Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

Hello, Gosik, sesja też mi się marzyła, super że miałaś taką okazję. Ja tylko robocze parę fotek mam w domu i na wycieczce. W smyku są teraz genialne ubranka, m.in piękny gruby pajacyk czerwony świąteczny z reniferem z napisem "santas little help" lub coś w tym stylu. Mam zamiar zakupić, chyba że na narodziny dostaniemy. Na żywo wygląda lepiej http://www.smyk.com/cool-club-komplet-rozmiar-56,p1051518768,ubranka-dla-dzieci-p Misia, mogę polecić na sutki krem maltan, smaruje już od miesiąca, i sutki mam nawilżone i gładkie jak pupcie niemowlęce, które siedzą uparcie w naszych brzuchach;) Nie trzeba tego kremu zmywać przed karmieniem, zawiera glukozę chyba, przez co Maluchów ciągnie do cyca i jest zalecany do stosowania przed rozpoczęciem karmienia. Myślałyście może a propos przyspieszenia porodu o ciepłej/ gorącej kąpieli? I może takie głupie pytanie, ale jak same będziemy stymulować swoje sutki, a nie partner, więc "uczucie" będzie bardziej mechaniczne, niż podniecające, to i tak się organizm wytwarza oksytocynę? Taki zestaw pytań na piątkowy wieczór ode mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamita, gorąca kąpiel chyba pomaga jak się już zacznie - ma właściwości rozkurczające, rozluźniające i chyba przyspiesza rozwieranie szyjki - ja biorę gorące prysznice od kilku tygodni bo uwielbiam :) Z tym drażnieniem sutków to chyba obojętne kto to robi, hehe - ale może rzeczywiście jeśli jest to akt seksualny to efekt lepszy...? :D:D:D Ja na sesję zdecydowałam się bardzo spontanicznie chyba tydzień temu i akurat miałam szczęście bo się wstrzeliłam w wolny termin :) Prywatnych zdjęć nie mam właściwie wcale, bo w naszej rodzinie to ja jestem tą od robienia zdjęć - a mi nigdy nie ma kto robić, chyba, że poproszę, ale wtedy to sztucznie wychodzi. Także o taki sobie prezent fundnęłam :D. Misia - niezła pamięć! - tak faktycznie mój TŻ nic o sesji nie wie - specjalnie dla niego zrobiłam serię zdjęć w różnych rajstopach, bo On uwielbia rajstopy i ciągle mi jakieś kupuje :D :) Do tego wg niego wyglądam w ciąży bardzo sexi więc będzie miał takie oto miłe doznania wizualne w ramach rekompensaty za wielomiesięczny celibat i nadchodzący czas połogu :P O właśnie - krem na sutki to na pewno muszę kupić! A u mnie odwrotnie - przed ciążą miałam bardzo wrażliwe, a teraz zdecydowanie mniej - ale ten Maltan sobie kupię - na pewno się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
terlikula, te pajace i bodziaki świąteczne są tak piękne, że można oczopląsu dostać. W mothercare też jest taka seria - piękna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale miałam nadrabiania od wczoraj :) Byłam dzisiaj w kinie na Zmierzchu,fajny film,polecam:)Później biegałam po galerii w poszukiwaniu prezentów na Mikołaja dla dzieci siostry mojego M.Kupiłam książkę z serii modelek do projektowania,a dla chłopca książkę Świat origami,on lubi takie rzeczy:) No i zgadnijcie co teraz jem ,to wszystko przez Was :p Tak,tak,mam na myśli owoce :D Krechę mam przez całą długość brzucha i same brodawki tez jakieś dziwne,jeszcze trochę mi się na nich skóra łuszczy,nie wiem czy to z przesuszenia? Iwka mi się też marzy aby urodzić w miarę o czasie,bo poprzednio miałam wykonywany ten "masaż" szyjki i myślałam,że z fotela odlecę,i nie było to związane z odczuciem przyjemności :p Jak by teraz też mnie tak chcieli torturować to się nie dam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do świątecznych pajacy to widziałam dziś w Smyku takie czerwone z reniferkami na stópkach w komplecie ze śliniakiem,cuudne,tylko że 60 zł kosztowały :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ten ! widać za szybko czytałam i pominęłam informację:) No i przez sklep internetowy widzę,że jest o połowę tańszy...muszę nad tym pomyśleć:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pektynka mam nadzieję ze nie doświadczę tego masażu, bo słyszałam że to jakaś masakra ... :( terlikula, mamita Dziękuję za radę co do kremów, któryś z nich na pewno wybiorę :) A co do tego pajaca z linka Mamity to właśnie on był w promocji w czerwcu, teraz jednak żałuję że nie wzięłam bo rzeczywiście jest świetny :( Co do gorącej kąpieli to ja uwielbiam ale w ciąży się ograniczałam bo każdy krzyczał że nie wolno ale teraz już z chęcią do nich wrócę :) Samodzielna stymulacja sutków również wytwarza oksytocynę, tylko z tego co czytałam to taka stymulacja ma trwać nawet kilka godzin w ciągu dnia ! więc trzeba się przyłożyć ;) gosik ale mnie pocieszyłaś z tą moją pamięcią, jest nadzieja że nie jestem całkiem stracona umysłowo przez tę ciążę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M wrócił ze szkolenia i pojechał dalej, tym razem na spotkanie integracyjne, cieszę się że jest już tu blisko, jakoś tak bezpieczniej się czuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pektynka, można zamówić z darmową dostawą do empiku. Strasznie mnie korci, ale jaki rozmiar?? Nie wydaje mi się, że będzie duża Córcia, ale nigdy nie wiadomo... a może zaryzykuje i kupie 56?? A jak jutro urodzę na przykład bo to już 39 tydzień, to do świąt może być za małe, aśśśs!! Misia, fajnie że już masz psychiczny spokój, mój od 3 tygodni ma zakaz opuszczania województwa i oczywiście kraju a od tygodnia zakaz spożywania alkoholu, żeby był zwarty i gotowy :D Czuje takie delikatniuśkie bóle w dole pleców, jak ja bym chciała, żeby to był początek porodu..... Miłej nocki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamita ja znów się zastanawiałam nad dostawą do domu,dwa razy tak zamawiałyśmy razem ze szwagierką i wtedy powyżej danej kwoty była dostawa gratis.Do empiku bym miała znów wyprawę więc u mnie ta opcja odpada:/ A chciałam ten pajacyk pokazać dziś teściowej i go nie potrafiłam znaleźć ale to chyba przez to że szukałam w grupie wiekowej od 3 miesięcy:p No i rozmiar też sama nie wiem jaki...jeśli jednak urodziłabyś na początku grudnia to na Święta 62 by było w porządku.Ja jak w terminie urodzę to mały będzie miał na święta około 2 tyg...ale postawiłabym jednak na te 62 chyba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia- Twója córka będzie miała na imię Natalia? Widzę że termin porodu masz na 7grudnia, jakbyś urodziła 7 to fajnie by się złożyło bo ja też na imię mam Natalia i urodziłam się 7 tyle że czerwca :) Podczytuje sobie czasem was i przypominam sobie jak to było jak ja nie mogłam się doczekać, a teraz w grudniu już 3lata:) Cały czas trzymam kciuki za kolejne dzielne grudniowe mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, moja córka ma mieć na imię Natalia i termin mam na 7 grudnia, ale to tylko termin, a rzeczywistości sama jestem ciekawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry dziewczynki :) Już dawno tak źle nie spałam, nie dość, że poszłam spać o 2 bo M sobie zrobil wieczor z kolega z pracy to jak sie polozylam, to Tosi nie pasowala zadna pozycja i kopala sie i krecila chyba do 5 az usnęła :( przekrecalam sie chyba z 500 razy z boku na bok. Dzis wyjezdzamy z M na weekend na podlasie mam nadzieje że akcja sie nie zacznie w ciagu tych dwóch dni, a jeśli... hm to nie wiem czy zdążę do swojego szpitala.... Kurczę tydzień do terminu :) ehh i znowu to uczucie... strach przeplatany radością. Lecę na razie sprzątnąć po imprezie, a potem do Was zajrzę :) Miłego dnia :) oraz weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam po ponad tygodniu ;) nadrobie wpisy w wolnej chwili, synuś urodził się 15 listopada o 13.15 malutki bo 46cm i 2000kg ale dzielny od razu wydolny krążeniowo i oddechowo nie musiał być wspomagany aparaturą dostał 10 pkt !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ja wyszłam ze szpitala wczoraj, Synuś został na razie do poniedziałku. Jest malutki i misi sie wzmocnić... Ale jest cudowny, pomalutku uczymy sie picia mleczka prosto z piersi a nie odciąganego, teraz do szpitala jeżdze i mu odciągam i tam karmie Antałęk z czystym sumieniem polecam rodzenie w Pro Familii ja na 2gi dzień po cc chodziłam wyprostowana i bez ograniczeń ruchowych, niestety potem doszły bóle głowy spowodowane znieczuleniem no ale to już inna bajka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika Super, że się odezwałaś :) gratuluję serdecznie Malutkiego Skarba :) Na pewno szybko przybierze na wadze :) najważniejsze, że wszystko jest dobrze, a to, że musi pobyć Kruszynka w szpitalu to wszyscy wiemy, że dla Waszego wspólnego dobra :). Super naprawdę, że masz już Skarba na tym świecie :) Pozdrawiam dzielną mamusię i Okruszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terlikula, no to 3mamy kciuki aby się nie pchała w ciągu kolejnych 48 dób! Tak jak ty, mam straszną nockę za sobą, chyba najgorszą. Byłam bliska płaczu. Nie wiem już jak spać, bo bolą mnie nerki- chyba?- po bokach na biodrach, tam gdzie zbiera się się mój tłuszczyk. Budziłam się w bólu, w zależności na której stronie leżałam, zmieniałam stronę i po 10 minutach to samo. Jakbym miała obite całe boki. A na wznak nie można. Kilka razy wstawałam, żeby odetchnąć i dać odpocząć moim boczkom. Czy też tak macie? A w półśnie myślałam najpierw myślałam, że to bóle od porodu początkowe i się cieszyłam, do momentu aż się rozbudziłam, i zorientowałam że po bokach nie macicy, która się kurczy :D!! Miłej soboty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika gratulujemy!! Zuch chłopak w takim razie się urodził!! Mój M to też wcześniak, prawie 30 lat się urodził, waga urodzeniowa 1700 gr w 32 tc, a teraz chłop jak dąb, zdrowy, silny i inteligentny :) Twój Sebastianek też taki będzie. Pozdrawiam z pomorskiego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOGIN****MIASTO****WIEK****PŁEĆ/IMIĘ****DATA PORODU*** pechszczesciara****Piek Śl****23******córka******02.12.2012** terlikula**Lubartów***27 ****Antonina Apolonia**03.12.2012** MamaMałpkI****Bytom****27********córka**********04.12.2 012** titucha**ok.Warszawy**27**Łucja Katarzyna***04.12.2012** Mamita****Słupsk******26*********córka*************04.1 2.2012** martulavip*ok.Bydgoszczy******córka*************04.12.20 12** czarna iness***Mysłowice***26******syn*********** 04.12.2012** Misia1126***Solec Kuj.***29****Natalia Lucyna**** 07.12.2012** mamusia85****Bielsko****Karolina Małgorzata*** *07.12.2012** Agabi2011**Bolesławiec**29*****córka*********** 08.12 .2012** karmin***okolice W-wy***syn Mojżesz na razie888 09.12.2012** jestem pewna 29 Beskidy *******syn Maksymilian*** 10.12.2012 kasiaip83***Bydgoszcz**************syn************ 10.12.2012** Iwka78***okolice W-wy***34*****Anna Karolina****** 10.12.2012** Luska46********Słupsk******20 ********Maja********* 10.12.2012** protesia****Ruda Śląska***26*****córka************ 10.12.2012** lulalita, Aberdeen/Żory*** 24*** syn***Maximilian*** 10.12.12 pektynka****Lubliniec ***25********Oliwier ******** 12.12.2012** pozyt.zask.***Gdańsk***24*******Dominika*********14.12.2 012** Nika_80***Mazury***32**********córka************ 16.12.2012** Qrska*** okolice W-wy***20 ******córka *********** 19.12.2012** Agnieszka29**Gorzów Wlkp.***29***córka***Maja*19.12.2012** mmkm*****Białystok*****32******* Róża ************ 22.12.2012** loco99****Bystrzyca*****23*********córka********** 23.12 .2012** marcyś87**Katowice***25*****Jakub Michał********24.12.2012** antałek30****Rzeszów****30********Milenka******** 24.12.1012** dzidka-2012**Stargard Szczec.*24*****syn******* 25.12.2012** malaMonis*****Białystok******22******Emil********** 25.12.2012** gosik96**Warszawa/Gdynia**30****syn*********** 27.12.2012** memcia21**Wyszków**21****córka**Zuzia*****24/30.12.2012 ** ...................................MAMUSIE ........................................... LOGIN********MIASTO*********t.P/d.P*************WAGA/DŁ/ R.PORODU*****IMIĘ monika31*****Podkarpacie*** 19.12/15.11.2012***2000g/46cm/cc ***Tadeusz Bronisław Ana32**Sosnowiec/Słupsk****5.12/19.11.2012****3280g/50cm /sn***Sebastian a miałam oczywiście zzo i sobie z lekarzami w trakcie cc rozmawiałam, zobaczyłam Maluszka zaraz po wyjęciu, a potem jak już go w trakcie mojego szycia mi go przynieśli już ubranego i mogłam go przytulić i zanieśli go mężowi a potem profilaktycznie na 2 dni na obserwację na oddział oiom trafił - takie dmuchanie na zimne. Miał małą infekcję i brał antybiotyk a żółtaczkę miał lekką. po cc jak jest wsio ok wychodzi sie już na 3 dobe. aaaaaaaa a połóg to nic strasznego ;) poród też maluszek wszystko wynagrodzi ;) karmienie w nocy co 2 godź to też pikuś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzidka-2012
Monika gratulacje wspaniała wiadomość! Moja koleżanka miała termin na 6 grudnia, a wczoraj urodziła, 4,5 godziny i córeczka na świecie z wagą 2900g. Z grudniowej mamy zrobiła się listopadowa :) Ja zaczynam 36 tydzień, przeraża mnie myśl, że w zasadzie jeszcze mam miesiąc do terminu.... nie wyobrażam sobie jeszcze miesiąc chodzić, mam nadzieję, że po 37 tygodniu coś się ruszy. Na sutki także polecam Maltan, naprawdę fajna maść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika, gratulacje!!!!! :) Tadzio ma super wynik jak na wcześniaka! Silne chłopisko z niego! Trzymajcie tak dalej! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Monika serdecznie gratulacje, Synek to kruszynka jak widać ale najważniejsze że wszystko ok, a pewnie rósł będzie w oczas, powodzenia życzę i jeszcze raz gratuluję. Wspominaliśmy tu Ciebie i ja z niecierpliwością czekałam na wpis od Ciebie :) Tchnęłam we mnie nadzieję po swoim porodzie i opisie, że "nie jest tak źle ;)" - myślę że dużo zależy od opieki na którą widać że nie miałaś co narzekać. Miłego dnia wszystkim oczekującym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troszke mi odwalilo i ułozyłam alfabetycznie zeby bylo ladnie:)) LOGIN****MIASTO****WIEK****PŁEĆ/IMIĘ****DATA PORODU*** Agnieszka29**Gorzów Wlkp.***29***córka***Maja*19.12.2012** Agabi2011**Bolesławiec**29*****córka***********08.12.2012 antałek30****Rzeszów****30********Milenka******** 24.12.1012** czarna iness***Mysłowice***26******syn*********** 04.12.2012** dzidka-2012**Stargard Szczec.*24*****syn******* 25.12.2012** gosik96**Warszawa/Gdynia**30****syn*********** 27.12.2012** Iwka78***okolice W-wy***34*****Anna Karolina****** 10.12.2012** jestem pewna 29 Beskidy *******syn Maksymilian*** 10.12.2012 karmin***okolice W-wy***syn Mojżesz na razie888 09.12.2012** kasiaip83***Bydgoszcz**************syn************ 10.12.2012** loco99****Bystrzyca*****23*********córka********** 23.12 .2012** lulalita, Aberdeen/Żory*** 24*** syn***Maximilian*** 10.12.12 Luska46********Słupsk******20 ********Maja********* 10.12.2012** Mamita****Słupsk******26*********córka*************04.1 2.2012** MamaMałpkI****Bytom****27********córka**********04.12.2 012** malaMonis*****Białystok******22******Emil********** 25.12.2012** mamusia85****Bielsko****Karolina Małgorzata*** *07.12.2012** marcyś87**Katowice***25*****Jakub Michał********24.12.2012** mmkm*****Białystok*****32******* Róża ************ 22.12.2012** martulavip*ok.Bydgoszczy******córka*************04.12.20 12** memcia21**Wyszków**21****córka**Zuzia*****24/30.12.2012 ** Misia1126***Solec Kuj.***29****Natalia Lucyna**** 07.12.2012** Nika_80***Mazury***32**********córka************ 16.12.2012** pechszczesciara****Piek Śl****23******córka******02.12.2012* pektynka****Lubliniec ***25********Oliwier ******** 12.12.2012** protesia****Ruda Śląska***26*****córka************ 10.12.2012** pozyt.zask.***Gdańsk***24*******Dominika*********14.12.2 012** terlikula**Lubartów***27 ****Antonina Apolonia**03.12.2012** titucha**ok.Warszawy**27**Łucja Katarzyna***04.12.2012** Qrska*** okolice W-wy***20 ******córka *********** 19.12.2012* ...................................MAMUSIE......................................... LOGIN********MIASTO*********t.P/d.P*************WAGA/DŁ/R.PORODU*****IMIĘ monika31*****Podkarpacie*** 19.12/15.11.2012***2000g/46cm/cc ***Tadeusz Bronisław Ana32**Sosnowiec/Słupsk****5.12/19.11.2012****3280g/50cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justi, u nas trzymają 2 tygodnie po terminie, jeśli ktg jest dobre. Ale myślę, że można się dogadać, jak człowiek jest marudny i wtedy aż 2 tygodnie nie czekają... Tylko taki poród jest bardziej bolesny, a do tych 5 cm trzeba wytrzymać żeby dostać zzo :( No i fakt, jest to ingerencja "chemii", której lepiej unikać, bo różnie może być. misia, ty z tymi schodami to szalona baba jesteś :-P Ciekawa jestem, czy będzie jakiś skutek. Chyba skoczę do Biedronki po mandarynki wobec tego, bo już zeżarłam prawie wszystkie. :) Ja szorowałam okna, podłogi itp. i NIC! Dwa mocniejsze skurcze, chyba BH, o "zabarwieniu" miesiączkowym w nocy i lipa dalej. Za to schudłam nieco, może to znak...? ;) Również uwielbiam gorące kąpiele, ale zawiesiłam siedzenie w wannie na okres ciąży. Za to prysznica nie potrafię sobie odmówić ;) Faktycznie, ja też słyszałam o stymulacji sutków, ale mam informację, że to trzeba robić co najmniej po 1,5 godziny każdy za jednym zamachem, więc ja dziękuję... ;) gosik - gratuluję odwagi w sesji foto :) sama jestem ciekawa, jak to może wyglądać... Te fotki w czarno-białej wersji brzmią ciekawie. Wyobrażam sobie taką artystyczną wersję, która odnajduje piękno ciała przyszłej mamy... mhm... romantycznie ;) mamita, ale czaderski ten bodziak świąteczny! Ja nic nie kupowałam takiego, ale jak patrzę, to chyba się skuszę jednak ;) No i chyba rozmiar 62 będzie bezpieczniejszy, najwyżej ciut luźniejsze będzie. Też słyszałam o kremie Maltan, że dobry jest ponoć. Na razie nie kupowałam, mam taki z Bielendy, ewentualnie wyślę M, gdy pojawi się zapotrzebowanie ;) Ten ból po bokach, to mogą być żebra. Też to mam. Śpię po 4-5 godzin na dobę. Do tego piecze mnie z prawej strony w okolicy żeber - to wątróbka wymięka. Idę zaraz do lekarza na cotygodniową pogawędkę, zobaczymy ile ten mój Klocek waży... Obstawiam 3500g... no i może będę mogła liczyć na jakąś kontrolę podwozia i będzie miła niespodzianka, malutkie rozwarcie albo "cuś"...? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwka daj znać po wizycie koniecznie! Ja się wzięłam za porządkowanie papierów wszelakich w domu - układam w segregatorach, sortuję, opisuję. A brzuch żyje własnym życiem - Młody pięknie śpi w nocy a w dzień szaleje cały czas - oby mu tak zostało po porodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika, ale fajnie, że się odezwałaś! myślałam o Was intensywnie. Cieszę się, że Synek i Ty czujecie się dobrze! niech Młody nabiera sił i ciałka i zmyka jak najszybciej do domciu! dzień wiadomości- kumpel ze studiów właśnie napisał, że w nocy urodził mu się synek- prawie 4,5kg i 60cm wow! nawet sobie nie wyobraża jak podziwiam jego żonę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniczko, gratulacje. Synek mały, ale urośnie, oj na pewno urośnie i zapomnicie o tym szpitalu szybko. Na pocieszenie napisze Ci, że moi chłopcy też będą mali pewnie. Mimo że wg usg sa więksi ale nie do końca wierzę w pomiary usg. To teśćt jeździsz do szpitala karmić misia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×