Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

mamusia85 ja niestety nie doradze bo nie wiem :( ja tez dzwigam 2,5 letnie dziecko ale nie przeszkadza mi to bo w pracy nie takie ciezary trzeba dzwigac.bedac w pierwszej ciazy tez przyjmowalam towar rano i sie nadzwigalam ale to wiadomo ze nie caly dzien tylko rano jak byla dostawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czilalka a co rozumieja pod slowem 'programem'?? zadzwon do nich i zapytaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) nie do wiary ! obudzilo mnie sloneczko :) Pierwszy raz w Szkocji w maju taka pogoda... i tak ma sie utrzymac przez 2 tygodnie :) :D upal normalnie !!! Szkoci nie wierza :D cud jakis :D jak tu codziennie deszcz :D ja juz sie wykapalam teraz pije koktajl truskawkowy bo tylko on poprawia mi humor :))) i zaraz jedziemy na zakupy a potem piknik nad jeziorem :) wczoraj modlilam sie o dobre samopoczucie:) 3majcie kciuki ! dzis mam zamiar ani razu nie zwymiotowac ! buziaki :* zycze Wam milego i goracego dnia :* PS. Wczoraj przylapalam mojego M jak szukal w internecie imion dla synka :D :D ale sie ucieszylam :))) ja wybieram dla corci od dla synusia :))) ciekawe co wybierze :D mowi do mnie ze Zdzichu bedzie :D hahaha nigdy w zyciu :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc ja dzis jestem niewyspana. Od samego rana podkaszarki chodza na ulicy. Spac sie nie dalo. Dopiero jak wstalam i sie rozchodzilam to sie wszystko uciszylo. Mam do Was pyt. Od kilku dni zwlaszcza wieczorem czuje mega bol w lewym posladku nawet przy delikatnym poruszeniu. Czy to moze byc rwa kulszowa? Ja dzis wogole apetytu nie mam. Chyba sobie ugotuje kalafiora i zrobie z maslem i buleczka a mezowi ziemniaki, rybka i kapusta kiszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUNA 26
Ja biore Femibion 1. do konca 12 tc. a pozniej pewnie to samo tylko ze 2 bede brala. do tego kwas foliowy i duphaston (ze wzgledu na wczesniejsza strate:( ) A jesli chodzi o moje poronienie , bo ktoras z Was sie pytala to u mnie niestety bylo to bez zadnych obiawow. Na normalnej wizycie w 12 tc lekarz poprostu powiedzial ze serduszko nie bije. Totalny szok i niedowierzanie. Wtedy nawet przez mysl mi nie przeszlo ze z moim dzidziusiem moze byc cos nie tak. a teraz od samego poczatku sie zamartwiam ale mam nadzieje ze tym razem wszystko sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przerazaja mnie takie pozne poronienia i do tego zupelnie bezobjawowe :( ja mam usg dopiero 19 czerwca, do tego czasu chyba oszaleje z nerwow :/ ja tez chce slonce :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to od 14 tyg? przeciez pierwszy trymestr konczy sie w 12 tyg tak wiec 4 miesiac zaczyna sie w 13 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Jestem wrzesniowka 2011 i styczniowka 2013 ( byc moze bedzie grudzien 2012 bo mam termin na sam poczatek stycznia a planowane cc pewnie wczesniej) gram w konkursie o chuste do noszenia dla drugiego dziecka.. nie trzeba sie logowac, wystarczy kliknac. Pomozecie prosze? http://pl.lennylamb.com/user/show_photo/4650

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po kolejnej wizycie :-) Moje maleństwo rozwija się prawidłowo, ma 23 mm, z om wychodzi, że to koniec dziewiątego tygodnia, z USG ósmego. Robiłam dzisiaj badania, mnóstwo badań i mnóstwo probówek :-). Co do wagi - 2 kg mniej. Co do witamin - w poprzedniej ciąży brałam witaminy, mój mały był duży jak na swój wiek, urodził się w 36 tygodniu z wagą 3,010Kg. Teraz moja gin mówiła mi, że jakieś najnowsze badania mówią, że od witamin rosną dzieci i mamy. Ja biorę kwas foliowy i magnez, a jak wiszą w domu jakieś zarazki - tak jak teraz - piję Prenalen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazlam cos takiego z innego forum : 1 miesiąc - 0-4,5 tyg. 2 miesiąc - 4,5-9 tyg. 3 miesiąc - 9-13,5 tyg. 4 miesiac - 13,5-18 tyg. 5 miesiąc - 18-22,5 tyg. 6 miesiąc - 22,5-27 tyg. 7 miesiąc - 27-31,5 tyg. 8 miesiąc - 31,5-36 tyg. 9 miesiąc - 36-40 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Jestem wrzesniowka 2011 i styczniowka 2013 ( byc moze grudzien 2012 bo termin mam na poczatek stycznia ;)) gram w konkursie o chuste do noszenia dla drugiego dziecka. Nie trzeba sie logowac, wystarczy kliknac. Pomozecie prosze? http://pl.lennylamb.com/user/show_photo/4650

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was mamusie :) Ja wstałam dopiero pół godziny temu i taka zakrecona ze szok, juz wole spac po 6 godzin i byc normalna niz sie wyspac na sile i czuc sie taka slaba jak teraz. Niby obudzilam sie przed 6 i zaczelo swiecic slonce, ale tak sie zmuszalam do zasniecia, że mi sie w koncu udalo. Jestem pewna 29, skoro wychodzi Ci 11tyg 3 dni to skonczylas 11 tydzien i jestes w trzecin dniu 12tego tygodnia- juz to tłumaczylam kilka stron temu własnie. Tydzien który ci wyskakuje w kalendarzu internetowym wskazuje ile tygodni pełnych juz skonczyłaś, a te dodatkowe dni to liczy dni nowego tygodnia juz czyli u ciebie dwunastego :) Mnie dzis lekko muli... zjadlam kanapeczke z domowego chleba, zielona salate, pomidorek, ogorka i ciut szynki. Później mam w planach ziarnisty serek ze szczypiorkiem. Staram sie nie rzucac na jedzenie i przekaszac tez owoce, jogurty itd, ale to chwilami jest ode mnie silniejsze. Mąż ma na dzis kapusniak a ja cos lżejszego chyba zjem. Tak jak wczesniej miałam ochote na smazone ryby, kiszona kapuste i od czasu do czasu na sledzia w occie, tak teraz ciagle na wszystko w czekoladzie i rzeczy typu naleśniki z owocami lub racuchy z jabłkami. Szkoda, że nie chce mi sie w mózgu przestawic cos tak jak to bylo 2,5 roku temu jak mieszkalismy jeszcze w Kalifornii. Oboje z mężem wpadlismy w jakis trans zdrowego odzywiania. Tam był dostep do wszystkiego, róznych kasz, owoce i warzywa caly rok (cały rok bylo ciepło), no i cenowo takie jedzenie zdrowe i tez bio nie dawalo po kieszeni. Nie było u nas w domu zwykłego oleju, bialego cukru (zamiast niego syrop z agawy lub klonowy, a;e my i tak herbaty nie slodzimy), nie dodawałam prawie soli, nie jedlismy slodyczy, zwyklych chipsów (jak był smak to jedlismy takie wieloziarniste co az widac było ze sa w nich ziarenka takie), białego makaronu, ryżu (wszystko brazowe), robiłam domowe koktajle z otrebami, wszystko jedlismy najzdrowsze i najzdrowiej przygotowane, warzywa, rożne kasze, świeże sałatki, kiełki, ryby, przygotowany bez tłuszczu filet z kurczaka itp były przewazajace na naszych talerzach kazdego dnia, przekaska na wieczor były owoce swieże i suszone, zadnych gazowanych napojów, wszystko gotowane i duszone, niz smażonego. Mąż ze swojej juz sporej wago stracił hohohoh cos chyba ponad 20kg w ok. 3 miesiace, mimo ze nie chodzilo nam o odchudzanie a jedynie o zdrowy styl zycia (mimo tego, że jedlismy do syta, waga spadla) stracone kg po tym jak wczesniej zajadalismy pizze i hamburgery kazdego dnia (!) baaardzo cieszyły. Żaluje ze nie mam teraz na tyle silnej woli, żeby zrobic dokladnie to samo co wtedy, poprostu mi sie nie chce. Choc w sumie źle nie jest :) Jeszcze zmienie temat. Wczoraj wymysliłam sposob jak umeblowac nasze malutkie mieszkanko, żeby nie musiec sie przenosic na sam poczatek na wieksze. Stwierdzilismy, że jesli wyjdzie ok to bedziemy szukac wiekszego mieszkanka dopiero za rok, jak maluszek mioalby pare miesiecy tak na wiosne-lato może. A narazie skoro i tak bedzie ciagle przy nas to po co nam wieksze. Zobaczymy czy mój patent sie sprawdzi, w sobote mąż przemeblowuje, ja szefuje :D jest kochany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamy:) I u mnie dzis piekna pogoda. Czlowiek po miesiacu deszczy pragnie tego slonca jak ryba wody:) Dziewczyny ja praktycznie od listopada bralam caly czas kwas foliowy, ale od jakiegos tygodnia nie biore juz witamin zadnych, bo po nich mam gprsze mdlosci. Ja juz zaczelam 12 tydz, a mowia zeby do 12 tylko brac. Mowia tez, ze wazne jest by brac kwas foliowy juz na 3 miesiace przed. Takze to zalecenie spelnilam. Chyba nie szkodze dziecku tym, ze od tygodnia juz nie biore folika, jak myslicie? Kurcze w taka pogode az sie nie chce do pracy isc. Najgorsze jest to, ze w szpitalu bedzie bardzo cieplo, a uniform, ktory musimy nosic jest z takiego grubego, "nieoddychajacego" materialu. Boje sie, ze bede sie tam zalewac potem. Jutro tez na popoludniu. Z jednej strony fajnie, bo pospac mozna no i ta druga zmiana nie jest taka "zabiegana", bo odpada poranne mycie pacjentow, ale czlowiek z tego dnia nic nie ma. Ja musialam odstawic luteine, bo juz mi sie skonczyla, a mamie nie idalo sie juz wiecej zalatwic. Czytalam w internecie, ze lekarze karza brac do 12-13 tyg. Ja juz wczoraj nie wzielam, a przez ostatnie kilka dni bralam polowe dawki aby odrganizm stopniowo odzwyczaic. Po 12 tyg tutaj w Anglii juz bardziej iunteresuja sie ciaza i wiem, ze kobiety po tym czasie dostaja juz progesteron, jesli jest taka potrzeba wiec chyba wrazie czego nie zostawia mnie bez odpowiedniej opieki...Mam przyznajmniej taka nadzieje. Ja dzis na sniadanie robie sobie kanapeczki z jajkiem, bo tak mnie jakos naszlo... Teraz jeszcze musze wymyslec co zabrac ze soba do jedzenia do pracy. Macie pomysl na jakas taka mala szybka przekaske? Ja mam tylko jedno przerwe, zazwyczaj miedzy 18-19, a pace zaczynam o 13 wiec to dlugi okres czasu wiec przewaznie, co jakies dwie godziny ide sobie cos szybko podjesc. Znowu sie rozpisalam... Zmykam dokonczyc sobie sniadanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milagrosa... a gdzie dokladnie cie boli? Jezeli w gornej czesci posladka, w okreslonych pozycjach, do tego bol promieniuje do uda to moze to byc rwa. Ja mialam to w listopadzie, ale teraz przy tej ciazy cos tam sie znowu dzieje, bo ilekroc leze na podlodze (jak tak lubie...np. ogldajac telewizje:) ) to mnie bardzo boli, wlasnie w posladku i promieniuje do uda. Dlatego od jakiegos czasu polegauje juz tylko na kanapie. Mi polozna powiedziala, ze moga mnie wyslac na fizjoterapie. Zapytaj lekarza...moze tez dostaniesz skierowanie. Teraz juz naprawde zmukam sniadanie robic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Safari niestety zdrowe produkty sa drogie, ja kiedys tez kupowalam warzywa organiczne a teraz z kasa gorzej wiec kupuje to co tansze :/ bardzo lubie ryby niestety swierza ryba kosztuje o wiele wiecej niz mieso wiec rybka czesto u nas nie gosci. dzis robie zeberka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Anglii slonce, w Szkocji slonce a w tej cholernej Irlandii znowu deszcze :/ normalnie w depresje wpadne :( Karmelek zrob sobie moze jakies lekkie kanapki z pomidorem, ogorkiem itp albo jakas szybka salatke np grecka etc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmelek a masz tam mikrofalowke/ moze jakies risotto? ja bardzo lubie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika_80
Hej Grudniówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika_80
Za szybko mi się wysłało. Termin mam na 16 grudnia. To moja trzecia ciąża. Mam 13 letnią córke i 6 letniego syna. Ja miesiące liczę w prosty sposób. Jeżeli termin mam na 16 to każdego 16 dnia miesiąca zaczyna się kolejny miesiąc. Proste. Inne liczenie jest bez sensu bo wtedy pod koniec ciąży wychodzi ,że jesteśmy w 10 miesiącu. Albo 4 miesiąc trwa 5 i pół tygodnia :) Tak więc dla mnie 4 miesiąc zacznie się 16 czerwca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jastro... w domu nie mam mikrofali, bo moja kuchnia to taki maly anex, w salonie i po prostu nie ma miejsca. Na dzien dzisiejszy nie umiem sobie wyobrazic gdzie bede trzymac wszystkie butelki, podgrzewacze, sterylizatory, itp. chyba kupie taka specjalna szafke kuchenna, na kolkach i postawie pod sciana, bo inaczej nie da rady. Ale w pracy mam wiec moga sobie podgrzac jedzenie, ktore przynosze z domu:) Dzieki za pomysly :) Safari...przy takim odzywianiu kilogramy leca w dol jak szalone. Niestety nie wiem jak jest w Niemczech, ale w Anglii, podobnie jak w Irlandii taka zywnosc jest bardzo droga. Generalnie my sie z M zle nie odzywiamy, bo zadko jadamy pizze czy fast foody. Jemy duzo owocow, warzyw, ale niestety tez duzo smazonego. Podejrzewam, ze jak dziecko przyjdzie na swiat i bedzie na etapie spozywania stalych pokarmow to troche zmienimy swoje nawyki zywieniowe, bo nie chce by moje dziecko mialo kiedykolwiek problemy z waga. Glownie dlatego, ze za tym ida inne problemy zdrowotne. Ja juz po sniadanku. Teraz chwila relaksu, a pozniej trzeba bedzie sie pomalu do pracy zbierac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Nika Co do rwy kulszowej to niestety mam z tym problem od paru lat. Myslalam, że mi zelzyla na dobre juz jakis czas temu, ale niestety, tez mam z nia w ostatnie dni spore problemy. Nie wiem czy ciąża może miec jakis wpływ nasilajacy to... Zdazalo sie ze mnie tak blokowalo ze ruszyc sie nie moglam. Najgorzej jest jak zbyt duzo pochodze, przemecze sie, popracuje schylona... zawsze lewa strona. Z tym, że ostatnio np wczoraj i przedwczoraj ból rozszedł sie tez bardziej w prawo i mąż mnie troszke rozmasowal przed spaniem, bo po calym dniu to juz naprawde bolalo. Nie robie z tym nic szczegolnego, staram sie nie przesilac i nie zasiedziec tez, ale czasmi trzeba. Co do tabletek z kolei to ja biore Centrum Materna- bierze to któras z WAS? Tak pisze zeby przez pierwsze 3 miesiace brac ta zwykla, a w drugim trymestrze brac nadal ta lub zmienic na Centrum Materna DHA, a trzecim juz koniecznie ta DHA. Mozna wejsc na ich stronke i poczytac. Tez nie biore osobno foliku tylko wlasnie w tym juz mam wszystko. Ale przed zajsciem od listopada czy grudnia bralam sam kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Safari...mi polozna powiedziala, ze ciaza moze nasilac tego tupy problemy i odrazu zooferowala, ze jak bede chiala to wysla mnie na fizykoterapie i na yoge dla ciezarnych, bo to podobno tez pomaga. Mam u niej wizyte za miesiac wiec poprosze o skierowanie. Witam nowa mame :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*zaoferowala Dziewczyny nie zwracajcie uwagi na te moje literowki, bo szybko pisze i czasem mi wychodza rozne cuda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmelek nie wyrzucaj pieniedzy na sterylizatory czy podgrzewacze :) ja jak sie maly urodzil wygotowalam butelki a pozniej to juz raz na tydzien a jak mial ok 3 miesiecy to wogole przestalam i moje kolezanki tez :) teraz wymyslaja takie produkty zeby kase z ludzi wyciagnac :/ Qrska wejdz na strone parenting i tam masz kalkulator :) witaj Nica :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×