Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

liska25

Polmedowe ciężarówki:)

Polecane posty

Gość Ewelka z Wrocka
Powtórzyc mozna zawsze, ale jest białko i ja bym sie skonsultowała z ginem..czy Twoj mocz po oddaniu jest spieniony? Bo to jest objaw białkomoczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale robiłaś tak jak pisałam jak oddawałaś mocz, kurcze, ale te białko jeszcze masz. Zadzwoń do Polmedu może przesuną ci na wcześniejszą wizytę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelka ponad tydzień to troche za długo,ja bym radziła Ci zadzwonić do lekarza lub napisać maila i powinien Ci wystawic receptę na leki.Im szybciej zaczniesz leczenie tym lepiej.Moja pani dr zwraca mi własnie uwagę na to badanie i jak tylko wychodza mi złe wyniki kaze się pawić natychmiast w gabinecie po leki.To bardzo ważne,bo infekcja moczowa może się przenieśc na infekcję pochwy. Wogóle teraz będziesz musiała często ten mocz badać,bo jak się raz przydarzyło to moze nawracać,a wiem że niektóre kibietki w ciązy mają bardzo duzą skłonnosćdo infekcji i tak bylo u mnie,złapałam raz i potem kolejny i kolejny i teraz też to przechodzę. Nie wiem jakie masz normy laboratoryjne dla białka,ale nie powinno go byc w moczu;obecnośc ewidentnie świadczy o infekcji ukł moczowego.Powinnaś też wzbogacic dietę o białko,żeby organizm nie czerpał z rezerw no i dużo dużo pić,w tym wody z cytryną i ewentulanie herbatę żurawinową lub soczki żurawinowe.Mozesz tez wprowadzić jako suplement żuravit w tabletkach i po przeleczeniu łykać 1 tabletkę na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i tak zrobiłam. Zadzwoniłam do polmedu powiedziałam o co chodzi. Kazali przesłać skan badania i dr odpowie w mailu. Na razie czekam. Wstępnie umówiłam się na 20,07 ale jak powie że nie ma na co czekać to jadę od razu. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i bardzo dobrze zrobiłaś,nie ma co czekać,bo infekcja moze przybrac na sile.Ja mialam takie same wyniki jak Ty poza białkiem w moczu i musiałam lykać furaginum /na receptę/ przez 3 dni,potem powtórzyłam badanie i juz było dobrze więc dr zapisala mi kontynuację leczenia urofuraginą/to już bez recepty/. Jak będziesz miała odpowiedz to napsisz jakie masz zalecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a jak jest z badaniem piersi w ciąży bo mi na początku tylko zbadali, a powinno się cały czas? nie wiem bo nasłuchałam się teraz o nowotworach piersi w ciąży, że są zmiany, a mi się zmieniają cały czas, mam jakieś żółte na sutkach i nie wiem czy powinnam to smarować czymś czy to jest normalne:(tez tak macie to jest ta siara czy co?Kiedy będą jeszcze je badać pod koniec ciąży:/ czy już nie trzeba. Ewela dobrze, że zadzwoniłaś już będziesz spokojniejsza:) Sylwia a jak jest z infekcjami po luteinie miałaś coś po niej bo ja już nie biorę i chyba jest ok nic mnie nie piecze na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz mam wiadomość. Powinna przyjmować dopochwowo Clotrimazol lub Pimafucin. Z powodu licznych komórek drożdży w moczu może być ślad białka. Po leczeniu trzeba powtórzyć badanie. Jeśli załatwię sobie receptę u ogólnego to nie musze jechać wcześniej tylko zadzwonić jak przyjmować lek. Miła niespodzianka bo bardzo szybko dostałam odpowiedź zwrotną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalinka,ja w czasie brania luteiny mialam już pierwszą niewielką infekcję;potem w II trymestrze było już poważniej,no iteraz na przełomie II i III znowu mi się przyplątało,tym razem jednak nie wiadomo czy infekcja pochwy zaburzyla wyniki moczu,czy bakterie ukł.moczowego przeniosly się do pochwy.W piątek będę robiła kolejne wyniki moczu i zobaczymy,narazie nic nie biore na inf.moczową tylko macmiror dopochwowo,czekam też na wyniki wymazu bakteriologicznego z pochwy. W piątek będe miała wdrożone konkretne leczenie. Jesli chodzi o badanie piersi w ciązy to ja nie miałam wogóle,a co do wydzieliny to może sie taka zdarzyć,o ile nie jest intensywna to nie powinna martwić. Ewelka,szybko dr zareagował i dobrze,bo tym szybciej zapomnisz o infekcji.Powtórz sobie wyniki moczu w nastepnym tygodniu przed wizytą i będziesz wiedziała czy już pożegnałaś infekcję.No i taka rada odemnie,pilnuj tych badań moczu ,bo wiem po sobie ,że jak już raz coś było to bedzie sobie nawracać.Przynajmniej raz na miesiąc badanie moczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku jakie to wszystko skomplikowane:( a infekcje Ci wykryli tak o badając czy przez cytologie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalinka, a ty w którym tygodniu jesteś? Dziewczyny zróbcie sobie, może podpisy, no tak top człowiek nie nadąża i nie pamięta czy to środek, początek czy końcówka:-) żółte na sutkach takie zaschniete masz, jakby wydzielina? Jeśli tak to siara, nie ruszaj. U mnie dziewczyny ok, tylko już rosnę dość mocno i ciężko mi się robi, a raczej dziewczyny rosną, bo brzuch mi wypycha do przodu. Lekkie plamienia nam ciągle, ale pomoc to nie groźne, wieczorami wzmagaja mi się skurcze, to dostane wtedy magnez w kroplowie i przechodzi.nudno tu tylko troszkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelka z Wroclawia daj koniecznie znać jak już będziesz po wizycie u dr. F... cały czas myśle o twoim przypadku, troche sie z Tobą zgadzam, ze takie zaburzenia powinny być wczesniej wykyte i tu doktorek dał plame...nie dziwie się, ze masz do niego żal...ja dlatego zaczelam chodzic do niego na wizyte, bo wlasnie liczylam, ze w takich sytuacjach będzie szybka reakcja i lepsza opieka, a ciąże bezproblemowe można prowadzic u każdego lekarza... Ewelka dobrze, ze ci dziewczyny doradziły konsultacje z polmedem, bedziesz spokojniejsza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelka z Wrocka
Znalazłam na necie mało ciekawy wpis: zuzia[2010-08-11 16:06] Doskonale Cie rozumiem,też chodziłam do wrocławskiej sławy ginekologa z wrocławia z ul. Dyrekcyjnej dr. Tomasza Fuchsa, który robił wszystkie badania od początku ciąży - USG genetyczne w 12 tyg, usg co 3 tygodnie i nie wykrył poważnych wad rozwojowych u mojego dziecka, a było ich naprawdę dużo - zespól dawna, przerosty kończyn, niedorozwój tłowia, choroba układu nerwowego, poważne zmiany w mózgu,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalinko,mi na każdej wizycie moja ginka wykonuje badanie ginekologiczne,a w Polmedzie przez cały I trymestr tego nie mialam,tylko usg. Ona zawsze sprawdza mi ph pochwy no i jak poza tym jak coś jest nie tak to daje leki.Raz juz miałam lekkie zapalenie,no i wtedy brałam globlulki natamycynę,to mineło była chwila spokoju i teraz jest znowu, ale znacznie ostrzejszy stan dlatego i lek silniejszy. Liska wytrzymasz jeszcze chwilkę;)Dobrze,że sytuacja jest opanowana,a brzuch rosnie bo dziewczynki rosną i szykują się powolutku na ten świat.Musisz jakoś wytrzymać te kilka tygodni,pociesz się że mnie czeka jeszcze tyle tygodni,a Ty wkrótce będziesz już śmigać z Majeczką i Lenką na spacery:) Wiesz co,byłam tam na Popowickiej i wybrałam juz ostatecznie wózek-mieli akurat na stanie z mamas&papas " Mylo" i tak nam sie spodobał,że kazalam go odłożyć dla siebie:)Odbiore go w sierpniu ,bo teraz to za wcześnie,ale ciesze się,że mam już zaklepany.Do tego wzięłam fotelik maxi cosi.Odebrałam też zamówiony materac do łóżeczka no i przy okazji kupiłam do kolekcji kolejne maskoty quaxa,śmieję się sama do siebie,że to chyba bardziej dla mnie te maskotki niż dla małej...no ale co ja poradze,że tak mi sie podobają;) Ty teraz nie masz jak się wyrwać na zakupy,ale powiem Ci,że mieli dostawe otulaczy z Lodgera /modele kocyków z rzepami,z których można jeszcze kapturek uformować/,wzięłam też dla małej taki na zmiane. Ewelka z Wrocka,normalnie ciary przechodzą jak się czyta takie rzeczy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia widziałam, ten wózek i bardzo mi się podobał, powiedz tylko jaki, kolor zaklepalas? Co do, tego rożka, otulaczka, to ma on dziurki na pasy w aucie? I, ogólnie które lepsze te, czy snoozy baby? Bo chce coś kupić na wyjście ze szpitala, a muszę mkowi dać konkretne wytyczne co ma kupić, a i tak te co mi zostały zakupy do, zrobienia to kupię po, porodzie, bo, teraz nie mam jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki powiedzcie mi czy kazda kobieta w ciazy chodzi czesto siku na poczatku ciazy czy nie? bo ja jak narazie nie latam czesciej do toalety, wydaje mi sie,ze pije nawet sporo tej wody ale nie chodze czesciej..mam sie niepokoic czy nie??? nie jestem pewna czy nie zalatwiam sie tzn kolor moczu nie jest bardziej intensywny żółty... tak czy siak chyba w piatek robie badanie przed wizyta poniedzialkowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamkrzem, ja nie sikalam częściej i nadal tak nie mam, no chyba ze dużo wypije przed snem top wstaje w.nocy, ale nie ma kochana reguły i nie można się przejmować:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liska,ja kupiłam wózek grafitowo-budyniowy.Miał być czarny lub czarno- szary,ale powiem Ci,że jak zobaczyłam te kolorki to mi sie spodobały i nie kombinowałam.Poza tym mam go w dobrej cenie,bo normalnie kosztuje 2149 złspacerówka i 870 gondolka,do tego fotelik i adaptery i jest cena 3500zł,a ja mam go za 3000 zł -full zestaw. Fotelik mam szaro grafitowy. Co do tego otulacza to ten model lodgera nie ma wycięcia na pasy,on ma tylko rzepy do uformowania rozka i dwa sznureczki do zrobienia kapturka.Tak więc snoozebaby jest pod tym względem fajniejszy,za to lodger ma sliczne kolorki i jest praktyczniejszy,bo może udawać kocyk;) .W tym sklepie mieli 2 pólki różnych modeli Ledgera i być może mają jakieś z wycięciem na pasy,szkoda że nie obcykałam. Kamkrzem,nie przejmuj się,ja na poczatku wcalale nie doświadczyłam czestszych wizyt w toalecie i nawet teraz nie wstaję w nocy.Wydaje mi się,że czestotliwość mam taką jak przed ciążą mimo picia sporej ilosci wody.Pamiętam tylko,że jak miałam infekcje moczową i brałam leki to czesciej latalam do wc. Pilnuj badań moczu ,bo to ważne;bakterie tylko czyhają na nas cięzarówki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weszłam na strone lodgera i przegladałam te otulacze i tak mi sie wydaje,ze zaden nie ma wyciecia na pasy. Jest tylko wkładka do fotelika i ona ma wycięcie,jest to takie futerko;przypomnialo mi się,że mieli te boostery tam w sklepie,ale jakie kolory to nie wiem;to takie cuś:http://www.lodger.com/assortiment/on_the_go/files/media_base/work/1519.jpg ten co ja mam to jest dla maluszka,na pierwsze miesiace i słuzy jako ciepły nieusztywniany rożek:http://www.lodger.com/producten_/wrapper/newborn/hoe_te_gebruiken_759/ Jest jeszcze taki otulacz do fotelika,z tym że nie ma wycięcia na pasy:http://www.lodger.com/producten_/wrapper/motion/hoe_te_gebruiken_br___in_de_autostoel/ bardzo fajne są te śpiwory na zimę do wózka,chyba sobie taki zamówię:)http://www.lodger.com/assortiment/on_the_go/files/media_base/work/1503.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oglądałam u nich właśnie te lodgera rzeczy, faktycznie są super, ale otulak wezmę jednak snoozy baby, a do wózka na zimę, kupię lodgera. śliczny ten wózek i kolorek też super no i cena raczej nie wygórowana jak za dobra jakość:-) kurcze w tym sklepie to ja muszę powiedzieć żeby mi dobry rabaty dali, bo jesteś już trzecia osoba której go poleciłam i zrobiła tam spore zakupy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No pewnie ,że się upomnij:)Ja dostałam już rabacik i teraz i poprzednim razem:) No i liczę na kolejne,bo zamówiłam pościel i prześcieradło nieprzemakalne z Quaxa,chce jeszcze kupić leżaczek,nianie i pewnie poproszę żeby mi ściągnęli ten spiworek Lodgera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka:) Liska ja w we wtorek 14 tydzień zaczęłam to już 15 zaraz będzie :) tak na tych sutkach takie żółte mam wyschnięte tak myślałam, że to ta siara, ale myślałam, że później wychodzi. Sylwia jak zwykle w wir zakupów wpadła:) ja zacznę jak będę już wiedziała co będzie. Liska wierze, że się nudzisz, dobrze, że chociaż telewizor tam jest:) na Prof. Zimmera trafiasz bo on też dobry ginekolog i z tego co wiem in vitro też robi, także na bliźniaczych ciążach to się zna i jesteś pod dobrą opieką:) Buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki:) Kalinka,lada chwila i już będziesz znała płeć:)Szykuj porfel na zakupy;) Ewelka,udalo Ci się załatwić receptę na leki? Szczęściaro macie już wybrane imiona dla dzieciaczków? Liska,u Ciebie pewnie dalej nudy;)Miałaś jakieś badania?Jak samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, Imiona wstępnie mamy wybrane, nawet teraz jak jechaliśmy na wizyte to już mówilismy, ze będzie Szymuś i Hania, tak czuliśmy :-)ale moze jeszcze cos się zmieni, zobaczymy jak sie urodzą :-) Juz moge rzucic się w wir zakupów hehe, zaczynam od ciuszków dla chłopczyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia tak mam receptę i dziś na noc pierwsza globulka Clotrimazolu. Mam nadzieje, że pomoże i to cholerstwo co się przyczepiło równie szybko się odczepi ;) Pozdrawiam i miłego dzionka życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helol dziewczynki, Szczęściara piękne imiona, mam bratanka Szymonka:-) a Hania była ba naszej liście:-) Kalinka może top siara faktycznie, bo u mnie jak nie kapie, to też tak to wygląda. Zimmer jest tu ordynatorem i jest zawsze na początku, tygodnia na obchodach, podejmuje wszelkie poważne decyzje. Ale bardzo sympatyczny. U mnie brak badań, ale też nic poważnego się nie dzieje. Ale daje radę, czego się nie robi dla szkrabow:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczęściara piękne imiona szczególnie Hania :p skąd ja je znam ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze pytanko , bardziej propozycję czy chciałybyście dołączyć do grupy mamusiek na fb ? zawsze możecie popytać o różne sprawy dot, maluchów :) no i fajniej się klika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×