Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama rocznik 75

Czy są tu spełnione i szczęśliwe kobiety?

Polecane posty

MAMO kochana gdybys tylko czegoś potrzebowała to pisz! Trzymaj się kochana! Trzeba wierzyć, że pokonasz tego dziada, który chwilowo postanowił namieszać w Waszym życiu. ❤️ 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobrietta ja Ciebie też ukoch u ję ;) dzięki dziewczyny za wsparcie. Co ma być to będzie,ja tam się martwić nie zamierzam. Równie dobrze może mnie przejechać autobus na przejściu dla pieszych. Są rzeczy na które nie mamy wpływu. Ale w związku z tym nie zamierzam chodzic nabzdryczona jakby mnie bąk w dopkę ugryzł,bo to ani fajne ani miłe by nie było. A moje bazgrołki prześle Wam jak mój ślubny naprawi skaner.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo powiedz mi czy to zacięcie artystyczne pojawiło się u Ciebie dawno? Moja mała ma taką artystyczną duszę. Już jako roczny brzdąc prawidłowo trzymała ołówek i rysowała kształtne kółka. Nie bawiła i nie bawi się lalkami. Za to kupiła sobie sztalugę, farby, szydełkuje, robi origamii i czyta... Co z niej wyrośnie? Jak pielęgnować te zainteresowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie piję sobie cafe latte i zastanawiam się jak tam Kuba... Moniś jak tylko coś będziesz wiedziała to daj znać. Kobrietta te pola które podała Ci Monia,to całkiem fajne lokalizacje. Ale z tego co się orientuję,to na campingi to spokojnie można nawet w sezonie jechać w ciemno,bo miejsc nie brakuje. Chłopy to fajne miejsce-całkiem blisko do nas. Byliśmy tam kilka razy,robi wrażenie jak oni te rybki oprawiają. W Gąskach i Niechorzu i Serbinowie jest też bardzo ładnie-ale nie wiem jak z noclegami,bo mi to nie było potrzebne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he he wiesz mama, mnie też gały wychodzą, bo nie wiem czy się nawet przyjmą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja malowałam odkąd pamiętam. Jak pielęgnować? Kochana w lokalnym domu kultury pewnie są jakieś zajęcia i warsztaty plastyczne, może w Waszej miejscowości też prowadzą jakieś kółka plastyczne w szkole. Ważne żeby jej to sprawiało przyjemność,to wtedy chętnie będzie się rozwijała w tym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haneczka -moja córcia tez ma dusze artystyczną:D zamiast barbie ..mamo kup mi modelinę ,i takie cudeńka wykleja tymi swoimi paluszkami. A ja dumna i blada:D W szkole chodzi na zajęcia plastyczne i nawet jej prace zajmowały pierwsze miejsca w róznych konkursach:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to w sumie też jestem po plastyku i od małego rysowałam i malowałam, ale po szkole mi odeszło i raczej nie dawaj małej do liceum plastycznego, bo po tym kierunku to ciężko i z pracą i z głową no chyba, ze jakaś architektura albo projektowanie, to jeszcze po tym sa pieniądze (teraz, za 20 lat nie wiadomo), ale reszta to nie radzę a z pielęgnowaniem? to może być tak jak mama... mówi, takie hobby, ale jak ma zdolności to one nigdy nie znikną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko, że z niej straszna indywidualistka ;) i uparciuch. Nie lubi jak ktoś narzuca jej sposób malowania czy temat. My dajemy jej dużą swobodę w tym zakresie nie naciskamy. Pilnujemy tylko ćwiczenia na pianinie. Asiamt ja od tego sezonu podlewam te krzewy, które lubią kwaśne takim zakwasem z resztek chleba. Moczę kilka dni w wodzie pozostałości chleba i tym podlewamy krzeczki. To ponoć stary sposób. A gleba u nas jest okropna, kamien na kamieniu :( musimy wciąż dosypywać świeżej ziemi z torfem. I tak sie dziwię, że coś tu rośnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo......... ❤️ Trzymaj się Kochana, mocno! Jeśli potrzebowałabyś czegokolwiek, pisz. Jesteśmy wszystkie z różnych stron kraju, ale zrobimy co w naszej mocy żeby jakoś pomóc. Nie wiem co więcej mogę napisać. Wszelkie słowa wydają się takie blache.... Podziwiam Cię za pogodę ducha. Piękne to jest, choć z pewnością potwornie trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz mamo jak bardzo lubie kwiaty i rośliny, mój tata podobnie, jego ogrody wygrywają konkursy i są zamieszczane zdjęcia w gazetach tamtejszych z tymi ogrodami i moż etak mam po nim, albo po prostu trochę mnie zaraził, bo ja az tak nie szaleję jak on, narazie, bo dopiero zaczynam swoją przygodę z roślinami i albo mi się spodoba albo nie, raczej jestem konsekwentna w swoich wyborach, ale zobaczymy do takich upraw to jeszcze trzeba miec parę groszy, bo ja np. musze kupowac ziemię na działkę, bo nasza jest do bani, a każdy kwiat moze potrzebowac innej i tak się toczy, a kasa leci, nawozy, same rośliny i dostawy a jestem jeszcze na etapie urządzania mieszkania, a to też tanie nie jest, nie jedziemy nigdzie na wakacje, poza rodzinnymi stronami, to moge sobie trochę bardziej pozwolić na szaleństwo, ale na jakie to zobaczymy mężuś mnie wysyła na jazdę po sklepach, zeby coś obczaić do sypialni i przedpokoju, bo ściany są puste, są tylko szafy, ale nie mam czasu, a po pracy mi sie nie chce i tak leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmykam bo spóźnię się do pracy. Mamo pisz z nami w miarę możliwości. ❤️ Trzymajcie się 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiamt ja też planuję meble do sypialni. Mamy takie stare skrzypiące łóżko a wiecie nastolatki za ścianą ;) już obczaiłam na necie kilka fajnych, które mi się podobają tylko trza się zmobilizować i zamówić. No i wybrać konkretne! Oprócz łóżka nie mamy tam nic a chciałabym coś na książki bo niektóre leżą jeszcze w pudłach. A teraz to już spadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i my haneczka mamy kiepską glebe, taką glinianą, z dodatkiem piasku - super miesznka do warzywnika mąz zamówił i przekopał obornik, to może coś urosnie, a do kwiatów i pod nie to musze kupować zalezy od wymagań i te nawozy na balkonie podlewam pelargonie i inne plantonem i pięknie rosną jak narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A które lubią kwaśne podlewanie? Bo ja się nie wyznaję na tym? To może i ja bym swoje jakoś pielęgnowała? Oj wypraszam sobie,że nie ma pracy! A ja to niby co? Po ASP! Po tych kierunkach można być grafikiem, są kierunki wzornictwo przemysłowe i inne takie praktyczne po których łatwo znaleźć pracę. Oczywiście po malarstwie może być trudniej,ale jest wiele kierunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haneczka, skrzypią? dobre he he my mamy łoże w sypialni nowe, świetne bo całe ze skóry i młody jak spada to przynajmniej nie obija sie o kanty, a byłby cały porozbijany, gdyby nie ten materiał i szafę pod zabudowę, ale brakuje komód, które sobie juz upatrzyłam i lampki i czegoś na wielką ścianę na wprost łóżka, bo nad łóżkiem mamy piękny obraz z widokiem lasu, taki klimatyczny, uspokający a do korytarza to też ozdoby, albo zrobimy ścianę z kamienia, nie wiem jeszcze, bo sie waham ciągle te przeróbki i remonty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj właśnie mama.. o tym twoim kierunku napisałam, ze ok, ale jak piszesz po malarstwie czy rzeźnie np. to kiepsko, ale oczywiscie, że zawsze coś tam znajdziesz tylko, zeby jeszcze dobrze płacili moje koleżanki po ASP nie pracują, coś tam czasem wystawią, ale z tego to kasy nie ma i tak sie szwendają po Polsce to tu to tam, mnie takie życie w poszukiwaniu ciągle czegoś nie bardzo odpowiada, ale one wyjścia nie mają, bo nic innego nie potrafią robić kolega po rzeźbie uczy w moim plastyku też rzeźby, ale czy jest spełniony? chyba nie, ale wyjscia nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo te twoje begonie mozesz zasilać plantonem właśnie ja mam lobelię jeszcze i pelargonie w różnych kolorach, pięknie kwitną po tym nawozie zasiałam sobie jeszcze słoneczniki ozdobne, maciejkę, goździki i astry krótkie, wyszły i narazie rosną a i jeszcze takie zwisające żółte kwiaty, ale nazwy nie pamiętam i też je plantonem traktuję kwaśną ziemię lubią hortensje na przykład i musze dokupić, bo mąz mi zużył pod borówki i ni ma, brak a i mam jeszcze skimię rubellę, to taki krzewik i on też kwaśna ziemia do różaneczników + nawóz do azalii ble ble ble, ale zanudzam, ale moze sobie coś tam wyłąpiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja innej beczki nie wiem która podawała przepis na "Styropian", ale upiekłam w sobotę i już nie ma :) :) Zamiast margaryny dodałam masło, bo ciasto jest wtedy bardziej aromatyczne. I pod masę wyłożyłam powidła śliwkowe. Całość wyszła przepyszna! Z pewnością jeszcze zrobię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie mogę Was zostawić ;) skrzypi, skrzypi... nerwicy się nabawimy ;) ja myślę o łóżku tapicerowanym skórą eko, szkoda mi kasy na prawdziwą. A Ty Asiamt jakie masz obicie i jak się sprawdza? Mamo ja zawsze pytam jak kupuję jaka gleba najlepsza do danych roślin. Asiamt z Ciebie to super ogrodniczka :) Moja młoda wciąż dzwoni i jęczy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haneczka ja mam właśnie taką sórę eko, białą na dodatek, nic sie nie dzieje, mamy to łóżko ponad 2 lata, kupiliśmy w sklpeie "living room", może macie taki salon u siebie i polecam, ja jestem bardzo zadowolona, jest mięciutkie i obite do samej podłogi a z tym ogrodnictwem to dopiero zaczynam he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i dobrze z roślinami jest poczytać gdzies w necie opinie, jak te rośliny się przyjmują, jakiej pielęgnacji tak naprawdę wymagają i takie tam, bo co w sklepie to w sklepie, a ludzie swoje opinie z doświadczenia dają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiamt-do dobrze ,że mamy tutaj ogrodniczkę:D ja dopiero będę sadziła kwiaty w doniczki na taras,ale poczekam jak mąż wróci ,bo przecież ktos musi to wszystko dzwigać. Ja jestem z tej starej szkoły:P i sadzę kwiaty dopiero po zimnych Zośkach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem o zośce i nie siałam jeszcze nic do gruntu, z kwiatów, ale wczoraj posiałam groszek pachnący i fasolę ozdobbną wsadziłam w ziemię, przymrozki je ominą ale mam jeszcze do wysiania siatę nasion, ulala, nie wiem kiedy to zrobie? moze dzisiaj lub jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak zasadziłam dzień przed zimną Zośką to mi moje surginie padną? hehe mam nadzieję, że nie. Sadziłam tak co roku na początku maja i do jesieni pięknie rosły, mam balkon od zachodu więc po południu są już mocno nasłonecznione. Tez myślałam o jakimś iglaku w doniczce na balkon, chciałam tak kilka doniczkę urządzić - w taki zielony kąt, ale boje się że mi słońce spali. Dzięki mamo za pomoc z kempingiem ;) fajnie mieć passję i ją pielęgnować. Ja w dzieciństwie byłam uzdolniona plastycznie, moja praca pt. ekologia zdobyła kiedyś 1 miejsce, byłam taka dumna miałam 9 lat i godzinę stałam przed wystawą na której była wysławiona moja praca ;) Warto pielęgnować w dzieciach ich pasje, pomagać sie rozwijać. Ja jeszcze w szkole średniej malowałam obrazy ołówkiem np. galopujące konie, ale nikt mnie nie pobudzał by to rozwijać, a potrzebna jest druga osoba co "da kopa" i będzie motywować. teraz ta moja zapomniana pasja przydaje się jak rysujemy z synkiem, to mu kreślę zwierzęta, domy i takie tam i się cieszy,a mój mąż jak maźnie zwierzaka to nie wiadomo czy to szczur czy kot? :D Po ASP tez można fajnie zarabiać np. po wzornictwie. Jak patrzę na dizajn w gazetach czy sklepach- jak drogie są takie rzeczy to głowa mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobrietta, ja mam cyprysiki dwa, wytrzyma wszystko, a potem w jesieni przesadzam na działkę a kwiat na balkonie nie powinien zmarznąc, jeśli nie ma przymrozków, a narazie nie zapowiadaja, wiec chyba bedzie wsio ok no no, gratulacje co do nagrody, zdolne z was bestie moje drogie no i projektowanie ma wzięcie w chwili obecnej, wiec jak najbardziej te kierunki są dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiamt - ten cyprysik jak na jesień zasadzasz na działce, to potem można go na wiosnę wyciągnąć z ziemi i z powrotem do doniczki na balkon? czy jak? nie śmiej się ze mnie bo ja troche ąkła jestem w te klocki hehe jak mieliśmy choinkę w donicy na święta, to pamiętam że zasadziliśmy ją potem na wiosnę na działce, ale w drugą strone to się chyba ni da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz no wszystko mmożna, ale nie ma sensu tak męczyć rośliny, ukorzeni sie już w jesieni i wyrywać, to raczej odchoruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×