Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

beata04

Alimenty na dorosłą córkę mojego męża

Polecane posty

Gość miecz damoklesa
nie, nie musi ale chce, bo nie zna innych możliwosci niż nienawiść zaszczepiona hojną ręką przez mamusię-idiotkę. Pytanie czy można winic tylko mamusię, skoro obowiazek wychowania dziecka dotyczy obojga rodziców, a ojciec nie był z tego obowiązku zwolniony... czasami zaniechanie jest wina największą :O no takie zycie niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no po bandzie pojechalas
"Córko mojego męża z pierwszego małżeństwa! - być może dotrze co nieco do ciebie chociaż wątpię, bo ja nade wszystko kocham Boga a ty wybrałaś złego (i chociaż mam wątpliwości, to mam wiarę, że ludzie nie rodzą się źli tylko takimi się stają), i masz kolejną szansę być dobrym człowiekiem i zobaczymy co z nią zrobisz i musisz zrozumieć, że w życiu nie można tak robić, jak twoja mama, która ciebie w te bagno wciągnęła oraz winę za swoje błędy zwalać na innych i usprawiedliwiać się na dokładkę tym fałszywie, w życiu dorosłych trzeba wziąć swoje życie takie jakie jest w swoje ręce i odpowiadać za swoje czyny - konsekwentnie ... żyć uczciwie, mówić prawdę a wtedy zaczną się cuda dziać w naszym życiu i można spać spokojnie ... bo w życiu trzeba przede wszystkim BYĆ a nie MIEĆ, i nie ważne jak nisko upadamy, ważne że się podnosimy ... Wytrwać w dobrym to ciężka praca i trudna droga. Ty masz jeszcze szansę na uratowanie siebie, ale twoja matka - nie wiem, Pan Bóg nikogo nie przekreśla, ale wydaje mi się, za daleko zabrnęła w te zło ... i niech jak chce dalej kręci ten swój film oparty na nieuczciwości, wrogości, nienawiści, jadowitości etc. etc. To teraz dostosuj sie do wlasnego przekazu .Uwierz a cuda sie beda dzialy . Zwlaszcza w sadzie :) Ile razy mozna powtarzac .Nie Twoja rola beato jest angazowanie sie w relacje pomiedzy ojcem a corka .Nie ty masz wyrokowac ,kto kogo bardziej skrzywdzil .Kto wiekszy mur zbudowal . Zawsze mi sie wydawalo ,ze to jednak Rodzice jako bardziej dorosli ,potrafia schowac uraze i probowac dogadac sie z dziecmi . Nie Twoja rola .Wspierac mozesz meza .Dobrym slowem .Modlitwa . Tyle !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna z DDR
Pytanie czy można winic tylko mamusię, skoro obowiazek wychowania dziecka dotyczy obojga rodziców, a ojciec nie był z tego obowiązku zwolniony... czasami zaniechanie jest wina największą dokładnie-wina lezy po stronie rodziców "ale jak sobie pościelesz tak sie wyśpisz" -" ile ty dajesz-tyle otrzymujesz" "jak sobie wychowasz tak masz" nie do ogarnięcia dla beaty jest fakt że dziecko nie prosiło się na świat,ono nie jest w stanie zrozumieć niezgody pomiedzy rodzicami-to rodzice maja za zadanie w takiej sytuacji stworzyć taka atmosferę aby dziecko nie czuło sie rozdarte a skoro beata jak twierdzi że matka pasierbicy buntowała dziecko przeciw ojcu to pytam co robił w tym czasie ojciec aby udowodnic dzieciakowi że to nie prawda czy aby dzieci beaty sa tak idealne? w cudzym oku widzi się źdźbło a we własnym belki sie nie zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miecz damoklesa
Katarzyna z DDR nie popadajmy w przesadę... sytuacja na dziś jest taka, że są dzieci małoletnie, ich matka po leczeniu onkologicznym, ojciec który ma dorosłą córkę ze spranym przez matczyny jad mózgiem, ziejącą do niego nienawiścią i jednocześnie PODSTĘPEM (ważne!) próbująca dostawać dalej alimenty. To są fakty I te FAKTY przemawiaja przeciwko córce niestety. Błędy wychowawcze błedami wychowawczymi, ale na Boga nie możemy tłumaczyć Macierewicza, że ujawnił listę polskich agentów, bo go rodzice nie nauczyli NAJPIERW mysleć a POTEM działac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przygladam się z boku
mieczu alimenty alimentami a dziecko dzieckiem ty tez swoim dzieciom odmawiasz pomocy? nie byłabys dumna ze swojego dziecka które studiuje i jednoczesnie wychowuje dziecko-na wszystko potrzeba czasu i pieniedzy ciekawe czy autorka jest tak skąpa do swoich dzieci jak w stosunku do córki męża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miecz damoklesa
tak. w przypadku gdyby moje dziecko uznało mnie za bankomat podkarmiany nienawiscią pierwsze co bym zrobiła to zakręciła kurek z kasą :) świadczyłoby to niewątpliwie o mojej porażce jako rodzica, ale takich zachowań SIĘ NIE NAGRADZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przygladam się z boku
czy uważasz że 700 zł alimentów to jest dojenie,to jest bankomat?! opamiętaj się!! mając dziecko przy sobie płacisz-za czynsz,za prąd,za gaz,za wyżywienie,za ubiór,za leczenie,za przybory szkolne,dajesz na urodziny i imieniny,organizujesz wycieczki,wypoczynek,święta i Bóg wie co jeszcze nawet jeśli taka sama kwotę daje matka to jest to kwota 1400 zł Czy ty wyżyłabyś z tej kwoty mieszkając poza domem,studiując i mając dziecko? Nie przesadzaj!!! I wiesz co ja nie uważam że alimenty w takiej kwocie należą się córce męża autorki-ale od tego jest sąd aby to rozważył - on jest bezstronny,będzie miał wgląd w dokumentacje jednej jak i drugiej strony. Jednak haniebne jest wywlekanie tu na forum wszelkich zachowań i obwinianie tylko kobietę która jako dziecko doswiadczyła odrzucenia-mąż autorki zakładając nową rodzinę nie miał tyle czasu dla dziecka które zostało przy matce co miał zanim sie z domu wyprowadził.Nie zna nikt wersji córki więc wszelkie sądy są nieuczciwe. Mnie wiele słów poruszyło ale kiedy autorka pisała o sytuacji gdy córka zaproszona do jej domu, gdzie były dzieci autorki i przyrodnie rodzeństwo otrzymała od swojego ojca paczkę ze słodyczami która w nocy opróżniła sama zostawiając papierki za kanapą - we mnie zakipiało!! Niby co miała ze swoja paczka zrobić? Rozczęstować miedzy dzieci, które były w tym domu stale i zapewne stale miały takie słodycze? No pomyśl! Ja tez mam dzieci ale kiedy dostają prezenty dla siebie traktują je jako swoja własność!! To ich prezent!! Czy gdyby córka dostała sweterek miałaby go nosić na spółkę z resztą rodzeństwa? Owszem mogła dzieci poczęstowac ale czy musiała? Zresztą co to za zwyczaj dawanie jednemu dziecku a innym nie! Skoro ojciec dawał paczki ze słodyczami to mógł dać je wszystkim dzieciom albo tez córce dac na odchodne. Mnie sie nie chce analizować,gdybać i rozliczać wiem tylko że agresja rodzi agresję a brak dobrych relacji odbija się w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulkiulki
Miecz a skąd eiesz kto tu komu mózg wyprał?Być może to beata tak wyprała główkę tatusiowi że córkę olaL.I wierz mi to możliwe moj eks spotykał się z synem w tajemnicy bo inaczej nie mógł od ponad dwóch lat po swoim wypadku syn znienawidził ojca.Nie chce go widzieć mówi to otwarcie.Tylko beata cały czas wałkuje swoje ona alimentów nie płaci nie jest stroną a chce rządzić i mąci.Nie pamięta tylko skąd i od kogo brała kasę dla swoich dzieci z pierwszego małżeństwa jak.poznała męża.Sąd jest od tego by problem rozstrzygnąć.A tak nawiasem beata chodziłaś do pracy jak dziecko miało rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mi bankomat
miecz damoklesa tak. w przypadku gdyby moje dziecko uznało mnie za bankomat podkarmiany nienawiscią pierwsze co bym zrobiła to zakręciła kurek z kasą świadczyłoby to niewątpliwie o mojej porażce jako rodzica, ale takich zachowań SIĘ NIE NAGRADZA tez taka ograniczona jak autorka? widzisz tylko awers a gdzie rewers? skąd pewność że to nienawiść? a może to tylko niechęć wywołana agresją autorki w stosunku do pasierbicy. Sama zobacz jak autorka atakowała wszystkich tych którzy mieli inne zdanie niż ona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też mi bankomat miecz damoklesa tak. w przypadku gdyby moje dziecko uznało mnie za bankomat podkarmiany nienawiscią pierwsze co bym zrobiła to zakręciła kurek z kasą świadczyłoby to niewątpliwie o mojej porażce jako rodzica, ale takich zachowań SIĘ NIE NAGRADZA tez taka ograniczona jak autorka? widzisz tylko awers a gdzie rewers? skąd pewność że to nienawiść? a może to tylko niechęć wywołana agresją autorki w stosunku do pasierbicy. Sama zobacz jak autorka atakowała wszystkich tych którzy mieli inne zdanie niż ona. ... piszesz nie na temat, gdyż tutaj chodzi o alimenty na dorosła córkę mojego męża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata sama juz okreslila
sie .Matki samotne to patologia .Sama sie tak nazwala i inne samotne matki .Byla samotna matka .Z dwojka dzieci .Patologia . Mieszasz beata jak ci sie podoba .Sama zyjesz w konkubinacie .Pewnie bierzesz zasilki jako samotna matka , Dlatego w sadzie nic nie umiesz udowodnic . Zapominasz ,to nie ty masz udowadniac ,a Twoj konkubent .Ojciec z corka maja rozmawiac .A nie ty . I nie epatuj choroba .Wszedzie pelno Twojej choroby .Nie neguje .Ale jak tak ciezko ,to pisz o swojej chorobie w jednym topiku ,Wtedy beda wspierac cie ludzie .I nie mieszaj Boga do wlasnych gierek .Bo nie kazdy wierzy w Twojego Boga . Zastanow sie czy naprawde chcesz bawic sie w zbawce .Chyba nie ? Odpusc ,zajmijcie sie wlasnymi relacjami .Nie podkrecaj faceta .Sama wiesz .Zycie krotkie jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata sama juz okreslila sie .Matki samotne to patologia .Sama sie tak nazwala i inne samotne matki .Byla samotna matka .Z dwojka dzieci .Patologia . Mieszasz beata jak ci sie podoba .Sama zyjesz w konkubinacie .Pewnie bierzesz zasilki jako samotna matka , Dlatego w sadzie nic nie umiesz udowodnic . Zapominasz ,to nie ty masz udowadniac ,a Twoj konkubent .Ojciec z corka maja rozmawiac .A nie ty . I nie epatuj choroba .Wszedzie pelno Twojej choroby .Nie neguje .Ale jak tak ciezko ,to pisz o swojej chorobie w jednym topiku ,Wtedy beda wspierac cie ludzie .I nie mieszaj Boga do wlasnych gierek .Bo nie kazdy wierzy w Twojego Boga . Zastanow sie czy naprawde chcesz bawic sie w zbawce .Chyba nie ? Odpusc ,zajmijcie sie wlasnymi relacjami .Nie podkrecaj faceta .Sama wiesz .Zycie krotkie jest . ... ten temat jest o alimentach na dorosłą córkę mojego męża:) czytaj ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata sama juz okreslila sie .Matki samotne to patologia .Sama sie tak nazwala i inne samotne matki .Byla samotna matka .Z dwojka dzieci .Patologia . Mieszasz beata jak ci sie podoba .Sama zyjesz w konkubinacie .Pewnie bierzesz zasilki jako samotna matka , Dlatego w sadzie nic nie umiesz udowodnic . Zapominasz ,to nie ty masz udowadniac ,a Twoj konkubent .Ojciec z corka maja rozmawiac .A nie ty . I nie epatuj choroba .Wszedzie pelno Twojej choroby .Nie neguje .Ale jak tak ciezko ,to pisz o swojej chorobie w jednym topiku ,Wtedy beda wspierac cie ludzie .I nie mieszaj Boga do wlasnych gierek .Bo nie kazdy wierzy w Twojego Boga . Zastanow sie czy naprawde chcesz bawic sie w zbawce .Chyba nie ? Odpusc ,zajmijcie sie wlasnymi relacjami .Nie podkrecaj faceta .Sama wiesz .Zycie krotkie jest . ... ile czasu myślałaś nad tym co napisać? :) bo temat jest o alimentach na dorosłą córkę mojego męża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miecz damoklesa
tez taka ograniczona jak autorka? widzisz tylko awers a gdzie rewers? skąd pewność że to nienawiść? a może to tylko niechęć wywołana agresją autorki w stosunku do pasierbicy. Sama zobacz jak autorka atakowała wszystkich tych którzy mieli inne zdanie niż ona. nie zauważyłam jakis przesadnych ataków... ani na pasierbice ani na adwersarzy :D Może mam zawyzona zdolnośc do akceptowania agresji :D Inna sprawa, że znam tylko wersje beaty, ale z tego co pisze wydaje mi sie rozsądną babką... oczywiscie prawda może byc zupełnie inna, to też biorę pod uwagę :D przygladam się z boku czy uważasz że 700 zł alimentów to jest dojenie,to jest bankomat?! opamiętaj się!! mając dziecko przy sobie płacisz-za czynsz,za prąd,za gaz,za wyżywienie,za ubiór,za leczenie,za przybory szkolne,dajesz na urodziny i imieniny,organizujesz wycieczki,wypoczynek,święta i Bóg wie co jeszcze nawet jeśli taka sama kwotę daje matka to jest to kwota 1400 zł Czy ty wyżyłabyś z tej kwoty mieszkając poza domem,studiując i mając dziecko? zaraz zaraz... uwaga numer jeden - ta młoda dama ma swoje stadło. ma konkubenta u którego pracuje, ma cos na kształt swojej rodziny tylko nie jest to sformalizowane prawnie tak więc wybacz, ale nie mozemy tu mówic o niej w tych kategoriach uwaga numer dwa - bankomat jest wtedy gdy żądasz kasy a w dupie masz całą resztę, dokładnie tak jak to robi pasierbica. Ile z tego bankomatu wyciagasz nie ma znaczenia uwaga numer trzy - beata pisze, że dochody panny w konkubinacie (na łebka) przewyższają dochody w jej rodzinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecz damoklesa tez taka ograniczona jak autorka? widzisz tylko awers a gdzie rewers? skąd pewność że to nienawiść? a może to tylko niechęć wywołana agresją autorki w stosunku do pasierbicy. Sama zobacz jak autorka atakowała wszystkich tych którzy mieli inne zdanie niż ona. nie zauważyłam jakis przesadnych ataków... ani na pasierbice ani na adwersarzy Może mam zawyzona zdolnośc do akceptowania agresji Inna sprawa, że znam tylko wersje beaty, ale z tego co pisze wydaje mi sie rozsądną babką... oczywiscie prawda może byc zupełnie inna, to też biorę pod uwagę przygladam się z boku czy uważasz że 700 zł alimentów to jest dojenie,to jest bankomat?! opamiętaj się!! mając dziecko przy sobie płacisz-za czynsz,za prąd,za gaz,za wyżywienie,za ubiór,za leczenie,za przybory szkolne,dajesz na urodziny i imieniny,organizujesz wycieczki,wypoczynek,święta i Bóg wie co jeszcze nawet jeśli taka sama kwotę daje matka to jest to kwota 1400 zł Czy ty wyżyłabyś z tej kwoty mieszkając poza domem,studiując i mając dziecko? zaraz zaraz... uwaga numer jeden - ta młoda dama ma swoje stadło. ma konkubenta u którego pracuje, ma cos na kształt swojej rodziny tylko nie jest to sformalizowane prawnie tak więc wybacz, ale nie mozemy tu mówic o niej w tych kategoriach uwaga numer dwa - bankomat jest wtedy gdy żądasz kasy a w dupie masz całą resztę, dokładnie tak jak to robi pasierbica. Ile z tego bankomatu wyciagasz nie ma znaczenia uwaga numer trzy - beata pisze, że dochody panny w konkubinacie (na łebka) przewyższają dochody w jej rodzinie ... dokładnie, dochody pasierbicy przewyższają dochody w mojej rodzinie na łebka ponad 1000 złotych!!!!!!!!!!!!!! ale o tym panie pod różnymi nickami nie wspominają ... i taka mała dygresja - jak ty pani pod różnymi nickami zachowałabyś się gdybyś była na moim miejscu? wyobraź sobie, a wyobraźnia to forma fantazji, posiadasz takową? bo z tego co czytam jesteś całkowicie pozbawiona fantazji i nudna ... jakby to napisał mój mały synek - NUDA, ŻAL :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieczu a jednak jesteś
stronnicza zaraz zaraz... uwaga numer jeden - ta młoda dama ma swoje stadło. ma konkubenta u którego pracuje, ma cos na kształt swojej rodziny tylko nie jest to sformalizowane prawnie tak więc wybacz, ale nie mozemy tu mówic o niej w tych kategoriach uwaga numer dwa - bankomat jest wtedy gdy żądasz kasy a w dupie masz całą resztę, dokładnie tak jak to robi pasierbica. Ile z tego bankomatu wyciagasz nie ma znaczenia uwaga numer trzy - beata pisze, że dochody panny w konkubinacie (na łebka) przewyższają dochody w jej rodzinie 1) ta młoda dama nadal sie uczy i nadal jest córka swojego ojca-ona nie bierze alimentów na swoje dziecko a na siebie (kiedy dziecko zostaje sierota otrzymuje rentę rodzinną do 25 roku życia chyba że ostatni rok nauki przypada na 26 rok życia- wtedy o ten rk się wydłuża pobieranie renty) 2) beata sama była samotna matka brała zasiłki i alimenty od państwa (doczytaj-kwota po 170 zł+ rodzinne+ dodatek z tytułu samotnego wychowywania dzieci) mimo że żyła w konkubinacie i miała z tego tytułu dodatkowa kasę która nie ujawniała. Czy twoim zdaniem w jednym wypadku można kłamać i żyć na cudzy koszt a w innym już nie? Myślę że to jej kłamstwo sie teraz zemściło 3) beata dokładnie ja córka jej męża bierze nie ujawniając swoich dochodów 4) skąd ty wiesz że beaty wersja jest prawdziwa? może jest sama,może tez choruje,może facet od niej sie odwrócił,może jej dziecko (wnuk jej męża) ma równiez problemy zdrowotne i stad dalsze pobieranie alimentów które przecież zostały zasądzone a nie uchylone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do beaty
... dokładnie, dochody pasierbicy przewyższają dochody w mojej rodzinie na łebka ponad 1000 złotych!!!!!!!!!!!!!! ale o tym panie pod różnymi nickami nie wspominają ... i taka mała dygresja - jak ty pani pod różnymi nickami zachowałabyś się gdybyś była na moim miejscu? wyobraź sobie, a wyobraźnia to forma fantazji, posiadasz takową? bo z tego co czytam jesteś całkowicie pozbawiona fantazji i nudna ... jakby to napisał mój mały synek - NUDA, ŻAL A skąd twoja wiedza na temat dochodów pasierbicy? Przecież nie poinformowała ciebie o tym pisemnie. To tylko twoja chora wyobraźnia która jest forma fantazji-twój syn by powiedział-jesteś mamo twórcza-pisz książki science fiction

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do beaty
beata04 beata sama juz okreslila sie .Matki samotne to patologia .Sama sie tak nazwala i inne samotne matki .Byla samotna matka .Z dwojka dzieci .Patologia . Mieszasz beata jak ci sie podoba .Sama zyjesz w konkubinacie .Pewnie bierzesz zasilki jako samotna matka , Dlatego w sadzie nic nie umiesz udowodnic . Zapominasz ,to nie ty masz udowadniac ,a Twoj konkubent .Ojciec z corka maja rozmawiac .A nie ty . I nie epatuj choroba .Wszedzie pelno Twojej choroby .Nie neguje .Ale jak tak ciezko ,to pisz o swojej chorobie w jednym topiku ,Wtedy beda wspierac cie ludzie .I nie mieszaj Boga do wlasnych gierek .Bo nie kazdy wierzy w Twojego Boga . Zastanow sie czy naprawde chcesz bawic sie w zbawce .Chyba nie ? Odpusc ,zajmijcie sie wlasnymi relacjami .Nie podkrecaj faceta .Sama wiesz .Zycie krotkie jest . ... ten temat jest o alimentach na dorosłą córkę mojego męża czytaj ze zrozumieniem. dokładnie taki jest temat-tyle że kiedy pisano o alimentach i o tym komu sie one należą ty opisałaś cała historie swojej choroby,zahaczając o złe wychowanie pasierbicy przez jej matkę,wytykając amoralne prowadzenie sie tejże pasierbicy wróc do początku -przeanalizuj swoje wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do beaty ... dokładnie, dochody pasierbicy przewyższają dochody w mojej rodzinie na łebka ponad 1000 złotych!!!!!!!!!!!!!! ale o tym panie pod różnymi nickami nie wspominają ... i taka mała dygresja - jak ty pani pod różnymi nickami zachowałabyś się gdybyś była na moim miejscu? wyobraź sobie, a wyobraźnia to forma fantazji, posiadasz takową? bo z tego co czytam jesteś całkowicie pozbawiona fantazji i nudna ... jakby to napisał mój mały synek - NUDA, ŻAL A skąd twoja wiedza na temat dochodów pasierbicy? Przecież nie poinformowała ciebie o tym pisemnie. To tylko twoja chora wyobraźnia która jest forma fantazji-twój syn by powiedział-jesteś mamo twórcza-pisz książki science fiction Przecież wiesz, że sprawa jest w Sądzie - ogarnij się kobieto, łatwo wyliczyć ile ma córka mojego męża z pierwszego małżeństwa na podstawie dokumentów jakie musiała przedłożyć w Sądzie - co z tobą kobieto, ogarnij się ? sciencie fiction ? and illusion ? - NNNUUUUUDDDDDDDDDDDDAAAAAAAAAAAAAAA - ZADZIW MNIE CZYMŚ - PLEASE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... Przeszkadza ci moja choroba? nie musisz o niej czytać - to nie czytaj. Proste. Ale nie, ty z uporem maniaka kontrolujesz mnie na kafe ... pracujesz w PKP, że z ciebie taka kontrolerka ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do beaty
no własnie ogarnij się!! np dochody 2000 : 4 osoby daje nam po 500 zł na osobę 2000 : 2 osoby daje nam po 1000 zł na osobę widzisz różnicę? dochód 2000!! masz te sasme koszty stałe jak gaz prad,ogrzewanie,woda-ty z tego co pisałas mieszkasz w domu wiec czynszu nie płacisz a twoja pasierbica moze płacic za wynajem mieszkania i to sporo,czyz nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama nie wiesz o co walczysz
[zgłoś do usunięcia] beata04 ... Przeszkadza ci moja choroba? nie musisz o niej czytać - to nie czytaj. Proste. Ale nie, ty z uporem maniaka kontrolujesz mnie na kafe ... pracujesz w PKP, że z ciebie taka kontrolerka ? ale temat dotyczy alimentów na dorosła córkę :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... czekam aż mnie zadziwisz? nudzę się i jestem już śpiąca... napisz proszę co jeszcze wymyśliłaś czy może już wena twórcza ci się wyczerpała... potrzebujesz inspiracji? - napisz proszę chociaż krótko, jaki film aktualnie kręcisz... bo zaraz idę spać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do beaty no własnie ogarnij się!! np dochody 2000 : 4 osoby daje nam po 500 zł na osobę 2000 : 2 osoby daje nam po 1000 zł na osobę widzisz różnicę? dochód 2000!! masz te sasme koszty stałe jak gaz prad,ogrzewanie,woda-ty z tego co pisałas mieszkasz w domu wiec czynszu nie płacisz a twoja pasierbica moze płacic za wynajem mieszkania i to sporo,czyz nie? kobieto skąd ty te dane liczbowe wzięłaś? mieszkam w domu, koszty utrzymania wzrosły z uwagi na wzrost cen na rynku, ponadto pasierbica mieszka z konkubentem w jego domu (zaznaczam domu nie mieszkaniu), gdzie także zarejestrowana jest jego działalność gospodarcza a kosztów utrzymania ona nie ponosi wcale, bo koszty utrzymania wlicza na firmę - kumasz? chwytasz? czy czaisz? - jak to mówi mój mąż :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miecz damoklesa
1) ta młoda dama nadal sie uczy i nadal jest córka swojego ojca-ona nie bierze alimentów na swoje dziecko a na siebie (kiedy dziecko zostaje sierota otrzymuje rentę rodzinną do 25 roku życia chyba że ostatni rok nauki przypada na 26 rok życia- wtedy o ten rk się wydłuża pobieranie renty) uhm.. znam nawet wysokość takich rent. sąsiadka po smierci meza na czwórke dzieci dostała łacznie 900 zł 2) beata sama była samotna matka brała zasiłki i alimenty od państwa (doczytaj-kwota po 170 zł+ rodzinne+ dodatek z tytułu samotnego wychowywania dzieci) mimo że żyła w konkubinacie i miała z tego tytułu dodatkowa kasę która nie ujawniała. Czy twoim zdaniem w jednym wypadku można kłamać i żyć na cudzy koszt a w innym już nie? Myślę że to jej kłamstwo sie teraz zemściło umkneło mi ... niezależnie od wszystkiego mówisz chyba o jakichs koszmarnie niskich kwotach - całość tych wymienionych przez ciebie dochodów od państwa nie przekroczy 400 zł 3) beata dokładnie ja córka jej męża bierze nie ujawniając swoich dochodów na czym oparłaś tę tezę? 4) skąd ty wiesz że beaty wersja jest prawdziwa? może jest sama,może tez choruje,może facet od niej sie odwrócił,może jej dziecko (wnuk jej męża) ma równiez problemy zdrowotne i stad dalsze pobieranie alimentów które przecież zostały zasądzone a nie uchylone nie wiem, zaznaczyłam to w jednej ze swoich wypowiedzi. ale odnieść się mogę tylko do JEJ wersji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawniczkaaa
Mąż winien wystosować pozew o ustanie obowiązku alimentacyjnego. Skoro córka uczy się zaocznie, sąd również założy, że pracuje lub powinna, bo powyższy tryb nauczania skierowany jest do osób pracujących. Najlepiej gdyby mąż umiał dowieść w sądzie, że córka pracuje. Zgodnie z kodeksem rodzinnym i opiekuńczym, alimenty należą się na dziecko nie potrafiące utrzymać się samodzielnie, a ona jest w stanie się utrzymać (i utrzymuje). I na tym właśnie należy oprzeć pozew. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecz damoklesa 1) ta młoda dama nadal sie uczy i nadal jest córka swojego ojca-ona nie bierze alimentów na swoje dziecko a na siebie (kiedy dziecko zostaje sierota otrzymuje rentę rodzinną do 25 roku życia chyba że ostatni rok nauki przypada na 26 rok życia- wtedy o ten rk się wydłuża pobieranie renty) uhm.. znam nawet wysokość takich rent. sąsiadka po smierci meza na czwórke dzieci dostała łacznie 900 zł 2) beata sama była samotna matka brała zasiłki i alimenty od państwa (doczytaj-kwota po 170 zł+ rodzinne+ dodatek z tytułu samotnego wychowywania dzieci) mimo że żyła w konkubinacie i miała z tego tytułu dodatkowa kasę która nie ujawniała. Czy twoim zdaniem w jednym wypadku można kłamać i żyć na cudzy koszt a w innym już nie? Myślę że to jej kłamstwo sie teraz zemściło umkneło mi ... niezależnie od wszystkiego mówisz chyba o jakichs koszmarnie niskich kwotach - całość tych wymienionych przez ciebie dochodów od państwa nie przekroczy 400 zł 3) beata dokładnie ja córka jej męża bierze nie ujawniając swoich dochodów na czym oparłaś tę tezę? 4) skąd ty wiesz że beaty wersja jest prawdziwa? może jest sama,może tez choruje,może facet od niej sie odwrócił,może jej dziecko (wnuk jej męża) ma równiez problemy zdrowotne i stad dalsze pobieranie alimentów które przecież zostały zasądzone a nie uchylone nie wiem, zaznaczyłam to w jednej ze swoich wypowiedzi. ale odnieść się mogę tylko do JEJ wersj Mieczu ... Nie daj się wkręcić w te gierki, opierane tylko na domysłach i chorej wyobraźni autorki ww. tekstów. Sprawa jest w Sądzie i ona będzie mnie oczerniać pod różnymi nickami, bo grunt już pali jej się pod nogami ... a chwila ta jest już bliska? A, wnuk jej męża jak ma problemy zdrowotne to ma jeszcze swojego tatusia w pierwszej kolejności zobowiązanego do alimentacji, potem ma dwie babcie i ma prababcie, która ma więcej kasy niż my wszyscy do kupy wzięci i ma jeszcze ciocie i wujków .... a sprawa ta dotyczy pobierania alimentów przez córkę, dorosłą córkę mojego męża, a według prawa jeżeli stać ją na dziecko, stać ją też na siebie, bo przecież powinna przewidzieć pewne sprawy, zanim zdecydowała się na dziecko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miecz damoklesa
bo przecież powinna przewidzieć pewne sprawy, zanim zdecydowała się na dziecko to chyba tak samo jak ty beatko ... zanim zdecydowałas się na dzieci z kimś kto już ojcem został?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawniczkaaa Mąż winien wystosować pozew o ustanie obowiązku alimentacyjnego. Skoro córka uczy się zaocznie, sąd również założy, że pracuje lub powinna, bo powyższy tryb nauczania skierowany jest do osób pracujących. Najlepiej gdyby mąż umiał dowieść w sądzie, że córka pracuje. Zgodnie z kodeksem rodzinnym i opiekuńczym, alimenty należą się na dziecko nie potrafiące utrzymać się samodzielnie, a ona jest w stanie się utrzymać (i utrzymuje). I na tym właśnie należy oprzeć pozew. Pozdrawiam. Dziękuję bardzo za podpowiedź:) Córka mojego męża pracuje na czarno u swojego konkubenta, pracowała ale firma w której była faktycznie zatrudniona (firma matki jej konkubenta) została zlikwidowana w czasie otrzymania przez nią pozwu, wobec czego zarejestrowała się w RUP, gdzie pobiera zasiłek, pobiera zasiłek socjalny z uczelni w kwocie 1050 złotych, dodatkowo pobiera wszystkie dodatki przysługujące samotnej matce plus alimenty od mojego męża - razem ma ok 2400 złotych samych zasiłków co miesiąc bez wychodzenia z domu, a udowodniono w Sądzie, że pracuje na czarno - bo sama strzeliła sobie w kolana ogłaszając się w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecz damoklesa bo przecież powinna przewidzieć pewne sprawy, zanim zdecydowała się na dziecko to chyba tak samo jak ty beatko ... zanim zdecydowałas się na dzieci z kimś kto już ojcem został? Dokładnie, napisałam to dlatego, że w pierwszej kolejności to mnie zarzucano sprowadzanie dzieci na świat bez cech przewidywania przyszłości, więc ja teraz zrewanżowałam się tym samym... gdyż dzieci się po prostu rodzą i są na tym świecie, spójrz na celebrytów ja to podstarzałe kobiety rodzą pierwsze dziecko, bo najpierw kariera a potem realizacja jako kobieta, żeby się spełnić, a nie żeby urodzić i wychować dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×