Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Hej , ja dzisiaj w domku i mam nadzieję, że do listopada w pracy nie będę musiała się pojawiać hehh. Ostatnio ciągle bym spała i spała , więc napiszę tego posta i zafunduję sobie drzemkę. Dzisiaj mam wizytę u gina, jestem baaardzo ciekawa jak tam Igor , jaką ma wagę i jak jest ułożony. Dziewczyny macie już wizyty co dwa tygodnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zja...................tp. 29.10......2 ciąża.........córeczka Madzia Blondi.................tp. 1.11........2 ciąża.........Artur ( Bianka)......Wrocław kondalsia.............tp. 1.11........1 ciąża.........Zuzia (Antek)........Płock ulna30.................tp. 3.11........3 ciąża.........synek Miłosz mamajuleczk.........tp. 3.11........2 ciąża.........prawdop.chłopiec Justyna1991.........tp. 3.11........1 ciąża.........prawdop.dziewczynka Poznań marlena.26.06.......tp. 3.11........1 ciąża ........Oliwier Leonka5-11..........tp. 5.11........1 ciąża.........Leon......Warszawa madziolek_88........tp. 5.11........2 ciąża.........Antonina.....Poznań 1111ewa..............tp. 6.11........2 ciąża.........płeć nieznana patisonek87..........tp. 6.11........2 ciąża.........dziewczynka-Judyta Bianka...Anglia Życiowa optym......tp. 10.11.......1 ciąża........chłopczyk Agnieszka1011.......tp. 10.11.......1 ciąża........chłopczyk.... karolaina83...........tp. 10.11.......1 ciąża........synek Jakub/Piotr Szczecin Maguś..................tp. 11.11.......2 ciąża........dziewczynka Gosia tatiana_xx............tp. 11.11.......1 ciąża........chłopiec Kamil....Szwajcaria ewela..................tp. 14.11.......2 ciąża .......chłopczyk/Igor /Tychy Dagniesia 37..........tp. 14.11.......4 ciąża........prawdop.chłopczyk justyk89..............tp. 16.11........1 ciąża.......córeczka Kornelia martarta..............tp. 17.11.......1 ciąża .....prawdop.dziewczynka kasika26..............tp. 21.11........1 ciąża.........płeć nieznana Creamyful.............tp. 21.11........1 ciaza......... Michelle, Norwegia idris....................tp. 22.11........1 ciąża.........dziewczynka.....Warszawa GosiaqKR..............tp. 23.11........1 ciąża.........Łucja, Aleksandra ....Kraków Listopadowa M.......tp. 23.11........1 ciąża.........płeć nieznana Maggie White.........tp. 23.11........1 ciąża.........chłopczyk........Wrocław biegaczka.............tp. 24.11........2 ciąża..........Maksymilian AgataHa...............tp. 25.11........2 ciąża........Feliks Anka271112...........tp. 27.11....... 2 ciążą..........prawdop.dziewczynka Grudzien_85..........tp. 28.11........1 ciąża.........dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewela ja już chodzę co 2 tyg od 30 tyg. Ale to dobrze bo lepiej się kontrolować i mieć spokojną głowę że wszystko ok. Chyba podjadę do ośrodka bo wcale mi nie przechodzi przeziębienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziolek a próbowałaś sobie syrop z cebuli zrobić ??? albo na ciepło mleko z miodem i czosnkiem ??? to jest niezła bomba witaminowa i pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syropu z cebuli nie piłam, miód to w herbacie, a czosnek utarłam sobie z masłem i na chlebku zjadam. A ten syrop to na kaszel jest-bo ja nie mam kaszlu tylko zawalone gardło i nos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na razie w tabelce nic nie zmienię bo według tego ginka jestem w 35 tygodniu a więc wychodzi,że urodzę w pazdzierniku a nie w listopadzie ale na kolejnej wizycie za tydzień zapytam się go jeszcze raz o potwierdzenie tygodnia ciąży bo mu tak wychodziło z usg i pomiarów maluszka.Ogólnie czuję się dobrze i też bym spała całymi dniami,mała jak ma dzień to cały dzień się kręci,że czasami ma takie mocne kopnięcia,że brzuch mnie zaboli no ale ma mało miejsca to się rozpycha;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) u mnie dzień pochmurny i z tego też nic bardzo nie chce mi się robić, muszę wyjść do sklepu bo do obiadu nie mam wszystkich składników a mam ochotę na jakoś zupkę wczoraj kupiłam paczkę pampersów akurat jest u nas promocja w realu, wziełam te new born 43szt 2-5kg, dzisiaj jakby jeszcze były kupiłabym z jedna paczkę, tylko tak się zastanawiam czy powinnam wziąć te większe 3-6kg czy jeszcze te new born, jestem zielona w tych sprawach i nie bardzo wiem czy duża jest różnica między tymi pierwszymi a drugimi ja chodzę do gin tak co 4 tyg, ale w poniedziałek mam wizytę i zobaczę czy następna bedzie za miesiąc czy może już częściej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do newbornow to ja kupuje teraz 3 paczki- tyle,zeby do szpitala miec i na pierwsze dni w domu,a reszta juz 2 -duzej roznicy nie ma, Kasia (MalaBlondynka) pisala cos o tym,ze maja wciecia na pepuszek te newborny,nie wiem jak teraz,ale 3 lata temu to sie te zolte u nas tylko lekko rozmiarem roznily,zalezy tez jak duze dziecko urodzisz-moje juz ma 2200 i lekarz obstawia,ze moze dojsc do 5 kg,wiec na razie chyba nie wstrzymam :P ja wizyty mam co miesiac,kolejna wizyta w pazdzierniku i lekarz wtedy podejmie decyzje,czy cc w 37 tygodniu,bo maly posladkowo ulozony no i to byla by moja druga cc. przy pierwszej ciazy od 38tc mialam co 2 tygodnie wizyty,a raczej kolejna w 40 no i juz lekarz zapowiedzial mi,ze jak nie urodze do 41,to zebym sie na oddzial zglosila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ależ się rozpisałyście :-) Witaj Creamyful, nie kojarzę cię więc witam w naszych progach zrobiło się nas więcej i jesteśmy coraz bardziej aktywne, cieszę się. W Warszawie nawet pogodnie, muszę wybrać się na spacerek, strasznie się rozleniwiłam się w III trymestrze. Ja mam wizytę w następnym tygodniu i usg i zobaczę mojego szkraba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciliśmy z zakupów z Filipem i już nic mi się nie chce do tego pojadłam łazanek i poszłabym spać ale muszę zabrać się za jakieś sprzątanie. Wypiję kawę może nabiorę sił u nas zachmurzone tym bardziej położyłabym się na jakąś drzemkę ale trzeba w końcu ten dom do porządku doprowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azja,a jaka kawe pijesz?pytam,bo ja pozwalam sobie czasem na jedno male capuccino,ale szczerze to mam ochote na duzy kubek kawy z mlekiem-nawet i malo tej kawy w kawie moze byc,ale troche sie waham. niby wyniki ok,nawet o dziwo anemii nie mam, a w pierwszej ciazy mialam. lekarz jak zobaczyl wyniki powiedzial "swietnie,widze,ze naprawde dba pani o siebie"-tak, jedzac w mc donaldzie,pijac cole i kawe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgataHa po pierwsze chciał już napisać wcześniej tylko zapomniałam - ślicznie wyglądasz i Twoja córcia również :) Ja piję zwykłą kawę rozpuszczalną NESCAF Sensazione Crme z mlekiem i wyniki mam dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuję :) a jak duzo jej pijesz? przepraszam,ze tak Cie z tej kawy przepytuje :P ale mam po tej kawie jakies wyrzuty sumienia,a bez niej no...jest ciezko :) w tygodniu jeszcze jak Ninka jest w przedszkolu moge sie zdrzemnac,ale w weekend jest ciezko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgataHa ogólnie na początku ciąży nie piłam prawie wcale bo po prostu mnie odrzuciło a teraz jest tak że jest dzień że tylko z pół wypiję a są dnia ze nawet ze 2 potrafię wypić. Ale czy faktycznie taka kawa działa na mnie pobudzająco to nie wiem bo jak wleje mleko to taki delikatny napój. Piję bo lubię z Filipem też piłam i nic się nie działo a witamin nie zażywam żadnych a pielęgniarka mówi że mam morfologie jak młody bóg. Do tego podnoszę Filipa a on waży z 16 kg wiec nie mało ciągle jeżdżę na zakupy i zgrzewki z wodą też podnoszę. Ogólnie czuję się dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Agata co do kawy to ja też na początku się wahałam ale od razu zapytałam gina jak to jest i powiedział, że dwie dziennie można :) a ja nawet nie pije jej codziennie ale jak mi się zachce to taką pół na pół się napiję :) Ale mam dzisiaj lenia... nawet kawkę wypiłam ale jakoś dziś nie pomogła a tu na miasto pasuje mi jeszcze iść i do apteki bo mój kochany się rozchorował i w łóżku z gorączką leży biedny... no nic zbieram się bo później będzie jeszcze gorzej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azja,to szalejesz!!!:) ale pocieszylas mnie,ja sie zgrzewek podnosic boje,wczoraj bylam na zakupach to na 2 razy zakupy wnosilam,bo kilka butelek z napojami bylo i troche ciezko :) ja tez witamin nie biore od poczatku,bo bralo mnie na wymioty,wlasnie mi sie obiad robi i chyba od razu kawe po nim wypije zanim po Nine pojde,bo marzy mi sie ten kubek od dawna,a cappucino pilam malutka filizanke wiec troche sie rozgrzeszalam sama :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ;) mi dzisiaj maz z rana polazl do lasu z mlodym i przynieśli cała siatkę maslakow ;) wiec dzisiaj do obiadu sosik smietanowy z maslaczkow ;) az w całym domu mi grzybami pachnie.. cudowne uczucie., jakbym w Polsce była :D Gosia my na ogrodzie mamy wydzieloną taka mala czesc gdzie mamy posadzone warzywka i juz lada moment pomidorki beda dojrzałe bo my taka jakas pozna odmianę koktajlowek mamy.. no i własna zielenine na zupe ;) a Dorian to czesto tam lata i szypiorek podskubuje :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heeeej wam Ja dzisiaj wstałam sobie na dwie godzinki przed młodą, niby wszystko porobiłam, żeby później mieć czas już tylko dla niej a tu psikus... bo a jeszcze to jeszcze tamto do zrobienia :O Ale dziś to moja młoda bez mocy nie ja. Jak wstała przed 10 tak przeniosła się ze swojego łóżeczka na narożnik w dużym pokoju i tak sobie leży głównie :( Chwile się pobawiłyśmy i stwierdziła, że idzie leżeć dalej bo ma zmęczone nogi i ręce.. jesień więc może coś ją bierze, lepiej niech poleży teraz i się regeneruje niż ma później leżeć z chorobą. Wczoraj dużo na kałużach byłyśmy i po ostatnim wieczornym wyjściu tak skakała, że w domu okazało się, że skarpetki można z wody wykręcać :O I teraz leży pod kołderką w skarpetkach się wygrzewa mimo, że pogoda do nas dziś wróciła i ciepło za oknem. Jedzenie śniadania zajęło jej 3 godziny! Ale ledwo zjadła a zobaczyła, że ja jem bułkę z pasztetem do zupy to mi ją zabrała i konsumuje :D A pytałam czy głodna to nieeee ;) Pasztet mój malutki kochaniutki :) :) :) W weekend chce znowu zaliczyć góry więc mam nadzieje, że obie będziemy zdrowe i pełne mocy :) Agata Ja ostatnio do P mówię, że właśnie o dziwo też młody czkawki nie ma bo młoda ciągle mi tam podskakiwała ;) Ino powiedziałam tak teraz prawie co rano czkawkę czuję :) Patisonek Ja dzisiaj podobnie jak Ty sosik śmietanowy, ale pieczarkowy :) Do tego zupka szczawiowa z jajkiem i zostały pierogi ruskie z wczoraj, a takie giganty polepiłam, że masakra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewela, ja mam wizyte co 4 tygodnie, ale w między czasie mam zalecone USG i co tydzień KTG. Madziolek, na gardło trzeba duzo ciepłego pić, różne herbaty, tylko nie gorące, a ciepłe. Dobry jest tez syrop z buraków, ściera sie na tarce buraka, daje 2 łyżeczki cukru, miesza i odstawia na 3-4 godziny w ciepłe miejsce. Tylko, że trzeba to robić codziennie. My przy Karolu używaliśmy huggisów new born, teraz chyba tez je kupimy. Tylko zastanawiam sie nad chusteczkami, bo wcześniej mielismy tylko z pampersa, a teraz nie wiem czy nie przerzucić sie na huggisy.. tez pije teraz kawkę, ja lubie zwykłą z kawiarki z mleczkiem :) kawe pije prawie codziennie, ale staram sie pić tylko jedną. Co do czkawki, to ja czuje od 2-3 tygodni, na początku bardzo delikatnie rytmiczne stukanie. A teraz cały brzuch podskakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejo:) jak się rano wyprawiłam do Poznania to dopiero wróciłam...ale już mam dosyć, wymęczyły mnie te pociągi, tramwaje i nie kończące się remonty...kondycja już nie ta, tętno mi szalało a nogi mam jak 2 małe balerony:):) ale dałam radę i z głowy:) co do kawy to mnie od początku ciąży odrzuciło i już mi nie smakuje tak jak kiedyś, sporadycznie w odwiedzinach wypiję jakąś rozpuszczalną:) jutro wybieram się w odwiedziny do rodziców, rodzeństwo się zjedzie:):) a w niedzielę jadę z mężem na żużel- ważny mecz o wejście Gniezna do eksrraligii:) ehh...no cóż takie życie z miłośnikiem sportu...:):) ja mam na początek te pampersy od 3-6 kg. a jeśli chodzi o grzyby to może miłośnikiem ich jedzenia jakoś specjalnie nie jestem ale za to zbierać uwielbam!!:):) już 2 razy w tym roku byłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dziś na ciuszkach i kupiłam 2 pajacyki z polarku :) jeszcze w niedzielę odbieram od koleżanki zimowe kombinezony i chyba mam wszystko dla małej :) Przed chwia robiłam sobie pedicure, chyba ostatni w tej ciąży, bo juz ledwo dosięgam stóp ;) A Wy dajecie jeszcze rade robić sobie samej pedicure?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nawet trochę posprzątałam jeszcze chwilę i idę na kijki trochę powdychać świeżego powietrza. Pytałam już Was ale chyba nie zauważyłyście, kupowała może któraś z Was pościel do łóżeczka na allegro i może mi polecić??? Filip nie chciał spać po południu więc go nie usypiałyśmy a później zasnął na podłodze o 16:00 ale teraz się już zaczyna budzić więc dziś szybciej niż koło 23:00 nie pójdzie spać. ok idę skończyć łazienkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nawet trochę posprzątałam jeszcze chwilę i idę na kijki trochę powdychać świeżego powietrza. Pytałam już Was ale chyba nie zauważyłyście, kupowała może któraś z Was pościel do łóżeczka na allegro i może mi polecić??? Filip nie chciał spać po południu więc go nie usypiałyśmy a później zasnął na podłodze o 16:00 ale teraz się już zaczyna budzić więc dziś szybciej niż koło 23:00 nie pójdzie spać. ok idę skończyć łazienkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azja, ja nie pomogę, zakupiłam właśnie materiały na pościelki :) może do łóżeczka zakupie coś przez allegro,,, ale ktoś tu jakąś pościel przez allegro zamawiał,,,, bo pamiętam któraś linka dawała do aukcji ale to już spory czas temu było więc nie wiem na której stronie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dołączam się do Azji, kupowałam rożek to szczerze mówiąc trochę mnie rozczarował, więc może któraś już ma w tym jakieś doświadczenie. Najlepiej pościel i kołderkę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia, biedna Martynka,ale przynajmniej mialas troche spokoju w ciagu dnia :P oby jej przeszlo szybko.moja odpukac jeszcze zdrowa mimo,ze juz 2 tydzien przedszkola zlecial,oby tak juz zostalo,ale ciagle daje jej jakies witaminy bo licze sie z tym,ze w koncu pewnie i ona zachoruje. co do poscieli to nie pomoge....ja mam z ikei wszystko,lacznie z lozeczkiem i mebelkami,w sumie 4 komplety lacznie mam,3 ochraniacze na szczebelki i narzute. wczoraj jeszcze kocyk doszedl i z ciuchowo-wyprawkowych rzeczy wszystko mam-jeszcze dla mnie rzeczy do szpitala,pampersy,kosmetyczne gadzety typu nozyczki do paznokci,szczotka do wlosow,aspirator do noska i juz jestesmy przygotowani :D mialam kupowac jeszcze lezaczek-bujaczek,ale zlecilam rodzicom,bo pytali,co malemu pod choinke kupic,a ze na poczatku dam rade bez lezaczka,to zaczekam ten miesiac-dwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leżaczek- bujaczek super sprawa. Znajomi się tym zachwycali :-), my odstaniemy, mam nadzieje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaKR bede musiala kupic te plastry w takim razie - albo amol, tak w razie czego nawet. kurcze ja to mam tutaj zamieszanie ciagle ze nawet na forum nie mam kiedy zajrzec :/ ciagle biegam, zalatwiam albo spotykam sie ze znajomymi poki jestem. maluszek od wczoraj daje mi popalic. ciagle kopie tak mocno ze juz wszystko mnie boli w srodku. nie uspokaja sie nawet jak chodze a jak wieczorem juz mega zmeczona i obolala sie polozylam to kazda pozycja byla zla :/ nic mu nie pasuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam pościel z Ikei i byłam zadowolona zarówno z wypełnienia jak i poszewek... w ogóle lubię rzeczy z Ikei, czasem jak coś nawet nie jest najlepsze to kosztuje tyle, że i tak warto kupić i co jakiś czas wymienić po prostu na nowe. Agata No to nie do końca tak, że miałam luz bo jak to z dzieciakami bywa mamooo to mamooo tamto i jakieś marudzenie bez powodu. Ale po południu już jej przeszło, a za to ja poległam. P się nią zajmował po pracy bo ja już trup byłam. Kimnęłam się i teraz wstałam - jakoś nie czuje się lepiej tylko bardziej zmulona Kurde boli mnie COŚ. Nie wiem co to tam jest i czemu tam boli, ale męczy mnie już parę dni. Konkretnie pod lewą piersią, nie wiem jak to określić ale jakby mi drętwiało tam coś :O Jakiś nerw tam może mam uciśnięty czy coś, no kurcze nie wiem, ale tak jak już dłużej mnie to męczy to skóra tam też jakby piecze czy swędzi, a gdy dotykam mam takie odczucie jakby to nie moja skóra była... no nie wiem jak to nazwać, ale pod prawym tzytzkiem normalnie, a tu jakby odrętwiałe było? Kij wie bo zmian żadnych nie widać. Niby powinnam spać na lewym boku, a wtedy boli mnie to jeszcze bardziej właśnie. I nie ma to związku z uciskiem stanika czy coś bo mam różne i w każdym tak samo, a jak chodzę bez to też tak samo. Muszę coś poszperać w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×