Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jestem pewna 29

STYCZEŃ 2013 - zapraszam wszystkie świeżutkie mamy :)

Polecane posty

Witam dziewczynki z samego rana! Banda wyprawiona do szkoły to mamcia może jeszcze do łóżeczka myknąć z laptpoem pod pachą- jak ja lubie ten spokój rano :) . Ciesze się Keerah że załatwiłaś tal nurtującą Cię sprawę, wierzę że czujesz się teraz lekka jak piórko z brzuchem! Teraz tylko ciesz się ciążą i oczekuj swojego skarbeńka (ja też czekam na 16. I !!). Jeśli chodzi o kosmetyki to kupiłam tylko linomag i oilatum do kąpieli. pozostałe rzeczy jak spirytus jeszcze czekają na sklepowych półkach. Zresztą z moich doświadczeń wiem, że jak się zaczną problemy ze skórą to i tak najlepsza okaże się mąka ziemniaczana i ewentualnie oliwka (ja używałam z bbchen) bo wszystko inne nie zdawało egzaminu. Tak więc nie kupuję nic na zapas a jedynie to co trzeba :) poza tym zawsze można na bierząco uzupełniać kosmtyczkę malucha. Dzisiaj piękna pogoda ma być to się biorę za pranie - łóżka przebiorę i wywietrzę pierzynki, a potem posegreguję ciuszki które mam i ewentualnie dam zlecenie siostrze żeby mi jeszcze poszukała jakichś braków na tzw "kinderbasarach" u siebie! Można kupić naprawde zajefajne rzeczy za euro czy dwa na wyprzedażach organizowanych przez mamy w przedszkolu i miejscowości tam gdzie siorka mieszka. Ja niestety nie pouczestnicze w tych zakupach ale co tam - siostra ma dobry gust i wie co mnie się będzie podobało - no i niektóre rzeczy są tak dobre jakościowo że wyglądają jak nowe, i jeszcze kilka dzieci będzie mogło się poubierać a kupowane to za bezcen. Moja mama wybiera się do Niemiec na wszystkich świętych to mi przywiezie , więc muszę sie tylko w cierpliwość uzbroić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny trzymajcie kciuki dzis o 10 mam wizytę umieram z nerwów i już nei wiem co mam ze sobą zrobić aż mi się płakac chce serca mi wali i głowa pęka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keerah to super, cieszę się i wkońcu będziesz bez żadnych obaw cieszyć się ciążą :) Ja mam: mydełko bambino, oliwkę bambino husteczki bambino sudocrem krem do buzi bambino spirytus postawiłam na bambino bo u mnie przez znajome w pełni sprawdzone i niedrogie :) przede mną aktywny dzień więc miłego dzionka, a pogoda suuuper!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!! Keerah, cieszę się razem z Tobą :) a teraz ciesz się ciążą i zakupami :* Jeśli chodzi o kosmetyki to mam kilka wypróbowanych i mam nadzieję, że tak samo jak u córki to u syna też się sprawdzą. To: - żel do ciała i włosków Johnson - ten w mleczno-przezroczystej butelce, nie żadne lawendowe, rumiankowe itp.. - oliwka bambino lub johnson w żelu - obie uważam że są bardzo dobre - sudocrem obowiązkowo - nie ma nic lepszego na podrażnioną pupę :) - chusteczki mokre najpierw nivea, potem przejdę na te biedronkowe bo też są fajne :) w zimie chusteczki bedą cały czas w ciepłym miejscu, np.blisko kaloryfera, bo potrafią być okrutnie zimne :) - coś do pępuszka - płatki mydlane bambino :) do prania - zasypek nie kupuję, bo u mnie się nie sprawdziły. To wszystko :) uważam że więcej nie trzeba. Co do firmy johnson's to też słyszałam, że uczula, ale córka urodziła się w 37 tyg ciąży i od początku już w szpitalu była kąpana w nim - i nigdy nic jej nie było. No ale jakiejś specjalnie delikatnej skóry nie ma :) No i słyszałam opinię, że uczulenia często powodują pokarmy przyjmowane przez mamę albo przegrzanie (potówki) - a rodzice często zwalają to na karb kosmetyków - tak mi powiedziała pani pediatra jak kiedyś poszłam z wysypką. Okazało się że od nabiału :) Dziewczyny, a teraz z innej beczki. Wczoraj w nocy prawie płakałam, bo dostałam dziwnej kolki- kłującego bólu w okolicach pępka, jakiś dziwny ucisk dodatkowo czułam. Strasznie się bałam, że to może być łożysko, że się odkleja albo coś... Poczytałam na necie, że to może być przepuklina. Macie takie bóle dziwne przy pępku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, zapomniałam jeszcze - kupię ten krem do buzi na mróz z nivea baby - jest świetny! polecam go, bo jako niemal jedyny nie zawiera wody- czyli nie potęguje uczucia zimna na skórze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Gosienka jak ból kujący w okolicy pepka to raczej przepuklina, u mnie to było to, (masz wystający pępek? mi się zrobił i tez kulo wcześniej, momentami dosyc mocno ale krótkotrwale, nie był to ciągły ból) ewentualnie moga wystepowac takie bóle gdyż dzidzius rośnie i sie rozpycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosieńka ja mam to samo ! takie kłucia i w okolicach pępka i na dole że nieiedy ryczę z bólu :( kładę się biegiem i pomaga. Mam tak jak za długo siedzę albo chodzę albo stoję, czasem jak leżę. Wczoraj dopadlo mnie dopiero zgadzysko!! o matko w życiu nie miałam ! a tu wieczorem zjadlam pizze i wieczór z głowy, położylam się zaczęło mi się odbijać i cofać i tak mnie przy tym piekło w gardle i przełyku, myślalam że padnę!!! a dziś też trochę mnie pali .... dobrze chociaż, że dopiero teraz mnie dopadło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i posta mi wcięło, kafeteria coś ostatnio nie działa dobrze! ;/ Lenka, bo lepiej nie jest wgl fastfoodów, zwłaszcza na noc! ja sama bym zabiła za pizzę/ McChickena ale wolę nie jeść takich rzeczy w ciąży... Keerah - to fajnie, że Ci się tak ułożyło :) My z lubym robimy listę kosmetyków, ale mało ogarniamy, więc chyba poprosimy Jego Mamę o pomoc... ale ciuszków już sporo kupiliśmy (w jasnych kolorach.. żadnych różowych ani błekitnych bo płci nie znamy i ni chcemy znać. na razie). ja to wgl mam wizję przebierania Dzidzi 30 razy dziennie i nie wiem, czy jeszcze nie dokupić.. Młoda kacha - myślę tak, bo wydaje mi sie, że jestem za młoda i niegotowa by być mamą ;( mimo, że bardzo się cieszę na Dzidzię, ale boję się, że nie dam sobie rady... ja dziś w nerwach, bo wizyta pod wieczór. pomijając sam stres, czy z Dzidzią wszystko ok i urocze nawyki mojego lekarza to jeszcze czekają na mnie inne panie w poczekalni i ich spojrzenia "oj, nie za szybko, dziewczynko, z tym brzuszkiem?" ;(( Piękny mowi, by sie nimi nie przejmować, no jasne, jemu łatwiej. za Nim to tylko oczami te wszystkie kobietki strzelają ;p idę ogarnać mieszkanko a potem sie zajmę nauką chbya żby nie myśleć o wizycie. trzymajcie sie ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keerah super że zruciłaś ten ciężar i wszystko u was dobrze. Teraz już tylko będzie lepiej:) co do bóli w pępku to poradźcie się lekarza co to może być, najgorsze to się domyślać i stresować. No i powodzenia na dzisiejszych wizytach:) My kolejna noc spokojna i jeszcze leniuchujemy:) mały kopie jak szalony i czujemy się dobrze. Te moje ostatnie bóle to chyba z nerwów też były. Od paru dni teściowa skutecznie podnosi mi ciśnienie ale na szczęście od dawna się nią nie przejmuję. Dziś po południu jadę po pieluszki i odwiedzę rossmana i może kupię kosmetyki dla małego:) Pisała też dziś kuzynka czy chcemy pożyczyć kołyskę aby mieć małego w sypialni, ma podobno taką do 4 miesiąca więc zobaczymy i może pożyczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bentonowa
Keerah- widzisz, że nie diabeł taki straszny jak go malują :) Dziewczyny mieszkające w Londynie, powiedzcie gdzie są jakieś fajne sklepy z ciuchami dla maluszków, bo ojciec Filipa jedzie w przyszłym tyg do Londynu na mecz i chce coś kupić Małemu. Ogladam właśnie Dzień Dobry TVN i mówili o depresji przedporodowej... wypisz- wymaluj ja! :( Tak sobie pomyślałam, że chyba przepiorę rzeczy maluszka już teraz- bo a nóż widelec...tfu tfu oby nie :) a w grudniu przygotuje je tak na "ażur" ;) jakie proszki wybieracie? czytałam, że na początku nie używa się płynu do płukania tylko sam proszek...no i jaka temp prania? bo co gazeta/ forum itp. to inna opinia. A tak z innej beczki- mam mega ochotę na seks, a nie ma z kim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bentonowa
Ostatnio czytałam w gazecie dla ciężarówek o pieluszkach Huggies, że mają wskaźnik ufajdolenia :P i wycięcie na pępuszek i chyba na nie się skuszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda Kacha 22
lenka.k.- ale smakoa narobilas na fast fooda :P chociaz ja staram sie od tego trzymac z daleka uwielbiam sos czosnkowy po ktorym pozniej w nocy doslownie umieram ! Xandra1994- nie mozesz mysles ze jestes za mloda i ze nie dasz sobie rady. nie obraz sie ale skoro w tak mlodym wieku bedziesz miala dziecko (niewiem czy planowane czy nie ) WAZNE ze nie usuniete a to juz jest dojrzala decyzja ! dla mnie to tez nowa sytuacja bo to moje pierwsze i chodzby dzialo sie niewiadmo co to wiem ze sobie poradze ! od tego masz tez forum zeby sie podniesc na duchu !!! a twoj koles ma racje ,nie ma co sie przejmowac innymi ktorzy sie dziwnie GAPIA (bo patrzenie to juz nie jest). a kiedy niby jest dobry moment na "gotowa" byc mama ? nie ma go . Siebie mozesz stresowac takimi przemysleniami ,ale dziecka nie stresuj !!! :P Bentonowa- tez wlasnie ogladalam DDTVN ale bardziej zainteresowal mnie wywiad z tym francuskim pisarzem Tullettem Herve'm "Nacisnij mnie" szkoda ze nie mam juz jakiegos podrosnietego dzieciaka bo ksiazka przeidealna !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bentonowa ja też nie mam z kim, najlepiej nie myśleć o seksie. Jeśli chodzi o sklep w Londynie z ubrankami dla dzieci to polecam oczywiście Primark, fajne ubranka za małe pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bentonowa
Xandra- nie przejmuj się innymi. Moja mama urodziła mnie i brata w bardzo młodym wieku, nikt jej nie pomagał, tata często wyjeżdzał za granicę żeby zarobić na chleb. Dziś mogę śmiało powiedzieć, że sama chciałabym być taką mamą dla swojego dziecka. Dzieli nas "niewielka" różnica wieku, mama jest szalona, super wygląda i cieszę się że mój syn będzie miał takich dziadków :) z resztą jak syn mojego brata ma jakieś przedstawienia z okazji dnia babci i dziadka to ludzie zawsze są w szoku, że moi rodzice są tam w roli dziadków. A fakt, że tak się obawiasz jest chyba najlepszym wyzancznikiem, że będziesz wspaniałą mamą. Nigdy nie ma odpowiedniego wieku na dziecko, ciesz się że pozostawisz po sobie ślad na ziemi i miej w dupie wzrok i opinie innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Xandra, popieram dziewczyny. Nie przejmuj się, ważne jest to co w głowie i serduszku, a nie w metrykach. :) Na mnie też czasem ostentacyjnie się gapią, bo mimo że mam 25 lat, wyglądam na 18-19, ale nic sobie z tego nie robię. ;) Ból w okolicach pępka miałam wczoraj, ale lekki i samo przeszło. A ta moja córeńka szaleje, oj szaleje. :) Nie wiem, kiedy śpi i czy w ogóle. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny :) Naprawdę dzięki! Londynek ja sceptycznie podchodziłam do primarku, bo rzeczy różnej jakości ale jeśli chodzi o ta firmę która robi rzeczy dla dzieci dla primarku - Early days to jest całkiem dobra i taniusia(Właśnie wychodzi po 1 funcie za ciuszek, w paczkach). 100% bawełna i jak się jeszcze wypierze to wogóle milusie. Także też polecam Primark, może TKMAXX no i NEXT ale on troszkę droższy, ale u mnie jakieś promocje ciągle są. Ja to wogóle wszędzie na jakieś promocje wpadam. Ja kosmetyki zostawiam na koniec. Xandra, co ty pleciesz :) Jak tylko urodzisz to takiego instynktu dostaniesz i tyle miłości będziesz miała że zobaczysz jaka będziesz z siebie dumna jak dobrze sobie radzisz. Poza tym masz wsparcie w teściowej a to bardzo dużo ( O ile nie jest nadgorliwa;) Także nie masz co myśleć nawet bo po co ci to? Tylko stresujesz się a to niepotrzebne wcale. Wogóle to moja mama się tak wkręciła że obawiamy się że do nas wparuje niedługo. Haha! A ciotka nazywa mi brzuch Henio. Widzę, że wszystkie wchodzimy w gorący okres i teraz to dopiero się zacznie pisanie, plotkowanie i dyskutowanie :) Ja dziś się lenie, bo miałam ciężki tydzień i dużo załatwiłam i mi się należy dzień w łóżku :) O! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Ja siedzę ciuchotko dziś w drugim pokoju bo mąż po nocce odsypia, ostatnio ma ciężkie nocki w pracy. Wyszłabym na spacer albo na zakupy ale spodnie mi jeszcze nie wysłych a w inne się nie mieszczę, więc okno na rozcież otworzyłam przynajmniej. Dziewczyny jak naciskam na pierś to leci mi, cieknie ciurkiem, przezroczyste, lepkie coś, czytałam że siara jest żółta i gęsta, a u mnie jest to przeźroczyste i tylko jak się naciśnie pierś to czasami strumyczek popłynie, miała któraś coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Susanka78
Proszę w imieniu synka i swoim o głosik. 9 zdjęcie od końca, śliczny uśmiechnięty chłopczyk, który marzy o urodzinkach dla kolegów ( są do wygrania ). Z góry dziękuję za Wasze wsparcie :) pozdrawiam tu jest link do głosowania: https://www.facebook.com/RudaSlaskaComPl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Czerwonag nie martw sie wszystko ok. Ze mnie to sie leje doslownie najbardziej w nocy i tez jest przezroczysta czasem na wkladce jest troche pomaranczowa ale nie zawsze. W dzien tak nie odczuwam ale w nocy jak spie bez stanika to masakra juz specjanie ubieram bluzke zwezona pod biustem i wkladki zakladam bo spac nie szlo:-/ takze mozesz byc spokojna:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
U mnie na staniku są takie maleńkie kropeczki żółte czasem, a jak delikatnie ucisnę (czego nie powinnyśmy robić) to leci głównie żółte, ale przezroczyste też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosienka2666
Hej dziewczyny :) jak mija dzień? Dziewczyny z londynu :ale macie fajnie z tymi sklepami i promocjami. Tu wszystko drogie i w dodatku różnej jakości. Ciekawe czy w niemczech też są fajne sklepy to wyśle mojego lubego żeby coś kupił synkowi. A tak poza tym codziennie krwawią mi dziąsla. Też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIc się nie martw Czerwonag, jest wszystko tak jak być musi. Jestem w trzeciej ciąży i nigdy nie miałam pomarańczowej, żółtawej ani nawet mlecznej siary. Zawsze była przeźroczysta i lepka. :) pozdrawiam. Dopadł mnie dzisiaj syndrom gniazda - zrobiłam porządki tam gdzie nigdy mi sie nie chciało tj w sypialni gościnnej, która to powoli zaczęla przypominać pokój na rożnego rodzaju graty - istna graciarnia! Połowa rzeczy wylądowała w koszu, a reszta znalazła swoje miejsce w szafkach i szafeczkach. I sama nie mogę sie nadziwić, że od razu nie odlożyłam ich na miejsce.... no cóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my właśnie wróciliśmy z zakupów i kupiłam dwie paczki pieluch po 78 szt więc na start będzie, proszki do prania Lovela i dwa cudne pajacyki welurowe w Pepco za 19,90 :) także jestem zadowolona. Chciałam też kosmetyki kupić ale mój M zaczął marudzić i mi się odechciało już zakupów. Znowu tekst przecież małego jeszcze nie ma to po co już teraz kupować, najchętniej nic by nie kupował i wszystko na mojej głowie. Nawet jak proszę by pogłaskał brzuch bo mały kopie to on nie chce bo małego nie ma i mówi, że będzie głaskał po porodzie;( no masakra jakaś chyba już nie będę z tym walczyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bentonowa ! przypomniało mi się w Tesco, Asda, Sainsbury tych większych są ciuszki firm F&F, Tu i jeszcze jakieś. Też taniutkie i śliczne. Spokojnie może Twój mąż kupować. :) Nie wiem nawet czy jak nie wejdziesz na strony tych sklepów w UK to czy nie możesz sobie pooglądać. A no masz - w Tesko F&F - http://www.clothingattesco.com/kids/baby-essentials/icat/kids-baby-essentials/ W Asda- George - http://direct.asda.com/george/baby-clothes/D5,default,sc.html A sainsubry nie mogę znaleźć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bentonowa
Keerah...poprawka! żaden mąż tylko były partner- zostałam samotną mamusia :) dlatego dawaj jakieś drogie sklepy :P niech płaci śmierdziel :) Ja małemu kupiłam właśnie u nas w Tesco ciuszki F&F... duuużo ładniejsze i tańsze niż te z H&M czy innych sieciówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bentonowa
Ale dziękuje za linki... odwaliłaś kawał dobrej roboty :) lubię konkretne osoby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haha Bentonowa, to skoro tak to niech do Gap się przejdzie. Mi się podobają ale są dość drogie. No niech londynek coś podpowie, bo ja to tylko z UK, w Londynie nie byłam :) A dziś coś podpatrzyłam, też mi coś kropi z wymion. :) Nie wiem jaki kolor bo osadza się na ciemnych stanikach. Ale dosłownie kropelka. Mam nadzieję że szybko do mnie to nie przyjdzie w większych ilościach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczorajsze szaleństwo porządkowe dało o sobie znać wieczoremi to porządnie, tak mnie krzyż bolał, że ledwo się ruszałam. Jeszcze wieczorkiem sąsiadka przyniosła mi ze 4 kg grzybów z lasu, bo jej nie chciało się już czyścić po bardzo udanym grzybobraniu, więc siedziałam w kuchni i czyściłam.... Będzie pyszna zupa , sosik i inne takie ale - Dosyć tego!! nie dam się zwariować w końcu to już 7 miesiąc ciąży, do tego spać nie mogłam i obudziłam się skoro świt.... Maluszek zresztą też się kręci tak że kopią mnie odśrodkowo i odzewnętrznie na własne życzenie. Jeszcze tylko dzisiaj będzie lekko szalony dzień, bo zaproszenie na złote wesele mamy, ale od jutra nogi do góry i basta. KOchane remontowe, ogarnięte szałem zakupów i podobnymi niespokojnymi sprawami -śpieszmy się powoli :) Pozdrawiam wszystkie mamusie i życze udanego dnia, ma być piękna pogoda,w ięc korzystajcie ze słonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My zamierzamy wykorzystać dzisiejsze słonko i wybieramy się nad morze pospacerować, porobić trochę zdjęć i pobyć razem :) mały się chyba cieszy ;) miłego dnia kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
A ja miałam fatalną noc. :( Obudził mnie koło drugiej ból brzucha - wydaje mi się, że taki nad pępkiem, jakby żołądek mi się zaciskał, chociaż na dole też lekko pobolewał. No i kręgosłup mi pękał, od lędźwi po łopatki. :( Wzięłam no-spę i odpuściło, ale teraz martwię się, że coś jest nie tak, szczególnie że jutro wyjeżdżam. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×