Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

no do rybki najlepiej kiszona, ale ja nienawidze ani kiszonej kapusty, ani ogorkow - kiszxonym mowie nie :D chyba ze cos mi sie odmienilo.. i da rade sprobowac? hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matko kiszona kapusta albo ogórki mniam :D taka kapuste to ja moge sama zjesc nie robic z niej surówki ani nic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUNA 26
ja juz w 8 tc mialam robione przez brzuch ale z tego co wiem to zalezy od lekarza. a pozatym u kobiet troche bardziej pulchnych dluzej robi sie przez pochwe bo przez brzuch moze nie byc widac. moja bratowa miala robione przez pochwe do 12 tyg. a chodzila do tego samego lekarza co ja, z tym ze ja naleze do chudzielcow a ona miala troche brzuszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łoo to u mnie dlugo przez pochwe bedzie robione :/ hmm ja niewiem jak mozna zachwycac sie kiszonym :D ale kiszone w ciazy podobno jest wskazane ..musze sie nauczyc i przemoc jakos..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała Mewa 2012
Witam Kobietki :) Czy mogę się dołączyć? Ja mam termin na listopada czyli nieco wcześniej niż wy :) Jak zdrówko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miax...jeśli górne mialas 93 to bardzo niskie. Idealne ciśnienie to 120/70. W zasadzie z medycznego punktu widzenia te górne jest najważniejsze i powinno byc w granicach 110-130. Oczywiście małe odchylenia nic nie musza oznaczać. Poza tym każdy jest inny i są osoby, ktore maja tendencje to nieco niższego lub nieco wyższego ciśnienia i nie oznacza to nic złego. Jednakże ciśnienie poniżej 100 lub powyżej 140 to jest sygnał alarmowy i należy to skonsultować z lekarzem. Trafiłam tutaj na swój grunt, bo medycyna to moj konik:) jako, ze na studiowanie medycyny jestem juz za stara to wybrałam pielegniarstwo. Poza tym to pielęgniarki bardziej skupiają sie na pacjencie i otaczają go większa opieka. Dla większości lekarzy pacjent to kolejny przypadek...zleci badania, postawi diagnozę, powie jak leczyć... Reszta spada na samego pacjenta lub pozostały personel medyczny. Pielęgniarki (te dobre) podchodzą do pacjenta bardziej... holistycznie. Dla nad to człowiek... ze swoją historia... A nie jednostka chorobowe. Dbamy o niego nie tylko o jego zdrowie fizyczne, ale tez o zdrowie psychiczne... To my często mamy okazje "wylapac" pewne subtelną zmiany w człowieku zachodzące, ktore mogą świadczyć, ze cos złego sie dzieje.., Bardzo lubię ta prace i ubolewam nad tym, ze juz teraz musiałam wziąć dziekanke, ale trudno... To, co robię teraz jest dla dobra mojego dziecka i tylko to sie teraz liczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywnie zaskoczona
witam:) u mnie już 12 tc:)) ale ten czas leci co do depilacji to ja kupiłam sobie najzwyklejszy na allegro podgrzewacz do wosku koszt okołu 100zł i do tego wkłady z woskiem które kosztują też grosze około 6 zł sztuka( starczy na całe nogi) i raz na miesiąc woskuje;) wcześniej musiałam częściej a teraz raz na miesiąc. Wcześniej goliłam ale to była tragedia teraz odrasta mi bardzo mało włosków i są jasne. Wczoraj robiłam lody owocowe, wyszły pychaaa:)) kupiłam w ikei takie pojemniczki do robienia lodów na patyku i zrobiłam mojej córeczce kolorowe ale ma radochę i ja też bo przynajmniej wiem że zjada same owoce bez tony cukru:) ja też mam problemy z ciśnieniem i mam nadzieję że to zaważy na tym że zrobią mi cesarskie cięcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no moze i macie racje pochwa pochwa . A ja teraz jak wroce z Polski to beda mi badac szyjke macicy na raka ;// Karmelek_30 moj M ma migrene to straszne jest :((( ostatnio 2 dni temu mial ja plakalam razem z nim...tak go glowa bolala, na jedno oko nie widzialm palce mu dretwialy cos strasznego ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milagrosa..to my dzis obie cierpimy. Przykro mi z powodu choroby mamy. Mam nadzieje, ze szybko z tego wyjdzie i nie bedzie żadnych powikłań. A Ty uważaj na siebie, bo czasami ta choroba potrafi przenieść sie droga kropelkowa, choć chyba jest to dosc zadkie. Głownie przenosi sie przez sline. Dużo zdrowia dla mama 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miax... Mi tez dzis obraz w lewym oku skacze, w rytm uderzeń serca. Ból wlasnie po lewej stronie jest zlokalizowany. Przeważnie jak mnie tak mocno boli to biorę 2xparacetamol+2xibuprofen i trochę pomaga, na tyle, ze mogę funkcjonować, ale teraz ibuprofenu nie mogę wiec sam Paracetamol za słaby jest i nic nie daje. A to badanie to na pewno cytologia. Nic strasznego. W sumie to fajnie, bo w Anglii nie robią przed 25 rokiem życia. Widać w Szkocji maja trochę lepsze podejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy cytologia nie jest wymagana dla kobiet w ciazy?? ja na szczescie mialam robiana 28.02 wiec nie musial mi gn teraz robic, ale do ksiazeczki ciazowej chyba sie wpisuje wynik cytologi? ja mialam wynik Pap.1. i obszukalam neta czy to wynik, bo myslalam ze cos wiecej napisza, a tu tylko klasyfikacja do grupy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żona... Tutaj w Anglii inaczej wszystko działa, aczkowiek z ciekawości sprawdze czy robią kobietom w ciazy przed 25 rokiem zycia. Normalnie dopiero po robia cyto raz na 5 lat chyba, po 40 raz na trzy. Ja jako, ze mialam problemy I jestem po zabiegu skracania szybki to jeszcze przez 5 kolejnych lat beda robic mi co roku. Ostatnia tez mialam w lutym wiec w ciazy robic mi juz nie beda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmelek_30 Mama jest osłabiona przez tą chorobe i leki. Mieszkamy w jednym domu więc o zarażenie nie jest trudno. Dobrze tylko że mamy oddzielne piętra łazienki, kuchnie... poprostu przez tydzień nie będę do mamy schodzić tym bardziej że coś mnie drapie w gardle. A z tym bólem głowy to wyrobić nie mogę a boje się cokolwiek brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o Karmelek pojawiło się nowe słowo szybka :D :D :D dziewczyny ja jestem taka śpiąca że idę się zdrzemnąć, normalnie oczy mi się kleją jak bym nie spała przez całą noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja próbowłam zasnąć ale coś mi nie wychodzi może dlatego że i tak śpie 12-13h na dobe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierdolka to samo mam oczy mi sie kleja jakbym cala noc nie spala ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macie rację z ta szynką;) , ciśnienie muszę mierzyć co 2 dni i kalendarzyk prowadzić, a to ze względu na poważna operacje , pewnie z tego powodu będę miała cc (ale ja sie cieszę z takiego rozwiązania) na obiad jeszcze nie wiem co ;C:C co do wlosków ja zauważyłam, ze mi gdzie indziej szybko rosną o_O , tylko boje sie troche golić bo ostatnio dostałam jakiejs infekcji, a z drugiej str nie wyobrażam sobie zeby nie zgolić depilatora nie używam bo kupe czasu zajmuję, i boli, ja to noga do zlewu i jazda ;) cytologia wymagana, ja miałam w listopadzie robiona, wiec lekarz sobie odpuścił. (co 2 lata robie cytologię) współczuję wam kobietki tych bóli głowy ;C ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dostalam od mamusi na 17 ur. depilator calkiem porzadny :D z kolei po depilacji zaczely mi wrastac wloski.. wiec nie moge uzywac.. bo mialam powazne plamy na skorze i jeszcze do dermatologa musialam latac i brac jakias masc na rozjasnienie zabarwien.. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Effi31 A u mnie wchodzi w gre tylko depilator, inaczej sobie nie wyobrażam :) Ja dziś obiadu nie robie. Powiedzialam męzowi że głowa mi pęka i nie da rady. A on na to że zrobimy zapiekanki jak wróci z pracy albo upieczemy paluszki rybne ( do tego obowiązkowo dip czosnkowy, frytki i kapusta kiszona) i obiadek będzie. Cieszy mnie to ze jest wyrozumiały natomiast wciąż nie może uwierzyć że będzie ojcem, nie dociera do niego to. Chyba dopiero dotrze jak pójdzie ze mną na USG w 22tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe, mój to juz rozmowy prowadzi poważne z berbeciem (tak nazywa dzidzie) jejku ale mam lenia :(:(:( a musze do sklepu iśc, obiad jakis szybki zrobić nie mówiąc juz o posprzataniu całego mieszkania, mój m, tylko pyta kiedy mi sie włączy instynkt budowania stada , zebym w końcu wziela sie za porządki . :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To moj maz jak i mama wola zebym nic nie robila, nie przemeczala sie i odpoczywala tylko ze misie tak nudzi Ale dzis przez ten bol glowy to sama nie wiem co mam z soba zrobic zeby minal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki jak to zrobiłyście że macie jakieś linki podane pod tym co piszecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane a macie tak ze wam pasta do zebów juz nie smakuje ? ja musialam zmienic na inna bo mi ta stara co uzywalam nie smakowala ;/ dzis mylam zeby ta nowa i tez mi nie dobrze ;/ nie wiem czemu ;/ mam dziwny smak w ustach ;/ taki kwasny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy wy te linki widzicie jako obrazki? bo ja je widze jaki zwykly link :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miax, ja zmieniłam pastę bo mi krew z dziąseł zaczeła lecić, więc kupiłam parodontax i za cholerę nie mogę jej używać od razu odruch wymiotny . żona , widzimy tylko linki, po kliknięciu obrazek sie otwiera w nowym oknie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×