Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

Gość .kukułka.
mamusia - nie mogą Cię zwolnić. Masz umowę na czas nieokreślony to Ci nic nie zrobią. ja w poprzedniej ciąży żadnego zaświadczenia o ciąży do pracy nie zanosiłam. Jak brałam zwolnienie to tam jest wpisywany kod ciążowy i od razu wiadomo o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mi się tak wydaje, no u mnie zaświadczenie trzeba było dosłac do kadr. Nie wiem po co ale dosłałam :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia - na czas nieokreślony jest inaczej. Nie musisz się akurat martwić :-) Ja poczekam sobie spokojnie do końca 3 miesiąca :) Dobrze ze moje szefostwo jest w poznaniu, to od razu do kadr pójdzie zwolnienie i nie zobaczą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_fasolki
A nie wiecie czy to becikowe moze dostac tata dziecka? Bo ja nie mam ubezpieczenia w polsce wiec mi sie nie nalezy chyba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama_fasolki, nawet jak nie masz ubezpieczenia to ci się należy. To samo jest z opieką nad ciężarną. Nie musisz mieć ubezpieczenia, żeby mieć darmową opiekę, żaden lekarz nie może wymagać od ciężarnej żadnego papierka o zatrudnieniu. Darmowa opieka lekarska obejmuje dzieci do 18 lat i kobiety w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_fasolki
o to fajnie. Tato wezmie:) chodz tyle niech da ten niestety biedny nasz kraj:( A lekarza bede miala w swojej sluzbie zdrowia. Dzisiaj pierwsza wizyta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia- biorę duphaston i nospę. A plamień już prawie nie mam - zaczęły się w poprzedni czwartek. To było takie jasno brązowe, głownie rano i późnym wieczorem. W usg było wszystko ok z ciążą - nic się nie odklejało, dzidzi biło serducho. Lekarz nie potrafił określić przyczyny. Mam też niestety torbiel dość dużą na jednym jajniku więc to też mogło być przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś83 ja biorę luteinę i no-spę, plamienia faktycznie są większe rano i wieczorem, w ciągu dnia bywa,że ich nie ma. Zaczęły się z wtorku na środę-najpierw ciutkę krwi a teraz ciemniejsze plamienie. Martwię się, mimo,iż lekarz mówił,że wszystko ok. No ale taka już jestem . Czekam do wizyty - za tydzień. A ja dziś prawie nie spałam , co mnie dziwi, bo tamte dni to ciągle spałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam usg we wtorek a wizytę u ginekologa 14.03. Mamusia - nie stresuj się - będzie dobrze. Ja się naoglądałam programu "ciąża z zaskoczenia" i tam większość kobiet w ciąży krwawiła i nie miała żadnych objawów a urodziły zdrowe dzieciaki. My jesteśmy pod opieką lekarza więc musi być dobrze - musi, musi..!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ;) Wiecie co ja tez ogladalam te wszystkie ciaze hehe i z zaszkoczenia i w tajenicy i jestem w ciazy i i takie tam bardzo to lubie choc qszystkie sie ze mnie smieja a co do becikowego to ponoc wazne jest tylko zeby sie do lekarza zglosic przed 10 tygodniem a na koniec lekarz tylko wypisuje papierek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki... u mnie: -ginekolog powiedział że po becikowe idzie się z kartą ciąży w której jest wpisana pierwsza wizyta-to jest dowód na to że byłam u niego przed 10 tyg. -zaświadczenie poradził mi dostarczyć do zakładu pracy po 12 tyg ponieważ wtedy jesteśmy chronione.....wcześniej wszystko może się zdarzyć-żeby nie wiem jaki dobry szef :) strzeżonego Pan Bóg strzeże:) ciostko z kremem nic się nie przejmuj mój M też za pierwszym razem nie skakał z radości tylko skomentował :"ja pier.......le jak my damy radę???":) a byliśmy już małżeństwem 2 lata i czekaliśmy na dzidzie:) każdy facet widzi inne strony macierzyństwa wisi nad nim obowiązek zapewnienia rodzinie stabilizacji.....uszy do góry jak maleństwo zacznie kopać będzie łapał bakcyla:)a jak się urodzi straci głowę :D ja jz nie wyrabiam ciągle wymiotuję-rano i popołudniu...na szczęście w pracy spokój chociaż ciągle czuje jakby mi coś w gardle stało:( owoców nie mogę żadnych oprócz jabłek.... przed chwilą zjadłam pomidora ze szczypiorkiem ...mniam...warto było choć czuje że zaraz "wielkie ucho " mnie wezwie na rozmowę:D trzymajcie się ciepło mamuśki.....oby do wiosnyyyy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viviii, na TLC to oni co chwilę jakieś nowe programy o ciążach dają, teraz wejdzie "porodówka", właśnie było to o ciąży z zaskoczenia, potem o babkach co piją i palą w ciąży, o ciążach zagrożonych co niewiadomo było czy dziecko przeżyje, był jeszcze program o ciężarnych, które żyją w jakiś ekstremalnych warunkach co rusz coś nowego:D Ja oglądałam tą ciążę z zaskoczenia bo było nawet ciekawe ale reszta to taka dziwna momentami:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usg mam dopiero 27 marca a z polozna widze sie 15 marca wtedy bede miec wszelkie badania krwi i takie tam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny u mnie 5t1d termin na 23.10.Pęcherzyk ma 1,3mm i własnie mam pytanko jaka wielkosc maja wasze maleństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma m nnadziej ze nie pokręciłam wymiarów ja z matmy to na 3 :)hihihi i ledwo moge zapamietac jakies wyniki jako zbiór cyferek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marla dzięki za odpowiedź odnośnie becikowego :) to mnie uspokoiłaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszytkich. Jestem nowa na tym forum. Koncowka 6 tyg czyli wg.lekarzy koncowka 8 tyg. Termin na 14 pazdziernika :-) 31 lat i jest to moja pierwsza ciaza. W tym tygodniu uslyszam bicie serduszka malenstwa...153! Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia - mnie wczoraj wzieło na galaretkę ale zjadłam trochę i już dosyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fioletowa fiolka moj niby w 6 tyg mial 0.45cm ale wedlug mnie to byl 7 tydzien ;) wiec niby malutkie ale ja sie tym nie sugeruje, lekko reka lekarzowi zadrzy i juz kilka milimetrow w ta czy w ta ;) Wiec w te dlugosci i wagi to biore przez palce :) wazne ze widza jak sie rozwija ;) np w tamtej ciazy jak mialam usg 2 dni przed porodem to maly mial niby wazyc tylko 2300 ze niby maly wiec sie troche martwilam a za dwa dni jak sie urodzil to mial 3470 kg wiec watpie ze tak duzo przytyl hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poszłam po dokładkę i nie weszła... jednak to tylko się mysli nie wiadomo o czym, a jak się zje to potem czuję się okropnie :/ no i najadłam się:) A ja miałam usg robione parę dni temu, ze względu na plamienia ale nikt nie powiedział mi ile ma mm, a ja zestresowana to i nie pomyślałam o tym :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzęsie mnie. chłopak chyba ma zaraz zamiar powiedzieć rodzicom. a oni mnie nie lubią. i na dodatek jego matka uczy mnie matmy. matko boska ale się porobiło. paaaaaanika. aż mną rzuca. chyba zacznę sprzątać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciastek- powodzenia! Mam nadzieję, ze teściówka nie zemdleje :P spokojnie, fasolka odczuwa Twoje emocje ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do pomiarów- usg ma pewne przekłamanie, plus ręka lekarza. moja córa miała urodzić się innych wymiarów, a urodziła się blisko 5 kilo :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jstynka
marla, niestety nikt nie przyjmuje karty ciazy. cokolwiek mowi lekarz. ma byc zaswiadczenie. co wiecej - od tego roku - poswiadczenie z kazdego trymestru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×