Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ulęgałka

starania o ciążę

Polecane posty

hejka. ja pije duzo wody zeby nie zakwasic organizmu ale i tak kupie ten ocet :) griszanka ja to jestem 5 dni na bialku potem 5 dni na bialku i warzywach szybciej waga spada niz jednego dnia pp drugiego pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorotq super. Jq sie odchudzam z mezem, a co? Za bardzo mu brzuszek juz wystaje :p Kurcze optymalnie by bylo karmic go dzien na dzien, a ja bym sie zywila tak jak ty 5:5. Ale jak akurat bede miala tydzien PW, to jemu co drugi dzien bedzie jezyk do d**y uciekal, jak bede jadla cos innego i na odwrot pewnie tez. Facetom szybciej waga leci, a i tak skonczy szybciej ode mnie, co by za chudy nie byl ;) U niego plan to jest 10-12 kg zgubic, a u mnie -20 kg :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Griszankaanka no to start :-) ja jestem 5:5 , u mnie 4 kg do zrzucenia. już sie nie moge doczekać mojej drożności i histeroskopii, będę mieć pod koniec marca/kwiecień..ile się czeka na wymaz z ureaplazmy i chlamydii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba też się skusze na Dukana.. małą karmie butelką więc nie ma problemu, a do chrzcin fajnie byłoby troszkę zrzucić. Tylko nie tak ostro jak książka pisze tylko chyba zrobię małą modyfikacje. Zrezygnuje z tluszczy i węglowodanów, a skupie się na białku, warzywach i wodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mereszka
Nie mierzyłam temp ;( całkiem zapomniałam. Ale teraz to zrobiłam tak z cieksawości to wyszło 36,6 C.Coś to znaczy, powiedzcie mi??? Ale dzisiaj zauważyłam śluz jak na owulke więc pewnie to dzisiaj... Trzeba wziąć męża w obroty ;) Mam dziś monitorowanie. Ciekawe co powie lekarz.... Co do diety Ducana to też byłam. Jakieś 5 lat temu. Szybko schudłam. Przestrzegałam ja bardzo regorystycznie. Zadnych grzeszków. Nic a nic. Tak były szybkie efekty. Schudłam ponad 12 kg w ciagu niecałych 3 miesięcy. Ale przez tą diete wpadłam w anemie (mam ją do dziś), zatrzymała mi się miesiączka, mialam straszne zaparcia ;( I musiałam przestać... przez jakieś 4 miesiące efekty sie utrzymywały, ale potem troche się zwróciło kg;( Tak was czytam ze zachęcacie ją zeby ją stosować...I tak się zastanawiam, żeby znowu jej nie zacząć, chociaż teraz bym ją stosowała, ale mniej rygorystycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
Witam Was dziewczyny:) w takim razie dziś jak będe jechać do pracy to wstąpie do rossmana bo ten ocet jablkowy mam nadzieje że bedzie.. :);D na mnie zadziała dodatkowo bo ja mam problemy z zaparciem czasami nie idę do łazienki z 3, dni;p Dziewczyny potrzebuję waszej porady.. dziś dzwoniłam sie zapytać o te badanie na chlamydię,ureaplazme i mykoplazmę i powiedziała mi kobieta w laboratorium (bo mnie przełączyła z rejestracji) że skoro brałam antybiotyk to powinnam odczekać 3pełne tygodnie żeby wyniki były wiarygodne.. a jak zapytałam sie w jakiej fazie cyklu robic takie badania to ona mi powiedziała że nie ma znaczenia... byle by nie w czasie miesiączki.. a Griszanka pisała że najlepiej robić w 2 fazie cyklu więc ja już nie wiem kiedy mam je robić?? aaa i mówiła ze 48h musi być wstrzęmieżliwości.. Paula jakie ty badania robiłaś/bądz będziesz robiła przed tą drożnością?? bo nie wiem jakie badania musze wziąść jeszce pod uwagę... ?? Życzę wam miłego dnia:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanno ja miałam tylko badanie na chlamydię, a przed drożnością mam jeszcze zrobić badania krwi (HBsAG, HCV, HIV i USR). Z resztą przed inseminacją mąż też te badania z krwi musi wykonać. Miałam jeszcze badany hormon AMH, ale to nie w z związku z drożnością. Właśnie już mam do odebrania wynik, ale jakoś nie po drodze mi do katowic....a przez telefon nic nie powiedzą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mereszka
Ja już po monitorowaniu... Pęchęrzyk od czwartku urósł dopiero 4mm. teraz ma 17mm. Mam isć do lekarza znowu w czwartek. Kazał współżyć w środe. A moj m ma akurat na drugą zmiane do pracy. i miał tam zostać bo dojeżdza. Kurcze chyba będzie musiał przyjechać bo jak inaczej....??Będzie trzeba działać w nocy niestety ;( ak pech to pech!!!!! :(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griszanka nawet nie wiesz jak ja bym chciała ważyć te twoje 84 kg:P mi ciążowe wszystko zeszło ale nic więcej i waga stoi :O co do jogurtów ja i tak kupuje tylko 0% i najlepiej naturalne mi smakują:) chleby jemy ciemne żytnie słonecznikowe czy razowe z tym octem jabłkowym to przed kazdym posiłkiem to jak i tak muszę isc do rosmana więc zobaczymy co za cudo poleciłas:D a Ty czapus kochana na temat diety nie wypowiadaj się:P :D ty masz idealną wagę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MissyGo na same wyniki wymazow czeka sie ok tygodnia bo niestety to badanie mikrobiologiczne i musza zaczekac, czy cos sie wychoduje czy nie. Joanno mi polozna mowila, ze najlepiej jest zrobic w drugiej polowie cyklu, bo jest wtedy sucho i jest lepszy material do badania - mimo wszystko sluz tez ma swoje ph i przeplukuje szyjke, ale mozna tez robic w innym terminie, wtedy min 2 godz. przed pobraniem nie wolno sikac ;) Wiec sie nie martw, jak odczekazz swoje po antybiotyku, to jak nie chcesz, to nie zwlekaj za dlugo. Mereszka wpedzilas sie w anemie przez diete, czy juz wczesniej ja mialas. Ja sadze, ze przy kazdej diecie nalezy zachowac rozsadek i przede wszystkim wprowadzic suplementacje wszystkich witamin i mineralow. Ja regularnie lykam falvit i od tego czasu zero problemow z hemoglobinka ;) Ja tak juz troszke na te stranka patrze z boku i powiem Ci jedno - nie daj sie zwariowac. Skoro tak sie zlozylo, ze m musi pracowac nie ma co wariowac i w punkt sie bzykac. Stres wam w tym nie jest potrzebny, ma byc milo i przyjemnie, a nie "niestety". Duze cisnienie u Ciebie co? Wiec jak bedziesz miala go z rana to sie poprzytulajcie, a jak wroci na drugi dzien. Ze spokojem - macie troche z czasu na serduszkowanie. Wiec nie panikuj, nie cisnij meza, a na pewno sie uda. Pecherzyk rosnie powoli, ale za to pracuje na jakosc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mereszka
griszaanka wiem wiem, stres robi swoje. Nic na siłe. Postanowiliśmy ze poprzytulamy się przed samą wizytą u doktora czyli w czwartek Tak na spokojnie, a przyemnie ;) A nie tak jak mówił lekarz, żeby w srode. Mój pęcherzyk powoli rośnie bo tylko 1mm na dzień. Więc wychodzi na to, że w czwartek będzie miał 20mm. A mniej więcej kiedy pęka??Czy pod koniec szybciej rośnie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mereszka ja też myślę, że nie ma co się napinać, bo lekarz powiedział, że to dziś, zwłaszcza, że plemniki potrafią przeżyć długo itd... Ja mam już tak serdecznie dość sexu na siłę.... na prawdę na samą myśl, o tym, że za 10 dni będę świrowała z testami, będziemy z mężem o tym rozmwiać i ustalać kiedy się kochamy, aby nie przepuścić żadnego z "tych dni", a najlepiej kochać się rano i wieczorem. Dla mnie przyjemność z sexu celowanym w dziecko jest zupełnie inna, to nie jest takie spontaniczne i na luzie... nie chcę tak :( Dziewczyny jak Wy sobie z tym radzicie.I myślę, że w ten sposób to się nigdy nie uda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula ja tez sobie nie radze z sexem ba zawolanie :( gdzie ten spontan??? ehhhh.... :( dziewczyny kupilam ocet.gdzie go trzymacie? w lodowce? ile dziennie go pic? wiecie od miesiaca przyjmujemy z m mace.niby dodaje energii sil witalnych zwieksza libido i wogole ale jak na razie hest odwrotnie...brak mi sil spac chodze po 22 albo i wczesniej...na sex nie mam sily wymiekam :( :( co to ms znaczyc...b7uuuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
Paula a te badanie z krwi kiedy masz robić?? je sie robi obojetnie kiedy czy w konkretnym dniu cyklu?? no ja 21prawdopodobnie zrobię te badania na chlamydie,ureaplazmę i mykoplazmę.. a co to za Badanie które robiłaś AMH?? Griszanka no właśnie tak jak wyżej pisałam prawdopodobnie zrobie je 21 to prawie jest 2 połowa cyklu a 24@ mam dostać.. więc w sam raz.. a tak nawiasem kupiłam ten ocet jabłkowy w rossmanie.. ;D jutro będe go pić.. czyli 1szklanka wody i do tego łyżeczka tego octu jabłkowego tak?? i to na czczo czy po posiłku??:) aaa i i ten ocet jablkowy mozna pić w trakcie owulacji i po tez??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michellinko troszkę brzuch i uda trzeba wziąć w obroty... tylko postaram się zrobić swoją dietę, a nie ostro dukan.. no i skusze się na ocet :) Nasza Mała ma za 2 dni już 4 tyg... jak ten czas leci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny ja jestem na dukanie ale nie rygorystycznie i chyba dlatego świetnie się czuję, grzeszki się zdarzają ale nie przeszkadzają ... męczący jest seks na zawołanie ale co robić jak przez lata seks jest na luzie, wtedy kiedy chcę, a nic z tego nie wychodzi... w piątek moja pierwsza wizyta w klinice, jakoś się denerwuję bardzo... martwię się żeby badania wyszły dobrze, a jednocześnie w sumie chyba lepiej jakby coś wyszło nie tak- co można łatwo "naprawić", a czy słyszałyście o teście UroGin? zapytam ginkę o to bo ten test ma więcej patogenów, a nie tylko 3 (chlamydia,urea..,myko..) jak ten zwykły idę po ocet dziś :-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak tak czas szybko leci :-D ja dopiero teraz to widzę ;-) 6 Zośka będzie miała miesiąc a mój już 5 miesięcy :-D. Z tą dieta nie przesadzaj :-P Griszanka zaraziła wszystkie octem :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
MissGo a jakie miałaś już robione badanie??:) też będziesz robic badanie na chlamydie ureaplazme i mykoplazmę??:) też szykujesz się do drożności??:) jak tak to nas jest juz 3:D heh a co do octu jabłkowego to dzis go piłam z samego rana i bleeee... mi strasznie nie smakuje... ale dałam miód i jakoś lepiej... dalo sie wypić:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe, kupiłam jogurty 0%, serki 0%, drób, warzywa i pieczywo chrupkie :D Zastanawiam się czy zrobić już obiad light czy zacząć od jutra od śniadania light :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja jeszcze w sprawie octu - najlepiej wypic szklanke przed kazdym posilkiem (wtedy dziala lepiej odchudzajaco), dziennie tak 5-6 lyzeczek. Ja na poczatkunpilam duszkiem, a teraz juz przywyklam do tego smaku i zaczal mi smakowac ;) Michelinka pozarazalam tym octem, bo to samo dobro i ma same zalety. Ja pewnie i tak nie przytoczylam tu ich wszystkich :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griszanka jak to ma takie właściwości odchudzające to ja muszę kupić 30 butelek:D jedna na dzień:D haha to może schudnę coś:P no ale poważnie w czwartek idę na duze zakupy to wejdę do rosmana zresztą i tak muszę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna ja robiłam: lh,fsh,tsh,anty-TPO,estradiol,progesteron,testosteron,prolaktynę(po tabletce wyszła mi 14-krotnie większa i zażywam Dostinex), toxo, cytomegalię (przechodziłam niestety), przeciwciała antykardiolipinowe, (miałam dużo razy usg na których zawsze wszystko w porządku) i mąż rok temu badanie nasienia- średnie wyniki ale teraz będzie je powtarzał- daję mu androvit i macę, więc może coś się polepszyły, i z tymi wynikami idę do kliniki w piątek i chcę ten wymaz na myko..itd... zrobić ,2 godzin bez sikania -dzięki Griszankanka :-) zapytam też o ten uroGin test, i chcę jak najszybciej drożność najlepiej połączoną z histeroskopią, mnóstwo dziewczyn to przeszło wiec nie ma co się bać :-) a tu są naprawdę spoko babki, które wsparcia udzielają..więc myślę, że damy radę :-) niestety na nas trafiło i musimy przechodzić taką trudną drogę do upragnionego celu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanno zapomnialam tobie odpowiedziec, ze ocet mozna spozywac przez caly cykl, i tez jest bezpieczny w ciazy i podczas karmienia piersia. Temat octu jablkowego znalazlam na ovufriend, potem szukalam jeszcze informacji po innych stronach i jestem nim "zafascynowana" :p Jestem drugi dzien na tym dukanie na samych bialkach i powiem Wam, ze srednio co dwie godziny jestem glodna. Jakies pol godziny temu wstawilam kurczaka do piekarnika, po pracy tak mi burczalo w brzuchu, ze pojechalam do sklepu i kupilam wedzone nozki, a w zasadzie palki z kurczaka i jedna od razu po wyjsciu ze sklepu pochlonelam. (Musialam dziwnie wygladac, jak jechalam autem i obgryzalam kostki hihihi). Ciekawa jestem, czy dam rade tak jesc jeszcze 8 dni. Tak cos czuje, ze jutro - najdalej pojutrze zaczne tesknic za warzywami ;) Poki co to jedyna rzecza, ktora na razie zauwazam to nieustanna prace w jelitach, ciagle cos tam burczy, kreci i sie przelewa, jakby sie tam zaby legly hehehe ;) To chyba metabolizm sie podkreca. I nie wiem jak to sie stalo, ale od wczoraj zniknelo 9 jaj (na dwoje) zatem na jutro 2 jaja tylko do buleczki otrebowo-serowej ;) - nie mozna przeginac. Acha i sie nie waze -juz wspominalam, ze nie mam wagi, jak w weekend bede u kogos kto ma, to nie omieszkam zmierzyc 6-cio, 7-mio dniowej diety :p Do ratowania napiecia skory kupilam oliwke dla dzieci i balsam Neutrogena + nawilzajacy zel pod prysznic, mam nadzieje, ze to wystarczy, zebym nie obisla tu i owdzie :p Paula Ty na diecie, czy jeszcze nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Griszanko nie jest Ci słabo? Ja pierwsze dni czułam się fatalnie, osłabienie, bóle i zawroty głowy.. dopiero później się unormowalo... trzymam kciuki za dietkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czapus w sumie to troche mi dziwnie bylo. Wczeoraj mialam lekkie zawroty glowy i rece mi sie trzesly po poludniu (czasami tak miewam jak jestem bardzo glodna - ewidentny spadek cukru we krwi), dzisiaj juz inaczej, choc od czasu do czasu mialam wrazenie jakbym miala problem z rownowaga, ale to tylko momentami. W sumie nie przypisywalam tego diecie, a bardziej zmeczeniu - chodze do tylu i spac mi sie ciagle chce, ale to chyba rzeczywiscie efekt braku weglowodanow :) Moze juz jutro bedzie ok. :p Ja tu pisze o zmeczeniu, a na tym forum to sie nie wysypiacis Ty i Michelinka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
Griszanka to ile się pije dziennie tego octu jabłkowego raz dziennie czy więcej??bo już mi się wszystko pomieszało.. :D ja dziś wypiłam tylko rano szklankę wody z 1 łyżeczką octu jabłkowego i troche miodu na czczo;D MissGo dużo badań miałaś już robionych.. ja pół z tego co ty miałaś to ja nie robiłam.. ja pod koniec mc idę na te wymazy.. bo wcześniej nie mogę bo brałam antybiotyk.. to nas już jest 3 przed drożnością.. ;D ciekawe ktora z nas będzie miała wcześniej?? jak coś to dajcie znac co i jak...:D Griszanka podziwiam że dajesz radę z tym dukanem... ja się nie mogę zmobilizować.. ale będe musiałą w końcu bo też pasuje mi zrzucić zbędne kilogramy..:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanno AMH to jest tzw. hormon kobiecej płodności (czyli ocena rezerwy jajnikowej). Jeśli chodzi o badanie drożności to ja będę miała między 3-4.kwietnia, bo mam regularne cykle i w zasadzie to już się mogę umawiać bo wiem kiedy to wypadnie. Griszanko ja jestem na diecie, ale nie na dukanie. Jestem na tzw. diecie MŻ (Mniej Żreć :) ). Jem wszystko, ale mniej i oczywiście staram się unikać tłuszczy i niepotrzebnych węglowodanów. Miałam włączyć *******le jak narazie mi się nie udało, a już środa. Oczywiście przez siedzenie po godzinach nic mi się już nie chce, ale dobrze, że pytasz to mnie trochę mobilizuje do działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Griszanko Twoje zmęczeni i trzesace ręce to na pewno od braku węglowodanów... mnie na początku aż mdlilo... masakra... ale później już nie było problemów... Proszę Cię tylko pij dużo wody... jeśli pije się jej za malo na tej diecie to mozna ciężko uszkodzić nerki!!!!!! Znam niestety taki przepadek, szpital itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
Paula a przed droznościa trzeba wykonać te badanie AMH?? jaki jest koszt tego badania? ja tez myślę że w kwietniu będę miała tą drożność ale jeszcze nie wiem ktorego.. najpierw muszę zrobić te wszystkie potrzebne badania i później jechać do mojego gin.. i on kiedys wspomniała że wystawi skierowanie i omówimy szczegóły.. więc ja będe mieć albo w kwietniu albo w maju.. więc ty będziesz pierwsza i zdasz mi relację co i jak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanno, ja Amh mialam robione dopiero teraz przed kwalifikacja do in vitro. Tez zastanawialam sie po co mi to, ta informacja jest istotnq dla lekarzy, zeby dobrac odpowiednia stymulacje. Przy Clo jest bardzo male ryzyko przestymulowania, ale juz przy gonadotropinach, to mogloby byc malo ciekawie. Czapus pije dosc duzo wody - z samym octm przez dzien wypijam ok 1.5 litra + kawka herbatka itd. Joanno najlepiej pic przed kazdym posilkiem - u mnie 3x dziennie i do tego mam butelke wody z octem ze soba i sobie tak popijam w ciagu dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×