Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama rocznik 75

Czy są tu spełnione i szczęśliwe kobiety?

Polecane posty

Hej Kobietki! Asiami ty jesteś dobra w te klocki, znaczy się w badania i interpretacje, powiedz ty mnie co ja powinnam zbadać jak jestem chronicznie zmęczona? W styczniu robiłam badania dla Gina, niby wszystko ok., tarczyca, prolaktyna, etc. ale tu biorę leki dlatego jest ok, kurcze ale to wieczne zmęczenie. Wstaje rano, niby spałam cała noc, a wstaje po przebudzeniu zmęczona jakbym w ogóle nie spała. Nie wiem o co chodzi. Magnez B6 biorę codziennie od 2lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobrietta nio no dochtorem nie jestem, ja też jestem zmęczona, ale to nawał obowiazków i niezbyt przespane noce oj możewsz zrobić morfologię z rozmazem, ob i crp dla pewności ja robie i nic tam nie ma złego, więc to tylko zmęczenie ogólne jak coś zrobisz to pomogę ewentualnie zinterpretować he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam pojęcia, biorę euthyrox na tarczycę, bromergon na prolaktynę, glucophage i parę innych hehe ale to pod kątem starań o dziecko, bo bez tego wyniki mam kiepskie na dziecko. Ale w sumie te leki normują mi wyniki i normalizują pracę organizmu, węc teoretycznie powinnam być rześka, owocowa, a tu zmęczenie non stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie znam tych leków niestety ale moze masz słabą ogólnie formę i kondycję, moze spacery, jakiś sport, to uregulowuje pracę organizmu ja jak chodziłam na siłkę, to byłam bardziej zwarta i gotowa na wsyzstko, a teraz to taka he he rozlazła jestem, chociaż ciągle w biegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiamt-schowałam już wyniki do teczki,głęboko do szafki,żeby sobie tym głowy nie zawracać :) więc z pamięci napiszę żeby się nie wygłupić tak leukocyty w górnej normie,a płytki za niskie. Reszta poza czerwonymi ok. Ob też dobre. Ja nawet nie wiem kiedy schudłam-jeszcze ze 2-3 miesiące temu ważyłam z 6 kg więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ile masz tych płytek kurna z chudosci płytki nie spadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym sportem masz racje! Pare lat temu jak biegałam i ćwiczyłam, to miałam tyle siły, że mogłam góry przenosić. Dziś nie biegam, nie ćwiczyłam, dopiero zaczęłam ćwiczyć, niby w pracy też ciągle w biegu a czuje się jak jedno wielkie chodzące zmęczenie. W sporcie widać siła! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
140. w poniedziałek mam zrobić jeszcze raz morfologię,crp,a w piątek rtg klatki piersiowej i płuc. Spoko mam dobrego lekarza,więc wierzę,że gdyby coś więcej się działo to zareaguje. Będę miała jeszcze jakieś oh-albo coś takiego z krwi-nie chodzi o ob,bo to znam i próby wątrobowe... Ale na razie lekarz twierdzi,że to za mało snu,zła dieta,brak ruchu i za dużo kawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może ldh? ło matko, ale Cie przebadaja jakis drastyczny spadek tych płytek nie jest, ale trzeba się temu bliżej przyjrzeć, lekarz ma rację to ja bym dodała jeszcze usg jamy brzusznej he he, ale można zrobić, oj można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój lekarz rodzinny( i jednocześnie pediatra córki) to lekarz z powołania. Nie patrzy na limity i inne głupoty. Zbadała mnie i zleciła mi badania jak byłam z dzieckiem na bilansie. U nas czas na pacjenta to 25 minut, lekarz przyjmuje ZAWSZE nagłe przypadki. Kiedyś zawiozłam do tej przychodni koleżankę,która była w ciąży i źle się poczuła-od razu zrobili jej usg,ekg i ktg. Także przychodnia super. Ja tam chodzę prywatnie-firma wykupiła abonament,ale mają też kontrakt z nfz. Wiem,że do specjalisty czekam duuużo krócej niż ktoś na nfz,ale do lekarza pierwszego kontaktu czy na podstawowe badania nie trzeba czekać ani się prosić ani jako pacjent prywatny ani na nfz,bo u nich nie ma lepszych i gorszych pacjentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ldh to chyba cholesterol? Jak tak,to to nie to. Nie pamiętam co to było,bo kartkę ze zleceniem zostawia się w laboratorium zapisując się na badania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, ldh to bada sie jego poziom i stwierdza różne choroby, nie bede pisac nawet jakie, bo brrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i hdl to chiba dobry cholesterol, a ldh odzwierciedla inne choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Despina
LDH to enzym wystepujacy we wszystkich komórkach ustroju A cholesterol dobry to HDL, a cholesterol zły LDL dziewczynki, ja lekarzem zostane dopiero po studiach;)A chirurgiem po specjalizacji.Długa droga... Mój narzeczony jest lekarzem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie dzięki despina moje dziecko mialo badany poziom ldh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i zadzwoniłam do przychodni :) Mam mieć jakieś ASO. Czymkolwiek to jest,bo mi się kojarzy z serwisowaniem samochodu. A w tym co odebrałam mam cholesterol podwyższony, HDL i LDL cholesterol w normie. AST,ALT,GGT, fosfatazę zasadową mam w normie, bilirubinę mam 1.4 a norma jest 1. Potas 2.8, sód 130 czyli za niskie. Reszta w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm czyżby jakaś choroba reumatyczna? no ciekawe, a ogólnie to jakieś paciorkowce bilirubinę to i ja mam na poziomie 1,4, ale wiesz, ze go niedwana norma była włąśnie do 1.4? to byśmy sie mieściły hehe asaty i alaty mam niskie, więc przeżyję chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a cholesterol mam 223 ten ogólny, podziału nie robiłam, ale w lecie zrobię w zaprzyjaźnionym labo he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarka stwierdziła,że jej zdaniem to raczej jest ok i wyniki takie są wynikiem zmęczenia i tak jak wyżej pisałam. Ale woli zrobić badania. Jak mi to ASO wyjdzie źle,to wtedy USG jamy brzusznej... co do profilaktyki to u nas jest na wysokim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ee tam pewnie jest ok i nie ma sie co martwić, tylko mniej kawy kochana, bo ona wypłukuje i magnez i potas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też, tylko u mnie to tak 90 parę na 60 parę, ale kawę pijam rzadko chociaż u lekarza to mam 200 na 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki 🌻 wlasnie porzadki--eeeehhhh nie chce mi sie nic robic, domzawalony. do lekarzy juz nie chodze , bo mnie tu wkurzaja. Spac mi si etylko chce ostatnio. podczytuje was caly czas..Kurcze niezle z tymi wynikami, jednak trzeba dbac o siebie....Milych swiat wam zycze...a kiedy wypada Wielkanoc ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze ,ze ta sama godzina jest w Pl, czy wy juz zmieniliscie czas ? U nas teraz w czwartek , dodajemy godzine. Zawsze jest tak ,ze mam godzinke do porzodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello my już w sobote zmieniliśmy czas a święta śa 8-9 kwietnia zapraszamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Despina
arpad a gdzie mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arpad - hej! a u was nie ma świąt typu Wielkanoc? nam już w sobote w nocy "ukradli" godzinę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×