Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

liska25

Polmedowe ciężarówki:)

Polecane posty

Liska, Kalinka, Syliwa dziękuje za uspokajające wieści. Też sobie tłumaczę że to końcówka I trymestru wiec i objawy słabną ale wiecie głowka pracuje :) No tak żurawit to to samo co urinal, czyli może rzeczywiscie potzrebny antybiotyk. a robiłas posiew ? zeby nie brac antybiotyku tak w ciemno ? wtedy wiadomo na co bakterie wrażliwe i łatwiej je wytępić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie ja jeszcze nie kupiłam, wszystko o czym pisałyśmy wcześniej jeszcze nie zostało kupione. Do tego doszły rzeczy do szpitala przydatne, przynajmniej po pobycie wiem co potrzeba a czego nie. Także wybieram się jeszcze do tego sklepu na niedziwedziej po zakupy, do rossmana po kosmetyki, bo tam mają w takich małych opakowaniach, no i jeszcze fryzjer, do ktorego szykowałam się w czwartek ale nie dotarłam i wyglądam już straaaasznie. sterylizator potrzebny, tylko nawet Pan w sklepie powiedzial, żeby nie kupować firmówki typu ttomme tippie, tylko zwykły np canpol, funkcje identyczne a cena różniąca, do tego koleżance tt zepsuł się po 3 miesiącach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrocławianko to normalka,że przeczulone jesteśmy i nie chcę Cię martwić,ale to nie minie wraz z końcem 1 trymestru...tak będzie i w drugim i trzecim i wogole już zawsze;) Liska,to podziel się info co potrzebne do szpitala,bo ja dla siebie nie mam kompletnie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pewno koszule takie dłuższe ze 2-3 szt, do tego spodenki pod spód, kosmetyki wszelkiego rodzaju, to niby normalne, ale lepiej mieć to wcześniej spakowane, bo np jak mi emek dowozil, to zawsze czegoś zapomniał i dopiero dzień przed wyjściem mialam wszystko:) Papier toaletowy, wody, duuuzo wody, dokumenty, wkładki laktacyjne, ręczniki, klapki, zmyć lakier do paznokci:) komplet swoich sztućcow, są niby szpitalne ale ja wole mieć swoje, do tego kubek talerzyk, Dla dzieciaczka na borowskiej trzeba mieć tylko pampersy i chusteczki nawilżone, ciuszki też można mieć swoje ale jedna położna mi powiedziala, że po co później te wszystkie zarazki ze szpitala wnosić do domu i wystraczy tylko komplet na wyjście, na pewno przydadzą się pieluchy akie bawelniane, czy flanelowe do przykrycia maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za listę,bardzo mi się przyda:) Ja jade dzisiaj do mothercare,bo dostałam znowu maila,że jest -50%,a ja potrzebuje bodziaki na kr rękaw,jakieś bluzeczki baweł,skarpetki więc żal nie skorzystac z obniżki cenowej,przy okazji może kupie cos dla siebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koleżanki mi jeszcze wspominały o gatkach jednorazowych i podkładach poporodowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, tak zapomniałam o podkładach i majtkach, najlepiej z siateczki, nie slyszałam, żeby dawali podkłady w szpitalu, przynajmniej nie na borowskiej, bo dziewczyny miały swoje. 50% to już fajna wyprzedaż... niestety nie dla mnie... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny trochę się martwię..od kilku godz mam dość wyczuwalne bóle jak na okres. Wiem, że w pierwszym trymestrze rozrasta się macica i stąd mogą być te bóle, ale jakoś się denerwuje. Czy uważacie, że powinnam zadzwonić do Polmedu? Czy Wy też tak miałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślałam, że chodzi o takie bibułki pod tyłek po porodzie,czy chodzi Wam o takie podkłady jak podpaski?ale te majtki jednorazowe to faktycznie są lepsze niż takie zwykłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena ten ból jest normalny mnie nawet do dziś czasem tak boli, jeżeli nie ma plamień i skurczy częstych to wszystko jest ok.Weź sobie nospe ja na tym etapie często brałam, teraz już nie biorę bo bóle są słabsze, ale nadal czasem na miesiączkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liska bardzo się cieszę, że u Was już wszystko ok i że jesteś już w domku:-) Oby jak najdłużej! Sylwia szkoda, że nie miałaś zleconych wszystkich badań wcześniej, bo jak widać samo tsh to jednak wielka niewiadoma.. Dobrze, że w ogóle się za to zabrałaś i sama doszłaś do wszystkiego:-) Wroclawianko u mnie zaraz zaczyna się 10 tydzień, a jeszcze ani razu nie poczułam bólu lub nadwrażliwości piersi lub sutków. U każdego inaczej:-) Aaa i ja też jestem z południowych granic Wrocławia:-) Czekająca jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka to normalne:) bierz no spe jak dziewczyny radzą. a o podkłady to chodzi takie jak dla niemowląt np seni, żeby na łóżku rozłóżyć i nie martwić się o plamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te jednorazowe jak poplamisz to wyrzucasz, a później dobre są z siateczki, do nich zakładasz podpaskę, chodzi tu o przewiew krocza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Sylwia tak podejrzewam że na kazdym etapie ciązy i macierzyństwa jakieś zmartwienia, dobrze że jest forum i można choc popisac i się uspokoić :) Lenka witaj krajanko :) Takie bóle miesiączkowe tez miałam, raz nawet trzymały 2 dni i też brałam nospę no i chociaz oczywiscie tez czytałam że tak moze być to i tak się martwiłam :) I powiem Ci ze to było własnie na przełomie 10-11 tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia, ja od 4 lat leczę się na niedoczynność tarczycy. Chodzę do dr Tomkalskiego. Ostatnio byłam u niego już po wizycie w POLMEDZIE, gdzie TSh z 1,2 w trakcie stymulacji wzrosło do 3,5, ale powiedział że w ciąży tak jest. Zwiększył mi dawkę euthyroxu do 100 z 75, kazał powtórzyć TSh oraz ft3 i 4 i pojawić się na wizycie na koniec lipca. Lena, ja też czasami mam takie bóle, szczególnie wieczorem i biegam wtedy do toalety sprawdzać wkładkę. A piersi to już tak nie bolą, ale są powiększone i zaczyna być na nich widać żyłki. Ja też mam cały czas strasznegon stresa czy wszystko jest ok, bo ani objawów mdłości, poza jednym przypadkiem, apetyt taki sobie, tylko brzuch mam taki większy, że niektóre ciuchy już uciskają. W poniedziałek mam wizytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka czyli jesteśmy sąsiadkami z Wrocławianką;) Nie martw się tym bólem,dopóki nie ma plamień i skurczy możesz być spokojna. Kalinka,tak jak Liska mówi mi chodzi o takie jakby ceratki nieprzemakalne,kupię takie cusik dla siebie i dla małej do łózeczka i bedziemy mogły spać spokojnie bo niespodzianek na materacu nie będzie;) Czekająca,spoko spoko jeszcze Cie apetyt najdzie i waga też wzrośnie,wszystko w swoim czasie;)No raczej powinnaś być zadowolona,że mdłości nie ma;ja nie miałam i nie narzekałam z tego powodu;)Ciesz się,że tak dobrze znosisz ciąże:)))) Byłam na zakupach,coś tam kupiłam ale bez jakiegoś wielkiego szaleństwa.Faktycznie fajne teraz cenki sa w mothercare, np.3 bodziaki za 29 zł,albo 2 pack połśpichów za 29 zł,ale sporo rzeczy jest typowo letnich a ja rampersów czy sukienek letnich nie potrzebuję.Za to kupiłam dwupack fajnych koszuli dla siebie,ale wziełam za duży rozmiar i jutro musze pojechać wymienić.Mają odpinane ramiączka więc się sprawdzą przy karmieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja tylko na chwilkę bo czasu brak ostatnio ;) Byłam wczoraj u dr Elias na genetycznym. Wszystko jest dobrze na swoim miejscu a maleństwo ruchliwe takie że ciężko było wszystko dojrzeć ale dr dała radę ;) Jesteśmy szczęśliwi i spokojniejsi. Pozdrawiam i obiecuję że nadrobię i będę częściej wpadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Ewelka:) Cieszę się bardzo,że z dzidziusiem wszystko dobrze.Pierwsze ważne badanie już za Tobą,teraz odliczamy tygodnie do połówkowego ;no i coraz bliżej już do rozwiązania zagadki czy to chłopczyk czy dziewczynka:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekająca z tymi objawami to jest tak, ze powoli mijają, ale przychodzą następne. Mi już powoli apetyt wraca i jem już z przyjemnością, ale zaczął się nie fajny, ale to przez tą pogodę może bóle głowy na początku były delikatne, ale wczoraj był tak mocny przez cały dzień skończyłam z podkładem zimnym na głowie.Właśnie dziewczyny możemy brać coś na ból głowy jak jest mocny? Ewelka super, że wszystko ok z maluszkiem, widzę, że twój jak mój strasznie ruchliwy:) Kurcze pogoda ciężka wyszłam do sklepu na chwilę, a czuje się tak jak bym latała po całym mieście dzisiaj, godz.8.00 a już gorąco mi było:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalinka na ból gowy raczej nie, ale sprawdz sobie cisnienie i moze kawa Ci pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny! Już jestem spokojniejsza, tym bardziej, że dzisiaj tylko raz delikatnie poczułam ten ból. Ewelka super, że wszystko ok z dzidziusiem. Domyslam się, jaka to ulga być już po i wiedzieć, że wszystko jest ok:-) Czekająca ja wizytę mam dopiero 18:-( A zdecydowałaś się już, do kogo idziesz na pierwsze usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha czarodziejką zostanę:)to dobrze, że pomogło:) Kurcze rozpływam się w ten upał....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka, w poniedziałek będę na wizycie to porozmawiam. Z tego co czytam to większość dziewczyn była u dr E. Zobaczę kogo dr S. mi poleci, a czy on też robi? Ta pogoda mnie dobija, a mój M właśnie zadzwonił że kupił sobie motocykl, choperka ;-) A jutro ma być jeszcze gorzej :-( W pracy mam saunę. Mam nadzieję, że wszystko jest ok z maleństwem bo od poniedziałku uciekam na zwolnienie. Jutro ostatni dzień w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekająca dr S polecaa dr Fuchsa albo dr Elias. Sam nie robi genetycznego. Hmmm podróż choperkiem, wiatr we włosach( no gdyby nie kask) w taką pogodę, marzenie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny sorki, że się wtrącę jeszcze Wam do listy , ale kupcie sobie tantum rosa i wymieszajcie w półlitrowej butelce z dziubkiem , żeby się tym podmywać i octenisept też dla siebie. Ja się podmywałam za każdym razem jak szłam siusiu , a nawet częściej , a patrząc na pogodę to na pewno warto jak najczęściej odkażać ranę . No i ręczniki papierowe do wycierania tam :) po umyciu , bo ręcznik zwykły byłby siedliskiem bakterii i jak najwięcej się wietrzcie , żadnych gaci !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×