Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

patrycja mnie właśnie w nocy mdłości męczą, jak się położę na lewym boku to mam takie mdłości że się wszystkiego odechciewa, a jak leżę na prawym boku to mnie znowu brzuch boli ja zamierzam iść jutro do lekarza rodzinnego aby mi wystawiła zwolnienie na ten tydzień że jestem w ciąży, bo ja pracuje na 3 zmiany i od jutra przypadają mi nocki właśnie i mam pracę stojącą i wymagającą wysiłku a u mnie w firmie a pracuje tam ok 1500 osób to pewnie będę kolejną która zaciążyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej... Kasia...ja dopiero zaczelam prace i moje zmainy sa zalezne od tego czy sa jakies "luki" pracownicze. Generalnie jest tak, ze codziennie brakuje im ludzi i wowczas korzystaja z tzw. banku pracowniczego. Zazwyczaj to oni sobie wybieraja kogo chca. Z prostej przyczyny...lepiej korzystac zatrudniac pracownikow, ktorzy znaja juz dobrze szpital i personel. Ja sie boje, ze jesli sie dowiedza o ciazy to nie beda dawac mi zmian, bo wiadomo...kobieta w ciazy jest ma ograniczony zakres obowiazkow, a co za tym idzie nie bede tak wyjdanym pracownikiem jak inne-nieciezarne. Takze chyba bede zwlekac z poinformowaniem tak dlugo, jak to mozliwe. patrycja...wiem, ze niektore kobiety mdlosci mecza nawet w nocy. Mnie najbardziej wieczorem. Poza tym gdy jestem glodna lub gdy jadlam cos slodkiego. Moze powinnas miec przy lozku jakiegos sucharka i przegryzc w nocy, gdy sie obudzisz z mdlosciami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycja2222
ja miałam coś takiego pierwszy raz... myślałam ze to przez to świąteczne jedzonko :) a z praca nie mam problemu ponieważ sie uczę ( studiuje :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Wy tutaj ciagle o mdlosciach, a ja...? NIe mam takich mdlosci jak Wy i to mnie martwi. Zrobilam test w 40 dniu , wyszly od razu dwie grube krechy ale caly czas obawiam sie ze dostane @ :( PIerwszym razem tez tak mialam... wyszly mi dwie kreski (w listopadzie) aczkolwiek druga byla slabsza, teraz jest ta testowa nawet ciemniejsza ;) dzis mnie tylko raz zamdlilo, wczoraj bylam zmeczona i juz o 9 spalam, ale coz z tego? Nie mam tak jak Wy, czy to normalne? Do lekarza ide 18 kwietnia dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycja2222
każda ciąża jest inna :) moja koleżanka przez całą ciążę nie miała żadnych mdłości ani wymiotow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie Patrycja nie każdy musi mieć takie same objawy ja jak narazie dobrze się czuję, mdłości nie mam ale to dopiero 5 tydz. więc jeszcze wszystko przed mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pechowa...dokladnie, kazda ciaza jest inna. Sa kobiety, ktore ani razu nie odczuly mdlosci, a sa takie, ktore przez cale dziewiec miesiecy sie mecza. Patrycja...ja tez studiuje tyle, ze ja oprocz normalnych zajec mam tez praktyki w szpitalu. Wlasnie koncze 8 tygodni teorii na uniwersytecie i pod koniec kwietnia zaczynam 10 tygodni praktyk. No i nie wiem czy powinnam odrazu im powiedziec czy poczekac az bede po usg. Najgorsze, ze nie wiem kiedy bede miala usg. Standardowo to dopiero w 12/13 tyg. Do tego czasu bede miala polowe praktyk za soba. Niestety oddzial na ktorym bede odbywac praktyki jest bardzo ciezki, do tego bede robila zmiany po 12 godzin wiec moze powinnam im powiedziec na samym poczatku, jeszcze przed usg? Sama nie wiem co robic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycja2222
ja jeszcze nawet testu nie robiłam ale podejrzewam u siebie ciążę... test dla pewnosci zrobię w tym tygodniu ale czuje sie jakby coś po mnie przejechalo... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy któraś z Mam ćwiczy w ciąży??? Ja przerzuciłam się na spacery na świeżym powietrzu z pieskiem i mimo tego że to początek ciąży to zauważyłam że szybciej się męczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycja2222
myślę ze powinnas powiedzieć wcześniej... zawsze to lepiej żeby wiedzieli wcześniej... ja praktyki będę miała czerwiec - lipiec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajko
hej też jestem w ciąży, wg kalkulatora 6 tydz. Kilkakrotnie w ciągu doby mam bardzo silne bóle brzucha, trochę się niepokoję...Miałyście tak? Na pocz. czerwca miałam służbowo wyjechać na 2 tyg. Trochę nie wiem co robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycja2222
ja mam takie bóle ale bardzo delikatne... może idź do lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem mozna cwiczyc w ciazy tylko nie moga to byc cwiczenia mocno obciazajace. Co do podrozy to ja lece w srode do Wloch. Mozna latac samolotem na krotkich dystansach (na terenie Europy na przyklad). Dlugie loty i wielogodzinne podroze samochodem nie sa wskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane Mamusie :) Dawno nie pisałam - Święta - wiadomo :) przygotowania a wczoraj byliśmy z moim M u moich rodziców, bardzo miło, sympatycznie. Powiem szczerze że zawsze od święta tzw lubiłam wypić winko czy drinka a teraz oczywiście nic :) I czułam sie z tym świetnie chyba dlatego że muszę na siebie uważać, jakaś taka wyróżniona :) Zaczęły się typowe ciążowe dolegliwości czyli : - mdłości :( zwłaszcza poranne, po kilku dniach zauważyłam że muszę coś zjeść zaraz z rana, cos co mnie nie odpycha i wówczas się poprawia, to takie nietypowe mdłości, nie to że chce mi się typowo wymiotować tylko jest mi ogólnie "niedobrze" Dziewczyny od którego tygodnia mdłości u Was ? A poza tym : - bóle piersi; poza tym swędzą i powychodziły "żyłki" - bóle podbrzusza, takie naciski zwłaszcza jakjadę samochodem, śpię; - jem ogólnie wszystko nie zauważyłam nacisków na coś szczególnego. Jestem bardzo ciekawa czy wszystko ok, a lekarz dopiero na 20.04, lekarka powiedziała mi że jeżeli jest dobrze to mam spokojnie czekać. Nie mówiłam pracodawcy. Czy ginekolog sam wystawia zaświadczenie dla pracodawcy że jestem w ciązy ? Czy mam o to poprosić, jakie są zasady ? Na razie nie jest źle, nie chciałabym brać zwolnienia z tym że, dojeżdzam samochodem codziennie 40 km w jedna stronę i szybko się męczę, boję sie też czy coś się po drodze nie przydarzy. Poza tym - strasznie chce mi sie spać, dzis też w ciągu dnia spałam, a wcześniej w ciągu dnia nie zdarzało mi sie to praktycznie nigdy :) Nic się nie chce robic, leżałabym tylko a w pracy to trzeba na wysokich obrotach, nerwy stres, troszkę sie tego boję, bo przecież teraz ja i moja dzidzia najważniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smigus Dyngus
Mdlosci wystepuja od ok 6 tygodnia i ksiazkowo trwaja do 12 niekiedy niestety cala ciaze ,rowniez z wymiotami...To moja 3 ciaza i mdlosci mialam moze z dwa razy w zyciu,wiec zycze kazdej takich ciaz :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moncia1
Witam Ja jestem mamusią grudniową 2011r. Chciałabym wam życzyć spokojnych 9 miesięcy i bezobjawowych bo u mnie było super zeby nie brzuch nie wiedziałabym ze jestem w ciąży ale poród miałam okropny bo miałam bóle krzyżowe i bez znieczulenia rodziłam a do tego był wywoływany. Pozdrawiam was Trzymajcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Świętej pamięci babcia zawsze powtarzała że brzuch w czasie ciąży nie boli :) A wychodzi że jest jednak inaczej, mnie pobolewa i jak piszą inne przyszłe mamusie - również mają takie doświadczenia, czyli bóle podbrzusza całkiem naturalne :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie też brzuch pobolewa ale czytałam gdzieś w internecie że to normalne i że oznacza to że macica się powieksza i naciąga więzadła mdłości nadal występują i jestem bardzo senna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi zaczely się mdłości już kilka dni temu, myślę, że nawet koło tygodnia. Z każdym dniem są coraz większe i rozciągają się w czasie. Dzisiaj cały dzień przychodziły i odchodziły. Wczoraj miałam pierwszy raz zgagę. Ale może to od świątecznego jedzenia. A co może jest dziwne nie mam "zachcianek" tylko codziennie odrzuca mnie od innej potrawy, wczoraj była to sałatka, dzisiaj już czekolada. Ja mam na szczęście taką pracę, że w ciągu dnia mogę pozwolić sobie na drzemkę, bo inaczej nie przetrwałabym dnia. A co do pracodawcy, to jeszcze nie został poinformowany, ale kierownik biura w którym pracuję tak, ponieważ jest to moja dobra koleżanka! :) ale nie powinno byc problemu z ciaza. takze chociaz ten problem z głowy. Ale mam też bóle w dole brzucha, ale tylko po większym wysiłku, niewygodnej pozycji, lub po nocy, kiedy za długo nie było wizyty w toalecie:) Ale z tego co wiem jesli, nie jest to staly ból, to nie jest to nic groźnego, tylko rozciągające się wiązadła jak pisała pierdołka. Lekarz pozwolił mi brać na to nospę. Ale ja nie biorę dopóki nie jest to zbyt wielki ból. pechowa ja tez dzisiaj zaczelam 6 tydzien! :) ja dopiero mam wizyte na 20.04 wiec jeszcze poczekam, ale wtedy juz powinno byc serducho wiec bede spac spokojnie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie kobitki po świętach :) brzuszki urosły? :) Ja nawet nie wiem czy jestem w 5 czy w 6 tygodniu możecie mi Z tego kalendarza co podesłała Preggers wychodzi że to jest dopiero 5 tydzień. Wydawało mi się że 6. Chciałam dzisiaj wybrać się do lekarza ale chyba naprawdę muszę wytrzymać do piątku. rozarozana tak z woj. pomorskiego ja mieszkam 25km od słupska dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luska bo ten kalendarz podaje dokladnie co do dnia w ktorym jestes, czyli tak jak poda CI lekarz przy usg na pierwszej wizycie. A wiekszosc innych kalendarzy pokazuje np 6 tydzien, jak ty jestes w 5t3d. moim zdaniem jest najdokladniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja np wg, tego mojego kalendarza jestem w 6t1d a juz inny na edziecko jestem w 7 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, już rozumiem :) Choć myślałam że leci mi 6 tydzień a tu idzie pomału 5 ale też dobrze. Oby dzidziuś rozwijał się dobrze. W piątek do lekarza czyli pewnie na USG będzie już coś widać... Nie mam ochoty na nic w domu lekki bałagan a ja nawet nie mam najmniejszej chęci się do tego zabrać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeliczyłam sobie na podanej stronie, okazuje sie dokładnie że jestem w 5t6d, prawie już 6 tydzień. Dziś samopoczucie ciekawe od rana a cały dzień pracy przede mną... :( mdłości i chęć zaśnięcia wszędzie gdzie sie da. Zastanawiam sie czy jednak nie iść do lekarza prywatnie, do tej samej pani doktor co bym szła na nfz, na nfz jestem zapisana na 20.04, czuję sie coraz gorzej, może rzeczywiście warto ... jak myślicie, przemęczyć sie czy iść prywatnie ? Bi wiadomo, prywatnie to szybciej... Pozdrawiam i miłego dnia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywnie zaskoczona
cześć dziewczyny:) założyłam podobny wątek ale wy byłyście pierwsze i tu widzę że bardziej aktywnie więc może mogę do was dołączyć?? ostatnią @ miałam 9.03, to jest mój drugi cykl po odstawieniu tabletek anty pierwsze 2 testy zrobiłam 6.04 ta druga kreska była blada z tym że w tym drugim teście była wyraźniejsza. Kupiłam 3 test i zrobiłam tego samego dnia ale po południu i też wyszła bladziutka kreska. Cykle przed braniem antytkoncepcji przeważnie miałam 28-31 Na razie nie mam żadnych objawów oprócz braku @ i wielkich tkliwych piersi. Mam nadzieję że wszystkie mdłości mnie ominą, bo ja w pierwszej ciąży wymiotowałam do 6 msc:( Teraz moja córeczka ma 2,5 roku:)))) Nie wiem czy już mogę się cieszyć czy jeszcze lepiej powtórzyć test no i chyba umówię się do ginekologa. Wy byłyście już?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Większość dziewczyn dopiero czeka na wizyte u lekarzy. Wydaje mi się że czasami warto wybrać się prywatnie. Ja żałuje że nie poszłam w grudniu jak poroniłam bo miałam iść i jakoś to odwlekłam a potem to już było niestety za późno. Jeśli masz jakieś obawy to idź lekarz pomoże je rozwiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happypati91
hejka też mam termin na grudzień :) i tez sama jestem z grudnia fajny zbieg okoloczności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia ja tez czekam do 20.04 ale prywatnie. też bym chciała szybciej, ale w tym tygodniu może być widać sam pęcherzyk , a poźniej znowu czekać na kolejne usg, żeby zobaczyć serducho, chyba bym była jeszcze bardziej zniecierpliwiona. W zasadzie serce rozwija sie w 21-23 dniu życia płodu więc, w 6 tygodniu niektóre kobiety już je widzą. :) Kusi mnie kusi, żeby też przełożyć wizytę na szybciej! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×