Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Blondi ja bylam w ikei i byla tam wystawka i pisalo ze do 25 kg, bo tez chcialam kupic po czesci dla siebie i zrezygnowalam. Aczkolwiek na zywo to jest dosc male i raczej tylko dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idris Może na wystawce było zamontowane do czegoś co by nie utrzymało więcej i stąd taka informacja. Ja u siebie bujałam się w tym bo nic nie było napisane, że nie wolno no i utrzymało mnie. Dla mnie faktycznie do czytania nie byłoby jednak wygodne przekonałam się po przymiarce bo zwężą się ku górze, ale i tak chciałam kupić do pobujania się dzieciakom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet wyszukałam opinie "Moje siedzisko ma niespełna 4 lata, mój mąż waży minimum 110, Lila 15, Maja koło 11 - siedzą w trójkę razem dośc często. Nie mam pojęcia jakim sposobem tam wogóle włażą wszyscy a już kompletnie nie mam pojęcia jak niby ma im tam być wygodnie. Ale są zachwyceni, mordy się cieszą. Siedzisko ani myśli się poddać... Dodam, że wisi tuż nad podłogą, więc w razie gdyby coś, to sobie zadów za bardzo nie odbiją..." Także dobre przymocowanie i da radę nas bujać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no widzisz jak mnie oszukali a mialabym juz to w domu :-). Nie przepadam za ikea bo tam zawsze dzikie tlumy, ale moze sie wybiore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi wnioskuje, ze Twoja córa uwielbia kucyki Pony :) Moja ma na ich punkcie kompletnego fioła! Szczegolnie uwielbia Rainbow no i codziennie musze sie z nia w te kucyki bawić :) A na nowym mieszkaniu chce mieć na ścianie wielkie naklejki kucykowe, ah te dzieci hihih ;) Gosiu, fotelik powienien poslużyć nawet do roczku, szczegolnie jak dziecko jest drobnej budowy jak Twoja Łucyjka :) Moja Natka spi zawsze na pleckach tylko główke uklada w rozne strony. Jedynie przy zabawie sie przekreca na boczki i brzuszek, ale spi spokojnie :) Co do zielonych kupek.... Moja robila, potem jak przeszlam na diete bezmleczna i zaczelam podawac probiotyk to sie unormowalo. Wrocily zolte. Ale od czasu do czasu, raz na kilka dni, czasem jedna dziennie trafi sie zielona, zauwazylam ze to przez surowe warzywa albo ciemny razowy chleb. Mysle ze zielona kupa to nic zlego. Gdyby byly tylko zielone i w dodatku sluzowate, wtedy poszlabym do lekarza. Aaaaa i jeszcze o gaworzeniu, moja tez raczej eeeee, aaaaa, piszczy , smieje sie, a gaworzyć zaprzestala, a fajnie guuuuuguuuuu mówila ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idris, super ten komplet , wlasnie też o czymś takim rozmawiałysmy , możesz mi powiedzieć ile dalas? Ja teraz przez tel przegladam wiec nie zagłębialam sie w strone w poszukiwaniu ceny, i jeszcze jedno , zadowolona jesteś z jakości mat, i wykonania? Blondi no my na razie na etapie omawiania są, i nie wiem czy mi sie uda taki materiał dostać, bo gotowe posciele czy inne gadżety sa drukowane , jesli jest jakieś konkretne motywy, ale bede Cię miała na uwadze jezeli faktycznie będziemy coś działaly;) Co do mojego dziecka i spania to moja głównie na plecach i jeśli chdzi o przekręcanie to się leniuch zrobiła, też jakiś migracji nie robi wielkich bo kolyska wąska jest, ale dziś zmieniamy na lozeczko wiec zobaczymy, Jesli chodzi o gadanie to najczęściej popiskuje , i pluje puszczajac banki robiąc przy tym brrrr ;) I wczoraj wsadzila sobie chyba 1szy raz palce u stopy do buzi , za same stopy lapala wcześniej ale paluchy zaczęła teraz ciumkac :) I nie wiem czy zeby jej nie będą szły bo pluje się prze okropnie i do tego widze ze ma wzmożony okres ssania kciuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia 347 zł z przesyłką. Kołderka i 2 poduszeczki już z wypełnieniem, sporo ale jakoś wykonania naprawdę super, i jest dużo ładniejsza niż na zdjęciach. @@@@@ A moja śpi tylko na brzuszku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia a ty dajesz swojej małej już jakieś inne jedzonka oprócz cycka? Twoja mniej więcej w podobnym wieku. Bo ja już daje jej próbować, ale tak po troszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wkońcu wiosna ale przeziębień ciąg dalszy wczoraj starsza dostała gorączki i dziś leży w swoim pokoju a ja z małym tak chce wyjść na powietrze pewnie włącze jej bajki a ja wyskocze na podwórze u nas jest 15 st w cieniu i kompletnie nie wiem jak małego ubrać? Jak wy ubiercie maluszki??? Boje się żeby mały nic od starszej nie załapał bo tydzień temu był szczepiony. A wczoraj znajoma powiedziała mi że Krzyś będzie leworęczny a ja do niej skąd takie rzeczy wie a ona mi że w kościele był chrzcony to trzymany był na lewej ręce i będzie lewus i podobno się to sprawdza zobaczymy ale ja w te przesądy nie wieże ale leworęczny może być mój dziadek był leworęczny brat jest i teraz tak na to nie patrzą bo dziadek opowiadał jak go nauczyciele bili po palcach a teraz leworęcznym jest lepiej bo robią specjalne nożyczki długopis i inne dla leworęcznych. Co do huśtawki to ja zrobiłam z opony samochodowej a w środku siatka i dzieciaki fajnie się bawią ale w domu przydała by się mniejsza i lżejsza i też coś bym wykombinowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dortelinka Ja w żadne takie przesądy nie wierze i nawet Ci powiem, że moją też trzymałam na lewej ręce bo tak fotograf mógł stanąć i żeby ją widać było. A jest prawo ręczna :P Krucha Taaaaak bajkę moja bardzo lubi, kucyki miała do tej pory takie normalne gdzieś zbierane, jedynie księżniczkę świecącą miała. No a ostatnio nas namówiła na mini zestaw tych właśnie imiennych to Rainbow, Cadence i Armor to siedzi i non stop bawi się w ślub w canterlocie :D Tak mi się chce śmiać jak to widzę. Jeszcze nie dawno taki tuptuś to był, a teraz siedzi i odgrywa scenki mała dama :) Ale te cholerstwa to takie drogie. Jeden zwykły kucyk 39zł :O Za zestaw tych 3 co mają około 4cm daliśmy 45zł :O I następne już by chciała. W pokoju akcentów kucykowych nie ma żadnych jeszcze to właśnie coś jej może w prezencie wymyślę na dzień dziecka :) 🌼 A dziewczyny inne jeszcze nie w temacie czytają i myślą o czym my pierdo... Też was to czeka też :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewaabra
Jak żywić niemowlęta i małe dzieci karmienie piersią... karmienie mlekiem zastępczym... -+-Poradnik jest przeznaczony dla wszystkich opiekunów, którzy od początku chcą zdrowo i racjonalnie odżywiać swoje dzieci. W książce znajdą oni odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące karmienia naturalnego i sztucznego. -Autorzy uwzględniają różne rodzaje diet. również dla dzieci -alergicznych, np. bezglutenową i bezmleczną. W książce czytelnicy znajdą odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące karmienia piersią oraz wskazówki, jak prawidłowo karmić mlekiem zastępczym. Poradnik zawiera zarówno wskazówki dotyczące kolejności i zasad wprowadzania nowych pokarmów do diety dziecka, jak i wiele interesujących przepisów. CENA: 16,50 zł http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=26079086

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala blondi moja siostrzenica ma manie kucykow. i cala kolekcje przeroznych, i tez co swieta kupuje jej sie kucyka. marzy o kucyku na scianie ale rodzice nie chca jej juz zagracac przestrzeni. Chociaz ja bym pewnie spelnila marzenie :-). ogolnie uwazam ze ta bajka nie jest dla malych dzieci i moja siostrzenica naprawde powiela wiele negatywnych zachowan od kucykow. Osobiscie nie znosze ponny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to moja wyłapuje takie pozytywne rzeczy. Zwłaszcza jeśli chodzi o przyjaźń to napatrzyła się na "znaczkową ligę" i mówi często o uczciwej przyjaźni na zawsze, o najlepszych przyjaciółkach. Zdarzyło się jej parę razy pisać list na koniec dnia do księżniczki ;) Mi dyktowała i ja niby pisałam to opowiadała czego się dziś nauczyła, czemu warto być grzecznym czy coś. Poza tym śpiewa piosenki, powtarza rymowanki. W sumie nie zauważyłam tam negatywnych zachowań jak oglądałam, bo nawet jak się bawi i jakiś kucyk jest zły to ona go karci za złe zachowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha jeszcze na temat fotelika chciałam napisać. Młoda na pół roku dostała nowy. Pierw siadła do spacerówki, a dwa tygodnie później do nowego fotelika. A umiejętności to np stópki młody żre cały czas, ale! przestał dźwigać się do siadania. Tak jakby przestało go to interesować. W sumie dobrze bo za szybko nie będzie męczył kręgosłupa, ale żeby też nie rozleniwił się nad to ;) Za to na brzuchu jak leży to podnosi pupę do pozycji "jak piesek", na sekundy unosi się na rękach i kolanach także jak młoda nie raczkowała tak on może będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja siostrzenica z kolei wylapuje wszystkie negatywne rzeczy. Poza tym pewnie sporo nie rozumie a nikt bajek z nia nie analizuje. No i ma teraz 4 lata a juz dwa oglada :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idris , a to masz osobno wypełnienia , osobno obleczki czy to jest całość i juz nie oblekasz , i pirzesz całość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idris Ja z moją oglądam. Bajki ogółem też już od dawna ogląda, ale nie jak maniaczka jakaś ;) A szał na bajkę kucyki w sumie od niedawna ma i to raczej woli zabawę w kucyki i tak czasem gdzieś właśnie takie bezimienne kupowaliśmy to bawiła się sporadycznie, później skumała że ta bajka to te kucyki i tak stopniowo zaczęła oglądać :) Już Arturo był na świecie i to tak właśnie przez to, że musiałam czasem usiąść, pokarmić a ona się nudziła to bawiła się koło mnie w tv kucyki leciały na minimini... nooo właśnie bo kiedyś ich nie było chyba w ramówce nawet :) No w każdym razie ja zaliczam je do bajek które młoda może oglądać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krucha2007n
No ta bajka akurat jest bezpieczna. Wlasnie o przyjazni duzo o w zajemnej pomocy itp. Fajna :) Moja ma 6 lat a oglada od roku moze. Dzis bylismy na szczepieniu. Za trzy dni 5 miesiecy a waga 7500. Co do glutenu to mam wprowadzic po ukonczeniu 6 miesiecy. I tak zrobie. Jeszcze miesiac sam cyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem (zaznaczam moim) nie jest to bajka dla dzieci ponizej 4 lat. Chyba ze ogladalas i mala wylapuje tylko pozytywne rzeczy. Ale to pod nadzorem. Bo mojej kumpeli corka oglada i tez jest ok. Ale siostrzenic powiela wszystkie negatywne zachowania, same krzyki, przewracanir oczami, itp. W ogole watek przyjazni dla niej nie istnieje. po prostu ogladala to zanim nastapil na to wiek i nikt jej nie tlumaczyl tego wiec wylapala tylko barwne zachowania konikow. A miny robi jak wsciekle koniki :-D. Ale moze z tego wyrosnie. Ja kiedys ogladalam czarodziejke z ksiezyca, machalam pozniej rozka, walczylam z demonami a wyroslam na normalnego czlowieka. Zobacze jam bede chowac swoja gwiazde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idris No bardzo możliwe, że to przez brak tłumaczenia. Moja oglądała też czasem Koszmarnego Karolka, a tam to cały czas niegrzeczne zachowanie, ale nie powielała tego. Wiedziała co jest dobre co złe. Oczywiście ogólnie ma swoje humorki i zapyszczy czasem, ale nie są to np teksty z bajek czy coś w tym stylu. Mój młody dzisiaj przeszedł sam siebie ze spaniem. Przed wyjściem z domu spał ok 2h, wstał po 16, a 16:40 wychodziliśmy z domu. Zajęcia młoda miała na 17 to usnął jak ona już poszła tańczyć. Fakt nie pospał długo, ale po zajęciach jak wracałyśmy do domu to na spacerku spał dalej czyli od około 18 do godziny 19 :) Teraz chyba musiał nadrobić braki w jedzeniu bo po kąpieli jadł, pół godziny zabawy i jadł przez około godzinę. Usnął już przy piersi ale jadł dalej... beknął... odsapnął... i jadł dalej :D Ciekawe jak pośpi w nocy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to sobie pospał :) i jak w nocy?? Kurcze, a moja chyba znow ma katar!!! Help! A wczoraj szczepilismy!! Wieczorkiem juz cos tam characzalo w nosku, w nocy bylo sluchac juz bardziej i ptzed chwila odciagnelam gluta eh :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja swojego ubieram teraz lzej, tzn. dalej w kombinezon zimowy ale pod spodem ma cieńsze ubranko (pajac lub śpiochy). W zimę zakładałam mu na normalne ubranko jeszcze cieplejszego pajaca i dopiero kombinezon, na rączki niedrapki i rękawice od kombinezonu. Teraz tylko kombinezon i czapkę bez niedrapek. jak kiedyś było ciepło (w słoncu ok 25st. -a były takie dwa dni) to zdjełam mu w wózku taką -nie wiem jak to nazwać- przykrywkę na wózek, a w środku ma jeszcze śpiworek. I tak wydaję mi się, że mu trochę za ciepło bo jak przychodzimy ze spaceru to jest ciepły, rączki to ma czasami strasznie gorące. Wczoraj padał deszcz to miał jeszcze ten pokrowiec od deszczu i w ogóle było mu za gorąco. zawsze jakoś staram sie mu zakładać jedną warstwę więcej niż ja mam - tak jak zalecają, wliczając do tego śpiworek i przykrycie od wózka. :) 🌼 Krucha2007 - dlaczego masz dopiero gluten wprowadzić po 6 miesiącu? 🌼 a u nas znowu pada uuuuuuuuu ;( beznadziejna ta pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endorfina to ja ubieralam mala tak w zime. Czyli pajac i kobinezon zimowy. Teraz ma taki lzejszy ktory nosze od kiedy jest na plusie. Nawet jak to jakies jest plus 3 i tez tylko pajac i kombinezon, a teraz kupilam buze polarowa i spodenki. i mam zqmiar na to tylko kocyk. ewentualnie jqk bedzie zimniej to zloze kocyk na pol. wczoraj jak bylo tak cieplo 12 stopni to jezdzila tylko w kombinezonie bez kocyka i przykrykcia na wozek a i to byla goraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tzn. nie sam polarek tylko body z długim rękawkiem, półśpiochy i na to spodenki i bluza polarowa i kocyk, ewentualnie podwójny kocyk. Ja na bieżąco sprawdzam małą w czasie spaceru i na ogół jest cieplutka, a wczoraj była gorąca. A mi jakość przyjemnie z tym deszczem tak wilgotno wiosennie. A ja zaświeci słoneczko to czuje, że szybko się zazieleni :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idris tak myslałam od samego początku ale dzieki za wyjasnienie :) zresztą ja narazie jeszcze sama mam kurtkę zimową i jak przerzucę się ma wiosenną to małemu też zmienię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja od wczoraj tez już lżejszy kombinezon- taki podwójny polarowy. Myślę, że to najwyższa pora na lżejsze ubranko. Ja niby wczoraj zimowa kurtka, ale na koszulkę z krótkim rękawkiem. Wczoraj to był trzeci dzień chodzenia z małym po centrum handlowym w poszukiwaniu czegoś dla mnie na chrzciny bo to już za 2 tygodnie. No i kupiłam inne ciuchy przy okazji, ale na chrzciny nic :( Pytanie do mam karmiącym MM - jak często i jakie porcje podajecie. Co jeszcze prócz mleka i w jakich ilościach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama również z Listopada
Moja niuńka skończy zaraz 5 miesięcy. Zjada w ciągu dnia ok 5 posiłków po 150 ml z czego ostatni posiłek na noc dostaje z kleikiem po czym śpi 7-9 godzin. Między posiłkami nauczona jest pić herbatkę ok 60 ml czasem raz czasami dwa razy między jedzeniami bo tak się domaga. Poza tym ma już wprowadzony soczek marchewkowy i bananowy. Wpija raz dziennie po ok 60 ml piłaby więcej no ale wole nie przeholować. Wcina też jak jej dam biszkopcika jednego dziennie. Teraz mam zamiar wprowadzić jej papki na początek marchewkową. Zobaczymy jak to będzie. Dziecko rośnie jak na drożdżach 69 cm i 7 kg wagi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×