupieje z tej radości ;) Teraz już tylko się modlę żeby wszystko było dobrze. Trzymam oczywiście kciuki za wszystkie dziewczyny, Żeby im się też udało. Miłego dnia ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
Magda może coś źle zrozumialam z tego wszystkiego:P ale to myślisz że skoro kazał mi przyjechać we wtorek to coś będzie już w stanie stwierdzić???:) a jak myślicie powtórzyć bete? wy powtarzalyście? :) dla świetego spokoju pójdę jeszce w piatek ją powtorzyć bo nie wtrzymam z niecierpliwości... ty Madziu kiedy masz 1wizyte??/:) ktory to będzie u ciebie tydzień? Mareczka piszesz że idziesz w poniedziałek na wizyte a u ciebie to który tydzień bedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maagda123
Ja wizytę mam jutro. Asia pęcherzyk ciążowy zobaczy na pewno, ale czy zarodek też tego nie wiem. Wiem, że na bicie serduszka jeszcze chyba za wcześnie. Ale pewnie sprawdzi czy na obecny tydzień wszystko jest w normie. Więcej powiem Ci jutro, jak będę już po wizycie, bo sama dobrze nie wiem jak to wygląda. Mi hcg kazał powtórzyć więc tak też robię. I z tymi wynikami mam jutro przyjechać. Właśnie czekam do 14 na wynik. Widzisz każdy lekarz inaczej podchodzi. Ale jeśli ma Cię to trochę uspokoić to może faktycznie powtórz sobie bete:) to już Twoja decyzja. A ja zaczęłam wczoraj 6 tydzień licząc od ostatniej @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
Magda to napisz co i jak po wizycie:) no u mnie od ostatniej @ to 4 tydzień.. no nie wiem pojade we wtorek do niego i może coś się wyjaśni.. napewno do niego będe musiaal przyjechac za jakieś 2,3 tyg żeby usłyszec bicie serca to już od zadecyduje.. a bete powtorze w piątek bo mam wolne więc na nia pojade nie zaszkodzi zrobić jeszcze jedną:) ale robilam dziś tets i jest mocna kreska:D więc musi być dobrze...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
mereszka i Magda macie już jakies dolegliwości??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maagda123
Odebrałam wyniki i jest 2114, czyli od 48 h wzrosło o 130% :)) Asia na pewno wszystko jest dobrze, doskonale wiem co czujesz, bo u mnie też radość miesza się z przerażeniem czy wszystko jest ok. Jutro napiszę Ci jak wygląda pierwsza wizyta. Tak jak mówisz za ok 2 tyg pewnie będziemy musiały przyjechać na kolejną, aby usłyszeć serduszko. Co do objawów to standardowe zmęczenie, senność, sporo śluzu, bardzo delikatne mdłości czasami, niekiedy delikatnie pobolewa mnie podbrzusze. Narazie tyle. A jak u Was? Paula będę z Tobą myślami 3 kwietnia. Na pewno tak jak pisze Griszanka, nie taki diabeł straszny. Pomyśl o nagrodzie jaką dostaniesz :) Będzie dobrze :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam ostatnią miesiączkę 9 lutego. To niewiem jak mam policzyć który to tydzień ciaży...Od którego dnia czy od 9 czy od ostatniego dnia miesiączki...powiedzcie mi?? Co do objawów to nie mam prawie żadnych. Jedynie piersi bardzo nabrzmiałe i wrażliwe. No i szybko się męcze. To tylko tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maagda123
Mereszka lekarze chyba liczą od pierwszego dnia ostatniej miesiączki:) Zapomniałam o bólu piersi, oczywiście również mi towarzyszy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
magda to napisz jutro jak przebiegła pierwsza wizyta:) no a powiedzcie mi jak beta przyrasta to znaczy ze jest ok z ciążą i z zagniezdzeniem się ? no nic ja jak narazie musze poczekac na piatek z ta beta:) a u mnie? hm... senność ogromna że śpie popoludniami jak mam wolne.. jak wracam z pracy to padam odrazu.. ból podbrzusza czasami i czasami jakies sachcianki a co do piersi to troche bolą i nie widze jak narazie wiekszej roznicy bo mam małe mam nadzieje że urosną:P heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ja mialam tylko raz przytulanko z M 3-4 dni przed przypuszczalna owulacja. Tzn. mialam pierwszy dzien sluzu plodnego + za 2 dni bole podbrzusza co trwaly 2 dni - czyli mysle ze faktycznie bxlo zo tak 3 dni przed owulacja. Dzis jest 7 dni od owulacji. Boli mnie podbrzusze jestem padnieta maz zwrocil mi uwage ze mam humorki i jest mi niedobrze. Do terminu miesiaczki mam jeszcze tydz. Co wy o tym myslicie. Miala ktoras z was jakies objawy tak wczesniej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda jeśli lekarze tak obliczają to znaczy że u mnie będzie 7 tydzień ciąży w niedziele. a w poniedziałek mam wizyte u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratulacj***ardzo sie ciesze :) moze mnie ktos jeszcze pamieta :) . trzymam caly czas za Was kciuki :) &&&&&&& . ja juz na koncu ciazy 35 tydzien ciazy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda jak tam wizyta? Byłaś już? Opowiadaj. Co i jak? Co Ci lekarz powiedział. Jakie badania Ci zlecił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
hej kochane mam pytanko kiedy Gin może wystawić L4 ?? może na początku ciąży ?? i pracodawca nic nie może zrobić ani się rzucać że mam L4?? a powiedzice mi jak jest z tą beta jak beta rożnie to znaczy że wszystko jest ok i że pęcherzyk dobrze się zagnieżdził i wogule??? tak bardzo się boję czy wszystko jest ok..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna co do bety to nie odp bo nie wiem a co do L4 to lekarz może od razu. Ja idę w poniedziałek do lekarza i od razu chce wziąć zwolnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
ja idę we wtorek.. tylko ż napewno bicia serduszka nie uslysze tylko oceni czy aby napewno to ciąża i czy wszystko jest ok i na swoim miejscu:D:*kurcze nie moge sie juz doczekać wtorku... eh jak ja wytrzymam od soboty do pon w pracy do 22??;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
Paula, Dorota, Griszanka gdzie jesteście???:( Martwiię się o was ... odezwijcie się kochane:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna, lekarz moze dac Ci zwolnienie w kazdym momencie ciazy. Pracodawca nie moze Cie zwolnic, bo kobieta w ciazy jest chroniona od pierwszego dnia. Nawet gdybys zaszla w ciaze na wypowiedzeniu, a o ciazy dowiedzialabys sie juz po jego zakonczeniu, to musialby Cie przywrocic do pracy :) I nie wazne czy to pracodawca ja wypowiada, czy pracownica - tylko w takiej sytuacji nalezy wystosowac odpowiednie pisemko. Wiec kochana jest bezpieczna przynajmniej do konca urlopu rodzicielakiego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) U mnie nic nowego..... stara bida.... nic się nie dzieje, w pracy gorący okres.... CITy itd. więc mam siedzonko po godzinach Joanno potwierdzam to co griszanka Ci napisała....jesteś pod tzw. ochroną, nikt Cię nie może ruszyć, no chyba, że dyscyplinarnie....ale to wiadomo :) Ponadto nie możesz pracować więcej niż 8 godzin na dobę i nie możesz pracować w godzinach nocnych i absolutnie nie wolno Ci robić żadnych nadgodzin. I jeszcze jedno Joanno nie możesz się tak wszystkim przejmować, będzie dobrze, a pod choinkę będziesz miała najwspanialszy prezent. Nie zamartwiaj się tak kochana, bo to Ci jest najmniej potrzebne w tym momencie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maagda123
Hej dziewczyny. Ja już po wizycie. Wszystko jest ok. Pęcherzyk z zarodeczkiem widoczny w macicy o prawidłowych wymiarach. Także jak na ten tydzień to wszystko jest w porządku. Gin założył mi kartę ciąży i zlecił cała serie badań :) Następna wizyta za 2 tygodnie, żeby usłyszeć serduszko :) Joanno trzymam kciuki za wtorkową wizytę, a Ty Mereszko kiedy masz? Miłego dnia :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
Griszanka i Paula dzięki za odpowiedz.. kurcze a to może moj mąż zanieść l4 albo wysłać poczta do szefostwa? kurcze powiem wam że ja nie wiem jak ja jej to znajmię napewno nie osobiście bo nie mam zamiaru sie denerwować bo ona jest nienormalna... będzie mi robić wyrzuty że tak postapilam itd że ona nie ma pracowników kto będzie prcował.. a ja niechce targhac nerwów i się jeszcze denerwowac.. nie wiem co robić jak jej to powiedziec? wiem że to nie będzie miła rozmowa.. ale szczerze mówiąć niechce z nią osobiście rozmawiać.. no nic narazie poczekam do wizyty wtorkowej co i jak:) Magda a to w którym ty tygodniu jestes że jeszcze nie uslyszałaś bicie serduszka???:) ja będe w 5tyg i lekarz stwierdzi ciąże w tym tygodniu?:) a dostałaś L4?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda ja mam wizytę w poniedziałek. Oby wszystko było dobrze. Już się nie mogę doczekać poniedziałku. U mnie będzie 7 tydzień w poniedziałek akurat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
Magda a powiedz mi jeszcze dał ci jakies witaminy czy coś?? czy tylko masz zazywac kwas foliowy?/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maagda123
Joanno ja jestem dokładnie w 5 tygodniu i 3 dniu ciąży, inaczej początek 6 tyg. W 7 tyg powinno już bić serduszko. O L4 nawet nie pytałam, bo zamierzam pracować najdłużej jak to będzie możliwe :) co do witamin to powiedział, że konkretnie mi coś zleci jak już będzie miał wyniki badań, a do tego czasu mam się zdrowo odżywiać i brać jakieś witaminki dla kobiet w ciąży. Zakupiłam dziś w aptece chyba vitaminer- jakoś tak. Joanno w 5 tyg zobaczy już pęcherzyk ciążowy, ale czy z zarodkiem, tego nie wiem. Zależy ile dokładnie czasu minęło od ostatniej @. U mnie już był widoczny, a tak jak pisałam wyżej jestem dokładnie 5 tygodni i 3 dni po @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maagda123
Mereszko masz już mdłości? Ja narazie nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
dziewczyny dziś srobiłam bete tak z ciekawości czy wzrasta i jestem zalamana po po tym co czytam na necie jest zły wzrost:( w poniedziałek mialam 110 HCG a dziś w piątek(po 3 dniach) wyszła 563 HCG to mało wzrasta i nieprawidlowo... co sie dzieje? czy coś nie tak??? aż łzy ma w oczach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×