Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

hejka zrobiłam ten chiński test i wyszło mi że chłopiec i lekarz też mówił że chłopiec, ech.... u mnie pogoda do d... cały czas pada i zimno, chciałabym iść na spacer ale w taką pogodę to tylko leżę pod kocykiem i oglądam tv :) ja bym ciągle mogła jeść ogórki kiszone, ba a wodę z ogórków to bym mogła pić non stop, tak jak na początku ciągle wcinałam słodkie, tak teraz tylko ogórki i ogórki.... napewno będzie chłopak ja dziś na obiad gotuje sobie kapuśniaczek z młodej kapusty a moja mama robi z babcią szare kluchy i kapustę kiszoną do tego niestety moja babcia mi tak działa na nerwy, tak mnie denerwuje że niech najpierw one ugotują swój obiad, a później ja swój powiem wam dziewczyny że ze względów finansowych mieszkamy z rodzicami ale ja tak dłużej nie wytrzymam i zanim się maleństwo urodzi to musimy się wyprowadzić, wogóle to musimy bo na 1 pokoju to nie damy rady z dzieckiem... ech.... a co do luteiny to fakt zawsze mam białą wydzielinę, to te resztki wylatują po tabletce, ale żółtą wydzielinę też zaobserwowałam i nie wiem czy to ma jakiś związek z tym czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika_80
Olcia a czy ta przepuklina to groźna dla dziecka ? Mój synek kiedy się urodził okazało się ,że ma przepuklinę pępkową ale dopiero jakiś czas po urodzeniu się ujawiniła. Podobno chłopcy bardzo często mają i jest ona wynikiem wysyiłku od płaczu. Jadnak sama pięknie się "wchłonęła"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepuklina u płodu,może prowadzić do wielu wad wrodzonych :( Nie wiem dokładnie, bo mój lekarz mi nic nie powiedział. Zdenerwował mnie, dlatego idę do innego. Siedzi we mnie też taka nadzieja,że coś mu sie pomyliło,przez to,że miał sprzęt do dupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Francoise
witam was byłam dzis rano w labo -badania z krwi ale sie nie martwie bo zawsze maiłam dobre wiec i teraz sie takich spodziewam u mnie mdłosci ustapiły ale nic mi nie smakuje,na nic nie mam ochoty oprócz owoców,zero zachcianek no moze oprócz ogórka kiszonego ale u mnie niedostepny taki towar;\((( Milagrosa ja tak wymiotowałam w 2 pierwszych ciazach,wiem co czujesz ale w 2 brałam neospasmine i wymioty sie uspokoiły ale byłam jeszcze bardziej spiaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to sie posiliłam zjadłam pysznego śledzika w oleju z duuuużą ilością cebuli mniam . Zaraz odgrzeje zupe i dalej będę jeść . zresztą ja nic nie robię tylko jem . Ja badania będę robiła 13-go dopiero ciekawe jak mi wyjdą . Najbardziej czekam a utęsknieniem na usg oczywiście ulubione badanie pewnie Nas wszystkich . Jeszcze tyle czasu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierdołka szare kluchy i kapuśniak z młodej kapusty jak ja ci zazdroszczę ale bym sobie zjadła. Ja właśnie po drzemce taka dzisiaj pogoda że koniec, zjadłam dwa hod dogi a zaraz obiad i tak zjem :) ja też mogę jeśc cały czas tylko rano mi nie dopisuje apetyt ale jak sie rozkręci to trzeba chowac jedzenie, ostatnio wcinam czereśnie i mogłabym jeśc je kilogramami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika_80
Olcia, masz rację. Lepiej iść do innego lekarza , który będzie konkretny. Mam nadzieję ,że ten się mylił :) Będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika_80
Olcia , znalazłam coś takiego w necie "Radzę jak najszybciej przestać się zamartwiać;) Lekarz miał rację, przepuklina pępkowa to naturalne zjawisko na tym etapie ciąży. U takiego malucha przewód pokarmowy rośnie szybciej niż sama jama brzuszna - jelita nie mogą się pomieścić, w skutek czego ich fragment wpukla się do sznura pępowinowego. Przepuklina pojawia się około 5-6 tyg. ciąży i może utrzymywać się do trzeciego miesiąca(aż brzuszek nabierze odpowiedniego rozmiaru). To nie jest absolutnie nic nieprawidłowego. Tak po po prostu rozwija się ludzki zarodek."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do mamusiek które miały już prenatalne, czytałam że dużo z was ma filmy czy to zależy od sprzętu? Bo tez mi się marzy taki film, dopłacałyście za niego i za badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem pewna, mąż mi kupuje w Piotrze i Pawle bo te co miałam na ogródku to już zjadłam, w tym roku coś nie obrodziło drzewko za dużo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi powiedział lekarz,że przepuklina znika do 12 tygodnia, a ja miałam usg w 13. Dzięki za pocieszenie :) W sumie to się nie zamartwiam. Co ma być to będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tak Marti, pyszności ale hot doga też bym wciągła , tymbardziej że mieszkam niedaleko stacji benzynowej , a oni robią najlepsze mniam... a i ty chyba pytałaś mnie czy jestem z Poznania ?? No w sumie jestem z okolic Poznania, ale jak bym miała tłumaczyć moją miejscowość to prościej napisać koło jakiego większego miasta mieszkam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierdołka My też mieszkamy z rodzicami ale u nas to bardziej zagmatwana sytuacja. Mianowicie mamy tutaj u moich rodziców całe swoje piętro czyli dwa pokoje, kuchnie i łazienke ale wejście i klatka schodowa są wspólne. Też czasem mam tego dośc bo moja mama to straszna pedantka i non stop uważa że my o nic nie dbamy a ja poprostu jak chodziłam do pracy i wracałam do domu o 18, mąż tak samo to już sił i czasu mi brakowało na cokolwiek. W weekendy jak nie studia to praca... Lekko nie bylo. Teraz w ciązy różnie się czuje i też non stop sprzątać nie będę. Ogólnie niby możemy się wyprowadzić i coś wynając ale nie stać nas i szkoda kasy. Możemy też wziąść kredyt i kupić coś ale nam się to nie kalkuluje. Moi teściowie mają dużą działke. Od 3 lat mówią że połowe nam przepiszą tylko jakoś się z tym nie zbierają. Niby teściowa powiedziała że teraz jak będzie dziecko to przepiszą. Moi rodzice zawsze mówili że jak dostaniemy działke to oni nam dom pobudują w zamian za to że ja tego domu co teraz mieszkam zrzekne się na rzecz mojej siostry. Dlatego nie chcemy brać kredytu ale z drugiej strony też nie wiemy na czym stoimy. Boje się że jak maleństwo się urodzi to moja mama będzie mnie krytykować że źle dzieckiem się zajmuje albo coś podobnego Francoise Ja też apetytu nie mam ale jednak to żucie skórki od chleba mi pomaga i nie zwróciłam dziś śniadania. Spróbój może tego. Marti86 ja jadłam czereśnie prosto z drzewa u moich teściów... pycha.... chciałabym jeszcze w tym roku truskawek spróbowac. Są jeszcze w sprzedaży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) jak brzuszki sie miewaja??:) marti 86 u mnie prenatalne 2d kosztuja 200zl, 3d - 300zl, a nagranie na plytke 30zl (ale trzeba od razu mowic ze sie chce plytke to wlacza nagrywanie :]) - ja mam prenatalne w sobote.. nie moge sie doczekac bo u mnie gdzies tak ostatnio dolegliwosci minely.. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia nie zamartwiaj sie tak, za tydzień pójdziesz do innego lekarza i sie okaże, może rzeczywiście coś tamten lekarz źle widział, u mnie powiedział że mam krwiaka ale od razu powiedział że nie jest pewny czy to krwiak czy płyn i nie kazał się zamartwiac dokładnie jak twój, dwa tygodnie później poszłam na wizytę i nie było ani śladu, to nie był krwiak bo tak szybko by się nie wchłonął, więc nie zamartwiaj się w naszym stanie to nie wskazane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUNA 26
czeresnie...pychotka. ja juz chyba od dwoch tygodni zajadam sie czeresniami z dzialki:) i oczywiscie mozna je dostac na kazdym ryneczku z warzywami i owocami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUNA 26
a truskawki tez jeszcze sa. ale mi sie juz troche przejadly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milagrosa truskawki dopiero się zaczynają też się nie mogę doczekac :) Zona Ja mam prenatalne jutro na 16:30 mam nadzieje że będzie wszystko dobrze, chyba zadzwonię do lekarza i się mu zapytam czy robi. Pierdołka tak to ja cie pytałam, ja mieszkam na końcu Poznania a po porodzie wyprowadzamy się za Poznań ale będę miała i tak blisko do rodziców 5 min samochodem. Może mi napisz w jakiej miejscowości może będę wiedziec gdzie to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zona 26 l jakoś dużo płacisz za to USG Ja za 3D prenatalne ze zdjeciami i płyta place 200 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyś87
hej dziewczyny! cziłałka, teraz mam raczej białą wydzielinę(pozostałości po tabletce) ale był taki czas, że wydzielina była żółta. też mnie to dziwiło bo przecież tabletka biała i przeszło mi przez myśl, że może to wina jakiejś infekcji. niestety ta moja teoria nie jest potwierdzona... jastro, ja też dokładnie dziś zaczynam 12 tydzień:) jesteśmy na tym samym etapie:) też się zastanawiasz czy Wigilię spędzisz w szpitalu? :) marti, ja usg prenatalne mam w sobotę i dzwoniłam do kliniki zapytać o film. nagrywają, koszt filmu 50zł. dziewczyny mam jeszcze pytanie, miałyście robiony jakiś wymaz, czy badanie na czystość pochwy (może to to samo, nie wiem)? ja chciałam zrobić któreś z tych badań żeby się upewnić , że nie mam żadnej infekcji (to niestety mój częsty problem) ale lekarz powiedział, że teraz póki biorę luteinę a do tego mam zły wynik moczu (bardzo liczne bakterie) to nie ma sensu... tyle, że luteinę będę brała jeszcze przez jakieś 3-4tyg. więc to badanie strasznie się odwlecze... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zona dzwoniłam do mojego lekarza nie wytrzymałam, muszę doplacic 50zł tylko za nagranie, ale się cieszę :) długo trwa taki film?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcyś jeżeli masz problem z bakteriami w moczu pij sobie 100% sok z żurawiny mi troche pomogło bo mam ten sam problem, dużo kefiru. Ale w ciąży 70% kobiet ma ten sam problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milagrosa a widzisz my mieszkamy na 1 pokoju, dodatku mieszka z nami mój brat , rodzice i babcia, a wiadomo babcia już jest wiekowa i niestety mi przeszkadza jak babcia sprząta, zmywa w zimnej wodzie i naprawdę bardzo często kłócimy, a jak zwrócę jej uwagę to jest obrażona.... obok naszego pokoju , jest pokój brata, który często robi nam na złość i np. jak my chcemy iść spać to on głośno słucha muzyki lub ogląda tv, a mnie to naprawdę doprowadza do szału, bo ja nie umiem zasnąć w hałasie, tylko muszę mieć ciszę, a do tego wspólna kuchnia i łazienka, często babcia jak widzi że w łazience pali się światło to bez pukania wchodzi, bo np. ktoś zapomniał zgasić światło i ona sprawdza, ja się zawsze zamykam na klucz a później babcia chodzi i jaka , że co mam do ukrycia że się zamykam, no mówię , zwariować można... niby mamy działkę ale napewno nie dostaniemy kredytu aby się wybudować, choć z drugiej strony ładować komuś kasę za wynajem to lepiej spłacać swoje, naprawdę trudne to wszystko ale wiem że jak dziecko się urodzi to będą wtrącać się w wychowanie naszego dziecka, ech 😭 😡 Marti ja jestem z Nowego Tomyśla, jak kojarzysz to fajnie, a jak nie to wujek google ci powie co i jak :D :D ale się objadłam obiadem, teraz tylko jakoś przełknąć aspargin i można dalej odpoczywać.... a czereśnie to bym sama sobie zjadła, a tymczasem jutro będę robić kompoty z truskawek bo mój T uwielbia... i to będą moje pierwsze kompoty jakie robię sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierdołka wiem gdzie :) ale masz przerąbane naprawdę, myślałam że to ja mam źle, ja tez mieszkam z rodzicami, brat mieszka z żoną i 3 letnim dzieckiem, obok mieszka moja babcia i wuja więc też trochę nas jest, właśnie jeżeli chodzi o spanie to ja lubię sobie zrobic drzemkę po śniadanku a tu nie można bo moja mama zajmuję się właśnie rano wnuczką i albo płacze albo głośno śpiewa albo biega po całym domu no może się zdrzemnęłam 5 min dobrze że wieczorem mam spokój>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamuśki ;):) ja to od kilku dni mam chandrę, nic mi sie nie chce, ciągle narzekam, senna łażę, ale to przez pogode pewnie, bo za fajnie nie jest ;C ja codziennie kilogram truskawek zjadam, później na czeresnie sie przerzucę bo jeszcze chyba drogie są . prenatalne u mnie 300 z filmem 350 , filmik trwa 10 min. dzis na obiad gołąbki "inaczej' miesi ryz kapusta wymieszane razem ;) niechce mi sie stać przy kapuście ;) , wiec takie cos sobie wymyślilam na dzis . My mamy swoje mieszkanko, ale w okół nikogo bliskiego ;C:C:c, teściowa 50km od Olsztyna, moja mama 00 km ode mnie ;C, nie ma nawet kto nam pomóc ;C mąz juz zapowiedział, ze w grudniu weźmie cały m-ac urlopu bo nie wiem jakbym sobie po cesarce poradziła, chyba bym siadła z dzidzia i razem z nia płakała ;C:c. po głupi cukier bede musiała złazić z dzidzia z 4 piętra ;C, eh juz sie boję ;C:C .do tego mąż często wyjeżdża w delegacje na 2-3 m-ce więc zostanę w pewnym momencie sama ;C . na sąsiadów też liczyć nie mogę, praktycznie się nie znamy - tylko na dzień dobry. co do moczu Milagrosa, ja ostatnio sie tak zastanawiałam skąd te bakterie i wyszło mi cos takiego z przemysleń- rano oddałam próbke do pojemnika, a zanim poszłam oddać mineło ze 3-4 h , nie wiem ile jeszcze leżalo w lab, i moze stąd te liczne bakterie??, wyczytałam, ze mocz powinno sie badac do 1h od oddania próbki bo szybko rowijaja sie w nim bakterie, moze było tez tak w twoim przypadku ??. Qrska- a co z ta twoja toxo ?? , masz jakies tabletki ??? ciekawe jak tam Mia na 'wakacjach" w Pl :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba jednak ta skórka od chleba nie jest na wszystko dobra bo jak już złapie na wymioty to nawet po skórke nie zdąże iść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a teraz czytam moją wypowiedź i chodzi mi o to, że ja z mężem mam 1 pokój, obok pokój brata, korytarz, pokój rodziców i pokój babci, kurdę a wyszło tak że my wszyscy mieszkamy na 1 pokoju, wtedy to bym już dawno osiwiała to się cieszę że wiesz gdzie moja " wieś" leży, ja mam ciotkę w Poznaniu, dziewczyny jestem taka objedzona że teraz tylko drzemka mi się marzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Effi31 Zrobiłam drugie badanie na mocz i już nie było bakteri tylko ciałko ketonowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×