Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Hej dziewczyny, niech ktoś mi powie kiedy przejdzie mi ta senność bo już nie daję rady, ciągle spałabym i spała . Przypuszczam że głównym winowajcą tej senności jest brak kofeiny. Rano wypijam jedną malutką filiżankę kawy i to wszystko, kiedyś wypijałam 3 takie filiżanki i poprostu nie umiem się przyzwyczaić. Azja 2112 mnie do świąt też miałam takie kłócia i powiem ci że albo masz zapalenie dróg moczowych albo to wiązadła. U mnie wyszło zapalenie dróg moczowych, pamiętam że w pierwszej ciąży były to wiązadła i nie było to nic niepokojącego. Oczywiście mówię tu o kłóciu w okolicach jajników. Jak nie jesteś pewna to zrób sobie badanie moczu. Jeżeli chodzi o witaminy to nic nie biorę z wyjątkiem kwasu foliowego. Mordziata oczywiście że możesz się cieszyć ciążą, wiadomo że druga to już nie to samo ale my się tutaj o ciebie martwimy i pytamy jak się czujesz. Trzymaj się :) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZesc dziewczynki :) ja z witaminek biore kwas foliwoy, magnez, bo mam niedobor i powiek zaczela mi drgac, i do tego centrum matern, moj gin mi polecil jako nalepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Badania moczu mam w porządku a kłucie może źle się wyraziłam jest w lewym boku na wysokości pępka. Dziś jakiejś siły dostałam i w końcu zabrałam się za prasowanie bo mam mega zaległości tzn mąż zawsze prasuje ale z racji tej że jestem na chorobowym jeszcze tydzień to ja to zrobię. mordziata -Kochana ciesz się :) i podziwiam :) drugiej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urwało mi w trakcie mordziata -Kochana ciesz się :) i podziwiam :) drugiej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no może teraz będzie tak jak miało być napisane mordziata - Kochana ciesz się drugą ciążą i podziwiam. My mamy dwuletniego synka i troch jestem przerażona jak sobie damy radę ale im mniejsza różnica wieku między dziećmi tym lepiej a poza tym jak to się mówi z pieluch nie wyrośniemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyk89
Cześć dziewczyny:) Od jakiegoś czasu już czytam sobie wasze posty:) jestem w ciąży, mam 23 lata. mam termin na 15 listopada:) już na początku 8 tygodnia były małe problemy, bo dostałam lekkiego plamienia, od razu pojechałam do lekarz a i okazało się, że mam krwiaka kosmówki-1 cm. Czytając zauważyłam, że ten problem dość często się pojawia. Dostałam luteinę dopochwowo 2x1 i jeszcze tego samego dnia plamienia ustąpiło. obecnie jestem w 11 tygodniu, w czwartek idę na wizytę...i trochę się martwię, bo poza ospałością i powiększonymi piesiami, no i czasami lekkimi nudnościami nie mam żadnych objawów....zauważyłam jeszcze tylko jakieś drobne przebarwienia na skórze, głównie twarzy i piersi...po brzuszku jeszcze też nic nie widać, nie przytyłam...wyniki mam dobre, przy okazji okazało się że przebyłam już toxoplazmozę i cytomegalię, nawet nie wiem kiedy. Pracować już lekarz mi nie pozwolił, bo pracę mam ciężką i dojeżdżam sporo-jestem pielęgniarką na chirurgii. ale się rozpisałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyk89
a i jeszcze zapomniałam, że w święta mąż musiał mnie wyprowadzić z kościoła, bo zemdlałam...a jak czasami za szybko wstanę to mam taki nagłe ukłucie w dole brzucha, w okolicy jajników czy to może być od rozciągania się więzadeł??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyk89
jeszcze jedno pytanie:):) pomęczę was troszeczkę:) czy wy też odczuwacie bóle w okolicy kości ogonowej??bo na forach się na czytałam, że to może mieć związek z obumieraniem ciąży:( ale cisza się tutaj zrobiła...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam problem z zaparciami,,,,:( w ciągu dalszym, i jak czasami zbyt długo nie skorzystam z ubikacji to mnie kuje w okolicy jajników, a później nawet przechodzi,,, ogólnie w ciągu dalszym czuję się dobrze :) pracuję ostatnio nawet w ogródku trochę kopałam, ale Teść się zlitował, bo jednak siły nie mam tyle co zawsze i przekopał mi miejsce na warzywka, w sobotę jadę siać,,, a do tego zastanawiam się nad jakimiś lekkimi ćwiczeniami żeby tyłek mi się całkiem nie rozrósł ,,,:) Co do kości ogonowej, ja nic takiego nie mam, ani nie słyszałam, a nie stłukłaś sobie kiedyś??? bo takie stłuczenia lubią się odzywać na wiosnę i jesień przy zmianach pogody ??? Ja kiedyś na lodowisku tak klapłam na tyłek że aż w szyjnym poczułam,,,i długo mi dawała popalić właśnie w okresach przejściowych. A z innej beczki,,,, czy zaczynacie pomału się rozglądać za elementami wyprawki??? nie mówię od razu o kupowaniu, ale czy już zaczynacie śledzić nowinki rynkowe ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyk89
to właśnie jest taki ból kręgosłupa, w dolnej części. Czytałam, że to również może mieć związek z rozciąganiem się macicy i więzadeł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaku :) ja juz pmalu zaczynam kupowac ciuszki, jak cos mi wpadnie w oko :) wozek mam juz wybrany ale czekamy z zakuem jeszcze chwilke i tak samo lozeczko, wiem jakie chce ale narazie nie bedziemy sobie zagracac mieszkania.... A wy jak tam??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po wizycie :) Więc tak wszystko jest w porządku miałam USG genetyczne więc z dzieciątkiem też wszystko dobrze to już 12 tygodni i 6 dni wiec można powiedzieć że 13. Czuję się już lepiej zwolnienie chorobowe mam do poniedziałku i chciał mi wypisać następne ale pytałam czy to konieczne bo wolałbym wrócić do pracy. Więc jeśli nie chce to nie wypisywała ale on mi nie zagwarantuje ze już nie będzie krwawienia ale przecież jak wrócę do pracy to zobaczę jak będę się czuć jak będzie coś nie tak to zawsze mogę iść na chorobowe w każdym bądź razie na dzień dzisiejszy wszystko ok. Dzidzia ma już 6,50 cm Następna wizyta za 6 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azja, moje gratulacje :) Goskaq ja na pierwsze zakupy będę wybierała się po drugim USG a w piątek mam drugą wizytę jak będzie wszystko ok to powoli zabieram się za zakupy :) . Co do kości ogonowej to nie słyszałam :) także będzie dobrze, zobaczysz :) Justyk 89 myśle pozytywnie, każda z nas ma chwile słabości. A ja od wczoraj wieczorem mam przeczucie że będzie synuś :) Przy Amelce też miałam przeczucie co do płci i się nie pomyliłam. Zobaczymy na ile moja intuicja sprawdzi się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja będę chciała poczekać na usg które potwierdzi płeć, bo chce wiedzieć co kupować ;) a po 2 mam poobiecywane ubranka po dzidziach koleżanek, więc muszę zobaczyć czym mnie zasypia a później będę garderobe kompletować co do wózka jestem niezdecydowana, zastanawiam się czy taka twarda, osobna gondola jest tak bardzo potrzebna, czy nie lepiej kupić porządną spacerówke i dokupić za 100 miękka gondole, a łożeczko mam takie jedno upatrzone, rozkładane od razu na tapczanik jak dziecko będzie starsze , na razie buszuje głównie na allegro i stronie 4kids , mają duży wybór, ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katranka
hej dziewczyny... Ja już po wizycie i niestety... doktor stwierdził obumarcie płodu:((( jadę jutro na zabieg, cięzko mi, ale musze jakoś się pozbierać... Trzymajcie za mnie kciuki, ja będe trzymać za Was aż do listopada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katarynka, przykro jak zawsze w takich sytuacjach, mam nadzieję że szybko sobie z tym poradzisz,,,,, ja się tak naprawdę dopiero jutro dowiem czy wszystko ok ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję wszystkim przyszłym mamą:) ja już po porodzie i komplikacjach, ale piszę, że szczerze polecam badania prenatalne!! Drogie bo drogie, ale mogą Wam dużo nieprzyjemności i płaczu pozbawić... Nie będę się wdawać w szczegóły, ale szczerze polecam:) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrej nocy drogie Mamy, i przyszłe i obecne,,,, trzeba dzisiaj wcześnie iść spać żeby można było rano wstać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katranka--tak mi przykrooo Wiem co czujesz ja miałam to dwa razy niema słów co ukoją twój ból jedyne to co mogę Ci napisać to pr óbuj jeszcze kochana...Ja spróbowałam i jak narazie jest wszystko ok tzn z dzidzią bo ja mam podejrzenie nowotworu jajnika ,mięśniaki ..Trzymaj sie kochana ,przytulam cieplutko.. Bylismy wczoraj na badaniach genetycznych i jak narazie jest wszystko dobrze ,dzidziuś był za mały na wszystkie pomiary bo na badania trzeba zgłaszać sie w skoncz\onym 12 tyg ciązy a u mnie był wczoraj 11 tydz i 1 dzień .Pani doktor była tak miła i zgodziła sie jeszcze raz zrobić mi badanie ale już w 12 tyg ,tak więc za tydzień znów jedziemy (ponad 100 km) Trzymajcie sie dziewczyny ,jak wasze dolegliwości ? Mi już troszke mija ale mimo wszystko mdli ,i łapie mnie na wymioty ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kataranka :( bardzo mi przykro, trzymaj się jakoś kochana , jesteśmy z Tobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katranka - bardzo mi przykro, trzymaj się Kochana i próbuj dalej. JA już w poniedziałek do pracy trochę ma stresa bo długa przerwa w sumie już w piątek przed Świętami miałam urlop później w pracy byłam tylko we wtorek po Świętach jeden dzień, później szpital i chorobowe. Mam tylko nadzieję ze będzie już wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azja napewno wszystko będzie w porząsiu :) . Jak u was długi weekend, bo u nie trochę kijowo . Do pracy chodzę w kratkę, niestety mój szef nie zamknie całej firmy na tydzień bo wypadają dwa dni wolne ,szkoda ale tak naprawdę mu się nie dziwię. Zaplanowane mam góry, Zoo, Park Miniatur . Za to mam wielkiego stresa przed jutrzejszym dniem, jutro badanko i USG u gina. Tyle się naczytałam .... że spać nie mogę spokojnie. Najchętniej przesunełabym wizytę jeszcze na dzisiaj :( Byle do jutro, byle do jutra ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam o 9 tej na USG i jest ;). Była główka, rączki już nawet było widać i serduszko biło , cieszę się bardzo tym bardziej że z sobóty na niedzielę jadę nad morze wracam 4 doiero więc dobrze wiedzieć wcześniej ;). A powiedzcie mi w którym tyg powinno się zrobić usg na przezierność karkową ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam o 9 tej na USG i jest ;). Była główka, rączki już nawet było widać i serduszko biło , cieszę się bardzo tym bardziej że z sobóty na niedzielę jadę nad morze wracam 4 doiero więc dobrze wiedzieć wcześniej ;). A powiedzcie mi w którym tyg powinno się zrobić usg na przezierność karkową ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomiar przyzierność karkowa wykonuje się między 11. a 14. tygodniem ciąży. Dlatego ja mam nadzieję, że będę miała zbadaną jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, chciałam się przyłączyć do was. Termin mam na 28 listopada. To moja 3 ciąża. Mam już 4 letnią córkę, drugą ciążę straciłam w 12tc w tamtym roku. Teraz leci mi 10tc. Ja na usg byłam w skończonym 8tc wszystko w porządku, teraz idę 16 maja będzie to skończony 12tc a więc pora na przezierność. Mam straszne mdłości które trwają całą dobę najgorzej jest niestety w nocy. Nie mogę nic pić bo zaraz mnie zbiera na wymioty. W pierwszej ciąży miałam tak samo. Liczę że jeszcze 2-3 tygodnie i zacznie się najpiękniejszy okres ciąży:) Ja łykam tylko kwas foliowy bo witaminy dopiero od 4 miesiąca. Mam bardzo dobre wyniki więc lekarka nie kazała mi się na razie faszerować witaminami. Jak pobolewa podbrzusze bądź boki łykam no-spę i leżę pomaga od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×