Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

Jastro... dobrze, ze podpowidasz... bo szkoda wydawac pieniadze na cos, co bedzie sie zadko uzywalo. W razie czego zawsze mozna pozniej dokupic. U mnie naprawde w kuchni nie ma miejsca na zadne dodatkowe sprzety wiec to tez musze miec na uwadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki, ale się rozpisujecie od rana, u mnie od kilku dni piękna pogoda prawie po 30 stopni, z moim spaniem to jest tak że wieczorem jak się obrócę na moją stronę to od razu zasypiam, rano budzę się o 6, a w ciągu dnia zasypiam na siedząco. Ogólnie to mi dolegliwości ciążowe już przechodzą, wiadomo zapachy mnie męczą ale nudności prawie przeszły. Luna ja też miałam tak jak ty, w 13tc pojechałam na wizytę do lekarza i tez się okazało że serduszko nie bije, to było straszne. I też bezobjawowe. Po dwóch @ dowiedziałam się że jestem w ciąży i od tego dnia się cały czas martwiłam, ale po ostatniej wizycie trochę mi ulżyło. A ty długo czekałaś na kolejną ciążę? http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/6042[/url

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jastro1 tez jest dziwnie 9tyg 6d teraz a za półtora tygodnia pokazuje ze bede 9t2d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ktore poronily, ale nie krwawily... Czy caly czas mialyscie objawy takie jak mdlosci, sennosc, bol piersi mimo, ze dziecku nie bilo serduszko? Ja sie ciagle martwie, ze cos jest nie tak... Po dwoch poronieniach ciezko sie nie martwic. Staram sie myslec pozytywnie, ale ten lek ciagle we mnie siedzi :( A usg mam dopiero w 15 tyg :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUNA 26
marti ja poronilam dokladnie 3 lata temu. ja przez rok nie moglam dojsc do siebie psychicznie. plakalam codziennie. po roku bylo lepiej ale dopiero teraz bylam w stanie podjac kolejna probe. na szczescie udalo sie za pierwszym razem bo tez mialam obawy czy bede mogla zajsc w ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qrska to rzeczywiscie cos jest tam pochrzanoine :/ ale skoro teraz jestes w 10 tyg to za 2 tyg bedziesz w 12 :) no wlasnie ja tez sie boje ze nawet mimo objawow ciazy moze sie okazac ze serduszko nie bije :( matko mam takiego stresa ze nie wyrabiam a wizyta 19 czerwca :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUNA 26
karmelek z tego co pamietam to wlasnie nie mialam obiawow ciazowych. zero nudnosci, zmeczenia, bolu piersi itp. czulam sie wlasnie bardzo dobrze, chyba az za dobrze. wiec teraz jak sie kiepsko czuje to jestem szczesliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja też kilka lat temu miałam martwą ciąże, to był jakiś 12 tydzień. U mnie wtedy od samego początku nie było żadnych objawów oprócz braku miesiączki. Teraz sie cieszę jak się źle czuję,dlatego nie użalam się nad sobą,bo jak się bardzo źle czuję to jestem szczęśliwa i wiem,że wszystko w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie jest temat sterylizatorów, właśnie też się zastanawiałam nad takim który sterylizuje i podgrzewa, ale sama nie wiem ponieważ sama chciałabym gotowac dla maluszka, a jeszcze bratowa mi mówiła że ma taki podgrzewacz i użyła go tylko kilka razy więc mi go da. Myślicie już nad imionami dla dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mąż wymyślił dla chłopca Franciszek-Franek, da dziewczynki Felicja- Fela. Mi się podoba Błażej,a dla dziewczynki nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny... znajoma w pracy tez mowila, ze nie miala zadnych objawow, a przy wszystkich poprzednich i kolejnych ciazach miala. Mowia, ze nie mam sie marwtic, bo takie mdlosci to dobry znak, ale wiecie jak to jest... strach ciagle gdzies tam siedzi. A jak pomysle, ze musze czekac jeszcze 3 tyg na kolejne usg to az mi sie plakac chce. Gdybym miala pieniazki to poszlabym tu prywatnie, ale na dzien dzisiejszy nie moge sobie pozwolic na taki wydatek, bo dopiero niedawno zaczelam pracowac i pierwsza wyplata bedzie mala (mi placa z miesiecznym poslizgiem, teraz dostane wyplate za kwiecien, a wtedy pracowalam tylko 6 dni chyba, bo jeszcze studiowalam). No nic...musze jakos wytrzymac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmelek kilka dni przed wizytą u lekarza nie miałam już mdłości ale piersi bolały mnie jeszcze tydzień po zabiegu, apetyt mi się jeszcze utrzymywał ale coraz mniej, już wtedy wiedziałam że jest coś nie tak. Ale ja od samego początku coś miałam nie tak z ciążą, bo jak miałam pierwsze usg to dzieciątko nie miało tej osłonki, wtedy brałam luteinę. Powiem ci szczerze że lekarz sam nie wie dlaczego tak się stało, wydaje mi się że dzieciątko od początku miało jakąś wadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do imion to my jeszcze nie wiemy... Dla dziewczynki podoba nam sie imie Mia, ale dla chlopca to zupelnie nie wiemy. Ja zawsze chcialam by moje dziecko mialo imie w miare uniwersalne, ktore brzmialoby w miare podobnie w obu jezykach, ale M jakos bardziej za angielskim imieniem jest. Twierdzi, ze skoro nie planujemy wracac do Polski to nie bedzie mialo znaczenia, ze imie jest angielskie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest problem z imieniem bo dla chłopca mamy pełno imion np. Michał, Krzysiu, Daniel a dla dziewczynki podoba mi się Maja a mojemu mężowi wcale się nie podoba. Nie mam pomysłu na imię dla dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie strasznie podoba sie Maja - majeczka :) ewentualnie oliwia, martynka, paulinka, ale to pierwsze moje - nr. 1 sasiedzsi u mojego M tak wlasnie nazwali swojgo psa ;/ a mamy sie tam przeniesc.. a te 2 ostatnie to juz mam w rodzinie.. a chlopczyka to juz wogol niewiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A chcecie poznac plec dziecka na usg? My na poczatku nie chcielismy. Stwierdzilismy, ze poczekamy do porodu, ale M coraz bardziej ciekawy i przyznal sie, ze chcialby poznac plec dziecka na usg:) wiec, o ile nam maluch pozwoli, poznamy wczesniej. Teraz usg bede miala w 15tc. Wiem, ze czasami lekarze podaja juz wtedy plec, ale jeszcze nie jest to zbyt pewne, bo na tym etapie narzady chlopcow i dziewczynek moga wygladac podobnie. Ale cos mi sie zdaje, ze tu nawet nie beda probowali zgadywac i beda kazali czekac do nastepnego usg, ktore bedzie miedzy 20 a 22 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki :) widzę że nasz temat od rana wrze :):) miałam prawie 3 strony do nadrobienia, ale już jestem na bieżąco ja na szczęście żadnych takich rzeczy jak łóżeczko, podgrzewacze czy wózek nie muszę kupować, bo wszystko dostanę po bratowej, tak jak fotelik samochodowy i inne przydatne rzeczy.... dziś znów na rynku było pełno ciuszków dla dzieci, mam nadzieje że będzie dziewczynka bo zakochałam się w tych różowych ciuszkach, te sukienki, śpioszki, o matko.... !!! Co do mojego samopoczucia to czuje się dziś doskonale, ból brzucha mi tylko doskwierał rano, ale to było takie delikatne coś, to chyba się macica rozciągała bo na początku też odczuwałam takie bóle ale to było takie coś delikatnego :D :D ja dziś od 4 już nie śpię, w chacie gorąco tak jest nagrzane że wytrzymać nie idzie, wiatrak chodzi na okrągło ale nic to nie daje , rano już byłam z mamą na zakupach, posprzątałam w domu, pranko zrobiłam, także dziś naprawdę czuje że żyje mnie też nie raz boli w pośladku, tak że chodzę skulona, ale to jest krótkotrwały ból, ja tydzień mam wizyte u lekarza, mam nadzieję że wszystko będzie dobrze, zastanawia mnie tylko czemu lekarz jak byłam tego 10 nie dał mi żadnych skierowań na badania moczu i krwi, myśle że teraz mi da dziewczyny wiem że to nie zdrowe ale ja bym mogła na potęgę pić zimną colę, po prostu muszę się napić w ciągu dnia bo bym zwariowała wtedy jak wam pisałam że mnie tak strasznie boli brzuch, to wieczorem wypiłam szklankę coli i naprawdę w ciągu pół godz mi przeszło... :D :D :D na mnie cola działa zbawiennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUNA 26
tak teraz skojarzylam ze cole zalecaja lekarze w szpitalu w tak ciezkich przypadkach jak wymioty po chemioterapii wiec moze warto sprobowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babki w pracy polecaly wygazowana cole na mdlosci. Na poczatku mi pomagala taka normalna, gazowana:), ale wczoraj po dlugim czasie wypilam pare lykow i niestety jeszcze gorzej sie po niej poczulam :( Probujcie dziewczyny... kazda z nas jest inna i na kazda z nas co innego dziala. Ja sie zbieram do wyjscia. Oj, cos czuje, ze to bedzie dlugi dzien :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja sobie zamówiłam placki ziemniaczane które zjem z ketchupem ! Zamówiłam bo dzis siedzę w firmie męża. Taką mam zachciankę a na nic innego nie mogę patrzeć... Jeny to może po 12 tyg się skończą się już kłopoty z tymi mdłościami.... A ja biore witaminy.. Eee.. no to co dziecko jak jest większe to lepiej, przecież ?! Widzę że też łykacie to co ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUNA 26
A u mnie znow kroluja truskawki. najpierw ugotowalam kompot a teraz makaron z sosem z trukawek ze smietana. pychotka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem pewna, witaminy poteguja mdlosci, do trzeciego miesiaca ciazy nie ma co sie katowac, wystarczy sie dobrze odzywiac, a witaminy po 12stym tygodniu mozesz brac, ja nie biore zadnych witamin wlasnie dlatego, ale zaczne je brac od 12 tyg, i przyznam ze czuje sie lepiej, mdlosci mam tylko jak jestem glodna mozesz sprobowac przyjmowac witaminy w porze posilku, moze to cos pomoze, u mnie niestety i to nie pomagalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki była dziś u lekarza rodzinnego z tymi moimi zapracia mi dowiedziałam się że nie wolno mam brać takich tabletek jak xenna colo c czy innych podobnych ponieważ one wszystkie mają substancje która powoduje skurcze macicy i mozna poronić... wieć tu mi pisałyście że takie bierzecie lepiej je odstawcie zeby nie doszło do jakieś tragedii ja naszczeście nie posłuchałam nikogo i ich nie brałam na takie sprawy trzeba działać naturalnymi sposobami dużo świeżych warzych i owoców które zawierają błonnik dużo kaupusty kiszonej i pić wode przegotowana letnia najlepiej z łyżka miodu i cytryna no i mozna też akctivie i inne jogurty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do imion to Mia tez mi sie podoba. Mam wypisane kilka imion dla chlopca i kilka dla dziewczynki, ale bede chciala przeszukac jeszcze inne stronki czy ksiazki i cos dopisac. Najbardziej podobaja mi sie imiona na N, ale Oliwia i Nikola raczej nie wchodzi w gre, choc sa sliczne, sa tak obcykane, ze nie mam ochoty aby nazywac dziecko jak 1/4 innych dzieci :) no i jeszcze teraz te Zuzie i Jasie, tez sliczne, ale juz ich tyle..... zawsze chcialam cos mniej popularnego dla swojego :) tez raczej nie gustuje w polskich imionach, tylko takich bardziej zagranicznych, ale jeszcze tyle czasu, moze w ostatniej chwili jeszcze zdanie zmienimy :D Co do poznania płci, to bardzo chcielismy miec niespodzianke, ale tak nas teraz kusi zeby wiedziec wczesniej, ze chyba bedziemy jednak chcieli wiedziec. Nie wiem ile bedziemy za granica, dlatego tez chce takie imie zeby normalnie i w PL brzmialo, zwlaszcza ze nazwisko to mamy nie dosc ze typowo polskie to jeszcze trudne i zeby to sie jakos tak laczylo. E sama nie wiem, zobaczymy :) A wczoraj czytalam w ks. akurat wlasnie o zdrowym odzywianiu i tez pisali o kofeinie i takich ta, miedzy innymi zeby wlasnie uwazac na napoje typu Mountain Dew i cole. No ale wiadomo w rozsadnych ilosciach zwlaszcza na mdłosci, to chyba nie zaszkodzi. Chodzi cos o zawartosc pobudzacy w tych napojach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Colon C nie wiem, nie biore codziennie, ale to nie tabletka to takie wiórki co sie w wodzie rozmiekcza, ale moze faktycznie bede uwazala. Nie ma tam napisane zadnych przeciwwskazan niby bo to naturalny blonnik jest, ale moze i lekarka ma racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz na pewno sie na tym zna i mi nie kazała tego brać nawet miała taką książke z wykazem leków i wszystkie które tam były na te sprawy miały napisane to samo ze mogą wywołać skurcze macicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez chcialam zeby syn mial imie ktore irlandczycy wymowia wiec podczas porodu zdecydowalismy i jest Beniamin :) teraz juz nie mam pomyslow na imiona, pewnie okaze sie znowu podczas porodu :) ja pewnie plci nie poznam bo w irlandii nie mowia :( no chyba ze bede miala kase to pojde prywatnie do polskiego gina :) masakrycznie sie boje bo od poczatku nie mam objawow a w pierwszej ciazy mialam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×