Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

Dziewczyny czy wy jesteście na L4 powyżej 33 dni ??? Czy Zus was wzywa na komisje ??? Pytam bo koleżanka moja nie wie czy iść na dłużesz L-4 a czuje się trochę kiepsko.. Non stop wymiotuje a to 8 tydz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc kobietki ;) piękna pogoda a ja dalej sie zmagam z moim przeziębieniem ;C (chyba od klimy w aucie mnie tak wzięło ) o cytomegalii też malutko wiem, przez przypadek się zetknęłam jak czytałam o toksoplazmozie, mi lekarz nie zlecił tych badań. już w środę 30.maja mam badania prenatalne. mam nadzieję, ze znajdę trochę chęci , żeby pojechać na miasto , muszę kupić sobie coś na komunie 3 czerwca. a tak po za tym to nic mi sie nie chce, wczoraj prawie caly dzień przespałam . Luska, Francoise, co u was kobietki ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do imion, to moje typy to Maja lub Wiktor, ale jeszcze nie przedyskutowane z m, bo jak zaczynam temat, to mówi, ze jak będzie chłopiec to będzie Artur, a jak dziewczynka -Arturka ;) po tatusiu ;) heheh a jeszcze bardzo podoba mi sie imie Kubuś , Szymon, ale te juz sa "zajęte"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Happypati ja tez mam zamiar raczej tylko rozporzadzac co gdzie itd :D ale zakupy beze mnie sie nie obejda, musze znaleźć koniecznie tani wielki dywan w tej kolorystyce: beż, zieleń; chce kupic poszewki 50/50 bo takie mam poduchy i okleine zeby zdjac to co jest gdzieniegdzie dane na fronty, a nakleic nowe :) drobnostki, koszyczki, kwiaty czy tam swoje zioła i takie tam to zostawiam na koniec jak juz reszta bedzie gotowa. Jeszcze tylko nie wiem czy kupic farbe do sciany czy tapete... zobaczymy :) pokoj maluszka zawsze chcialam miec w takiej tez kolorystyce wlasnie, beze, kremy, zielen i zółty ewentualnie jako dodatki i takie prawdziwe najprawdziwsze misie na polkach z Bukowskiego (narazie mam 2). A teraz skoro uznalismy ze przeprowadzimy sie dopiero na przyszly rok po narodzinach maleństwa to chcemy to mieszkanie tez jakos jednak przygotowac. Wszystko co tu zostanie odsprzedamy przyszlym wynajmujacym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika_80
Hej. Jeżeli koleżanka jest na L4 z powodu ciąży to może spokojnie być dalej. ZUS nie wzywa ciężarnych na komisję. Teraz zmieniły się przepisy i można być 270 dni na l4 z podowu ciąży. kiedyś było 182 a potem komisja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem na zwolnieniu od 18 kwietnia i bede juz najprawdopodobniej do końca ciązy. A jak ZUS wezwie to nic takiego, sprawdza tylko czy jest w ciazy i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika_80
Ja jestem na l4 od 6 tc. Teraz zaczynam 3 miesiąc zwolnienia. Nie poszłam ze względu na samopoczucie ale na warunki pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika_80 W jednak kwesti nie zgodzę się z Toba. ZUS wzywa na komisje ciezarne. Moje dwie kolezanki juz byly jedna w 6 a druga w 9 miesiacu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja jestem na zwolnieniu już 2 miesiące. Wpisane mam w kartę ciąży poronienie zagrażające i na wypisach ze szpitala również. Do tego mam zalecony oszczędny tryb życia. Na zwolnieniu będę do końca, ponieważ mam kierowniczkę, która nie może zajść w ciążę i jak którejś się uda to ona jej w tedy zatruwa życie. Podobno, po ponad 130 dniach na zwolnieniu trzeba pisać podanie o zasiłek rehabilitacyjny czy coś takiego,ale to już moja teściowa się tym zajmie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do imion M dla chclopca chce Niko, ja myśle o Natanku... ale mam pełno innych propozycji, i dominik tez mi sie podoba dosyc, oraz Cayden, Alan i Gavin. Dla dziewczynki Natasha, Noemi, Makayla... szukamy narazie :) Natasha sie bardzo nie podoba mojemu, bo takie ruskawe jakies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika_80
To już kaprys ZUS-u. Nie muszą tego robić ale najwidoczniej lubią robić na złość innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nie byłam na takiej komisji, ale wiem,że coś takiego może nastąpić. Musisz wtedy iść do ginekologa, po zaświadczenie z jakiego powodu przebywasz na zwolnieniu,albo tak jak ja ieć wpisane to w kartę ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się zastanawiam jak to jest z wypłatami z ZUSu, podobno czasem się długo przedłużają. Ja teraz będę miała od nich pierwsza, do tej pory płacił pracodawca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika_80
kontrole maja przewaznie te kobiety ,ktore sa krotko zatrudnione i juz maja zwolnienie z powodu ciazy. Poza tym gin, może wystawić zaświadczenie ,że z powodu stanu zdrowia nie możesz stawić się osobiście. Mnie tak ginka napisała w poprzedniej ciąży (ok 7 m-c) i zus mnie nawet nie widział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika_80
Olcia , nie ma już zasiłku reha. Tak było kiedyś , bo zwolnienie mogło wynosić 182 dni, potem trzeba było starać się o zasiłek i były komisję w Zus. Przepis się zmienił i zwolnienie moze trwać 270 dni , czyli 9 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wynagorodzenie jest w tym samym czasie Natomiast to co bedzie na druku wypłaty (RMUA, lista płac, pasek itp) zalezy od ilosci osob zatrudnionych w firmie Do 5 osób będzie info ze Zus wypłaca i danych firmy brak a powyzej 5 osob nic nie zmienia sie. Termin wypłaty taki sam, płaci ZUS ale RMUA wystawia firma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Safari spodobalo mi sie twoje Cayden :) sliczne :) Maja u mnie jest zajete dwukrotnie ale znajac mojego meza znowu wymyslimy imie na porodowce :) Safari a czy ciezko przykleja sie ta okleine? bo moje meble w sypialni sa okropne wiec moze warto by je okleic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUNA 26
Dziewczyny cieszcie sie ze pracowalyscie bo teraz bedziecie miec kase. ja niestety nie pracowalam i teraz bedzie nam bardzo ciezko z jednej wyplaty odlozyc chociazby na wozek. tym bardziej ze mamy kredyt mieszkaniowy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Melduje sie i ja:) Dzis znow popoludniowka. Wczoraj mialam taki zapiernicz, ze padlam po powrocie do domu... nawet nie wiem kiedy. Do tego ten upal... a w szpitalu klimatyzacja wylaczona :o Pot ciurkiem mi sciekal po czole... Dzis powtorka...mam tylko nadzieje, ze bedzie spokojniej. Jutro jeszcze nie wiem jak pracuje. Kiedys, dwano temu, krotko po tym jak aczelam sie z M spotykac ;) rozmawialismy z M na temat dzieci, imion, wychowania i itp i on wspomnial, ze dla chlopcow podobaja mu sie imona Nathaniel i Benjamin. Teraz jakos o chlopcu wogole nie rozmawiamy :) Chyba oboje podswiadomie sadzimy, ze bedzie dziewczynka :) Ale niezdziwie sie jak los nam zrobi psikusa i bedzie chlopiec :) No coz... trzeba cierpliwie poczekac. Milagrosa... poszukaj infromacji w necie. Wiem tylko, ze w ciazy ten wirus moze byc zagrozeniem dla maluszka... powodowac wady wzroku, sluchu itp, ale najlepiej znalezc jakas dobra strone internetowa by poczytac o tym dokladnie jesli Cie ten temat z jakiegos powodu martwi albo po prostu przedyskutowac to z lekarzem. A... podobno ten wirus jest bardzo powszechny wiec chyba nie jest az tak grozny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luna u mnie niestety chorobowe to jakies 60% pensji a moj maz dostaje grosze z urzedu pracy wiec cie rozumiem i tez mamy kredyt 380 euro miesiecznie wiec tez mam zalamke :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jastro...u mnie tez dwie Maje u znajomych :) To bardzo popularne imie. Tak jak Oliwia i Wiktoria :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmelek moj syn ma na imie Beniamin :) zycze spokojniejszej zmiany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Safari, ja nigdy nie słyszałam o takich imionach jak wymieniłas Gavin, Cayden, Makayla - jakie to sa imiona ?? w Polsce chyba nie mieszkacie, co ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jastro... dziekuje :) Tez uwazam, ze to ladne imie i w miare uniwersalne... bo i w Polsce i na wyspach brzmi podobnie. Takze nie zdziw sie jesli pojawi sie tu za 6 miesiecy jeszcze jeden Benj(i)aminek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja jade odebrac wyniki i zrobic badanie USG tak dla swietego spokoju zeby mogla spokojnie spac. Trzymajcie kciuki by bylo wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milagrosa daj nam koniecznie znać co i jak a ja czuje że będę chora, w nocy mieliśmy otwarte na oścież okno, a wiało jak cholera ale mi było tak duszno że mówiłam do mojego że będzie otwarte czy mu to się podoba czy nie :D :D a później na zakupach z mamą w mieście taki upał , taki skwar że klima chodziła non stop i nie wiem czy mnie nie zawiało kurczę dziewczyny za tydzień mam wizytę z tych nerwów to chyba umrę, ja chce już widzieć dziecko i chce wiedzieć że wszystko jest dobrze... cały czas myslę że wtedy co mnie tak brzuch bolał, że to nie był jakiś zły objaw... kurdę mogłam jechać do lekarza... co dziś macie na obiadek, ja mam mięsko drobiowe, frytki :o i sos czosnkowy a na deser truskawki z bitą śmietaną , mniam.... wczoraj kupiłam sobie letnią sukienkę i ona jest taka odcinana pod biustem , wieczorem zwykle mam wzdęcia i jak ją założyłam to wyglądałam jak w 6-7 m-cu ciąży, masakra.... już nawet nie chce myśleć ile jak będę wyglądać na samej końcówce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkalismy 4 lata w Californi w USA i wlasnie to sa tamtejsze imiona. Natan to nie wiem, ale w Niemczech spotykane, tu wlasnie mieszkamy od roku teraz. A Cayden i Natan chyba najbardziej mi sie podoba z meskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z ta okleina to sie okaze, napewno dam znac albo jakies fotki podesle jak juz cos zrobimy :) ta okleine co mam teraz to wszystko robila parka ktora mieszkala przed nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milagrosa trzymam kciuki :) Pierdolka ja tez mam wieczorem takie wzdecia jakbym byla w 7 miesiacu :) a na obiad mam wczorajsze zeberka hehe :) lubie robic obiady na 2 dni bo nie chce mi sie codziennie wymyslac co by tu ugotowac :) Safari koniecznie daj znac jak juz okleisz szafki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×