Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

Gość graga007*
natalie na tym samym ramieniu:( Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Leaonka moj tez tak ma,karmie tylko cycem i raz jest kupa co pampers i karmienie, a raz co 3 dni, jak ma dluzszy przestoj to widac ze jest marudny i mu zawsze lzej jak zrobi:) Dzisiaj sie zastanawialam czy zuzyje wszystkie paki 3 co mam kupionych, bo niedawno bylo wieeeelkie a teraz sa w sam raz a mam jeszcze 3 opakowania i troche:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Witam nowe mamy. U nas z Zasypianiem do niedawna byl koszmar. Zasypial ok 23 -24.30 przy butelce. Czytam ksiazke zaklinaczka dzieci i dzieki niej nauczylam sie klasc malego spac i zasypia po 20-21. Rekord to 19.30. Rutyna. Codziennie przed 19 kapiel, nakremowanie potem butelka lub nie. Niose go na gore, zapalam male swiatlo a czasami duze zostawiam i klade go do kolyski ( spi jeszcze w kolysce obok naszego lozka u nas w pokoju) z reguly poplacze troszke a czasami to nawet wrzeszczal na pocZatku. Ja szepcZe takie sz sz sz. Jak placze to podnosze przytulam i odkladam. WaZne tez jest zeby nie przeocZyc tak Zwanego "okna" momentu kiedy dziecko chce isc spac i jest zmecZone - szczegolnie w dzien kiedy chce drzemke. Ziewanie, tarcie ocZu. Kiedy sie przeoczy ten moment dziecku jest trudniej zasnac. Czasami nawet zdaza sie nam ze odkladam go do lozecZka i sam zasypia. Wyprobuje patent z pieluszka. Fajny pomysl ze cZuje dziecko zapach mamy. Dziewczyny polecam krem oilatum. Od poniedZialku stosuje rano i wieczorem i maly nie ma suchej skory. A na rekach i nogach mial sucha i ostra skore. Po tym kremie gladziutka skora. U nas byl problem z za szybkim przyrostem glowki. W 3 tyg urosla 2 cm prawie ale na szczescie juz jest w normie. Mialam probe wyciagniecia malego kleszczami podczas porodu i takim innym przyrZadem nie wiem jak sie po polsku nazywa po ang. Ventose. I glowka byla wyciagnieta. Nadal troszke jesZcze jest. Zycze zdrowka dla maluszkow i sorrki ze nie pisze do wszystkich. Jutro sprobuje nadrobic. Nie wiecie czy kiedy karmi sie mm wymagane jest podawanie wit d?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski, ależ miałam noc... Ok 21 jadl, potem 24, 2:30 a potem to juz co godzinę. O 6 powiedziałam mężowi żeby mi go przyniósł bo ja juz siły nie mam. I potem do 8:40 jeszcze 2 karmienia. No jakis maraton. W sumie od 24 do teraz jadł 11 razy. Zasypia przy tym jedzeniu i nie daje rady go obudzić a wypije 60, 90 ml. Wiec zaraz jest znowu głodny. Poszliśmy dziś do pediatry zapytać co można zrobić, czy może kaszki. No ale powiedział ze kaszka najwcześniej od 4 miesiąca :( Ale zaproponował żeby na noc karmić go tylko mm bo pierś jeszcze mniej sycaca. No i dziś po kąpieli dostał samo mm - wypił 160! Ciekawe czy zazwyczaj tyle wypija bo to by wychodziło ze co najmniej 60 wyssie ze mnie. Ja próbowałam ściągnąć ale nie za wiele ze mnie wyszło. Dzwoniłam też dziś o te laktatory bo to super pomysł ale jak narazie żadna apteka w pobliżu nie ma takiej usługi. Xxx Tadzio wazy 5305 ale nie mam jak skopiować tabelki bo pisze z telefonu. Xxx ja też poród naturalny ale na dane krocza stosowałam octanisept. Na szkole rodzenia mówili ze na dane po cc tez się stosuje ale nie wiem czy tez po takim czasie od porodu. Xxx Zasypianie - czasami jak ciężko mu było zasnąć stosowałam sposób mojej położnej. Opatulony w kocyk - ciasno i przykryty kilkoma warstwami kołdry. Tak żeby miał ciężko i ciepło. I co kilkanaście minut ściągam warstwę kołdry. Położna do tego używała naszej kołdry i składała ja tak ze były 4 warstwy. Xxx Graga a może to tez to co pod paszka i antybiotyk pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dane krocza tylko rane krocza :) telefon mi sam poprawił :) pewnie nie tylko to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość graga007*
monis watpie zeby u nas w pL wypozyczali w aptekach ale.... Ale ty kochana mieszkasz w wiekszym miescie i zadzwon jutro do jakiejs poradni laktacyjnej i spytaj sie u nich czy jest taka mozliwosc:) a noz moze moze sie uda:) a co do jedzenia to gdyby sie dalej tak czesto budzil to przypomnialo mi sie ze jest takie cos co sie kupuje w aptece zeby pokarm zagescic-dla dzieci co ulewaja tylko ze nazwa mi wypadla i moze to tez by pomoglo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monis a moze Tadeo ma teraz skok rozwojowy ze taki glodny??? kurcze przeciez 11 razy to duzo za duzo.a nie da rady innego mleka dla alergikow?moze byloby bardziej sycace. ja tez pisze z tel to cie nie dodam do tabelki :( graga moze to tez od tej szczepionki skoro reka ta sama?daj znac po lekarzu koniecznie. co ty o pieluszkach juz piszesz,przeciez 3 sa do 9kg :) ile Dominik zreszta wazy? mi jeszcze huggiesy ktore klne caly czas zostaly, 1/4 opakowania,naprzemian z dadami uzywam.a oryginalne pampersy sa wieksze od dady?wie ktoras?chcialam zaszalec i kupic 1 paczke pampersow:) u mnie zawsze jest kupa,jedna duza albo 2 mniejsze.i czesto slysze jak puszcza mega baki i sru kupa :) a kleksy sa czesto.nie wyobrazam sobie tygodnia przerwy,jak ta kupa zreszta by wygladala objetosciowo???:) btw w biedronce byly i sa jeszcze super kombinezony za 40zl,kupilam bo kolezance musze oddac co uzywam teraz bo rodzi zaraz.i mowie wam rewelka za taka cene. dobrej nocki i jak najmniejszej ilosci pobudek na jedzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalie zobaczymy po dzisiejszej nocy, na razie śpi po jedzeniu o 21. Nie wiem czy jest inne mleko, ten dzisiejszy lekarz też się upierał przy tym. Ja pampersy miałam tylko te dla noworodków i były sporo mniejsze niż te z rossmana. Tylko z tymi mogę porównać bo innych nie stosowałam. Też się zastanawiam nad pampersami bo jak zmieniłam na 3 to coś ta skorka różowa się szybko robi. Poprzednie z tej firmy się sprawdzały. Zmykam spać. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość graga007*
natalie kupilabym, ale mam na teraz - zreszta cieplo jest to mu narazie polarowy komplet ubieram, na potem mam taki od 6-9 miesiecy, na swieta wielkanocne mam komplet kurteczke i spodnie o ile nie bedzie za duze, a na przyszla zime mam kombinezon spodnie plus kurtka:) kupilabym moze jakis jednoczesciowy na 2-3 lata ale nie wiem czy sie wstrzele w rozmiar:) Co do pampersow to chyba sa mniejsze niz dada,tak bynajmniej bylo z rozm 2 byl jak dada 1, ja teraz to pampki kupowalabym 4 bo 3 dadow mam zapas,zreszta jutro moge ci porownac do rozm 4 ale sleep and play bo takie opakowanie tez mam w domu ale nie chce mi sie teraz isc otwierac:) Mam nadzieje ze nie wyszlo mi maslo maslane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój łobuziak kwilił i się wiercił przez dłuższą chwile ale się nie obudził. Dałam mu butle i wypił 40, ani kropli więcej nie dal sobie wcisnąć. Mam nadzeje ze pospi do rana. xxx Ja też myślę nad 4. Te co mam 3 babydream jeszcze trochę ponosi bo duże ale lepiej kupić większe niż za małe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja własnie karmie i zaraz bede go odkładac do wozeczka. Ciekawe jak mi pojdzie. Na cycu to juz spi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i niestety kolejne karmienie. Obudził się o 4, poszłam do niego a on leży cały odkryty, oczy otwarte i wielki uśmiech dla mamy :). Zmieniłam pieluchę, dałam smoka i poszłam zrobić mleko. Wypił 50 i zasnął mi na brzuchu. Juz go odlozylam. Leonka a jak Twój bobas - śpi? Xxx Kobiety bezmleczne co jadacie na śniadanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie z samego rana :) Filipek od 14 do 22 dał czadu, płakał,żalił się - bolało go, troszkę gorączkował. Tylko w kąpieli było mu dobrze. Przed 22 dałam nurofen w czopku i po 20 minutach już wrócił dawny synuś :) usmiechnięty, gadający. I równo o 22 poszedł spać. Wstał o 3,zjadł i poszedł dalej spać - śpi do teraz. Nie gorączkuje na razie. A ja już na nogach, wczoraj przyszedł zamówiony sterylizator do butelek ( Avent do mikrofalówki), to własnie wypróbowałam - jak dla mnie super :) i zadowolona jestem. U mnie twarda woda jest i każde gotowanie butelek albo wyparzanie i dłuższe zostawianie w wodzie kończyło się nalotem okropnym, a tutaj wyjęłam właśnie butelki i są czyste, normalne bez nalotu białego :) xxxxxx ammarylis82 ja mam contratubex w domu, niestety nieużywam jeszcze bo z rany sączyła się krew do niedawna,także czekam aż wszystko się zagoi dobrze. Po poprzednim cięciu używałam maść CEPAN była rewelacyjna, nie wiem czy jeszcze jest w sprzedaży. Mój akurat kupił mi tą. My też musimy ćwiczyć bo mały spięty jest mocno, jeśli nie pomoże to za dwa tygodnie na rehabilitację. Wczoraj nei było jak ćwiczyć jak go bolało. xxxxxx graga mi kobietka wczoraj powiedziała w przychodni,że Filip po tym szczepieniu na ramieniu może mieć gulkę, kazała rozmasowywać,no i fakt on ją już wczoraj miał - w czasie kąpieli rozmasowywałam. Dziś nie sprawdzałam jeszcze, poczekam do kąpieli. Może to tez to samo. A jak szczepiłaś ?? Ja tymi normalnymi - ręka, noga, noga :D xxxxxx Leonka, mój robi kupkę raz dziennie albo raz na 3 dni, i albo żółta z grudkami albo taka masywniejsza :P w ciemniejszym kolorze, a nawet i zielona niestety się zdarza, jak długo nie robi. A strzały i takie dziwne odgłosy to u nas świadczyły o nietolerancji laktozy, ale to u nas. Teraz tak nie robi odkąd ma kropelki i ja mam dietę. xxxxxx emachines odezwij się na FB do Ingi, na pewno odpisze. Może niedługo sama się do nas odezwie, ja często z nią piszę, rozmawiam i wiadomo życie jak życie, toczy się, ból,żal itd. Same wiecie jak to jest :( ale będzie ok :) xxxxx Dianakarina podawanie wit D jest konieczne nawet jeśli karmisz mm, z tego co mówiła mi lekarz nawet do 2 lat życia dziecka, w zależności od klimatu, danej pory roku. Za to witamina K do skończenia 3 miesięcy - wczoraj podpytałam się o to na szczepieniu. xxxxx Moniś a bebilon masz jaki ? Pepti czy Comfort ? Nam alergolog mówiła o Comfort, a także o mleku Enfamil zamiast Nutramigenu, jeśli coś by było nie tak, ale póki co jest ok,dokarmiam czasami, także nie podpowiem ci. Ale wcześniej położna mówiła,jak mam mało pokarmu to żebym na noc dała mm tylko. A pijesz piwo karmi ? Mi po nim więcej mleka jakby :) xxxxxx Dla mnie pampersy sa nie za dobre, wąskie 3 , moze dlatego,że Filip jest duży. Także myślę,że one są nie za wielkie w porównaniu z dadą. xxx Miłego dnia dziewczyny,lecę wstawić pranie. Jak komuś nie odpisałam, to sorki ale można się pogubić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Moniś ja na śniadanie jem albo kaszki na wodzie albo kaszę mannę na wodzie :P albo parówki z indyka, ale sprawdzaj,żeby miały sporo mięsa a nie odpady, choć z 60%. :) U nie z obiadami gorzej, bo już nie wiadomo co jeśc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej..Natalie pampersa są ciut mniejsze te rozmiar 3...,mam jedno opakowanie 3,i porownująca do roz 3 dady to jest mała róznica :)ale ja jeszcze ostatnie opakowanie 2 kończe,potem juz przechodzimy na 3 dziewczynki po szczepieniach...jedno dobre ze juz za sobą,mój Wiktor tez strasznie marudny po szczepieniach,po pierwszym szczepieniu mi 3 dni gorączkował,potem juz było lepiej..marudził,ale juz bez gorączki, marla kochana jeśli mały ma biegunke,to moze podaj syrop na goraczke,bo ostatnio mój maluch miał biegunke i gorączke teraz przy tym przyziębieniu i pediatra zapisał nam syrop,bo czopki jeszcze bardziej wywołuja tą biegunkę,tyle ze syropku 3ml... A tak zmieniając temat to Wszystkiego Dobrego Kochana z okazji urodzin!!!! :) lecę bo mały sie budzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość graga007*
mamusia tamto co mu siee pod pacha zrobilo to po gruzlicy co mial w szpitalu szczepione, ja szczepilam tez zwyklymi, ale myslisz ze wyszloby cos takiego teraz? Miesiac temu byl szczepiony.... Co do szczepien To mi lekarka kazala smarowac miejsca zaraz po szczepieniu altacetem - jak nie spuchnie to goraczki nie bedzie.... Sprawdzilo sie przy pierwszym szczepieniu, czy przy kolejnym to zobaczymy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobitki...ale macie z tymi szczepieniami przeboje, zaczynam się w takim razie przygotowywać psychicznie i medycznie..bo wstyd powiedzieć ale my w ogóle nie wiemy co dziecku podawać w razie jakiś drobnych niespokojności..choćby ten paracetamol mieć na wszelki wypadek....ale z drugiej strony apteka za rogiem, telefon do pediatry alarmowy całodobowy, a i w pracy u mojego męża pełni serwis prawno-polityczny koleś, który jest pediatrą emerytowanym :) szkoda że przyjmuje tylko prywatnie i wizyty ma drogie bo byśmy do niego pewnie chodzili.... ale zawsze dopytuje o córkę i można przy okazji się poradzić delikatnie jakby co :) No ale póki co czekamy na wezwanie do szczepień, powinno nam przyjsć pocztą w tym miesiącu i się zacznie! :) xxxxxxxx Mamusia u mnie też woda twarda i mialam ten sam problem z białym osadem! Jest wszędzie gdzie pojawia się woda. Pamietam jak wygotowaliśmy częsci laktatora z apteki, część rureczek była nasza a część z apteki - a tu białe wszystko po tym gotowaniu! Przeraziiśmy się bo jak takie coś oddac...całe szczęście laktator przeleżal się tydzień i ten nalot sam znikl :) Ja wygotowuję rzadko butelki, zalewam po prostu gorącą wodą przy robieniu mleka i smoczek też zanurzam na parę minut w tej wodzie i tyle....moja szwagierka mówi że sterylizowała do 2 roku życia, aż ich lekarz opieprzył że przesadzają hehehe..... ale oni są bardzo uporządkowni i...czyści :) serio, robią imprezę na 20 osób, wchodzisz do kuchni, a tam porządek jakby nic nie ugotowali!!! są niesamowici hehe xxxxxxx wlaśnie zadzwoniłam umówić się do pediatry i okazało się że jeśli nie było do tej pory problemów z dzieckiem to następna wizyta w 4 miesiącu dopiero, gdy zacznie się rozmawiać o karmieniu dziecka. Ale koniec końców umówiłyśmy się na koniec stycznia na 3 miesiąc życia dziecka :) no i dobrze....w takim razie muszę zważyć mojego klocka wkrótce, na pewno nic nie traci, chciałabym raczej zobaczyć ile przytyła, bo udka zrobiły się jak rogaliki chrupiące wyciągnięte z piekarnika :) i fałdek coraz więcej, typu 3 podbródki hehe, ile to zachodu przy myciu się robi!!!! xxxxxxx co do suchej skóry dzieci - my kąpiemy malutką z dodatkiem nakrętki oilatum....praktycznie codziennie je dodaję do wody, czasami nie ale wtedy myję córkę mydłem nivea i dziecko na razie skórę ma ładną, tylko w pierwsze 2 tygodnie byłą wysuszona i się łuszczyła.....oprócz tego nie stosuję innych balsamów i olejków. No i krem cynkowy do pupy, tylko doraźnie przy zmianie pieluchy i glównie po kupce. I jak na razie nie miała też odparzeń, raz wyskoczył punkcik czerwony ale znikł tego samego dnia..... i to gdy używalam innych pieluch, jednak rodzaj pieluch ma duże znaczenie na odparzenia. Ja osobiście mam skórę straszną, w sensie opalania się i delikatności - choć nigdy nie miałam problemów z trądzikiem. Mam nadzieję że córcia będzie lepiej reagować na słońce niż ja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
graga mi mówiła,że gulka może być po tym szczepieniu teraz co miał - my dopiero pierwsze. I dziś też jest...trzeba rozmasować, a o altacecie i sodzie też mówiła. Fakt. xxx ania_k kupił mąż dostawkę ??? ehhh doczytałam właśnie że nie możesz kupić. xxx A mój Filipek spał od 3 rano do 9 !!! szok, wstał zjadł,zrobił kupę i marudzi dla taty :P no ja lecę może chce dojeść jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimba, i u mnie osad na wszystkim, ale ja też zalewam wodą wrzącą, a gotowałam raz na dwa tygodnie wszystkie butelki i laktator. A mimo to , jak za długo postoją butelki z tą wodą, to zaraz osad się robi biały i jeszcze takie szorstkie wszystko. A że kupiłam w dobrej cenie uzywany i naprawdę w extra stanie 19zł z przesyłką - w okresie świąt licytowałam , hehhee ludzi mniej na allegro bo święta , to i teraz raz na tydzień będę sterylizować wszystko. 8 minut w mikrofalówce i naprawdę bez osadu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja odnosnie wody to moj drażliwy temat :) mam Brite,ale drogo wychodzi na skale roku.filtr raz na miesiac trzeba wymieniac. We wrzesniu zakupilam Zepter filtr,powiem rewelka.Woda czysta. Czajnik niewygotowywany od 25 wrzesnia teraz tylko plucze przed nalaniem wody. Szok jaka róznica.Mamy filtry w piwnicy chyba z 3 rodzaje ale sa tak szybko brudne...szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macro jak działa ten filtr? czy to coś jak czajnik do którego nalewa się wodę by ją użyć czy montuje się gdzieś na kranie? może też cos nabędę....na razie lecimy na wodzie butelkowanej dla dziecka i dla nas na kawę, ale do gotowania biorę kranówkę już....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyle napisałam i mi wcięło ;-( Graga trzymaj się myślę że po antybiotyku już lepiej jest Mimba odpisze potem bo zaraz czeka mnie karmienie Słyszałyście o ptasiej grypie ? To niedaleko od nas .... nigdzie nie wychodzę z małą Witam nowe mamuśki choć Leonka ciebie to pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
załączyłam fotkę tortu Szymona na galerii z którym męczyłam się do 2 w nocy:( i tak nie wyszedł jaki powinien ale co jeszcze dodać-pomóżcie.....miał być statek-wyszła jakaś wyspa....eh:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marla mi sie tam podoba:) i szymon pewnie tez bedzie zachwycony :) jak nie to niech popatrzy na twoje podkrążone oczy - żarcik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! dziewczyny powiedzcie mi jak przyjmuje sie tabletki anty? juz kilka lat nie bralam i zapomnialam:) mam listek na ktorym sa napisane dni tygodnia, czyli jak dostane okres np. w sobote to pierwsza tabletke zaczynam z listka z miejsca co jest sobota zaznaczona tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia dzieki za info o wit d. A ta witamina d moze byc w kapsulkach ta sama co dla matek karmiacych? Tu w uk to nie jest stosowane i taka mi kolezanka w Polsce kupila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulka1976 dzieki za odp:) pierwszy raz bede brac te tabletki, zawsze lykalam takie co nie mialo znaczenia ktora z opakowania polkne pierwsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agus ja tez dziś mam urodziny- Szymon to mój NAJPIĘKNIEJSZY prezent -ten sam od 7 lat:) Dzieki graga- cóz masz powiedzieć;) musi być taki:( Tabsy bierzesz dobie obierasz dzień i zaczynasz........nie czekajac na okres-tak gin mowił-ja wykupiłam ale nie biore:( boje sie tycia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marla to jeszcze raz wszystkiego najlepszego :-) Więc jednak koziorożec jak ja;-)A prezent miałaś super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×