Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

U mnie tylko pół weekendu:( dziś 9, jutro 9 ale na szczęście niedziela wolna a 29 tego Łebo witaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ja tez się w sumie ostatnio lepiej czuję ale może to też przez to że jestem na chorobowym i się nie przemęczam i jeszcze tydzień wolnego mi został a później do pracy zobaczymy jak będzie wszystko ok to może do polowy sierpnia będę pracować ale to się jeszcze okaże. Mam pytanko była któraś z Was w Zoo w Krakowie bo planuje się wybrać przy okazji w maju z dwulatkiem - Warto??? Ok spadam na dwór z synkiem bo słoneczko zagląda przez okno. Buźka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie i trzymajcie kciuki bo dzis wieczorem ide na usg a to juz koniec 12 tygodnia. Strasznie się martwię czy wszystko ok. Czy jest cos o co powinnam zapytac lekarza? O wszyxtkim teraz zapominam i w ogole nie ogarnięta jestem. A mdłosci i wymioty nadal mam i zaczynam wątpic czy to minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helllo!! ja dzis juz po wizycie kontrolnej... wyniki ok...czekam na 30 kwietnia na pierwsze usg mojego maleństwa i tez sie niepokoje...ale wierze ze dzidzia rozwija sie dobrze i zdrowo...samopoczucie takie sobie i dalej czekam na 12 tc jak na antidotum ale czytam koleżankę powyżej i juz straciłam nadzieję ze złe samopoczucie minie...eh moze bedzie u mnie inaczej...piękny słoneczny i ciepły dzień dziś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azja, Ja ogólnie z KRK jestem, zoo jest bardzo ciekawe, co prawda nie mam porównania bo w żadnym innym nie byłam, ale po wyjściu z zoo, można sobie spacer po lasku zrobić, Ja jako dziecko zawsze uwielbiałam tam jeździć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po usg. Wszystko jest ok a bąbelek ma juz 6 cm. Wszystkie pomiary w normie. Nie sądziłam że to będzie takie wielkie przeżycie zobaczyc rączki nożki itd. Czekam tylko aż przestane miec takie mdłosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonka a ktory masz tc?? to dzidka juz kolos mozna powiedziec :) jeju ja mam wizyte za 2 tyg i juz sie nie moge doczekac zeby zobaczyc swoja dzidke...ja mam zamiast mdlosci wysyp krostek i juz mam ich dosyc, ciekawe czy mi mina jak jak mijaja mdlosci po 3 m-cu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonka jestem pod wrażeniem wysokiego wzrostu twojego potomka :). Ja badanie mam za tydzień w piątek i mam nadzieję że moje dziecię również osiągnie tak gigantyczne rozmiary :D . Azja ja się wybieram na wycieczkę po zoo ale w Chorzowie ;) . A tak naprawdę to często bywam pod Krakowem i w Krakowie u babci, może uda nam się kiedyś spiknąć brzuchami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewela - oj ja będę w Krakowie w maju a później to nie szybko bo ja jestem z Podkarpacia niby mam tam brata ale to on odwiedza nas a nie my jego a że teraz jest okazja Komunia jego synka to pojedziemy w sobotę i skorzystamy od razu z zoo :) a niech Filip i mama ma uciechę :) A tak poza tym to u nad do południa była dziś przepiękna pogoda później trochę zimniej ale w sumie cały dzień spędziłam dziś na zewnątrz. A jak się czuję to w sumie tak średnio. Do lekarza idę we wtorek na USG prenatalne - miała któraś z WAS?????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dzisiaj padam.. byla u fryzjera i porpawilam sobie humor. ale jutro nadrobie od mojej ostatniej wizyty.. czyli inf o tym, ze kreci mnie w nosie. buziak pologowalyscie sie na poczte? dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azja 1212 ja mam w srode usg prenatalne ,dobrze że zadzw duzo wczesniej bo załapałam sie na ostatni wolny termin. Badanie bede miała w Szczecin Zdrojach ,wiesz coś na ten temat ? Czy robia usg i krew też ,mam znajome które robiły te usg ale każda mówi co innego U mnie bedzie to 11 tydzien ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wczoraj odpłynęłam :) dosłownie ,,,,, pojechaliśmy do znajomych na pokera ( oczywiście nikt nic nie wiem, więc mąż pił a ja byłam kierowcą ) przed 24 niestety nie wytrzymałam i usnęłam przy całym towarzystwie w połowie partii :) oczywiście dalej grali beze mnie, przez co kartę zerwałam i małżonek odegrał się na wszystkich :) A dziś jak pogoda się nie popsuje to na rolki jeszcze się wybierzemy może,,,, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Leonka cudownie zobaczyc tak zdrowego maluszka jak macha rączkai i nóżkami...ja juz nie moge sie doczekać ...ale czas juz szybciej trochę leci...jestem w 10 tygodniu... nie chcę zapeszać ale czuję sie coraz lepiej...moja wydolność wzrasta...ja mam 30 kwietnia moje pierwsze usg i juz nie mozemy sie doczekac z mezem...oczywiscie obawy sa i strach ..ale z tego co czytam Was to normalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, melduję się na początku tygodnia , poniedziałek nie jest moim ukochanym dniem , ale za to pogoda rekompensuje wszystkie złe humory. Powiem wam że zrobiłam się okropnie zmierzła i zastanawiam się jak ten mąż ze mną wytrzymuje ;D a jak nie jestem zmierzła to śpię i tak w koło. Oprócz tego przytyłam 2 kg, niedobrze, bardzo niedobrze bo tu dopiero początek 12 tygodnia :P. Jeszcze 4 dni i mamy USG , tym razem przyzierność karkowa itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) jak Wam weekend minął :) ja nawet nie wiem kiedy ten czas mi tak szybko przeleciał... u mnie 12 tydz. i 1 dzień czyli zaczęłam 13 tydz.? bo już sama nie wiem jak to liczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIKA 89 no od przyszłego tygodnia wchodzisz w drugi trymestr o musisz mieć skończony 13 tc :) , ja tydzień po tobie. Wydaje mi się, że zaczyna się tobie 13 tydzień, ja tak przynajmniej to liczę :D . 1-4 tydz.-I miesiąc 5-8 tydz.-II 9-13 tydz.-III 14-17 tydz.-IV 18-22 tydz.-V 23-27 tydz.-VI 28-31 tydz.-VII 32-35 tydz.-VIII 36-40 tydz.-IX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewela no właśnie ja z tymi tygodniami to nie wiem jak jest :) bo jedni mówią, że 12 drudzy, że 13 się zaczął :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katranka
Z tym liczeniem miesięcy to różnie, co fachowiec to inaczej. Mnie z kolei wychodzi dziudziuś na usg młodszy niż z wyliczeń, ale w sumie ja i mój mąż jesteśmy niewysocy, to może dziecko tez będzie.. krótsze;) Jutro mam kolejną wizyte i usg, juz sie nie mogę doczekać..:) (chociaz jak powiedziałam to koleżance, spojrzała na mnie jak na kretynkę, jak mozna się cieszyć na wizytę i ginekologa;):D Przytyłyście już coś dziewczyny? Ja chyba z 3 kilo, wszystko przez to, że tylko pieczywo mogę jeśc, cała reszta nie przechodzi mi przez usta...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie 12 tydz. i od pierwszej wizyty waga dalej na minusie, jeśli do środy będę miała wynik ostatniego badania to w środę po południu idę do gina i też już się nie mogę doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo bym chciała być na minusie ;) , już nie pamiętam kiedy ostatni raz moja waga była na minus , póki co to leci w górę . Mam nadzieję że w tej ciąży nie przytyję jakoś makabrycznie bo wkońcu będą truskawki i inne owoce plus warzywa. W pierwszej ciąży przytyłam 20 kg , także już możecie sobie wyobrazić mój apetyt :( . Tym razem mam postanowienie z tym walczyć :) Smarujecie się już jakimiś kremami ? ja póki co to nawilżam się Garnierem ale już wybieram się zakupić ciążowe balsami. W pierwszej ciąży smarowałam się Flisanem był super, tzn tłusty jak diabli ale za to zero rozstępów. Niestety na biuście porobiły mi się i muszę reagować już teraz. Tak samo nie wiem jak z kremami na cellutis można czy nie można stosować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katranka
Ja wychodzę z założenia, że więcej chemii i tak do dzieciaczka dociera z jedzeniem niż od naszego smarowania, więc póki co smaruję się tym co mam. Popytałam się farmaceutek odnoście specyfików rzekomo super i zostałam wysmiana, podobno każde natłuszczanie jest równie dobre, byle systematyczne:) Droższe kremy owszem, ale na juz istniejące rozstępy. Na wykładach kiedys usłyszałam, że jeżeli w ciązy codziennie robi się masaż skóry brzucha ( samej skóry - takie szczypania itp) to skóra będzie tak ukrwiona, że nie ma szans na rozstepy. Hmmm, zamierzam to praktykować, tylko póki co nie mam czasu:) Chociaż widuję codziennie tyle brzuchów po ciążąch że powinno mnie to motywować:) W każdym razie kobietki nie wpadajmy w paranoję kosmetyczną. kremy naprawdę ( i niestety) działają tylko na skórę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od samego poczatku zaczelam sie smarowac kremem Mustela co 2 dzien narazie mam nadzieje ze wystarczy, a teraz dokupilam jescze oilwke JJ bo podobno bardzo dobrze natluszcza... A co do rozstepow na biuscie to slyszalam ze orpocz kremu musi byc dobry stanik zeby trzymal ciezar piersi, wtedy skora sie nie naciaga az tak. Ja juz nawet zaczelam spac w takim sportowym staniku bo mi biust przeszkadzal w nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Mamusie :) Ja również należę do grona listopadowych mam, termin mam a 5 listopada. Podczytywałam Was od jakiegoś czasu, ale ciągle coś wypadało mi albo przeszkadzało i nie pisałam. Więc dziś oficjalnie dołączam do Was, mogę :) ? jak się czujecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. NA początek witam nowa mamusię :) oczywiście chętnie przyjmujemy nowe osoby im nas więcej tym może łatwiej to przetrwamy :):):) Ja nie czuję się najlepiej ostatnio mam problemu trawienne - co bym nie zjadła to mnie coś kuje w brzuchu w lewym dolnym boku - nie wiecie co to jest, wzdęcia czy jakaś kolka nie miałam nic takiego wcześniej. Może macie jakieś rady bo strasznie mi to dokucza i przede wszystkim boli :(:(:( Ja mam już 12 tydzień jutro jadę na USG prenatalne - mam nadzieję ze wszystko ok :) Ok odezwę się jutro. Miłych snów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mordziata
czesc dziewczyny, postanowiłam, że jednak pójdę do lekarza nie 15 maja, a w tym tygodniu wcześniejszym. Muszę się w końcu dowiedzieć co i jak, zarodek powinien mieć juz "normalne" rozmiary, może coś się wyjaśni z tym moim terminem i wiekiem ciąży. Ja się na razie nie smaruję. W pierwszej ciąży używałam Musteli - nie miałam rozstępów, ale podczas cc chyba jakoś naciągnęli mi skorę, bo obok pępka pojawily się ze 3 krótkie. Dziś nie ma po nich śladu. Kupiłam na razie jakiś krem z Bielendy Sexy mama czy jakoś tak - ale on jest od 4. mca. Czy bierzecie witaminy? Ja w pierwszej ciąży nie brałam, lekarz mi mówił, że naturalne, z pożywienia sa o wiele bardziej przyswajalne, niż syntetyczna chemia. Wyniki miałam książkowe, ale dbałam o dietę - tzn. jadłam masę owoców, warzyw, ryż brązowy, kaszę gryczaną, mięsko, owsianki itp. Troszkę mi przykro, że nie mogę się drugą ciążą cieszyć tak jak pierwszą. Nie mam na to czasu, by leżeć i odpoczywać, snuć plany itp. Mam półroczniaka w domu i obowiązki przy nim. Czasem jestem tak zmęczona, że zasypiam podczas wieczornego karmienia młodego - po 19.00. No i nie informowałam nikogo poza moją mamą i siostrą o ciąży, więc pies z kulawą nogą nawet nie zapyta jak ja się czuję, c zy potrzebuję pomocy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×