Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

monis na innym topiku czytalam ze bebilon pepti jest mniej sycacym mlekiem niz inne.... moj piotrus na tym mleku byl od urodzenia i jadl co 3 h... moze idz do lekarza i mu to powiedz to moze pozwoli czyms zagescic - chociaz jedna lyzeczka na noc - bys sie wyspala troche:) a jak z iloscia? wypija wszystko? ja mykam po pitera - pewnie znowu z przedszkola nie bedzie chcial wyjsc;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Graga, miałam nosa do tego mleka - wybiorę się do lekarza. Wypija cyca a potem 60-90 mm a czasem nawet i 120 wypije a i tak nie prześpi nocy. I przy okazji zapytam o przechylanie główki. Tadeusz częściej ją trzyma przechyloną na jeden albo drugi bok niż po środku- nazwałabym to za pięć dwunasta lub pięć po dwunastej. Nie wiem czy to mu minie czy trzeba coś z tym zrobić. Od świąt tak robi. xxx Byłam dziś na badaniu glukozy i mam już wyniki - na czczo 88 a po 2 h 76 - juuuupiiiiii nie mam cukrzycy :D Agulka a Ty już zrobiłaś swoją? Pamiętaj, że ja też po urodzeniu miałam skoki cukru ale jak widać mogą się zdarzyć i to wcale nie oznacza, że ma się cukrzycę. xxx Dziś zostawiłam go z mężem. Po prawie 3 godzinach w przychodni wracam i od razu do pokoju do dziecka żeby go zobaczyć. Pochylam się nad łóżeczkiem a tam krew na czole! Tak zostawić ojca z dzieckiem :P Maleństwo się zadrapało A do tego nos nie wyczyszczony bo przecież by płakał i mógł by go nie uspokoić skoro nie ma cyca - ależ bajki! Raz mu tylko czyścił nos i Tadeusz wrzeszczał i teraz tatulek ma chyba traumę ;) Właśnie ich wysłałam na spacer - ależ mam dziś wolne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wam nie pisalam ale tez od jakiegoś czasu dokarmilam malego butla a i tak czasem mu mało ake na raz podajcie butla bo ja daje cyca potem 90ml a za dwie godziny krzyk i znow głodny :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wam nie pisalam ale tez od jakiegoś czasu dokarmilam malego butla a i tak czasem mu mało ake na raz podajcie butla bo ja daje cyca potem 90ml a za dwie godziny krzyk i znow głodny :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzodkiewa u mnie też pierwszy cyc, potem butla. Odbijam i próbuje jeszcze mu podać ale ma w nosie. A za 2h znów głodny. Czasem też zamiast jeść to gada z cycem w ustach :D 5 minut jedzenia 10 minut gadania... Jak mu wyciągnę to już nie chce drugi raz cyca. I tak prawie każde karmienie (na szczęście oprócz nocnych bo wtedy to zazwyczaj przez sen je).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś no tu super wynik. nareszcie wszystko w normie. a u mnie mąż czyści nos zawsze wieczorem, a ja rano :) w ogóle co 2 dni kąpiemy, a co dwa dni tylko przemywamy i zawsze to męża zadanie. w ogóle to wasze dzieci też tak wiercą się przy zmianie pieluchy??? mój to wędruje zawsze po całym przewijaku. mi jakiś poradnik z bebilonu przyszedł, nie wiem czy zamawiałam, jeśli tak to już daaawno. i nawet słoiczek z marchewką i ciutkę dam tej mojej wiercipiętce. xxx Diana mi też wypadają włosy, ścięłam około 10cm i jest lepiej. ale i tak widzę je wszędzie.. ponoć tak do roku mogą wypadać. jeśli nie masz placków na głowie z braku włosów to nie jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ammarylis82
Jestem październikową mamą 2012.5 pażdziernika urodziłam synka Wiktorka. Często podczytuję Wasz topik i widzę, że wszystkie mamy podobne problemy i radości z naszymi maluchami, dlatego jeśli mogę to chętnie się przyłączę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przyjelam troszke.inna taktyke z tym dokarmianiem Sciagam pokarm i podaje butla 120 ml na zmiane z mm Oczywiscie czesciej mm podaje bo az tyle swojego nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nową mamusię i zapraszam:) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx byliśmy u pediatry i jak nie urok to sraka.... to coś co Dominiś ma pod pachą to jest odczyn poszczepienny gruźlicy, ropień który się robi na węźle chłonnym (przerzut po szczepionce), dobrze że poszliśmy bo leczy się to antybiotykiem - leczenie długie - 2-3 tygodni :( i nie ma to jak radość wydawanych pieniędzy w aptece..... oczywiście po staniu godziny w kolejce (tyle chorych) w dwóch aptekach nie było antybiotyku a w 3 ostatni..... po 3 godzinach jeżdżenia dotarliśmy do domu.... i tak oto tym sposobem moje dziecko nawet nie ma kataru a muszę go truć antybiotykiem - i jaka tutaj sprawiedliwość ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graga szok, nawet bym się nie spodziewała czegoś takiego :( xxx Mój maluch cały w krostkach na twarzy :( Pewnie coś zeżarłam :( Już niczego się nie ruszam. xxx Nowa mamuśka Ammarylis82 otrzymujesz startowy zestaw pytań :D skąd jesteś? i dlaczego nie z warszawskiego wilanowa :P jak się o nas dowiedziałaś i dlaczego tak późno ;) ? czy to Twój pierwszy dzidziuś? jak przechodziłaś ciążę? jak wspominasz poród? Na początek tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiaz u mnie tak się nie da - ja ściągnę co najwyżej 20ml więc jak on sam pije to (mam nadzieję) coś więcej udaje mu się upić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość graga007*
monis tez nie wiedzialam ze cos takiego jest i zapomnialam napisac ze do sanepidu musza to zglosic:/ A ty masz laktator?elektr czy reczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ammarylis82
Jestem z wielkopolski z okolic Kalisza.To mój pierwszy dzidziuś.Od początku czułam ,że noszę pod sercem małego mężczyznę. Ciążę wspominam jako cudowny okres w moim życiu-za to poród zakończył się ostatecznie cc (brak postępu).Mój maluch jest bardzo wymagający-w dzień robi sobie drzemki po 30 minut. Najwięcej pośpi na spacerze i trochę po.Więc codziennie targam wózek z pierwszego piętra i spacerujemy, nawet na mrozie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graga ale skąd to się wzięło? Po prostu się zdarzyło czy źle podali szczepionkę? xxx Laktatory mam 2 ręczne i żaden się nie sprawdził. Ręką jedynie daje coś radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość graga007*
monis poprostu przypadek jeden na 100, los na loterii:)moja pediatra powiedziala ze ona w sqoim leczeniu trzeci raz to spotkala.... Szczepionke dobrze podali, poprostu tak sie niekiedy dzieje.... A myslalas o tym zeby kupic elektryczny? Bo jak jest jeszcze mleko to idzie pobudzic jeszcze laktacje, a elektr dobrze pobudzaja:) a wiem jak to jest sciagac mleko reka... ja juz bylam sklonna wydac te pare stow ale najpierw powiedzialam sobie ze sprobuje z dzieckiem, tzn przez 2 dni lezelismy w lozku i tylko go cycem karmilam wtedy jak chcial, nawet co 30 min, a jak ssal bez konca to zatykalam go nuplem:) i pomoglo:) narazie odpukac je samego cyca.... A zrobilam tak jak ty wczesniej pisalas - karmie cycami na zmiane, raz jeden a nastepne karmienie drugi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
graga007 współczuję tego paskudztwa, też nie słyszałam o takich powikłaniach...całe życie się człowiek uczy.Szkoda tylko maluszka...Dobrze, że miałaś rękę na pulsie i nie czekałaś dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, ja również chciałabym oficjalnie dołaczyć. Juz kiedyś coś tu pisałam, ale może przedstawie się jeszcze raz. Miałam termin na 5.11, ale urodziłam synka wczesniej tzn. 28.10. tak więc jestem mamą październikową, a nie listopadową. Należe też do forum listopadowego - wiadomo - cała ciąża i tak pozostało :) . Jednak tu poruszane są równie ciekawe tematy, które mnie też jak widzę dotyczą.To moje pierwsze dziecko. Mam 30 lat i jestem z Warszawy. Mały Leonek waży już 5 kg. 🌼 I od razu mam pytanie - czy wasze dziecki mają problemy z zasnięciem ? Mój bardzo długo zaspyia. Najbardziej męczy mnie to po nocnych karmieniach, bo chciałabym dac cyca i odłozyć go żeby dalej spał, ale to nie działa u niego. Najczęściej cały proces usypiana muszę zaczynać od nowa. Jak jest u Was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graga kurde ale przypadek..ale po co sanepid???ze tez antybiotyk musi brac :( ja tez karmie od poczatku jeden cyc jedno karmienie,chyba ze glodny to daje drugiego no i na noc zjada wiecej. ja mam laktator elwktryczny medela,ale nie zawsze moge sciagnac z jednej piersi mimo ze czuje ze pokarm jest..najlepsze sa takie 2 fazowe,modem swing z medeli,ale drogi jak cholera - nawet uzywany. xxx marla jak szczepienie??? jak z katarkiem Antka??? xxx nowa mamusia witaj i zapraszamy do udzielania sie :) xxx Leonka u nnie na wieczor Kuba sam zasypia,czasem poglaszcze po glowce,gasze swiatlo i wychodze,w nocy jak zje z piersi to czekam az przysnie troszke,i odkladam do lozeczka.jak za wczesnie to bedzie szalal,albo stwierdzi ze glodny jest nadal..wiec mimo ze jedzenie trwa okolo 10 minut to siedzenie i tulenie z 20-30minut a czasem i zasypiam w pozycji siedzacej :) a jak to wyglada u ciebie??? xxx mykam spac,pisze juz w lozeczku 150 brzuszkow zrobione i moge nyny :) karmi wypilam,bo zostalo z sylwestra jeszcze,ale od classica lepsze malinowe :) odezwe sie po szczepieniu jutrzejszym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graga kurde ale przypadek..ale po co sanepid???ze tez antybiotyk musi brac :( ja tez karmie od poczatku jeden cyc jedno karmienie,chyba ze glodny to daje drugiego no i na noc zjada wiecej. ja mam laktator elwktryczny medela,ale nie zawsze moge sciagnac z jednej piersi mimo ze czuje ze pokarm jest..najlepsze sa takie 2 fazowe,modem swing z medeli,ale drogi jak cholera - nawet uzywany. xxx marla jak szczepienie??? jak z katarkiem Antka??? xxx nowa mamusia witaj i zapraszamy do udzielania sie :) xxx Leonka u nnie na wieczor Kuba sam zasypia,czasem poglaszcze po glowce,gasze swiatlo i wychodze,w nocy jak zje z piersi to czekam az przysnie troszke,i odkladam do lozeczka.jak za wczesnie to bedzie szalal,albo stwierdzi ze glodny jest nadal..wiec mimo ze jedzenie trwa okolo 10 minut to siedzenie i tulenie z 20-30minut a czasem i zasypiam w pozycji siedzacej :) a jak to wyglada u ciebie??? xxx mykam spac,pisze juz w lozeczku 150 brzuszkow zrobione i moge nyny :) karmi wypilam,bo zostalo z sylwestra jeszcze,ale od classica lepsze malinowe :) odezwe sie po szczepieniu jutrzejszym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem tylko że szczepienie było....doktor powiedziała że jak nie kaszle i nie ma gorączki to szczepić i nie czytać głupot:o to jej reakcja na mojapanikę:( no i mały niespokojny dziś:( ja się go nadźwigałam i żebro boli jak cholera-karmic dzis go nie mogłam tylko spuściłam......bo tak bolało-cięzka noc przede mną-mykam spać-odezwe się jutro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonka mój maluch ma w ogóle problemy z zasypianiem w ciągu dnia i wieczorem.Nie mam na to patentu. Jak zaśnie koło 23-24 to raczej już śpi do rana.Jeśli się obudzi w nocy to karmię tak długo aż zaśnie i odkładam. Niestety pokarmu też nie mam tyle ile bym chciała i na noc często daję 90 ml mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa najlepsze szczepionki kosztowały 620 zł-5w1,rota,pneumokoki i mialam tylko 600 i musiałam się z małym do bankomatu udac po kasę i z powrotem do przychodni jakby mnie mało żebro bolało-eh dzis to padam na stojąco:(a szymon:mamusiu obiecalas się bawić-ranyyyyyy czasami czuje że wymiekam totalnie-nie dam rady!chce spać!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej, ależ sie Dzieciaczki pochorowały :( oby szybko wróciły do zdrowka. U nas na szczescie oprócz refluksu chorób brak. Mam nadzieje, ze refluks minie jak najszybciej, bo strasznie męczy Ninke, nawet Biedulka na pleckach nie może sobie spokojnie polezeć :( Ja dokarmiam Ninke mlekiem modyfikowanym Bebilon AR i Ninka jest po nim najedzona. Ogólnie jest drobniutka i przybiera powolutku. Wasze Maluszki widzę maja piękna wagę, a moje Maleństwo ma teraz 4440 :) ale pediatra mówi, ze jest ok, wiec sie nie martwimy :) A co do karmienia piersią, to mam nadzieje, ze jeszcze pokarmie kilka miesięcy, chociaż troszke sie martwię, bo pokarmu specjalnie dużo to nie mam:/ A tak poza tym to muszę powiedzieć, ze podziwiam te z Was, dla których to nie jest pierwsze dziecko. Zastanawiam sie, jak Wy godzicie te wszystkie obowiązki. Ogromny szacunek... :) Marla, Twoj Szymuś to naprawdę mądry chłopczyk :) A wiecie moja Ninka śmieje sie mocno, kiedy wolno akcentujac każde słowo mówię do Niej: Mama bardzo kocha Ninke :) Jest wtedy taka szczęśliwa, pomimo ze nie wie, co to znaczy :) Dziewczyny Ściskam Was mocno i zabieram sie za ostatnie karmienie. Kolejne o 6 rano :) W nocy Ninka smacznie śpi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sanepid sama nie wiem powiedziala ze musi zawiadomic.... tylko mnie przeraza ze to nie jest branie 7 czy 10 dni antybiotyku - tylko 14 - 21 :( szkoda dziecka.... a tak sie starałam żeby Piter żadnego świństwa z przedszkola nie przyniósł..... a tu nawet jak sie chucha i dmucha to zawsze pod górkę... a i jeszcze świetne jest podawanie takiemu maluchowi antybiotyku jak on jeszcze własnej śliny nie umie połykać..... Leonka ja cie pamiętam:) na Listopadowym troche cicho - u nas więcej sie dzieje :D sama czasami z nudów czytam inne miesiace :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do zasypiania to Dominik jak pojedzony i nupel w buzi pielucha przy twarzy i trwa 10 minut jak zasnie... w nocy karmie go na lezaco, on chyba i tak spi podczas karmienia - czasami nawet nie wiem ze dziecko karmilam - zawsze zasypia po 5 minutach ssania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie z zasypianiem tak jak u Natalie. Przy jedzeniu usypia, odczekam chwile i do łóżeczka. Graga ja juz miałam 2 podejścia do maratonu z cycem. Za każdym razem wyglądało to tak ze przerwy miedzy karmieniem skracamy się nawet do kilkunastu minut a on się wkurzal ze tam nic nie ma i jeszcze większy ryk. A potem to samo przystawianie go do cyca tak wkurzało ze wrzeszczał przeokrutnie. Wytrzymałam 5 dni i cyce były jak flaki a on marudził cały czas, nie chciał spać. I waga mu spadała. Nie wiem czy kupować elektryczny, mam mętlik w głowie i do tego ta kasa. Natalie ten o którym piszesz to ile kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten o ktorym pisze natalie uzywany kupiisz za ok 300zl moze akurat trafi ci sie z kim mozna sie potargowac a chce sprzedac (na tablicy),nowy kosztuje cos kolo 500-600 zl... Ja patrzylam za medela mini electric czy cos takiego, uzywany za 150 juz sie kupi a i za 100 byly ale szybko schodzily....a ty natalie jaki masz? Ja bym kupila ale mi tez troche kasy szkoda - w szczegolnosci teraz jak moj pracy nie ma to trzeba oszczedzac, zaluje ze nie kupilam zanim sie mlody urodzil i na pewno kupie przy nastepnym dziecku - o ile bedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas z tym zasypianiem przed noca to jest tak: karmie i jak przysnie na cycu to podnosze, chwile poklepie do odbicia (nie zawsze odbija) i odkładam do wozka lub łożeczka. Po dosłownie 2 min najczesciej on sie wybudza a wtedy zaczyna się bujanie, szumienie szeptem do uszka, smoczek itp. I czasem to trwa do następnego karmienia za 2 godz. A czasem zasnie na krotko a potem oczy w 5 zł i nie chce spac. W koncu jakos zasypia. A jesli chodzi o nocne karmienia to jak go odkładam to oczywiscie wybudza sie i zaczyna sie wiercic. Tak jakby starał sie sam zasnąc, jak mu się nie udaje to zaczyna kwękac i znow smoczek szumienie i ew. bujanie. Co byscie poprawiły w moim zachowaniu ? Licze sie z krytyką, byle by cos pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graga ja mam ten mini electric medeli.sciaga fajnie,tylko ja mam z jedna piersia problem ze musze caly czas zmieniac pozycje,ale gdyby nie to,to chwila i 100ml jest.moj mi kupil uzywany za okolo 180zl z butelka canpola. Monis ten swing wlasnie tyle kosztuje co graga napisala. leonka a moze niech maluch spi z toba?moze jak poczuje twoje cieplo to szybciej zasnie?to taka pierwsza mysl moja na spiaca podxzas karmienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość graga007*
leonka mi tez taka mysl przyszla do glowy, strzel se jedna albo dwie nocki z maluchem i zobaczysz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×