Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

O to fajnie,że chrzcinki udane :) Moniś, ja też troszkę zjadłam incnyh rzeczy i po za bąkami małemu nie stało się nic - z czego cieszę się niesamowicie :) ania_k kurczę,szkoda ,że maluszkowi coś się dzieje :( ale musi być ok !! xx My już po wizycie, przy okazji do drugiej babci pojechaliśmy na śniadanie późne. I do zoologicznego - córcia kupiła sobie nowego chomika... ehh myślałam,że już nie chce i nie będziemy mieć myszowatych w domu a tu znowu :P xxx U lekarza tak: Filipek ma szmerek nadal ale mały, ekg wykazało,że w lewej komorze serduszka. Nie jest to niepokojące,ale w sylwestra mamy zrobić echo serca, więc znów wyprawa do lekarza. Kazała się nie martwić, ale moja córcia też ma szmery serduszka od urodzenia. I tylko kontrolujemy to raz w roku,a wcześniej 2 razy. Także na razie nie nakręcam się,że będzie źle - mam nadzieję,że będzie wszystko ok :) musi być. Ale zauważyła,że Filip jest blady - zważyli go (6,300kg) i stwierdziła,że za szybko rośnie i w związku z tym możliwe,że ma anemię fizjologiczną, bo jest to w tym wieku niemowlęcym możliwe. No i skierowanie na morfologię i żelazo, od razu pobraliśmy krew - płakał troszkę,ale nie było źle. Serce bolało mi ale co zrobić jak trzeba. Wyniki już dziś są,ale nie miał kto podjechać, więc jutro lub już na wizycie w poniedziałek dowiemy się co i jak. Ehhh zawsze coś się przyczepi. No ale sprawdzić trzeba i już. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to co znalazłam w necie - fakt, może i zgadza się : xxx Anemia u niemowląt - topniejące rezerwy żelaza W kolejnych miesiącach życia malca zapasy żelaza stopniowo się wyczerpują. Dlatego zwykle między 3. a 6. miesiącem życia u niemowląt pojawia się tzw. niedokrwistość fizjologiczna. Określenie „niedokrwistość jest trochę na wyrost, ponieważ jest to naturalny proces, który nie wymaga leczenia. Jednak łatwo może się on wymknąć spod kontroli, zwłaszcza u niemowląt karmionych naturalnie. Dlaczego akurat u tych dzieci? Ponieważ pokarm naturalny zawiera znikomą ilość żelaza. Powstaniu anemii sprzyja też to, że dziecko rośnie bardzo intensywnie w pierwszym roku życia potraja wagę urodzeniową i wydłuża się o połowę. Łatwiej wyobrazić sobie, jak bardzo zmienia się dziecko, porównując je z osobą dorosłą: gdyby ważący około 70 kg mężczyzna przeciętnego wzrostu rósł równie szybko, po roku miałby ponad 200 kilogramów i blisko 3 metry wzrostu! Nic dziwnego, że rośnie dysproporcja między szybkim przybieraniem na wadze a zbyt małą ilością żelaza w diecie. Dlatego tak ważne jest podawanie w drugim półroczu życia dziecka produktów bogatych w żelazo: żółtek jaj i różnych gatunków mięsa. Przyczyną anemii z niedoboru żelaza może być także niedostateczne jego wchłanianie z przewodu pokarmowego. Winna tej sytuacji bywa alergia (np. na białko mleka krowiego, gluten) albo choroby (np. celiakia). xxxx Agulka, a co małej swojej podajesz??? Bo ona też ma niedobór żelaza chyba ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia nawet nie wiedziałam, że coś takiego jest. ja dostałam żelazo w kropelkach jak byłam na szkole rodzenia. ale nawet nie patrzyłam na to od kiedy. wieczorkiem zobaczę i napiszę nazwę i od kiedy można brać. teraz mykam do fryzjera :) xx aa Moniś super, że chrzcinki ok. Tadeuszek spokojnie przyjmuje wieksza ilosc osób? bo mój mały nie lubi tłoku nawet w domu.. płaczę gdy są dziadkowie. i nie wiem jak mam to zmienić w małym, czy to samo przejdzie.. xx Rzodkiewa - postanowienia? schudnąć jeszcze 4 kg :) ale liczę że przy karmieniu piersią szybciej to osiągnę :) emachines - co do podawaniu kaszki na mleku sztucznym to nie w 5 miesiącu? ale jak się nie najada, to słyszałam, że mozna zagęścić troszkę. ale najlepiej dopytaj pediatry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nataliem , ja nie miałam pojęcia o tym, lekarka mówiła,że mogę poczytać sobie o tym w necie, ale nie na forach, hehehe :P także znalazłam artykuł i tak możliwe,że jest. No nic trzeba czekać na wyniki i już. xxx Rzodkiewa, moje postanowienie : schudnąć jeszcze troszkę i znaleźć dobrą nianię do końca marca :D bo planuję powrót do pracy,a nie mam małego z kim zostawić... xxx emachines - ja nie wiem co i jak z karmieniem, pewnie bym zapytała pediatrę co i jak można :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to nie tylko ja mam takie postanowienia :) W swieta pofolgowalam.. Ale od dzis koniuec!!! Musze zrzucić jeszcze kilka kilogramów a najlepiej z 10 :) coby na slubie dobrze wypaść :) Maly był dzielny na szcsepieniu ale chyba zaczyna go boleć bo sie zrobil strasznie marudny:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNY I PO ŚWIĘTACH ;-( Byłam dziś z Marysią na usg bioderek wszystko ok ale za 3 miesiące znów kontrola (to już będzie 4 badanie) Mamusia ja podaję żelazo małej bo nam właśnie anemia wyszła:-( Jak tam po świętach? No i chrzcin sporo było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) I u nas już po świętach i po chrzcinach :) Uff - udało się i Liwia tylko troszkę pomarudziła już przy samym ołtarzu :) aż ksiądz ją nazwał i przedstawił ludziom (trzymając na rękach), że to śpiewająca Liwia :D xxxxxxxxxxxxxx Dziewczyny, ja brałam ovulan przez miesiąc i odstawiłam, zostały mi nowiutkie 2 opakowania, których już nie potrzebuję, może ktoś by chciał? xxxxxxxxxxxxxx Poza tym u nas wszystko ok, Liwia nadal tylko na cycku, rośnie i rozwija się tak szybko, że zaskakuje mnie niemal codziennie...a to jej gadanie :D Przesyłam Wam dużo całusów i milego sylwestrowania, a w nowym roku spełnienia marzeń :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia no to niezłego masz klocuszka do dźwigania :) A serduszko nie wiem czemu teraz dość często dzieci mają takie szmerki mój Krystek i tez Patryczek ( on dodatkowo niedomykalność zastawki) ale jak to mi lekarz wytłumaczył na dzień dzisiejszy ( i to się tyczy obydwóch chłopców) są wydolni krązeniowo i wszystko ok ale kontrolowac trzeba bo nigdy nie wiadomo jak sobie będzie radził rosnący organizm czy w okresie dojrzewania więc lepiej mieć pod kontrolą. Patryczek właśnie ululał się oglądając karuzelke :) Szkoda tylko, że przełączając tv wł/wył tą karuzelke. Moniś no to miałaś wyzwanie tyle gości z jednej strony fajnie tak na święta w rodzinnym gronie ale pewnie już jesteś zmęczona bo jak to się mówi co za dużo to niezdrowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też mamy pójść do kardiologa ale jeszcze nie wiem kiedy. No racja dziewczyny - fajnie jak tak dużo osób ale jestem zmęczona. Nie rodzinką ale przygotowaniami bo trochę tego było. Tadeuszkowi podobała się ta ilość osób. Co chwilę inna gadająca do niego głowa. Pierwszego dnia po przyjeździe rodzinki tak się śmiał i rozgadał, że myślałam, że nie uśnie. A w chrzciny jak mieliśmy wychodzić do kościoła zrobił kupę :) hehe niezłe wyczucie czasu :) Mieliśmy być pół godziny przed mszą a byliśmy za 10. Ale dobrze, że zdążyliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej a ja mam dzis urodzinki :) Padam na gebe,bo mialam gosci,caly dzień szykowania.Naapisze jutro.Buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość graga007*
wszystkiego najlepszego macro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia też czytałam ten artykuł o niedoborze żelaza... no i celiakia w tle się przewinęła ale nie nakręcam się poczekam co lekarka powie na następnej wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macro sto lat! Od kilku dni nasz maly ma czerwona plame na skroni. Sucha i zaogniona. Reszta cialka troszke sucha ale nie ma zadnych plam. Czy to moze byc reakcja alergiczna? Nie wiem na co. Kapie go w oilatum, caly czas pije to samo mleko. Smaruje mu to emolium ale jak nie przejdzie to pojdziemy do lekarza. Mamy pielegniarke srodowiskowa w nast. Pon. Wiec moze cos poradzi. I jeszcze nasz maly jak zdejmie sobie te ochronne rekawiczki na raczki to podrapie sobie policzki. Jak sie denerwuje kiedy czeka na mleko to sie drapie. Smoczka nie chce i przed spaniem ssie racZke. Martwi mnie ta skora na skroni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane :D Poczytałam tam przelotnie co u was:) Widze że w miarę ok:)To dobrze. My jeszcze jesteśmy u moich rodziców i kompa wcale nie odpalałam-brak czasu. Święta minęły w cuudownej atmosferze-spokojnie i rodzinnie.Antoni uwielbia tłumy gości-siedział sobie przy stole z leżaczku obserwował ludzi aż zasnął i tak za każdym razem-zdziwiony był troszkę bo co się przebudził był w innym miejscu u innych ludzi:) ale pod tym względem on jest cudownym dzieckiem-usypia go rozmowa ludzi-nie znosi bujania-więc ciotki nie miały co rod\bić i złe były na mnie:(:)-jedyne dziecko w rodzinie tak spokojne:D Objazd zrobiliśmy-Prababcie zachwycone kolejnym prawnukiem:) Martwi mnie tylko że katar jeszcze nie minął:( 2stycznia szczepienie mamy......to dobrze doktor go zbada dokładnie..... Dziewczynki ...te karmiące piersią :a po 3 m-cu już podaje się tylko wit D ?bez K?tak? He jak oglądam te wasze Skarby takie duże juz z nich niemowlaczki-niedawno takie kuleczki były a teraz......heh rosną rosną i aby ciuszki wymieniać:) U nas w tym roku zawitał prawdziwy MIKOŁAJ -wyobraźcie sobie że mój cwaniak Szymon tak się przejął że zapomniał wiersza i piosenki -tak spięty był:) Pozdrawiam was serdecznie i ściskam mocno:)Napisze więcej jak wrócę do domu-bo mamcia woła na kawę i chrupki kukurydziane:)-heh jedyne święta w życiu na głodzie:) Buźka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. widzę, że nadal wypoczywacie i wpisów brak. u nas dzisiaj zakręcony dzień, pojechałam z małym na zakupy, później od razu spacerek. a mały przy przybieraniu nasikał sobie na buźkę, ech.. był cudowny płacz. .i nawet do buzi mu poleciało.. z dziewczynkami nie ma zapewne tego problemu :) xxx mamusia patrzyłam na to żelazo, to dla dorosłych jest, właściwie nie wiem po co rozdawali w takim razie na szkole rodzenia :) xxx dodałam zdjęcie do galeriusa :P muszę parę sztuk wreszcie wywołać zdjęć mojego szkraba. xxx marla super, ze się odezwałaś. a jak żebro??? xxx a gdzie reszta dziewczyn? Graga jak po kolędzie, mały był grzeczny? znając życie to u mnie będzie ryk :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalie jaki ten twój maluch "dorosły" - wygląda jakby przynajmniej 2 latka miał :D I co on ma z tym sikaniem na siebie? :) Ja wywołałam zdjęcia przed świętami i w ramce dałam w prezencie dziadkom :) xxx Byliśmy dziś u alergologa - w sumie nic nie powiedziała nowego. Mamy dalej stosować te kremy od dermatologa i zgłosić się na wizytę za 3 tygodnie. Mleko nadal bebilon pepti. Ale ja chyba już długo nie pociągnę na piersi. Mały wypija po każdym cycu 90-120 ml mm. Z piersi pije max 5-7 minut. A jak nie wypija to udaje mi się ręcznie ściągnąć najwyżej 30 ml. Ale przynajmniej przybiera na wadze - dziś było 5100. xxx kto baluje w sylwestra? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość graga007*
ja baluje na bialej sali:)wlasnie przed chwila mowilam m ze pojde spac z malym a on mnie obudzi o poolnocy:) kazdego sylwka do teraz mielismy jakas impre, bo jak piotrus sie urodzil to na butli i tez impra byla:) a w tym roku jakos nikt nie ma czasu to i ja odpoczne - raz trzeba:) bo pewne za rok sie do dziadkow podrzuci:) a moja siostra sie zareczyla to i wesele sie szykuje:) musze cialo wyrzezbic - jedno z postanowien:) A koleda ok od 11 chodzil a u nas byl po 17, a maly przespal prawie cala kolede:) nie chce zapeszac ale moje dziecko ostatnio chyba nie moje, bo tylko je i spi na okraglo.... Troche sie posmieje a potem jak marudzi to znowu idzie spac, takie drzemki po 30 min, jedna taka dluzsza 2-3 godziny i wtedy najlepiej z nim sie polozyc:) mojemu znowu sie odwidzialo i cyc mu wystarcza narazie...co prawda troche sie wkurza jak mu wezme ale on raczej potem se juz smoczka robi z cycusia bo nie pllacze:) Wiecie ze moj dominik ma juz dobre rozmiar 74 a 68 jest na styk? Rosnie mi koszykarz w domu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość graga007*
dianakarina co do plamki to nie wiem co to moze byc, moze poradz sie lekarza.... Marla - ty zyjesz? Sto lot cie nie bylo :P Co do zdjec to ja sie zastanawiam czy do fotografa nie isc bo bym chciala takie zdjecie naszej czworki:) ale musze sie w cenach poorientowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monis akurat dupke mu wycieralam,nogi w gorze to i zaczal lac w gore:) my w domu sylwester,z jego placzem w innym miejscu niz dom to dzieki,az boje sie jak na ksiedza zareaguje..cos nie lubi obcych :/ Graga 74??? przeciez to rozmiar na 6-9 miesiecy :) u nas 62 na styk i niektore 68 a niektore znowu sa luzne.ale tulow zawsze ok.nozki tylko krotkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my po karmieniu. Doil przez 9 minut ale i tak potem 90 wypil. Teraz coś tam od czasu do czasu gada ale przez sen i mam nadzieje ze się nie obudzi bo stopy wykremowalam :P U nas 62/68. Pajacyki z Tesco 62 troche ciasnawe. Mamy 3 ubranka 68 i nie kupujemy więcej bo czekamy na pake od znajomej męża. xxx my też na bialej sali i pewnie zaraz po północy pójdziemy spać :) Xxx A gdzie reszta? Xxx O jakiej plamce piszecie bo chyba nie doczytałam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mieszkamy w naszych mieszkanku juz ok 1,5 roku i jeszcze koledy nie było. Mało księży a osiedle duże a chodzą tylko po 19 bo wcześniej niewiele osób w domu. Do tej pory to cały czas ulica Hlonda... Hlonda a, Hlonda F, Hlonda z... nie no z tym "z" to przesadzam ale i tak ta ulica masakrycznie wielka. Nawet jak mój maz ostatnio księdza zagadał to on stwierdził ze ta ulica ich wykonczyla :) i powiedział żeby umówić się indywidualnie bo nie wiadomo czy w 2013 się doczekamy :) A dodam ze u nas chodzą cały rok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas też była wczoraj kolęda. Był ksiądz, który u nas w parafii jest już 16 lat i chyba stracił już zapał i serce do swojej pracy :/ - tak to ujmę, żeby nikogo nie urazić... Był u nas 3 sekundy, Wiktor chciał mu zaśpiewać "Przybieżeli do Betlejem", ale ksiądz go "olał". Pierwszy raz mięliśmy taką kolędę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobiety dawno mnie tu nie bylo przjzalam wasze ostatnie wpisy... i my tez wybieramy sie do kardiologa 17 stycznia prywatnie bo na fundusz termin byłby dopiero w kwietniu i taka wizyta 180 zł w to wchodzi ekg, echo i badanie.... a musimy jechac bo jak Franus miał katar to bylismy u lekarza i powiedział ze ma lekkie szmerki na serduszku i ze trzeba to skontrolowac mam nadzieje ze to nic takiego..... ogólne Franek rosnie jak nie wiem ma juz 7 kg i wszyscy sie dziwia ze on taki duzy ostatno jedna pielengniarka mi powiedziała ze mu chyba kaszke daje do zjedzenia ze tak rosnie .... a on tylko je przeciez samo mleko ale u niego to pewnie tez geny robia swoje za tatusiem bo tata tez jest ppostawny......ostatnio kupilam jabuszko z gerbera i dalam mu troszke taka odrobine... nic mu nie było wiec od czasu do czasu dostaje odrobine jabuszka a jego mina wtym momencie bezcenna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość graga007*
dan mos biedny Wiktor:) powiedz ze jak ciotka przyjedzie to jej zaspiewa kolede:D Monia no to niezle u was z ta koleda:) ja mieszkam w porownaniu do ciebie mniejszej dzielnicy a i tak poprzedni ksiadz ominol kilka domow przy poprzedniej koledzie:) Natalie wiem ze 74 sa od 6-9 ale moj wielkolud 68 ma przyciasnawe w kroku i widze ze go ciagnie jak pampers nasikany:) oczywiscie nie kazde sie nadaje bo niektore maja taki dekold ze cale ramiona mu wychodza:) a polspiochy te od 3-6 ma jeszcze troche luzne, wiec u nas tylko tlow dlugi:) Olka widzisz tak to jest z ta nasza kasa chorych.... Moim zdaniem takie male dziecko powinno byc przyjmowane bez kolejki, nie kazdy ma pieniadze zeby isc do lekarza prywatnie a wiadomo ze do dziecka sie robi wszystko.... Ech szkoda slow.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, ja nie odzywam się, bo jak Wam pisałam po Świętach sporo osób zapowiedziało się na odwiedziny - i dobrze, przynajmniej zjedzą co zostało ze Świąt :D xx Wyniki odebraliśmy , lekka anemia, za szybko przyrósł w stosunku do wieku, ponoć tak się zdarza. Nie wiadomo czy zaszczepią 3 stycznia... W poniedziałek echo serca, więc zdecydują czy cokolwiek podawać małemu itd. Także póki co żelaza czy witaminek nie mamy żadnych do 3 stycznia. Maluch wczoraj dał nam popalić wieczorem, ehh szkoda gadać,miał zły dzień i złą noc. Wyglądam i czuję się dziś okropnie :( ale nikt nie mówił,że będzie łatwo... xxx Wczoraj jak byłam u lekarza to powiedziała mi,że mam przejść na rygorystyczną dietę, bo maluch ma brzydkie plamki na buzi, a one pojawiły w Święta - fakt zjadłam szarlotkę, zjadłam wszystkiego po trochu ze stołu wigilijnego i makowiec, no i proszę bardzo znów tylko chyba kaszki,chleb i woda .... No i mam morfologię zrobić i żelazo, bo też blada jestem ,a jak tu nie być. Jeszcze walczę z cyckami ale nie wiem jak to dalej będzie, :( jestem zmęczona już tym karmieniem i tym,że nei mogę nic zjeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia i tak dalas rade super z tym karmieniem do tej pory. Olka to bedZie duzy facet z Twojego maluszka. Ja calkiem zapomnialam o koledzie bo jak sie mieszka za granica to tu nie ma. Marla rodzinne swieta sa najpiekniejsze. jakie mi moj prezenty pod choinke sprawil. Zabawke Furby - kiedys powiedzialam jak leciala reklama ze jak bylam mala to nie mialam takiej zabawki. Tu we wszystkich sklepach wyprzedane ale zdobyl a ja sie tak roZesmialam ze az mu sie przykro zrobilo pewnie. Kupil mi tez spodenki takie jak na lato czy disco bo kawalek pupy widac wiec prezent dla siebie zrobil hi hi i tu jest szal na takie kombinezony 2 w jednym bluza i spodnie. Z bawelny do chodzenia po domu ale sa i tacy co do miasta chodza. Mi sie to nie podobalo ale zalozylam i wygodne jest. Nie chcialam przymierzyc nawet a moj mowi no ale przyznaj ze wygodne. Tak wygodne ale wygladam jak kominiarz conajmniej. A mowilam kup mi element pandory bo zbieram. Kupil mi jeden z napisem na zawsze razem. Super. Nowy rok zbliza sie wielkimi krokami wiec z tej okazji chce zyczyc wam pieknego 2013 roku, samych radosci i sukcesow a przede wszystkim zdrowka dla was i kochanych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia ja tez cie podziwiam:) nie wiem czy dalabym rade nic nie jesc tak jak ty:) Dianakarina ja tez nie mialam Furby-iego:) a wiem ze fajnie sie nim bawilo :D bo kolezanka miala :) moze kupie swojemu synowi :D to i ja sie pobawie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio robilam pierogi ze szpinakiem i serą feta:) pycha, jak któraś lubi to polecam:) a dzisiaj planuje zrobić pierogi leniwe:) bo juz jakis czas za mna chodza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×