Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Lubliniankaa

Poród w szpitalu na Staszica w Lublinie

Polecane posty

Gość kostecka
Justa, wlasnie musze się w pracy dowiedzieć jak wyglądają formalności związane z urlopem. o roczny to jeszcze wniosku nie złożysz, dlatego, że oficjalnie jeszcze go nie ma - ustawa wchodzi dopiero 1go września. porody rodzinne są nadal zakazane, jutro będę na staszica na usg, to spróbuję coś podpytać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego pytam o ten roczny, ponieważ znalazłam informację że aby był płatny 80% przez cały okres, to trzeba się zdeklarowac na 14 dni przed przewidywanym terminem porodu o chęci skorzystania z niego. A skoro ustawa ma wejśc w życie dopiero 1 września to pozostaje jedynie opcja 100% przez pół roku i ewentualnie 60% przez kolejne pół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze zaczne od konca... :) 19donia84 z tego co tu sie wszystkie orientujemy to zakaz obowiazuje nadal :( Mowisz ze torbe trzeba zabrac na porodowke a to moze nas odprowadzic maz czy mamy ta torbe zaciagnac same? Bo moja jest cholernie ciezka... Tzn. mam jedna torbe w ktorej jest wszystko + paczke pieluch dla dziecka. No i mam pytanie do kobiet ktore sa juz po, czy trzeba miec swoje sztucce i kubek? Ja jak rodzilam na Lubartowskiej to musialam miec doslownie wszystko, nawet termometr wlasny. Nastepne pytanie: czy na ktg w dniu terminu trzeba miec skierowanie od lekarza? Bede w czwartek na wizycie 38 tydz i nie wiem czy lekarz zaprosi mnie na kolejna w dniu porodu czy koniec wizyt i tylko ktg zostaje? kostecka u nas w nocy bylo -9 st, a teraz jest 7 na + :) znaczy wiosna sie zbliza, w koncu :) Justaa86 ten roczny to dopiero do zatwierdzenia z tego co wiem wiec nam jak na razie nalezy sie zwykly macierzynski, jesli wejdzie rodzicielski to wtedy bedzie mozna skladac wnioski o przedluzenie. Czyli nas obowiazuje ten 100% teraz i ewentualnie 60% dodatkowego (o ile wejdzie i zlozymy wniosek). KassiaM. wczoraj po antybiotyku czulam sie tak samo, ale to jest tak ze najpierw biore Lacibios po 1,5 godz antybiotyk a po ok 1,5-2 zaczynam sie zle czuc i to trwa ok 2 godz, potem przechodzi. Ale to nie jest tak ze mam wymioty czy biegunke. Boli mnie brzuch, jest mi slabo i mam mdlosci. Powiem o tym lekarzowi w czwartek, ale mysle ze to moze byc normalne bo na ulotce sa wymienione skutki uboczne... A jak bylo z Twoim pierwszym porodem? W ktorym tyg? No i w ktorym szpitalu rodzilas wtedy, w Lublinie? Zostalo Ci rowniutko 10 dni, mi 19. Fajnie by bylo sie spotkac w szpitalu, ale to nie od nas w koncu zalezy ;) MatkaEV: Ty chodzisz do Gemini, prawda? Powiedz mi czy na usg masz podany termin porodu? Chodzi mi o to ze jak mi lekarz robi usg to mowi ze termin ten sam - 27 kwietnia z jego obliczen od 20 lipca (mam przyjete ze wtedy wlasnie byl pierwszy dzien miesiaczki). Ale na usg, i na zdjeciu i na opisie nigdy nie mam podanego terminu a tu dziewczyny pisza ze maja jeden termin z OM a drugi z usg. Chcialabym wiedziec czy na tym sprzecie ktory jest w Gemini nie podaja tego terminu z usg czy to tylko moj lekarz nie zwraca na to uwagi? Dodam ze u mnie istotny jest termin z usg bo z terminu faktycznej miesiaczki powinnam rodzic w marcu... No i pamietam ze jak bylam u dr Stupak to ona mowila ze termin sie przesunal na 19 kwietnia po usg z 13-14 tyg. Po ktorym usg najdokladniej mozna okreslic wiek ciazy? Gaha zakupy dla dziecka przynosza naprawde wiele radosci :) Nam zostalo kupic lozeczko i wozek z fotelikiem. No i musze dokupic kilka tetrowek bo te z allegro maja straszna jakosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KassiaM
Justaa, ja Cię doskonale rozumię, sama się stresuję jak to będzie, ale w sobotę był mój debiut na IP i przyznam Ci szczerze, że zarówno lekarz jak i położna okazali się baaaardzo mili, życzliwi i pomocni więc trochę mi raźniej.:-) Co do wagi to ja to dopiero mogę się pochwalić- przytyłam aż 17 kg, przy czym najwięcej w 2 ostatnich miesiącach (po 3 kg na każdy). Przed ciążą miałam 53 a teraz 70.Tak naprawdę to nie wiem gdzie ta waga weszła, brzuch mam bardzo mały, fakt jestem cała opuchnięta może dlatego tak dużo ważę????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
sisia, co do terminu porodu z usg, mi od ok 20 tygodnia pani doktor zaczela obliczać datę i według OM i według usg, i cały czas jest różnica ok tygodnia. Mówi jednak, że ważny jest termin liczony z OM i na tym mamy się opierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KassiaM
Sisia ja pierwsze dziecko urodziłam 1 dzień przed terminem, ale też mieli kłopot z określeniem TP bo miałam bardzo nieregularne miesiączki, w zasadzie do 3 miesiaca ciązy miałam okres i nawet nie spodziewałam sie, że jestem w ciązy, teraz trzymam się tego terminu, który mam w książeczce ciąży, tj termin z OM, bo te z USG wychodzą bardzo różnie, Ja z USG miałam 3 terminy : 15.04 jak robiłam w 21 TC, 21.04 jak robiłam w 30 TC i 22.04 jak robiłam w ubiegły czwartek. Termin porodu z USG jest wpisany na tych zdjęciach czarno-białych, które lekarz drukuje, jest oznaczony skrótem EDD lub EDC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisia25 na zdjęciu USG jest taka jakby tabela, poszukaj oznaczeń EDD(LMP) - przybliżona data porodu z ostatniej miesiączki i EDD(AUA) średni wiek ciąży według wskazań USG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie między terminem z ostatniej miesiączki a terminem usg jest jedynie 1 dzień różnicy. Najbardziej wiarygodny termin z usg to ten z pierwszego badania, bo później każdy dzidziuś rośnie i rozwija się indywidualnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KassiaM
To ja z pierwszego USG mam termin na 12.04 :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a w jaką torbę pakujecie rzeczy do szpitala? W taka podręczną, czy w walizkę na kółkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisia: sztućce i kubek trzeba miec swoje. mi trobe doniósł mąż bo tez ciezka była a ja sama zabrałam tylko najpotrzebniejsze rzeczy typu tel. woda kapcie. mąż mógł odprowadzic mnie do samych drzwi oddziału ( ale tego nie zrobił bo niezdązył - długa historia:P ) na którym jest porodówka i jak było trzeba to mógł wszystko co chciałam donieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie na zadnym usg nie ma takiego skrotu, jest data, godzina, no i te podstawowe wartosci mierzone: FL, AC, HC, BPD i przy kazdej GA czyli ktory tydzien odpowiada danej wartosci. I tyle. A usg mialam robione 7 razy, nawet nie pamietalam ze az tyle :) Justaa86 moje pierwsze to byl pecherzyk 5w1d 29 sierpnia (czyli miesiaczka 24 lipca). Kolejne 7w6d 10 wrzesnia (czyli miesiaczka 17 lipca) to juz jest rozbieznosc. I usg genetyczne 13w6d 18 pazdziernika (czyli miesiaczka 13 lipca). Po 14 tyg kazde dziecko rosnie w swoim tepie dlatego dalsze sa malo istotne. A moj lekarz wyliczyl ostatnia miesiaczke na 20 lipca, nie wiem ktorym usg sie kierowal. Dlatego u mnie ten termin z OM jest baaardzo orientacyjny ;) KassiaM ja przed ciaza wazylam 48 kg, przybieralam po ok 1,5-2 kg co miesiac. Po mnie najbardziej widac w biodrach i pupie, no i brzuszek - mierzylam w niedziele to w obwodzie na poziomie pepka mam 97 cm :) Do 100 chyba nie dojde, chociaz kto wie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
każdy termin porodu jest jedynie data orientacyjną bo nie da sie go określić w 100 % . Ja dwojkę dzieci urodziłam na 5 dni przed terminen a trzecie 1 dzień wcześniej. Tylko 5 % osob rodzi równo w terminie. A, i nie polecam wam jechac do szpitala bez zapasu pieluch i podkładów ( czyli tego wszystkiego co podobo mają na miejscu i daja pacjenktom ) bo to głupota. Pieluch jest dwie czy 3 na dobę i to tylko od pn. do pt. Ja ostatnio rodziłam w piątek i dostałam 3 pieluchy na całe 4 dni pobytu bo w weekendy nie dają. Także dostałąm 2 w pt. i jedną w poniedziałek. Na pewno by m i wystarczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justaa: każdy pakuje w to co mu wygodniej . Jedne dziewczyny miały w noralnych torbach a inne w takich na kółach. Na kółkach na pewno wygodniej i lżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19donia84 masz racje, jak pytalam lekarza co mam wziac do szpitala to stwierdzil ze dla siebie koszule, przybory kosmetyczne i dokumenty a dla dziecka nic bo wszystko dostane. Jakos w to nie wierze, mam spakowana paczke pieluch 30 szt, chusteczki nawilzane i linomag. A jak jest z pepkiem? Polozna pielegnuje czy my? Bo jesli my to trzeba miec pewnie i spirytus? No i jak z ubrankami, bo ja spakowalam tylko na wyjscie? Ubranka, rozek daja? Justaa86 ja mam zwykla torbe podrozna, napchalam ile sie zmiescilo. Pieluchy osobno. Ale walizka na kolkach bedzie wygodniejsza, ja niestety nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV:
sisia25: Tak, ja chodzę do Gemini do dr. Stupak. Ja dopiero teraz dopatrzyłam, że faktycznie w tabelce z USG, mam dwa terminy. Na samej górze tabelki jest Clinical EDC i mi tu wychodzi 19/06/13, natomiast poniżej jest US EDC i tu mam 16/06/13. Także faktycznie coś się tam różni. Kurdę, ja swoją walizkę na kółkach pożyczyłam mamie, a ona wraca do kraju miesiąc po moim porodzie :( Dałam, bo wydało mi się, że głupio tak z walizką jechać. Teraz nie mam wyjścia i muszę zabrać zwykłą taką podróżną. Ja to myślę spakować ciuszki dla małej osobno i mąż dowiezie je jak będę wychodziła. Do dużej biorę wszystko dla mnie, plus dla dziecka do higieny. W podręczną wezmę wodę, koszulę do porodu, telefon. Pampersy można przecież osobno w paczce wziąć. A jakie pieluszki kupujecie? Pampers?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matka na początek kupuje pampersy, potem zobaczymy może jakiś tańszy odpowiednik. Zależy jak mały będzie reagował to samo z chusteczkami. sisia25 położna ze staszica mówiła żeby zabrać rożek bo oni mają, ale sama przyznała że takie bardzo wysłużone. Co do rocznych macierzyńskich, nie wiem sama jak to ugryźć ale mam zamiar pod koniec kwietnia pójść do ZUSu i dopytać u źródła, bo dla kadrowych w pracy to też nowość i moja sama przyznała że nie wie co z tym fantem zrobić. Sama się dowiem żeby mnie w konia nie zrobili. Kostecka ja już opracowałam trasę jaką będę pokonywać każdego dnia z wózkiem w ramach po ciążowego chudnięcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sisia koszule to najlepiej więcej niż jedną bo brudzą się bardzo, zwłaszcza po cesarkach. Położna mówiła, że tam gorąco jak w piekle na oddziale więc jak ma się możliwość to jedną (jeśli się lubi) zabrać na ramiączkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV:
Gaha, to ja na czerwiec raczej powinnam zabrać coś lżejszego? Szlafrok z frotki chyba sobie darować? Wypada w takim satynowym paradować? Nie jest jakiś super sexi, po prostu z satyny, ale bez głupot:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sisia spakowałaś linomag krem czy maśc? Gaha jeśli będziesz miała jakieś info odnośnie tego urlopu to proszę podziel się ze mną:) Myrównież planujemy wystartowac z pampersami a później się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisia: ubranka jakby sie uprzeć to tylko na wyjście trzeba mieć ale większość matek przywozi jednak swoje. Są dwie szkoły: jedni twierdzą ze te szpitalne prane sa w proszkach specjalnych dla dzieci a iini że są prane w normalnych i że duzo dzieci ma po nich uczulenie. Ja np. wolałam wziąść swoje. Pępuszek pielęgnują położne podczas pobytu w szpitalu także nie trzeba żadnego spierytusu mieć ze sobą. Teraz pielęgnuje sie go przy pomocy preparatu który nazywa sie Ostenisept. Będą kazali wam go kupic. ja np; kupiłam taki w spreju a w szpitalu polecali takie gaziki nasączane octeniseptem. Dobrze mieć ze soba herbatkę laktacyjną . Najwygodniejsze do szpitala są te z Hippa, granulowane. chociaż o wiele lepsze są takie w saszetkach z herbapolu. przez pierwsze dwie doby zazwyczaj nie ma sie pokarmu i na sztaszica nie ma problemu żeby pójść i poprosic o mleko zmodyfikowane dla malucha bo dzieciaki zazwyczaj sa już głodne zanim z reguły zacznie sie zbierać tyle mleka ile im potrzeba. Dlatego bez obawy możecie iśc i prosić o mleko. butelki nie sa potrzebne bo mają tam bebiko w takich specjanych butelkach do których przykręca sie smoczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matkaev: też taki miałam i to w środku zimy i i tak wcale go nie wyciągnełam bo było tak ciepło że każdy tylko w koszuli chodził to na czerwiec to nie wiem czy w ogóle warto go brać. chociaz nie zajmie ci nie wiadomo ile miejsca to na wszelki wypadek możesz wziąść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatkaEV: co do pieluszek, ja kupilam newborn z Rossmanna, mala paczke. Na razie przetestuje te, jesli beda ok nie bede zmieniac. Ewentualnie Dada z biedronki, nie chce wydawac pieniedzy na cos co i tak wyrzuce ;) No chyba ze maly bedzie mial uczulenie to wtedy bede testowac nastepne. Chusteczki mam Bobbini bo one jedne maja takie fajne zamkniecie i naprawde nie wysychaja. Sprawdzily sie u nas przy pierwszym dziecku dlatego jestem im wierna. Mam dwie paczki, jak nie uczula kupie kolejne. Nie robie zapasow bo alergia moze sie pojawic. Syn mial uczulenie na chusteczki z biedronki z rumiankiem (rumianek ogolnie czesto uczula), na kosmetyki Nivea Baby (a kupilam wtedy cala serie) i J&J. Gaha ja mam dwie koszule z krotkim rekawem + ciniutki szlafrok. Justaa86 kupilam linomag masc, w krem jest chyba dla starszych dzieci a ten od pierwszych dni zycia. Mam tez balsam do ciala z Rossmanna ale jakos mi brzydko pachnie, nie wiem czy nie dokupic kremu Ziajka na buzke. 19donia84 slyszalam ze teraz uzywa sie tego do pepka, a to mozna kupic w aptece bez recepty zeby juz byl w domu i czekal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W szpitalu rzeczywiście jest ciepło-ja miałam dwie koszule z rękawkami krótkimi i jedną na ramiączkach-po cc wystarczyło. Szlafrok satynowy przed kolano-we frote bym się ugotowała. Zabrałam 20 sztuk pieluszek Pampers-jeszcze mi zostało-byłam 3 doby w szpitalu. Ubranka dają w szpitalu ale ja miałam swoje i na drugi dzień przebrałam w nie córcię. Nie zabierajcie chusteczek nawilżanych dla dzieci-papmers sensitive, których używałam odparzyły małej pupkę :( Lepsza przegotowana/mineralna woda i płatki kosmetyczne-tanio, wygodnie, higienicznie. Tak teraz postępuję w domu :) Na 3. dobę straszny nawał pokarmu-u koleżanek też, więc jak ktoś ma laktator to proponuję zabrać. Pierwsza rzecz jaką zrobiłam kiedy mnie wypuścili w tym dniu to odciągnęłam pokarm-ulga niesamowita... Jeśli są jakieś pytania piszcie śmiało. Do szpitala lepsza torba na kółkach-samemu trzeba ze sobą nosić rzeczy, a nadal obowiązuje zakaz więc mąż Was nie wyręczy. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mtuśka
a jak jest z dojazdem na IP wpuszczają samochody za szlaban czy najpierw trzeba sie martwić gdzie zaparkować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mtuśka na następnej szkole rodzenia ma nam położna tłumaczyć jak to jest z wyjazdem na teren szpitala i zostawianiem auta o różnych porach, to napiszę. Jak wybiorę się do ZUSu to też napiszę. Ja biorę co się da swojego, ile siły w rękach nie chcę się o nic prosić (zosia samosia :P). Sama położna ze Staszica mówiła, że ubranka są ale często np za małe i lepiej chociaż jeden komplet mieć swój. Mnie tak mama i koleżanki straszyły, żeby nie kupować małych ubranek bo to tylko na chwilkę mi wystarczy, nakupiłam wszystkie w rozm. 62 i one są wielkie (takie się wydają) więc chyba trochę przesadziłam. A jakie najmniejsze wy kupowałyście i ile sztuk? 56? czy jeszcze mniejsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaha . . . ja miałam 4 pajacyki i dwie pary śpiochów w rozmiarze 56 mój mały urodził się mając 56cm ale 62 zaczełam zakładać jakoś jak skończył półtorej miesiąca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostecka ... ty będziesz miała dziewczynkę ?? czy któraś jest może z czechowa ?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
Agusia, tak, u nas dziewczynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×