Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Lubliniankaa

Poród w szpitalu na Staszica w Lublinie

Polecane posty

Gość agusia_ok
szatynka 28 ... a to jak nie zaczniesz rodzić to i tak jedziesz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szatynka 28
Zobaczymy jak to będzie, ale stres jest trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość quczus
dziewczęta przypomnijcie po kolei na kiedy która ma termin? :) Ja 2 lutego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Czytam was od jakiegoś czasu, bo sama mam zamiar rodzić na Staszica. Stamtąd mam lekarza, który prowadził całą moją ciążę, ubiegając pytania - chodziłam do niego do Luxmedu. Termin mam na 27 stycznia, będzie to mój drugi poród, choć ciąża 4. Doktor wyraźnie zaznaczył, że jeśli do tego terminu nic się nie wydarzy, to nie ma sensu przyjeżdżać do szpitala 28 stycznia, bo po prostu mogą odesłać do domu, jeśli nic się nie będzie działo. W 41 tygodniu mam chodzić na KTG do przychodni przyszpitalnej, a do szpitala zgłosić się dopiero 4 lutego. Identycznie miałam przy pierwszym porodzie 6,5 roku temu, urodziłam przez CC w 42 tygodniu. Tak więc dziewczyny, zwłaszcza pierworódki, nie "siejcie żaru", przede wszystkim spokój i obserwowanie czy ruchy dziecka są w porządku. Jeśli coś będzie się działo (odejdą wody, lub nie będziecie wyczuwać ruchów lub ruchy będą słabsze niż zazwyczaj), wtedy dopiero jechać do szpitala. W żadnym wypadku nie dzwonić po karetkę, bo w sytuacji braku miejsc na Staszica, zawiozą od razu gdzie indziej, nawet do Świdnika, tam gdzie będą akurat miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia_ok
Ja miałam dwa terminy hyhy pierwszy na 14 ale jak byłam ostatnio noto ostatecznie zostawiła mi na karcie ciąży 23 styczeń więc mam mętlik w głowie i też się strasznie stresuje już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia_ok
aliza ... no ja właśnie czekam na swoja pierwszą pociechę i staram się być cierpliwa hy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przed porodem, ani przed pierwszym ani przed następnym nic wczesniej nie czułam. Czułam sie najnormalniej na świecie, dlatego chyba nie u każdej kobiety można wcześniej zaobserwowac jakiekolwiek symptomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aliza ja równiez mam termi na 27 stycznia :) mam zamiar siedziec w domu az bedzie sie cos dzilo nawet jak bede po treminie nie dam sie polozyc do szpitala i bede sie bronila przed wywolywaniem porodu. Fakt ze to moja 1 ciaza ale wiem jakie mam prawa i nie bede sie na sile pchala zeby lezec, wole w domu odczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka1987: i bardzo dobrze. tym bardziej, ze względu na licznie zachorowania grypowe i grypopodobne nie należy się dodatkowo na nie narażać w szpitalu. Ja miałam wywoływany poród, 14 godzin po odejściu wód podano mi oksytocyne, co i tak nic nie dało, tylko 4 cm. więc na ostatnią chwilę, bo 23,5 h, zrobiono mi CC. Miałam już wtedy zakażenie dróg rodnych, a dziecko urodziło się z wrodzonym zapaleniem płuc - 2 tyg. przeleżał w inkubatorze, bo już było niedotlenione. Jeszcze trochę i mogło się skończyć jeszcze gorzej. Tak więc teraz też liczę na CC, choć wiem że niby nie ma wskazań medycznych. Ale trauma robi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV
Jej....wszystkie prawie "na wylocie" :) Ja dopiero 16 czerwca :( Już się nie mogę doczekać malucha (po do porodu mi się nie spieszy) :) Za 2 tygodnie przekroczę połowę. Z mało fajnych rzeczy zaobserwowałam paskudne rozstępy na piersiach. Jakieś dobre rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam wychodze z założenia że kto ma mieć rozstępy to i tak będzie je miał i kremy i inne specyfiki i tak nie pomogą. Koleżanka stosowała co tylko mogła i nic nie dało a ja nie stosowałam niczego i nie mam ani jednego.. ani na brzuchu ani na piersiach - nigdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia_ok
zgadzam się z 19donia84 , za rozstepy w ciąży w dużym stopniu odpowiadają geny niestety znam przypadki że laski stosowały kremy za gruba kasę a i tak miały rozstępy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV
To mnie pocieszyłyście:( Na razie mam Bielendę "Sexi Mama". Krem nie jest specjalnie drogi (ok. 16 zł). Zobaczymy....Co do genów, moja mama jest typem filigranowej kobietki, a mimo to jej piersi i brzuch wyglądają makabrycznie (bibuła). A jak bardzo urosły Wam piersi? (wiem, że to też indywidualna sprawa i u każdej jest inaczej). Mi z B zrobiły się D (18 TC). Słyszałam, że jak "mleczarnia" ruszy na dobre, piersi mogą nabrać jeszcze do 2 rozmiarów więcej ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość quczus
Agusia nic Cię nie rusza? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia_ok
Nic czekam i czekam i doczekać się nie mogę ehhh cholercia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matkaev: z tymi piersiami to tez chyba indywidualna sprawa. Mojej koleżance mleko sączyło sie juz od 6 miesiąca i piersi powiększyły jej sie że hoho a u mnie np mam termin za jakieś 2 tygodnie i nic mi nie leci no i powiększyły mi sie minimalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia : to jak , nie wiesz na kiedys masz dokładnie termin? a kiedy miałaś ostatnią miesiączke ? pierwszy dzień ostatniej miesiączki + 7 dni - 3 miesiące + 1 rok tak oblicza sie termin porodu najłatwiejszy sposób. czyli np 1 stycznia 2012 ( termin miesiączki) + 7 dni ( to daje 8 stycznia) - 3 miesiące (daje 8 października 2011) + 1 rok ( daje termin porodu 8 październik 2012). Możesz go sama sobie policzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia_ok
19donia84 ... tylko ja właśnie miałam duże problemy z okresem raz miałam co miesiąc raz co trzy miesiące już miałam zacząć brać tabletki żeby uregulować jak okazało się że jestem w ciąży i własnie była przez to duża różnica między datą okresu a usg dwa tygodnie mniej więcej różnicy jeśli chodzi o datę porodu a mówią że najbardziej prawdopodobną datą porodu plus minus 7 dni jest usg robione w pierwszym trymestrze a tam mi wyszło 21 stycznia pamiętam że jeszcze się śmiałam że w moje imieniny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV
A mam jeszcze takie pytanie, odnośnie zębów. Raczej u mnie wszystko jest podleczone, dziąsła mi nie krwawią, ogólnie nie narzekam. Jednak od jakichś 2 tygodni borykam się z nieprzyjemnym zapachem z ust !!! Nie wiem o co chodzi, bo zęby myję przynajmniej 3 razy dziennie, staram się jeść lekkostrawne rzeczy, nie jem słodyczy. Czy możliwe, że to nie kwestia jamy ustnej a raczej zapachu z żołądka, który jest teraz wyżej? Czytałam to tym, ale (podobnie jak z piersiami) jest to ponoć indywidualna sprawa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV
Agusia _ok: dzięki za link. Wygląda na fajny kremik i po opisie wnoszę że jest bardziej "profesjonalny" od tych kupionych w drogeriach. Odstrasza mnie jednak cena:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia_ok
MatkaEV... uwierz mi że są jeszcze droższe jego stosuje się cieniutka warstwę a widziałam jego efekty u koleżanek wiec ze spokojnym sumieniem polecam tylko własnie tej firmy bo są też innych ale nie wiem czy tak dobrze się sprawują wiec nie ryzykuj jak już się zdecydujesz ale lepiej działać od razu jak się pojawiają ;) koleżance jednej też polecałam nie chciała ale jak już wypróbowała wszystkie prawie drogeryjne żałowała ze wydała kasę na coś co nie działa. Musisz sobie dobrze przemyśleć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość quczus
A hemoroidy to któraś z Was miała? :( Mnie właśnie dopadł ten problem... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV
Właśnie pokazałam mężowi...pomarudziłam.....kupi:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19donia
z tego co wiem to z hemoroidami ma sie raczej problemy po porodzie a nie przed ale na pewno nie wiem , nie miałam ani przed ani po:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem to z hemoroidami ma sie raczej problemy po porodzie a nie przed ale na pewno nie wiem , nie miałam ani przed ani po:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem to z hemoroidami ma sie raczej problemy po porodzie a nie przed ale na pewno nie wiem , nie miałam ani przed ani po:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassiaM
A ja mam takie pytanko, czy na Staszica pracuje doktor Swatowski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×