Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Marlena No raczej, że można :) To nie kółko wzajemnej adoracji tylko temat dla każdej listopadówki :) Patisonek Ja zakazu nie mam, ale parcia też nie :P Tzn jak się za to bierzemy to mi się chce, nie odmawiam, ale nie mam tak jak przy młodej, że CHCE! CHCE! CHCE CAŁY DZIEŃ! :D Kurde dwa prania i pełna suszarka :O Nie mam już gdzie suszyć i nic sobie więcej nie popiorę, a szkoda bo myślałam, że szybciej to będzie, a jednak czekam aż poschnie ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marlena pytaj o co chcesz ;) mysle, ze każdy postara sie cos doradzić chociaz za pomarancze głowy nie daje sobie uciąć ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze i nie kolko ale wystarczy poczytac co niektore pisza... wysmiewaja i ponizaja, temu lepiej zapytac niz sie wpieprzac za przeproszeniem. To moja pierwsza ciaza, a fajnie jest pogadac z kims kto jest na tym samym etapie, a w szczegolnosci gdy ma sie jakies problemy, czasem dobrze jest sie wyzalic, wysluchac tego co ktos inny chce powiedziec ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha.. blondynka starzejemy sie ;D ja z Dorianem to tez mogłam na okrągło az maz czasem miał juz dosyć bo tempa nie utrzymywał a teraz to ja mu nie mogłam dorównać :D a teraz siła wyższa chociaz nie ubolewam tak bardzo nad tym jak moj mężczyzna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiec nurtuje mnie czy Wy tez macie "bole wiezadlowe"?. U mnie sa juz drugi tydzien i ponc maja byc do konca ciazy, z tym ze grozi mi przedwc zesny porod, a raczej jest pewny. W przeciagu tygodnia schudlam ponad dwa kilo i tez nie wiem czy to normalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marlena no pewnie, każda może się dołączyć. Witamy na forum :-). U nas forum pokojowe, czasami ktoś się zjawi by to zaburzyć, ale to olewamy:-). Blondynka wiesz z jednej strony to rozumiem, z drugiej wychodzę z założenia że lepiej być chudym niż ciągle dbać o to by nie przytyć. Ja mam tendencje do tycia i jak przytyłam z jakieś 3 lata temu tak nie udało mi się schudnąć. I dojście do upragnionej wagi jest dla mnie czymś mega trudnym. I mi się nie udało, ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Podobnie jest z włosami, ja mam kręcone i chciałabym mieć proste, a inne dziewczyny mówią, że chcą mieć takie jak moje :-). Ja kupię chyba te butelki Aventa nie znam się ale najczęściej wymieniacie, może taki zestaw startowy, najwyżej poczekają sobie w szafce aż dziecko będzie większe bo mam nadzieje, że będę karmić piersią :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marlena, wydaje mi sie, ze tu każdy miłe widziany jest wiec nie masz sie co bać ;) żadna z nas nie gryzie.. zwłaszcza, ze przez monitor to i tak nie da rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kochana, takie bóle to ja mam juz od ok 5miesiaca ciazy, idzie sie przyzwyczaić ;) no i kolejna zagrożona wcześniejszym porodem.. to jest nas kilka tutaj na forum widze.. ale co do tego zgubienia wagi to bym sie zapytała lekarza jednak bo to chyba nic dobrego nie wróży.. aaaaale nie chce straszyć bo ja żaden specjalista w tej dziedzinie wiec lepiej lekarza zapytać poprostu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno bóle więzadeł to normalne macica szykuje się do porodu, ale nie wiem czy jest jakaś norma, jeśli chodzi o częstotliwość itp. Słyszałam, że jak się pije dużo wody to bóle są mniejsze trzeba się nawadniać, tak mi tłumaczyła koleżanka ile jest w tym prawdy nie wiem, jej pomagało. A dlaczego mówisz że grozi ci przedwczesny poród, skraca ci się szyjka? Ogólnie najlepiej zapytaj ginekologa uważam, że w ciąży nie ma co bagatelizować żadnych objawów, które cię niepokoją. Może jakieś bardziej doświadczone mamusie się wypowiedzą. Co do przytulania ja przy pierwszym mam tak jak wy przy drugim, ogólnie nie wzbraniam się, ale sama nie inicjuje :-). Czasami nachodzi mnie ochota, ale rzadko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idris No właśnie ja muszę ciągle pilnować, żeby nie schudnąć i to też właśnie wcale łatwe nie jest :P Staram się jeść jak mogę, a i tak zawsze jakieś cienie pod oczami, słabe włosy i paznokcie bo jednak ta dieta nie zawsze najzdrowsza, no i ile to kasy na jedzenie idzie :P Bo naprawdę jem normalnie i wyobraź sobie, że Ty przy swojej diecie musisz teraz pilnować, żeby jeść jeszcze więcej - nawet jak nie ma czasu zbytnio czy po prostu się nie chce... a wszystko to po to żeby te wystające kości nie były bardziej wystające... noo łatwiej to chyba jednak nie jeść za dużo lub jeść bardziej zdrowo mniej kalorycznie ;) A kiedyś to ciuchy xs potrafiły na mnie wisieć :P Teraz to dobrze, że chociaż pupa jakaś tam jest i tzytzki :P Marlena Dokładnie to Ci nie powiem, ale coś tak też mnie pobolewa czasem. Nie ma tragedii więc ja się nie martwię jakoś, a Tobie to chyba najlepiej będzie być pod wzmożoną kontrolą lekarza bo oni najlepiej przez całą ciąże nas znają i badają i wiedzą co u kogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szyjka jak to okreslil lekarz jest na dolnej granicy normy, znieksztalca sie , tydzien temu znowu lezalam w szpitalu, skurcze jakies byly, kroplowke dostalam i po 3 dniach wypuscili, od miesiaca jestem na Luteinnie na zmiane z Duphastonem, no-spa, magnez, teraz doszedl Fenoterol, lekarz mowi zebym chociaz do 35/36 tyg donosila mojego maluszka. O tych bolach wie, ale jedna doktor gin mowiac ze tak ma byc irytuje mnie. Ogolnie moge wstawac tylko za potrzeba ;/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko ja glupia dpiero w 27 tyg poszlam p porade do innego i teraz nie zaluje , dzieki niemu wiem jakie jest zagrozenie, moja prowadzaca nie badala mnie ani razu, tylko 3 razy usg mialam, a zglaszajac kazala mi brac no-spe. Teraz jestem w ciaglym kontakcie z tym "nowym" lekarzem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Marlenko to tym bardziej współczuje, mam nadzieje że donosisz do tego 36 tygodnia. Uważaj na siebie, a w którym tygodniu jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi mój lekarz też podpadł i mam zamiar zmienić choć jestem w 29 tygodniu, niby późno ale nie chce być lekarza którego uważam za słabego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mi się tak wydaje. Oj to jak 32 to tylko 4 tygodnie, więc oby ci się udało donosić do tego 36. Martarta teraz jest w szpitalu też miała jakieś bóle dostaje zastrzyki, by dziecku szybciej rozwijały się płuca, może ona ci więcej powie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w szpitalu w zastrzykach to tylko Papaweryne dostalam. Ale lekarz tez wprost powiedzial ze zapewne trafie na oddzial niebawem. A po tych lekach mam trzesawki hehe. ale "tak musi byc" . Ten lekarz do ktorego chodze teraz, fakt prywatnie ale zawsze znajdzie dla mnie czas. I okazuje zainteresowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marlena ka mam białko w moczu i nerka mnie przez to bolała lewa i szyjka skrócona i też mi lekarz mówił że mogę wcześniej urodzić dlatego te zastrzyki dostaje na szybszy rozwój plucek dziecka. Tylko nie pamiętam jak to się nazwa bo jakaś taka nazwa.... wyleciało mi z głowy.. Co do zmiany lekarza to ja na pewno teraz będę zmieniać, wg tego lekarza tu to z usg nam starsza ciążę, 32 tydzień a wg okresu 29, dziś mówili że wg okresu 30 tydz a z usg 33 tak że w sumie nie wiem ale rozbieżność 3 tygodni... No i mój dotychczasowy lekarz też mnie zawiódł i przez to w sumie teraz w szpitalu jestem bo wg niego śladowe ilości białka to nic i wszystko jest w porządku a to jednak nie prawda bo jestem w szpitalu przez to... I nie obchodzi mnie to że już bliżej niż dalej do porodu bo tak czy siak teraz wizyty mają być chyba co 2 tygodnie więc i tak będzie ich trochę, a nie daj bóg znowu by coś było nie tak a ten by znowu miał w dupie.. wolę się więc nie stresować że znów mnie oleje i iść gdzie indziej... A tak nawiasem to ciekawe która z nas urodzi pierwsza :-) ja niby termin z okresu mam na 17 a z usg się jednak się przodu przesuwam tylko nie znam dokładnej daty, ale jak 3 tyg różnicy to nawet w październiku mogę urodzić, jeśli by przyjąć że urodzę w 40 tyg bo jeśli wcześniej to nawet w połowie października.. No zobaczymy jak to będzie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marlena a czy 2606 to data twoich urodzin? Bo jak tak to w tym samym dniu świętujemy :-) A i ja po kroplowce też miałam takie trzesawki, nie duże bo nie duże ale jednak ręce się trzęsły i tak dziwnie ogólnie było, mama mi mówiła że to normalne bo ona też to dostawała jak była w ciąży i wylądowała w szpitalu dokładnie z tego samego powodu co ja teraz, ciekawe nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta tak to moja data urodzin , takze witam w klubie ;) Ja to kroplwke od skurczy dostalam , siarczan magnezu, a trzesawki to mam od Fenoterolu, a biore co 6 godz. Bialka w moczu dzieki Bogu nie mam i CRP w normie, za to cisnienie w granicach 140/90 , 135/95. Co do zmiany lekarza naprawde nie zaluje, bo moja babka bagatelizowala moje obawy , nic konkretnego mi nie mowila. Takze dziewczyny nie czekajcie, nie macie zaufania zmiencie lekarza. U mnie moze byloby inaczej zeby od poczatku sie mna moja zainteresowala. A moja mama ze mna tez miala problemy, urodzilam sie w 36tc i caly miesiac lezala ze mna w szpitalu na podtrzymaniu. Mysle ze cos w tym jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do terminu, to z okresu mam na 3 listopada a z usg najpierw bylo na 25 teraz juz na 22 pazdziernika. bysmy chodzily jak najdluzej ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o dziewczyny a ja jestem z 28 06 ;) dwa dni po was ;) co do terminow porodu z usg to ja slyszalam od poloznego, ze ten genetyczny w 12/14 tyg jest najbardziej wiarygodny po te robione po 20tyg juz nie bardzo bo dzidzie rosna w swoim tempie.. przeciez jedne w 40 tyg rodza 3,5kg dzieciaczki a inne 4,5kg ;) ja tam sie scigac niee chce z nikim i mam nadzieje, ze donosze ale jakbym dostala skurczy to natychmiast mam jechac do szpitala.. ja jutro zaczynam 32tydz wiec juz nie duzo zostalo, jestem dobrej mysli, wkoncu mlody urodzil sie w 34 i zdrow jak ryba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musi byc dobrze ;) nie ma innej opcji, no to bedzie nasz pierwszy synek ale nie moge powiedziec ze ciaze znosze dobrze ;/ , od samego poczatku . teraz w czwartek mam wizyte to powiedziec musze o tej wadze ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie patisonek, też wydaje mi się że każda dzidzia rośnie swoim tempem... Tyle że mój lekarz nie napisał na karcie tych wymiarów wcześniejszych i temu lekarz stąd stwierdził co stwierdził... A ja dziś się na zgagę przygotowałam, mleko i migdały są więc myślę że dziś w końcu zasnę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nową mamuśkę :) A ja po wizycie :) wszystko ok, mały waży prawie 2 kg, jest bardzo ruchliwy i na usg cały czas ruszał ustami jakby głodny był :D Gin stwierdził, że ma dobry odruch ssania i włoski na głowie :) takie białe niteczki było widać i mówił, że cała główka włosków, zobaczymy czy mu się sprawdzi :D Powiedziałam mu o tym kaszlu po klimie i dał syropki i tabletki do ssania powinno być dobrze :) kolejna wizyta za 3 tyg. już coraz bliżej do końca :) Haha... a ja jestem 25.06 :D widzę, że troszkę raczków jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i nasze dzieciaczki powinny przyjsc na swiat w tym samym miesiacu, no niezle ;) Moj wazy ponad 1880g i tez ma ponc duzo wloskow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Same raczki :-), ja jestem z stycznia więc odstaje :p. Dziewczyny mam nadzieje, że donosicie do tych bezpiecznych tygodni. Mi lekarz powiedział że USG zrobi mi między 30-32 tygodniem. Oczywiście nie pójdę do niego, ale mam zamiar umówić się wtedy na wizytę u innego lekarza. Więc na razie muszę poczekać na oglądanie mojego szkrabka, ale ruchliwa jest to już czuje w ciągu dnia i nocy. Ale do tej pory lekarz też mi nie powiedział ile ważyła moja dzidzia wynik wyczytałam to z USG, oczywiście mogłam zapytać, ale nie przyszło mi to do głowy jak oglądałam dzidzie na ekranie. Dobrze, że jakiś wydruk chociaż dostałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha no patrzcie jak wszystkie koło siebie maly te urodziny.. a z tego co piszecie terminy to bedziemy miały skorpiony większość.. ja bym tak chciała, zeby cora sie 28 urodziła.. ;) ja dzisiaj jestem po takim spacerze z młodym, ze padam na twarz.. jeszcze tylko kąpiel i spadam do wyrka ;) dobranoc dziewczyny.. martarta, tobie szczegolnie bo szpitalne lozka są okropne :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dziś wybrałam się na kijki już długo nie byłam bo ciągle brakuje czasu i godzinkę zaliczyłam :) mam tylko nadzieję ze lepiej będzie mi się teraz spało Do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×