Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Hejka laseczki :) Piękna dzisiaj pogoda a ja dzisiaj w pracy :( , no ale jeszcze 7,5 godziny i znowu wolne. Wczoraj moja mała miała urodziny , także była poważna impreza , lody, szampan bezalkoholowy i torcik :D , także szaleństwo . ulna koniecznie daj znać jak tam wyszła Ci ta przyzierność :) Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe...tak ja tez po moim pierwszym usg...raczki są i nózki wszystko ok...ciąza żywa i zdrowa...ale ja niestety miałam usg robione przez lekarza dyżurnego nie było mojej pani gin i jakbym sie nie dopytała to nawet bym tego nie wiedziała ...cóz nie widziałam maleństwa ale przeżyje najważniejsze ze fachman z niego jest i powierdział ze wszyysko w porządku...taki jakis gburowaty ten lekarz ...mam nadzieję ze nastepne usg będe miała juz robione przez moja pania gin...pozdrawiam ...ja tez jeszcze 6,5h do do domciu....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biegaczka no to gratki, ulga niesamowita prawda ? :) wiem coś o tym . A to że nie widziałaś to trudno, najważniejsze że dziecko jest całe i zdrowe hehh. Ja w pracy siedzę dzisiaj jak na skazaniu , wszyscy coś ściemniają ... bosze dlaczego musimy tutaj siedzieć :P . Jak do tej pory to nie przyszedł żaden e-mail , ani jeden telefon nie zadzwonił. A my przy kompach udajemy że pracujemy :D , już nie mam co ściemniać , serio ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheh....ewela to przynajmniej masz troche luzu...ja niestety roboty mam trochę...więc z nosem w papierach....ulga niesamowita naprawde!!!...ja to sie tak nakręciłam ze 2 noce nie mogłam spać...ale teraz juz spokój duszy...:) ...czy bób juz jest? - nie mam pojęcia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, jak mija dlugi weekend ? upał, ale milo. my w domu - tzn nigdzie nie wyjezdzamy poza wypadami nad wodę ;) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewela bobu niestety jeszcze nie ma. Sama z wielką niecierpliwoscią czekam :) pewnie dopiero za miesiąc będzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, a ja dalej się bycze, nad mórzkiem, ale tu zimno jak diabli, wiatr wieje ale słonko cały dzień. Jak co roku o tej porze siedzę w Łebie na plenerze foto, jedyne ubolewam bo nie mogę się nic napić, a tu wieczna impreza ;) no ale zdrowie dzidzi ważniejsze. Pojadłam rybek, powdychałam jodu porobiłam kilka fotek i jutro trzeba wracać, a od poniedziałku też do pracy . Ech P.S. fajnie dziewczynki że wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
więc jak mi wyszła przezierność ! wynik NK 2,2 mm czyli jest ok , czyli wartośc przeziorności karkowej nie powinna przekraczać 2,5 mm tak mi tłumaczył lekarz Ja chodze na NFZ do przychodni , do naprawde spoko lekarza mało takich sie spotyka na nfz, a to badanie miałąm robione w szpitalu na dobrym sprzecie , poniewaz w gabinecie ma jakie ma a do tego badania zaprasza do szpitala , na dyżurze , badanie było nie samowite, to moje 3 dziecko , ale emocje były jak przy pierwszym , a nawet jeszcze lepsze, bo tu wszystko było dokładnie widac nosek , buzie jak otwiera i ssie sobie kciuk , serce było bardzo wyraznie widać jak bije , kregosłup nózki takie patyczki jak fikają , a moja dzidzia mierzy zaledwie 7.85cm i jest to mój 13,6 dzień lekarz wszystko pokazywał gdzie co jest , a nawet nie musiał bo wszystko było widac, ale takie rzeczy jak pępowina gdzie jest , żołądek , badanie trwało ok 40 min , ale to tez dlatego ze chwilami lekarz nie mógł mojej dzidzi zbadać poniewaz strasznie była ruchliwa, musiałam chwile odczekać zeby przysneła, zeby dalej lekarz mógł ja zbadać, ale udało sie badanie doprowadzić do końca prawdopodobnie lekarz mi powiedział ze dlatego jest takie teraz ruchliwe ze coś zjadłam przed bdaniem i rzeczywiście zjadłam jabłko na koniec dostałam 4 zdjecia i kartke wypiasną z wynikami ze takie badanie miałam przeprowadzone i mam ja nosić przy sobie, i dodam ze za badanie nie zapłaciłam a ni złotówki, gdy z synkiem poszłam raz na usg prywatnie zapłaciłam 100 zł a porównac to a tamto niewiem za co zapłaciłam wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulna30 - Kochana gratuluję, masz super lekarza, pozazdrościć. Mój też jest rzeczowy i wszystko mówi dokładnie ale chodzę prywatnie ale żeby na NFZ taki się znalazł to jakiś wyjątek. Ja miałam mieć po ostatniej wizycie po USG genetycznym następną po 4 tygodniach ale jak dzwoniłam się zarejestrować to się okazało że nie ma już wolnych miejść więc umówiłam się za 6 tygodni i będzie to już USG połówkowe, ale ten czas leci żeby tylko dotrwać do 05.06.2012 bo jeszcze kawał drogi ale mam nadzieję ze juz nie będzie żadnych niespodzianek. Do pracy wróciłam ale w tym tygodniu spoko chodzi się co drugi dzień wiec bez problemu zobaczymy co będzie w przyszłym tygodniu. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez jestem zdziwiona co do tego lekarza, w sumie chodziłam do niego juz z synkiem prawie 3 lata temu ,robił wtedy specjalizację i tez był ok , ma bardzo duzo pacjentek to fakt , i sie nie dziwe , ja te duzo osobom go poleciłam wada jedna to jak ide na wizycie niby mam na godzine wyznaczona a i tak nigdy nie wejde tak jak powinnam planowo zawsze zejdzie nawet do 2 godz. azja to który to tydz u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny duzo przytyłyscie juz ja po ostatniej wizycie co mnie połozna wazyła tydzień temu nie przytyłam nic , dopiero teraz sie chyba zacznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka laseczki :) Ja znowu w pracy, ale jutro znowu wolne także luzik :) . Jeżeli chodzi o przyzierność to jeszcze nie miałam robionej , a moja waga skoczyła 2 kg także chyba w normie ale nie powiem że wolałabym wogóle . Jeszcze mogę pochwalić się wystającym brzuszkiem tzn widać już i to nie tylko dla mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciesze sie, ze u was ok. oby tak do konca. dziewczyny, mamy jakas tabelkę ? mozna gdzies sie dopisac? np termin porodu itd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o to tabelka wpisujcie się:) Nick.........Wiek....województwo.....ktore to dzidzi.....termin porodu upsi...........24...........dolnoslaskie............ .2........28.10.2011 MBlondi......24...........Wrocław..................2.... ... ..1.11.2011 ulna..........28 .......podkarpackie................3 ........3.11.2012 Fasolinda....25......zachodniopom................1.... ....2.11.2012 (?) mamawikusi..27.........ślaskie.....................2... ....3.11.2012 lafarin........24.....malopolskie....................2. .......??? Angie.........29 ......świętokrzyskie...............1.........??? 1111ewa.....28 .....podkarpackie..................2..... ..6.11.2012 Iwona........28...........mazowieckie..............2..... ...????? dorota.......24...........mazowieckie..............1... ....?????? wglowiesieniemiesci...26...mazowieckie.........1....... 13.11.2012 ewela. ......33.............. śląskie .................2 ...... 14.11.12 doremi-ka...24.........małopolskie.................1.. .....16.11.2012 AgataHa......23 .......dolnośląskie..................2 ......13/28 .11.2012 katranka.....29..................slaskie..............1.. . ...20.11.2012 biegaczka........ .............Polska.................2........24.11.12 asmana........32.......warmińsko - mazurskie....3........24.11.2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czecs dziewczyny dlugo mnie nie bylo ale taka piekna pogoda byla ze nie dalo sie siedziec w domu a dzisiaj pada Ja po wizycie i nie jestem zadowolona bo nie bylo mojej gin i badal mnie jakis mlody lekarz i troche bolalo wiec musze jeszcze troche poczekac na usg pewnie az do czerwca i przeziernosc pewnie mnie ominie Jak wasze samopoczucie bo u mnie calkiem dobrze wszystko minelo tylko energii przybylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, mam pytanie; czy wasz lekarz gin na każdej wizycie was bada na fotelu ? Bo ja narazie miałam takie zwykłe badanie ginekologiczne w 7/8 tyg. a teraz jestem w 14 tyg. i moja pani gin mnie tak nie bada. Nie wiem czy to normalne. Dodam, że byłam juz na 5 wizytach bo przedłuża mi zwolnienie lek. ze względu na mdłosci i wymioty. Podczas każdej wizyty mierzy mi cisnienie, waży i sprawdza ost. wyniki krwi. Potem wypisuje zwolnienie i na tym koniec. Jak jest u was na wizytach??? Jakie macie badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. a ja mialam nie za fajny 3 maja pojechalam do gin na wizyte mialam miec to usg na przeziernosc ale niestey gin i ja zobaczylismy ze fasolka nie ma akcji serca.... od razu tego samego dnia mialam zabieg i juz jestem z powrotem w domu... prawdopodobnie dzidzia nie zyla juz od 9 tyg... :( teraz 3 miesace czekania i kolejne starania. wiec wypisuje sie z teminu listopadowego. Ale trzymam za was kciuki, za szczesliwe donoszenie :) i bede was odwiedzac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick.........Wiek....województwo.....ktore to dzidzi.....termin porodu upsi...........24...........dolnoslaskie............ .2........28.10.2011 MBlondi......24...........Wrocław..................2.... ... ..1.11.2011 ulna..........28 .......podkarpackie................3 ........3.11.2012 Fasolinda....25......zachodniopom................1.... ....2.11.2012 (?) mamawikusi..27.........ślaskie.....................2... ....3.11.2012 lafarin........24.....malopolskie....................2. .......??? Angie.........29 ......świętokrzyskie...............1.........??? 1111ewa.....28 .....podkarpackie..................2..... ..6.11.2012 Iwona........28...........mazowieckie..............2..... ...????? dorota.......24...........mazowieckie..............1... ....?????? wglowiesieniemiesci...26...mazowieckie.........1....... 13.11.2012 ewela. ......33.............. śląskie .................2 ...... 14.11.12 AgataHa......23 .......dolnośląskie..................2 ......13/28 .11.2012 katranka.....29..................slaskie..............1.. . ...20.11.2012 biegaczka........ .............Polska.................2........24.11.12 asmana........32.......warmińsko - mazurskie....3........24.11.2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doremika --tak mi przykroo Ale mam cyka zerknełam w tabelke Ty taka młodziutka jesteś ,ja mam skończone 37 lat w środe miałam badania prenatalne i wszystko b dobrze wstepnie wyszło ,ze chłopczyk... Tak czytam i wychodzi ,że dzidziolek twoj prawie od m-ca nie żył...Kochana Ty nic nie czułaś ? Miałaś nadal objawy ciążowe? Jejuu jak ja sie boje...Codziennie doszukuje sie objawów ciązowych... Trzymam kciuki za Ciebie i za następna ciąże aby było wszystko dobrze Boże co to sie dzieje tak młode kobiety tracą ciąze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co nic nie czulam, mialam tylko dziwne przeczucia ze cos moze byc nie tak ale moj M mnie uspokajal ze musi byc dobrze...a jednak kobiece przeczucia sie nie myla. biust mnie dalej bolal o dziwo, tylko zaczely mnie bolec plecy na dole i jak sie dowiedzialam to nie jest normlane przy tak wczesnej ciazy :/ ale u mnie z objawami moglo byc roznie bo mi gin powiedzial ze moja macica dalej rosla...wiec teoretycznie organizm dalej czul ze jestem w ciazy, ale dziecko juz nie roslo :/ chyba jestem jakims dziwnym przypadkiem bo nawet globulki ktore mialay spowodowac ze chociaz zaczne ronic to na mnie nie dzialaly, bralam dwie podwojne dawki i nic nawet mnie brzuch nie zaczal bolec... Dzieki i ja bede probowac dalej oby druga byla ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co nic nie czulam, mialam tylko dziwne przeczucia ze cos moze byc nie tak ale moj M mnie uspokajal ze musi byc dobrze...a jednak kobiece przeczucia sie nie myla. biust mnie dalej bolal o dziwo, tylko zaczely mnie bolec plecy na dole i jak sie dowiedzialam to nie jest normlane przy tak wczesnej ciazy :/ ale u mnie z objawami moglo byc roznie bo mi gin powiedzial ze moja macica dalej rosla...wiec teoretycznie organizm dalej czul ze jestem w ciazy, ale dziecko juz nie roslo :/ chyba jestem jakims dziwnym przypadkiem bo nawet globulki ktore mialay spowodowac ze chociaz zaczne ronic to na mnie nie dzialaly, bralam dwie podwojne dawki i nic nawet mnie brzuch nie zaczal bolec... Dzieki i ja bede probowac dalej oby druga byla ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doremika - strasznie mi przykro, myślałam że już najgorsze za nami :( , nawet nie wiem co Ci napisać :( . Leonka jak do tej pory to ja byłam dopiero dwa razy w tej ciąży u gina. Za każdym razem bada na fotelu ginekologicznym, sprawdzała czy macica jest na odpowiednim miejscu . Tak się zastanawiam skąd twoja gin wie że nie rozwija się jakaś infekcja czy nie skraca się szyjka macicy ? W poprzedniej ciąży na fotelu byłam badana do końca ciąży, gdy wylądowałam w szpitalu w 8 miesiący to na fotelu byłam badana 2 razy dziennie . Ja właśnie mam 5 minut dla siebie, mąż z córką na basenie a ja zajadam się truskawkami. Całuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doremika - strasznie mi przykro, myślałam że już najgorsze za nami :( , nawet nie wiem co Ci napisać :( . Leonka jak do tej pory to ja byłam dopiero dwa razy w tej ciąży u gina. Za każdym razem bada na fotelu ginekologicznym, sprawdzała czy macica jest na odpowiednim miejscu . Tak się zastanawiam skąd twoja gin wie że nie rozwija się jakaś infekcja czy nie skraca się szyjka macicy ? W poprzedniej ciąży na fotelu byłam badana do końca ciąży, gdy wylądowałam w szpitalu w 8 miesiący to na fotelu byłam badana 2 razy dziennie . Ja właśnie mam 5 minut dla siebie, mąż z córką na basenie a ja zajadam się truskawkami. Całuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katranka
Doremika - trzymaj się, wiem co przezywasz:( ja juz się trochę pozbierałam, mąż zabrał mnie na majówkę w góry, samo patrzenie na Tatry leczy moją duszę:) Powoli dochodzę do siebie fizycznie, mam nadzieję, że za 3 miesiące już będziemy mogli się starać o dzidziusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...doremika czytam i tak mi przykro...ale bądz silna kochana....i działaj dalej napewno juz wszytsko bedzie dobrze...wracaj do Nas od czasu do czasu i opowiadaj co sie u Ciebie dzieje...sciskam mocno... ja weszłam w 12tc i co nic nie przechodzi ...czasem to nawet mam wrazenie ze jest gorzej...wymioty i nudnosci i dalej ten posmak w ustach...cóż wytrzymam wszystko byle by mała była zdrowa:) Leonka5...jesli chodzi wizyty u gin to ja miałam 3 i tylko raz byłam badana, ale z tego co pamiętam to w pierszej ciązy tez nie byłam badana na każdej wizycie...ja podchodze do tego z założeniem ze lekarz do której chodze wie co robi i co dla mnie i dziecka najlapsze...dlatego tez nie nie mam póki co zadnych powodów do obaw...no ale kazdy lekarz ma moze inna praktykę więc moze u ciebie jest inaczej .... ...17 maja mam kolejna wizytę więc popytam o przezorność ale tez jeszcze nie miałam - pytanie czy wogóle będe miała? ... 111ewa ja tez nie byłam zadowolona z usg , tez badał mnie inny lekarz niz prowadzący.ale miejmy nadzieję, że następnym razem będą Nas juz badali nasi lekarze... pozdrawiam :) miłej niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dormi-ka
Karanka dzieki, ja sie jakos trzymam, staram sie myslec ze tak milo byc.... ale pewnie jak bede miec 2 ciazd to bede myslec czy sytuacja sie nie powtorzy... ty bylas w ktorym tyg?? ja amialam zabiag podd narkoza ale jakas kiepska :/ twoj gin tezci kazal czekac 3 miesiace?? po jakim czasie staran zaszlas w ta ciaze?? ja sie boje ze teraz nie bede moglazajsc tak szybko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomylilam sobie niki :P Karanka dzieki, ja sie jakos trzymam, staram sie myslec ze tak milo byc.... ale pewnie jak bede miec 2 ciazd to bede myslec czy sytuacja sie nie powtorzy... ty bylas w ktorym tyg?? ja amialam zabiag podd narkoza ale jakas kiepska :/ twoj gin tezci kazal czekac 3 miesiace?? po jakim czasie staran zaszlas w ta ciaze?? ja sie boje ze teraz nie bede moglazajsc tak szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katranka
Doremiko - ja dowiedzialam się o poronieniu w 11 tygodniu, narkozy nie miałam, miałam zzo plus jakis uspokajacz dożylnie. Samego zabiegu nie wspominam jakoś strasznie,za to parę dni po nie mogłam sie psychicznie pozbierać. Do przedwczoraj - 8 dni po zabiegu plamiłam, czasem mocniej czasem slabiej, teraz juz ok i w ogole mam wrażenie, że mam sluz płodny. Ale troche musze poczekać, aż mi się wszystko wyreguluje. Lekarz mi jeszcze nic nie mówił, we wtorek mam kontrolę to sie wszystkiego dopytam. Mam nadzieję, że będę musiała odczekac tylko 3 miesiące do nastepnych starań. Zaczęlismy się starać z mężem w sumie w listopadzie, ale tak bez parcia na szkło.. dopiero dwa ostatnie cykle styczen - luty sobie obserwowałam, śluz, temperatura, testy owulacyjne itp. Dopiero wtedy zobaczyłam, że owulacje mam w sumie troszkę póxniej niż zawsze myslałam, także myslę ze i tak szybko zaszłam w ciązę. Tez się boję, że po zabiegu mogę miec problemy albo że sie nie uda, albo że historia sie powtórzy.... Ale trzeba byc dobrej myśli. Na maj owce teraz pogadałam z kumpelą, która poroniła 3 razy, a teraz ma synka kilkuletniego i jest w ciazy z bliźniakami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doremi , szkoda :( aż się zaczęłam sama martwić , miałaś jakieś objawy? Bo ja od początku nie mam żadnych ciążowych objawów, i nawet jak będzie się coś dziać to nie będę wiedziała . Ale jutro idę jeszcze do lekarza więc sprawdze czy się nic nie dzieje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×