Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ulęgałka

starania o ciążę

Polecane posty

Jezu Griszanko ja wypilam jedną szklankę wody z octem i prawie zwymiotowałam, a Ty piszesz że chodzisz z butelką wody z octem. Lubię surówki z dodatkiem octu jablkowego. Ale ta woda z nim ohydna.... a za chwilę znów trzeba wypić...bleee.... jest taka dieta Lukoszka, która się na tym opiera, do tego spożywanie ok 1000kcal dziennie i jedzenie głównie kilkunastu produktów... tak w miarę staram się do tego dostosować... zaczęłam wczoraj wieczorem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
Aha ale myslisz Griszanka że nam przed droznością jest to potrzebne?? no nic ja na dzień dzisiejszy mam taki plan że ,10tego ide żrobić TSH sprawdzić poziom bo ja mam problemy z tarczyca..;/ niby wczesniej miałam wynik ok ale długo nie byłam u mojej endykrynolog bo ma straszne terminy odległe więc musze zrobić na własną ręke.. bo ten wynik musi byc poniżej 2 żebym wogule mogła zajść w ciąże.. 17stego ide powtorzyć badanie na prolaktyne po MTC, progesteron i DHEA bo te badania miałam dawno robione... a 21 chce iśc zrobic te badania na chlamydie ureaplazme i mykoplazme.. zobaczymy czy zrealizuje w tym mc co zaplanowałam:) tylko zasnatawia mnie to AMH?? robić? poczekać? trzeba wekońcu działać.. bo takie wieczne czekanie na cud niczego nie zmieni.. ;D a co do octu jabłkowego to dzięki za radę.. w takim razie będe piła 3razy w ciągu dnia.. a do pracy będe brac sobie butelkę wody z tym octem żeby popijac.. ;D ohydne jest no ale jak trzeba to trzeba... dużo właściwości potrzebnych dla organizmu ma... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanno AMH nie ma nic wspólnego z drożnością, ja powiedziałam lekarzowi, że mi się cykle skracają (bo mam coraz krótsze) i on stwierdził, że warto to wykonać. To badanie świadczy o rezerwie jajnikowej, która zużywa się z każdą kolejną @. Koszt tego badania to niestety 180 zł :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej tez kupilam ocet jablkowy w rossmanie-mniam pije 3 lyzki ze szklanka wody-pychotka ja uwielbiam kwasne :P u mnie dzisiaj 28dc i tempka 37.1- czekamy do niedzioeli wtedy @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorotq oby @ nie przyszła.... chyba też kupię ten ocet :) Widziałam przed chwilą w wiadomościach relację odnośnie tej pary co straciła ciąże bliźniaczą, bo lekarze nie chcieli zrobić cesarki, aż mnie ciarki przeszły kiedy ten ojciec z płaczem mówił, że tak długo starali się o tę ciąże... Boże jakie to musi być przykre......ach ledwo powstrzymałam się od płaczu..... ps. od paru dni boli mnie coś w środku w brzuchu, zaraz okaże się, że coś tam się dzieje niedobrego, jakaś torbiel albo coś..... nigdy tak nie miałam....coś jest nie tak.... tylko czemu teraz kiedy nie mam czasu na jakieś diagnozy i leczenie.... a może za bardzo zwracam uwagę na moje podbrzusze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
Paula kup sobie ten ocen mi osobiście nie smakuje... i pije duszkiem z miodem ale dużo ma pozytywnych działał.. ;D więc warto wypróbować:) Kiedy masz miec owulke?? ja jakoś pon wt zobaczymy kiedy tempka wzrośnie..:D dorota 3mam kciukasy żeby @ u ciebie nie zawitała.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
Paula kochanie wiem że Ty się wszystkim przejmujesz .. ale nie masz czego.. pewnie twoja psychika plata ci figle.. i takie masz dziwne odczucia napewno wszystko jest ok u ciebie i nic tam sie nie tworzy.. mnie też często cos tam kuje ale nie zwracam na to uwagi i nie doszukuje sie kolejnych problemów bo i tak mam ich już za dużo..;/ z tego co kojarze owulke będziemy mieć w podobnym terminie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanno dzięki, pewnie masz rację, może to był taki bardziej bolesny okres... ja owulkę będę miała czw, pt (za tydzień), tak mi się wydaje. Dziewczyny kiedy nam się wszystkim wreszcie uda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
Pula nie martw sie wszystko będzie dobrze..:) ja owulke mam mieć pon, wtorek więc ty o 2 dni później:) powiem ci że u mnie już od nowa mała spina.. za ile dni owulka , jak temperatuta, kiedy sie starać, czy się nie przeciągnie albo nie będzie wcześniej.. no masakra jakaś.. z mc na mc to samo.. i tak jak wspomniałyście wcześniej starania na siłę.. to jest jakieś chore.. tak wszystko "robić" bo trzeba, bo ten czas itp.. wr... denerwuje mnie takie coś.. i powiem wam szczerze że wcześniej przed staraniami inne były te przytulania niż teraz.. :( też tak macie? czy u mnie coś jest nie tak?;/ a co do okresu to też chciałam się was zapytać czy to normalne i czy wy tak macie że jak jest@ przeważnie w 1 dniu to strasznie was boli brzuch czasami nie do zniesienie że muszę zażyc tabletkę i bolą mnie okropnie krzyże na plecach.. i co mnie też niepokoi to to że mam skrzepy czy to normalne?;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanno, a zawsze tak miałaś (silne bóle i skrzepy) czy od jakiegoś czasu tak się dzieje? Ja ogólnie mam "mało bolesne" miesiączki, raczej nie muszę zażywać tabletek przeciwbólowych. A Ty najlepiej powiedz o tym lekarzowi, bo może to być istotne w dalszej diagnozie, bolesne miesiączki mogą świadczyć np. o endometriozie, tylko proszę nic sobie nie wkręcaj!! Jesteś jeszcze młoda (10 lat młodsza ode mnie) więc Tobie musi się udać, bo masz czas na te wszystkie badania leczenie itd., z resztą młodszy organizm jest płodniejszy. Ja niestety mam mało czasu, tzn. nie mogę sobie pozwolić na 5 lat starań itd. bo będzie za późno, Ty za 5 lat będziesz nadal przed trzydziestką więc głowa do góry. A ja wiem, że to wszystko moja wina, po prostu za późno dojrzałam do tej decyzji.... nie jest prawdą maksyma "nigdy nie jest za późno". Ale nie smucę od rana, dziewczynki dziś już czwartek!! A to oznacza, że nadchodzi weekend. Dziś mam plan pójść na basen, czy mi się uda? Dam znać :) A w sobotę babski wypad w góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Griszankaanka ja jeszcze nie dotarłam do rossmana po ocet ale się wybieram :-) pierwsze dni na tej diecie są ciężkie, bo to diametralna zmiana dla organizu ale jak się przetrwa to potem luzik, ja znów teraz 5 dni białka, trochę waga stoi- ale to takie chwilowe przestoje.. damy radę :-) Joanna u mnie jest 1 dzień@ ból masakra-biorę najlepszy dla mnie lek-Solpadeine musująca i przechozi, potem 2 dni luzu i jakoś 4 dnia znów mnie boli noi potem 5-6 koniec, ale pierwszy dzień bywa, że skręcam się z bólu..ale się stresuję jutrzejszą wizytą ....bardzo...nie wiem czemu w sumie bo przecież idę się badać..chyba boję się, że coś wyjdzie bardzo nie tak.... melisy dziś chyba dużo wypiję... Paula a ile masz lat? ja za chwilę 30..i zazdroszczę dziewczynom które mają np. 22 lata i się starają..bo mają mnóstwo czasu...jeśli można by cofnąć czas to już 3 lata temu zrobiłabym wszystkie badania ale myślałam, że się naturalnie uda.... Dorotq a testujesz??? Czapuś jak malutka?moja przyjaciółka urodziła córeczkę miesiąc temu..taki okruszek maleńki..paznokietki milimetrowe...cudo! też się dziewczyny doczekamy w końcu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
Paula ja zawsze mam takie bolesne miesiączki przeważnie 1 dnia ból jest bardzo mocny a później w innych dniach ustaje.. i skrzepy mam tez od dawna.. i nie wiem czy to normalne i czy wy tez tak macie?? Powiem Ci szczerz że tez myślałam że to może byc endometrioza i mówiłam swojemu lekarzowi ale on się pyta czy mam bóle przy stosunku? ja powiedziałam że nie.. więc mówi że nie powinnam mieć ednometriozy.. no ale to tylko takie gadanie.. cos kiedyś mi się obiło o uszy że przy drożności będzie można zdiagnozować właśnie czy ktoś ma tą endometrioze czy nie nie wiem ile w tym prawdy.?. ale mam głeboka nadzieję że jak poddam się tej drożności to przy okazji sprawdzą czy jej nie ma itp. wiem że jestem młoda ale jak każda z nas wie lata lecą.. mój mąż nie jest taki młody bo jest o 6lat starszy i naprawdę bardzo pragnie mieć tego dziecka.. tak bardzo bym chciała żeby każdej tutaj z nas sie udało.. MissGo no to mnie uspokoiłaś troche bo ja też mam okropny ból w 1 dniu później luz i pod sam koniec jeszcze mnie brzych boli... tylko martwią mnie te skrzepy?;/kochana nie stresuj sie bedzie dobrze zobaczysz..:* wyniki wyjdą ok.. a jeśli coś tam będzie nie tak to będziesz miała jakis punkt zaczepienie.. bo niestety u mnie od dłuższego czasu nic nie wiadomo co i jak.. i jaka jest przyczyna i to jest denerwujące bardzo i czasami dołujące... wolałabym wiedzieć co że mna nie tak żeby skupic sie na czyms konkretnym i to leczyć.. a ty na jakie jedziesz te badania?? na chlamydie ureap, mykop??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maagda123
Joanno przy drożności nie sprawdzą czy masz endometriozę, ktoś Ci bajek naopowiadał. Tylko laparoskopia może ją potwierdzić. Ja mam zupełnie bezbolesne miesiączki, w ogóle nie boli mnie brzuch a endometriozę stwierdzono. Więc naprawdę nie ma reguły. Fakt czasem jako objaw endo podaje się bardzo bolesne miesiączki i torbiele ale to też nie daje 100% gwarancji, że to akurat skutek tej choroby. Także tylko laparoskopia może ją w 100% potwierdzić. Poza tym nie wkręcaj sobie problemów kochana. Może u Ciebie jest wszystko ok tylko to średnie nasienie męża jest przyczyną? A może stres i obciążenie psychiczne? Nie wiadomo. Rób badania, kochaj się z mężem i yj nie tylko staraniami ;) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna tak te 3 chcę jutro zrobić, obgadać moje hormony i czytałam, że przed hsg i histero trzeba mieć 2 badania krwi, wiec je muszę zrobić i może po następnej @ która ma być za 7 dni, będę mogła się umawiać na zabieg, bo bez sensu zwlekać,a Ty kiedy idziesz na wizytę? masz zrobione wszystkie hormony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mereszka
Witam was dziewczyny ;) Ja dzisiaj byłam znowu na monitorowaniu.... Pechęrzyk urósł do 21 mm. lekarz powiedział, że dzisiaj lub jutro ostatecznie powinien pęknąć. Więc dzisiaj starania ;) A jakby pękł to temp rano powinna wzrosnąć??? jak to jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej moje piekne!!! Dorotq ciesze sie, ze ocet Ci smakuje. Ja wczoraj sie ocknelam, ze zbliza sie @, hahaha, a to wszystko przez to, ze zrobilo mi sie tak jakos mokro, ze myslalam, ze juz przylazla, a to taka duza ilosc sluzu byla :D - ocet dziala!!! Do soboty pewnie przylezie @ :p Dzisiaj czuje sie fantastycznie - 4 dzien diety i chyba sie juz przyzwyczailam do takiego jedzenia, zero zawrotow glowy, uczucia glodu itd. Do tego przyplyw energii i poprawa nastroju yuppi :D :D :D Ciekawe jak tam moja waga, ile poszlo w dol. Dowiem sie za tydzien :) Jedyny maly minus to moja cera - pojawily mi sie biale krostki tu i tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki jezeli chodzi o sama droznosc, nawet polaczona z histeroskopia, to z tego co wiem (z doswiadczenia) to wystarczy miec badania na czystosc pochwy (czyli te wszystkie wymazy) i chyba sod i potas - hormony tu nie maja znaczenia wiec luzik ;) Mereszka, tak kiedy pecherzyk peknie powinna wzrosnac temp., boncialko zolte zacznie wytwarzac progesteron. Choc mnie pecherzyk to czasami pekal przy 23-25, wiec w razie czego kochana nie panikuj, gdyby jutro czy pojutrze temp. Nie wzrosla. Ja w sumie mierze temp nadal, ale w tym miesiacu to wyglada na cykl bezowulacyjny, ale to pewnie przez to chorobsko, w sumie po sluzie przypuszczam, ze byla bo mialam piekny plodny sluz... Dziecie i tak by z tego nie bylo - bo beda dopiero za rok :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
magda masz rację nie powinnam sobie wkręcać czegoś czego napewno nie ma.. tak prawdę mówiąc to ja sama nie wiem jaki jest u nas problem.. mąż nie ma złych wyników ma dobre.. wiadomo zawsze mogą być lepsze.. ale na pewno problem nie leży po jego stronie.. tylko nie wiem co jest nie tak? tak jak piszesz może m.in. stres, przeciążenie psychiczne? nie wiadomo.. MissGo no ja mam zrobione podstawowe. ale w tym mc idę na ureapl,myko i chlamydię.. później jak otrzymam winiki wybiorę się do mojego gin i zobaczymy co wtedy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MissyGo mam 33 lata (i pół :( ) także u mnie na prawdę zegar biologiczny tyka..... Dziewczynki zrealizowałam swój dzisiejszy plan, byłam na basenie i kupiłam ocet, juppii. Chyba ktoś podczytuje nasze forum, bo w Rossmanie na półce była ostatnia butelka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19dc
Cześć Dziewczyny! Mam pytanie... Czy ze stosunku, który odbył się 19 dnia cyklu, 13-15 dni przed spodziewaną miesiączką, może coś wyjść? Cykle trwają u mnie 32-34 dni. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mereszka
Mierzyłam dziś temp i nie wzrosła, więc pecherzyk raczej nie pękł;( Dzisiaj będą znowu staranka ;) A czy to zawsze wzrasta temp jak pęknie pęcherzyk czy nie kiedy nie????Powiedzcie mi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
Paula Kochan ja wiem że Tobie griszance, dorocie, bezikowi... a właśnie co u bezikmmalinowy???? czemu sie do nas nie odzywasz??:) i innym dziewczynom się uda zobaczycie..!! ja wam tego życze z całego serducha:) a powiedzcie mi jakby doszło do zaplodnienia( chodź wiem że tak nie będzie) ale pytam tak z ciekawości i jak pójdzie się na te badania na wymaz chlamdie,myko i ureap. to te wymazy nie zaszkodzą, bądz uszkodzą ? bo wiem że kobietom w ciązy takie badania są zabrionone wymazy z pochwy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
właśnie się dowiedziałam że moja kuzynka urodzina wczoraj syna... cieszę się że jest zdrowy i że wszystko przebiegło prawidłowo... ale z drugiej strony strasznie mi smutno... :( i moja psychika plata mi straszne figle.. ;/ eh.. jakie to życie jest trudne, i przygnebiajace.. na dodatek mamy problemy nie wiemy czy się nie wyprowadzimy z wynajętego mieszkania do domu rodzinnego a to się wiąże z rezygnacja z pracy u mnie.. bo z kasą u nas cienko tak naprawdę to my co miesiąc jesteśmy w tyle nic nie odłożymy na nic nas nie stać.. a jeszcze jak dochodzą wydatki na leczenie, diagnozy itd.. to nie ma opcji żebysmy wydolili z pieniędzmi.. a już nie wspomnę nawet jakbyśmy chcieli podejść do IUI co nie jest tanie .. rodzine nieche prosić o kase a tym bardziej im mówić na co ja potrzebujemy.. :( poprostu jak nic nie wychodzi to juz po całości.. przygnębia mnie to wszystko i dołuje.. sory dziewczyny że wprowadzam tutaj taką atmosfere ale nie mam z kim o tym pogadać a tym bardziej się wyżalić i wypłakać na ramieniu.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej 🌻 dziewczyny u mnie dzisiaj 30dc i tempka 36,9 spda :( wiec w niedziele na bank @. ja juz teraz odpuszczam -bo to bezsensu-nie mam co sie łudzic ja juz nie bede w ciazy. mezowi poprawilo sie nasienie i co z tego ,tez sie nie udalo...ehhh.... wam zycze obyscie zaciazyly niedlugo-ja juz mam jedno dziecko... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mereszka temp. powinna wzrosnac, bo wtedy cialko zolte wytwarza progesteron, a to on powoduje wzrost temp., tak jak C***isalam nie ma co swirowac, moze peknac jak bedzie mial 21, a rownie dobrze moze peknac przy 25 mm- luzik :) Joanno, nie wiem jak to jest, ale nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszlo, moze w okolicach domu rodzinnego znajdziesz fajna prace, moze odetchniecie troche od problemow finansowych. Bedzie dobrze - zobaczysz, a moze wpadnjesz na jakis genialny pomysl i znajdziesz sobie super pomysl na zycie, moze podejmiezz jakas naprawde odwazna decyzje, ktora zaprocentuje w przyszlosci. Czas wlaczyc pozytywne myslenie - wziac kartke, na ktorej wypisalas swoje zalety i przypomniec sobie jaka jestes fajna babka. Uwierz w to,ze mozesz gory przenosic!!! Po fali porazek, zawsze pojawia sie pasmo sukcesow, tylko czas to zauwazyc, czasami tylko trzeba cos zmienic, odnalezc w sobie pasje i zaczac robic cos co naprawde sie lubi, chobys miala postawic zycie na glowie. co do malenstwa w rodzinie, masz prawo miec dwubiegunowe uczucia, z jednej strony radosc, a z drugiej strony zal, ze to nje twoje. Tak jest i my tutaj chyba najlepiej to rozumiemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorotq parom, ktorych problem nieplodnosci nie dotyczy, czasami nie udaje sie 3-4 m-ce pomimo, ze bzykaja sie w odpowiednim czasie, tak juz jest. Pisalas, ze moze podejdziecie do IUI, i co nie zdecydujecie sie? Qurcze tyle zainwestowaliscie w nasienie, szkoda byloby to zaprzepascic :( U mnje dzisiaj pojawil sie rozowy sluz, wiec zapewne do wieczora rozkreci sie @. A tak z innej beczki - jak dieta? Ja nie moge uwierzyc, ze dzisiaj juz 5 dzien, ze wytrwalam juz tyle. Czuje, ze juz jest luzniej w d***e :p i mam naprawde dobry humor, pomimo, ze dzien malo ciekawy, a banan z twarzy mi nie schodzi!!! Polecam usmiechac sie jak najczesciej, choc na sile, a wtedy swiat wyglada o wiele lepiej i problemy wydaja sie mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griszanka oj tam ja juz nie staram sie.jak moj wroci z pracy to mu powiem ,ze mam dosc. dieta-hehe ja od wczoraj na bialku,ale nie tak drastycznej tez czuje sie lzejsza w poniedzialek sie zwaze.spodnie spadaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorotq podawalas tu kiedys przepis na chlebek dukana, robilam, ale jakos srednio mi smakuje. Ostatnio wyprobowalam bulke z mikrofalowki i jest pycha, nie wiem czy probowalas: 2 lyzki otrebow owsianych, 1 lyzka otrebow pszennych, 1 lyzeczka proszku do pieczenia, lyzka serka homogenizowanego- naturalnego, 1 jajko, szczypta soli. Wrzuca sie wszystko do miseczki miesza sie i w miseczki do mikrofalowki na 4 minuty i gotowe. Mi wyszla nieco suchawa, a drugim razem dorzucilam jeszcze pol lyzki jogurtu naturalnego i bylo fantastyczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×