Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Witam z rana :) Mała B - Gratulacje ,,,, chyba wykręciłaś na piłce ten poród ( o ile po nią pojechałaś :) ) 🌼 Ja wczoraj kończyłam resztę rzeczy maszynowych, uszyłam obszycia koszyków do drugiej pościeli, koszule nocne do szpitala trochę przerobiłam bo za szerokie były i oczywiście ja zawsze muszę wpaść na genialny , czasochłonny pomysł - uszyłam literki takie wypchane jak podusie na igły tworzące imię Łucja :) Mojemu widziałam że się spodobały i zaczął się zastanawiać gdzie je powiesimy :) Ale oczywiście wczoraj złapałam nerwa później na niego bo sprzątałam ten cały bajzel po szyciu a mamy tak biurko z łóżkiem ustawione że żeby się do kąta dostać to trzeba przez łóżko skakać a mnie już ciężko, on się z fotelem nie przysunie , i zaczęłam najeżdżać na niego i taka kurwica mnie chwyciła bo on nie umie się ze mną normalnie pokłócić tylko się śmieje ze mnie ,,,, więc cisnęłam kilkoma rzeczami w niego :) ... 🌼 W tym tygodniu mam w ogóle zamiar podjechać jeszcze do 3 żłobków bo chyba do tylu na raz można dziecko zapisać, i będę chciała młodą zapisać,,, jest roczny czas oczekiwania :/ a ja będę zmuszona jak najszybciej do pracy wrócić jak mi się macierzyńskie skończy . Dobrze że mam szefa ugodowego , to będzie się dało z nim dogadać jakoś . ech . 🌼 ja spadam , jadę z koleżanką na jakieś zakupy do tesco , trochę się rozerwę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalaBlondynka gratulacje, zazdrosze takiego szybkiego porodu, ale fakt ze wczesniej w domku sie nameczylas. xxxxxx Justyna dla Was Tez ogromne gratulacje. xxxxxxx A ja dzis po nieprzespanej nocy :( zgaga gigant plus bol nog :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalaBlondynka gratulacje, zazdrosze takiego szybkiego porodu, ale fakt ze wczesniej w domku sie nameczylas. xxxxxx Justyna dla Was Tez ogromne gratulacje. xxxxxxx A ja dzis po nieprzespanej nocy :( zgaga gigant plus bol nog :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała B gratulacje...po terminie to sie dziewczyno wyczekała..ale masz juz synusia przy sobie..:) ...u mnie bolesci jak na @ wczoraj i bolą mnie jakby pachwiny czy moze wezadła nie wiem jak to opisac....malenstwo sie kreci, wierci brzuch twardniał wczoraj od południa do samego wieczora ale tez na nic nie liczyłam ..jestem dopiero w 38 tc znaczy koncze w piatek wiec mysle ze jak juz to moze sie cos rozwinie w week...oj to by mi pasowało ...zobaczymy jeszcze co powie mi moja pani GIN w piatek???ale chyba cos zaczeło sie dziac bo mi brzuch opadł wiec licze ze to bedzie juz niedługo....ale mnie te pachwiny bolą ufff....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu piszesz o złobku...ja juz pomyslałam o tym przed zajsciem ale mojego juz w kwietniu zapiasałam ...takze jak tylko sie urodzi uaktualnie dane i w maju lub czerwcu wio do złobka...ach nie wiem jak to przezyjemy z mezem...ale pracowac trzeba cóz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biegaczka ja też w piątek 38 kończę ( z om ) :) i mi też brzuch opadł i przeszły przez to dolegliwości żołądkowe :) Więc idziemy równo :) chociaż ja nie licze na wcześniejszy poród ,,,a nawet bym nie chciała bo jeszcze parę drobnych spraw bym załatwiła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie ,,, trzeba ,,, porąbany kraj, kiedyś wystarczało jak ojciec pracował i żyło się normalnie a teraz,,,, ???? koszmar. No ja dopiero w zeszłym tygodniu wpadłam na ten pomysł, chociaż kiedyś słuchałam właśnie w jakimś programie że kolejki do żłobka są roczne a na prywatny,,,no cóż nie stać nas płacić średnio 900zł. A najbardziej wkurza mnie to że wszędzie trąbią by dzieciom dużo czasu poświęcać,,,, tylko pytanie z ką wziąć ten czas, kasę i przy tym nie zwariować ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie Gosiu o polityce prorodzinnej mówi sie tylko przed wyborami ...jak im sie przypomni ...zeby wyborców nazbierac ...i uwazaja ze to niewiadomo jaka sparwa a tak naprawde zeby uleczyc państwo powinni zaczac przede wszytskim od tej własnie polityki...a nie malenstwo zostawic na całe dnie z opiekunkami i tyrac do 67 masakra...ach sie wkurzyłam jak to nie moge o takich sparwach bo od razu mnie szklag trafia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*********************CZEKAJĄCE NA SWOJE SKARBY****************************************** NICK...............TERMIN..........CIĄŻA...........PŁE Ć .................. ............................................................ ....................... MałaBlondynka......tp. 1.11........2 ciąża.........Artur ( Bianka)......Wrocław kondalsia.............tp. 1.11........1 ciąża.........Zuzia (Antek)........Płock mamajuleczk........tp. 3.11........2 ciąża..........prawdop.chłopiec Justyna1991........tp. 3.11.........1 ciąża.........prawdop.dziewczynka Poznań marlena.26.06......tp. 3.11.........1 ciąża ........Oliwier JeszczeTroszke.....tp. 8.11........1 ciąża.........dziewczynka Maja/Poznań(okolice) Życiowa optym......tp. 10.11.......1 ciąża.........chłopczyk Agnieszka1011......tp. 10.11.......1 ciąża.........chłopczyk.... karolaina83..........tp. 10.11.......1 ciąża.........synek Jakub/Piotr Szczecin Maguś.................tp. 11.11.......2 ciąża.........dziewczynka Gosia tatiana_xx...........tp. 11.11.......1 ciąża.........chłopiec Kamil....Szwajcaria ewela..................tp. 14.11.......2 ciąża ........chłopczyk/Igor /Tychy Futrzakk.............tp. 14.11........1 ciąża........chłopiec Antoś/ok. Nowego Tomyśla justyk89..............tp. 16.11.......1 ciąża.........córeczka Kornelia martarta.............tp. 17.11.......1 ciąża .........pleć nieznana Krucha2007..........tp. 17.11....... ciążą..........pleć nieznana kasika26..............tp. 21.11.......1 ciąża.........płeć nieznana Creamyful............tp. 21.11.......1 ciaza..........Michelle, Norwegia 21.11.2012...........tp. 21.11.......1 ciążą.........Wojtuś ...Warszawa idris...................tp. 22.11.......1 ciąża..........Agata....Warszawa dorotelinka123......tp. 22.11.......2 ciąża..........chłopiec ..Biłgoraj GosiaqKR.............tp. 23.11.......1 ciąża..........Łucja, Aleksandra ....Kraków Listopadowa M......tp. 23.11.......1 ciąża..........płeć nieznana MaggieWhite........tp. 23.11.......1 ciąża..........Antoś........Wrocław biegaczka............tp. 24.11.......2 ciąża.........Maksymilian AgataHa..............tp. 25.11.......2 ciąża..........Feliks Anka271112..........tp. 27.11...... 2 ciążą..........prawdop.dziewczynka Grudzien_85.........tp. 28.11.......1 ciąża..........dziewczynka ************************TULĄCE SWOJE SKARBY**************************************** NICK.......T.POR/D.POR...........WAGA/DŁ. /RP.........IMIĘ.....DZIECI......SKĄD.. ............................................................ ....................................... Dagniesia37.....14.11/13.10......3100g/50cm/CC... .Kubuś.......4dzieci... Azja1212.........29.10/21.10......3200g/54cm/CC....Madzia ......Filip()... Leonka............05.11/28.10.....3310g/54cm/SN. ....Leon...................Warszawa madziolek_88... 05.11/29.10......2870g/52cm/SN.....Tosia................... Poznań ulna30...........03.11/29.10.......3020g/54cm/SN......M i łosz....3 dzieci... 1111ewa......... 06.11/01.11......2900g/51cm/CC.....Agnieszka............ ada1305..........10.11/01.11......3050g/56cm/SN...Emilia, Maria..............Wolsztyn patisonek87......06.11/02.11.......3725g/...../SN....dzie wczynka.. Dorian..Anglia Justyna1991.....03.11/05.11.......3590g/..../CC.....chło piec.................Poznań MalaBlondynka...01.11/06.11.......3200g/57cm/SN....Artur.......2 dzieci....Wrocław

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mieszkam w małej miejscowości i jest jeden żłobek i niema za bardzo w nim miejsca bo też bym chciała pójść do jakiejś pracy. Obecnie jestem bezrobotna ale na początku ciąży pracowałam ale miałam umowe zlecenie a nie dali mi stałej i zakończyłam prace. Teraz bardzo bym chciała szybko znaleźć jakąś prace ale nie będę miała z kim zostawić maluszka więc pewnie 2 lata siedzenia z dzieckiem w domu a potem przedszkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W mojej miejscowości nie ma w ogóle żłobka.. A co do pracy, to ja dopiero co szkołę skończyłam i nie zdążyłam iść do pracy, więc również będę z maleństwem w domu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wczoraj był temat o jeździe samochodem ja wszędzie autkiem się poruszam a ostatnio mój samochodzik mąż mi wziął i musiałam jego pojechać do sklepu a u niego jest wspomaganie popsute i tak się namachałam nakręciłam i zmęczyłam tym kręceniem, że teraz nawet nie daje mu kluczyków do mojego. Wcześniej pisałam że mąż jest mechanikiem i jak nam się auto któreś psuje to zawsze musze długo jeździć z jakąś usterką bo jak to się mówi szewc w dziurawych butach chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAŁĄ BLONDYNKA gratulacja 🌼❤️ doczekałaś się :) Justyna , wow też szybciutko się wypoakowałaś 🌼 Dziewczyny wy tu piszecie o żłobku a ja już mojego do przedszkola zapisałam :D :D :D i się martwie że nie złapiemy się, bo tu listopoad a nabory trwają ;) mam nadzieję że jeszcze się załapiemy ;). U mnie pod blokiem jest super świetne przedszkole prywatne, nawet raz w tygodniu jest jazda konna, basen, a przedszkole otwarte jest 12 miesięcy w roku. Amelka się nie dostała (o państwowym nie wspominam) za to chodziła do prywatnego konkurencyjnego . Nawet niedrogie są bo 450 zł miesięcznie. Ja po macierzyńskim też do pracy, z tym że ja opiekunkę będę zatrudniać :( eccchhhhhh. Póki co, postanowiłam się jeszcze tym nie przejmować bo najpierw musiałabym urodzić a tu ani widu ani słychu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*********************CZEKAJĄCE NA SWOJE SKARBY****************************************** NICK...............TERMIN..........CIĄŻA...........PŁE Ć .................. ............................................................ ....................... kondalsia.............tp. 1.11........1 ciąża.........Zuzia (Antek)........Płock mamajuleczk........tp. 3.11........2 ciąża..........prawdop.chłopiec marlena.26.06......tp. 3.11.........1 ciąża ........Oliwier JeszczeTroszke.....tp. 8.11........1 ciąża.........dziewczynka Maja/Poznań(okolice) Życiowa optym......tp. 10.11.......1 ciąża.........chłopczyk Agnieszka1011......tp. 10.11.......1 ciąża.........chłopczyk.... karolaina83..........tp. 10.11.......1 ciąża.........synek Jakub/Piotr Szczecin Maguś.................tp. 11.11.......2 ciąża.........dziewczynka Gosia tatiana_xx...........tp. 11.11.......1 ciąża.........chłopiec Kamil....Szwajcaria ewela..................tp. 14.11.......2 ciąża ........chłopczyk/Igor /Tychy Futrzakk.............tp. 14.11........1 ciąża........chłopiec Antoś/ok. Nowego Tomyśla justyk89..............tp. 16.11.......1 ciąża.........córeczka Kornelia martarta.............tp. 17.11.......1 ciąża .........pleć nieznana Krucha2007..........tp. 17.11....... ciążą..........pleć nieznana kasika26..............tp. 21.11.......1 ciąża.........płeć nieznana Creamyful............tp. 21.11.......1 ciaza..........Michelle, Norwegia 21.11.2012...........tp. 21.11.......1 ciążą.........Wojtuś ...Warszawa idris...................tp. 22.11.......1 ciąża..........Agata....Warszawa dorotelinka123......tp. 22.11.......2 ciąża..........chłopiec ..Biłgoraj GosiaqKR.............tp. 23.11.......1 ciąża..........Łucja, Aleksandra ....Kraków Listopadowa M......tp. 23.11.......1 ciąża..........płeć nieznana MaggieWhite........tp. 23.11.......1 ciąża..........Antoś........Wrocław biegaczka............tp. 24.11.......2 ciąża.........Maksymilian AgataHa..............tp. 25.11.......2 ciąża..........Feliks Anka271112..........tp. 27.11...... 2 ciążą..........prawdop.dziewczynka Grudzien_85.........tp. 28.11.......1 ciąża..........dziewczynka ************************TULĄCE SWOJE SKARBY**************************************** NICK.......T.POR/D.POR...........WAGA/DŁ. /RP.........IMIĘ.....DZIECI......SKĄD.. ............................................................ ....................................... Dagniesia37.....14.11/13.10......3100g/50cm/CC... .Kubuś.......4dzieci... Azja1212.........29.10/21.10......3200g/54cm/CC....Madzia ......Filip()... Leonka............05.11/28.10.....3310g/54cm/SN. ....Leon...................Warszawa madziolek_88... 05.11/29.10......2870g/52cm/SN.....Tosia................... Poznań ulna30.............03.11/29.10.....3020g/54cm/SN......M i łosz....3 dzieci... 1111ewa......... 06.11/01.11......2900g/51cm/CC.....Agnieszka............ ada1305..........10.11/01.11......3050g/56cm/SN...Emilia, Maria..............Wolsztyn patisonek87......06.11/02.11.......3725g/...../SN....dzie wczynka.. Dorian..Anglia Justyna1991.....03.11/05.11.......3590g/..../CC.....chło piec.................Poznań MalaBlondynka...01.11/06.11.......3200g/57cm/SN....Artur.......2 dzieci....Wrocław

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do żłobka to ja mam jeszcze ten luksus, że moja mama się zdeklarowała pomóc jak już małą troszeczkę odchowam więc z pójściem do pracy nie powinno być problemu tylko teraz trzeba zlaneźć tę pracę a z tym u Nas w Kraju już gorzej.... Co do wożenia się autem ja jeżdżę tylko jako pasażer ale mimo niewielkiego brzuszka już ciężko mi się wsiada i wysiada ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tabeli powyżej wyrzuciłam tylko Blondi i Justynę, żeby górna tabela malała o dolna rosła:-)))). 🌼 a mi się jednak wydaje że delikatnie mi się sączą wody płodowe, bo mam wkładki wilgotne, śluz się zdarza, ale często je zmieniam bo są mokre, jakby w wodzie i majtki też mam mokre, jest to właśnie jakby woda bezzapachowa. Nie jest tego dużo a jednak no i trwa już z jakieś kilka dni. Teraz idę po wyniki GBS, któraś pisała, czy są konieczne wg nowych wytycznych tak, inaczej aplikują ci antybiotyk w trakcie porodu, a po co ci on jak test może być ujemny. Przy okazji może będzie położna to się dopytam, a jak nie to zadzwonię do szpitala i tam się dopytam. Na razie lecę, przewietrzę troszkę mózg :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chaotyczny ten wpis, ale mam nadzieje, że rozumiecie sens :D, muszę się dotlenić :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała blondynka, wielkie gratulacje!!!!!! :) Byłam dzis rano u gina, masował mi szyjkę, bolało, ale może coś ruszy, poza tym zaleca sex sex i jeszcze raz sex :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idris, o to może Ci się zaczyna :) skoro coś tam się sączy :) Ja mam sucho, powiedział mi gin, że po tym masażu szyjki może być lekkie krwawienie, ale na razie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dortelinka123 i JeszczeTroszke to posiedzimy razem, ja jestem w podobnej sytuacji :D Mama mieszka daleko i mimo chęci, nie pomoże w takim stopniu, jakby mogła. Miałam pracę przed ciążą, ale na umowę śmieciówkę, więc jak się domyślacie jestem już bezrobotna :D ❤️ Też niedawno skończyłam szkołę więc nawet się nie napracowałam za dużo, ale mój zawód to moja szalona pasja, a siedzenie w domu bezczynnie mnie dobija... Poza tym przydałoby się dorzucić do rodzinnej skarbonki, oj przydało... ❤️ Pytanie, jak to zrobić, skoro primo brak żłobka, a secundo przedszkole otwarte od 8 do 14? :D Paranoja, możliwe tylko pół etatu a mi się marzy cały i co teraz? Oczywiście żaden polityk mi nie odpowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krucha2007 masował Ci szyjkę skoro jeszcze jesteś przed terminem? To sposób wywoływania porodu i chyba stosuje się go po terminie... Ponoć bardzo boli. Odklejanie czubka łożyska od macicy czy coś takiego, po tym następuje nawał hormonów odpowiedzialnych za poród i stąd reakcja organizmu. Mnie wczoraj badała "dotkliwiej", że mimowolnie jej się wykręcałam na tym fotelu, ale aż tak nie bolało. ❤️ Tak tylko pytam z ciekawości bo masz termin po mnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Futrzak, no powiedział, że mi pomasował szyjkę, choc nie trwało to długo, z pół minuty, albo nawet nie.... ale było bardzo nieprzyjemne. Wiesz co, bo ja chcę rodzić naturalnie, a pierwszą córkę urodziłam przez cc, teraz żeby urodzić naturalnie to w zasadzie mała nie powinna byc zbyt duża, może dlatego mnie pomasował, żeby jednak wywołać przed terminem, no ale szczerze mówiąc wątpię żeby to cos dało....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krucha2007 aaa to wszystko jasne :) Zastanawiałam się dlatego, żeby porównać moją wizytę, czy coś takiego mnie również nie spotkało - mniej lub bardziej świadomie :P Ale wnioskuję, że nie, przy planowanym cc miałoby to niewiele sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listopadowa tak, wszystko ok ponoc. skorczow brak, serduszko bije jak powinno no i maluch ulozony do porodu nisko juz. Ide zaraz ta pilke dmuchac zeby cos ruszylo ;) Kurcze i bardzo dobrze ze ochrzanilas! mi moj raz tez wyjechal z jakis tekstem sugerujacym ze gruba jestem. a ja przez ciaze mam tak ze jak sei denerwuje to zaczynam plakac - smieszne to troche wyglada bo tu niby krzycze a lzy mi leca jak glupie ;) - i ja na niego tez wyskoczylam zla, przez placz mowie ze ja sie sama jak beczka czuje, ze dupsko wielkie mam i cycki mi tak strasznie urosly i wszystko jest grube i wielkie i taka maloatrakcyjna sie czuje i mam wrazenie ze tak juz zawsze bedzie a on mi tu wyjezdza jeszcze i mi to wcale nie pomaga. od tamtej pory jakos bardziej stara sie mnie na duchu podniesc ;) i tez go gonie jak cos mi spadnie czy musze podniesc z podlogi... bo ja to pod kanapa nurkowalam kilka razy jak cos polecialo czy za kapciami a on patrzyl tylko. teraz go wolam z drugiego konca mieszkania :D bo mnie boli juz bardzo jak takie proste rzeczy musze zrobic. 🌼 Gosia masz racje, najlepiej caly czas z dzieckiem siedziec, ale jak to w polsce zrobic? jedna pensja musi byc naprawde suuuuper wysoka zeby drugi rodzic mogl zostac w domu i sie dzieckiem zajac :/ 🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krucha2007 tak, dokładnie w dniu terminu, na 14.11... a to z tego względu, że miałam przeboje z liczeniem tygodni w mojej ciąży, USG mówiło co innego, różnie to było, w końcu obie stwierdziłyśmy, że 14 to najlepszy dzień i trzymamy się OM i daty kiedy poczułam ruchy dziecka. ❤️ Ja bym wolała już, ale skoro dla Niego lepiej jeszcze poczekać ten tydzień, to nic nie szkodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czytałyście, że niektóre kobietki żeby wywołać poród piją olej rycynowy? Do tego bym sie nie posunęła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×