Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jestem pewna 29

STYCZEŃ 2013 - zapraszam wszystkie świeżutkie mamy :)

Polecane posty

Gość agusia18204
Moj pepek jak narazie bez zmian tylko pelno wlosow na brzuszku sie robi nie gole ich bo skoro teraz sie pojawily to sa po cos potrzebne. Siary mam coraz wiecej wczoraj prawa piers tak "wylala" ze musialam pizamke zmienic bo gigant mokra plama byla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
A i tez bede wdzieczna jak ktos wyjasni co tzn ze brzuch sie stawia? Bo nie za bardzo wiem w czym rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że przewaga chłopców :D a ponoć to dziewczynek więcej na swiecie :D Wśród znajomych też jest przewaga chlopaków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulah
agusia stawianie się brzucha to inaczej twardnienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Aha to w takim razie moj sie stawia. Dzieki za odp a miala ktoras z was te bole z prawej strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robię pyszne amerykańskie naleśniki i już tak się objadłam :) a miałam nie jeść już nic bo w 6 i 7 miesiącu się dużo tyje podobno:( nie mogłam się oprzeć tylko następnym razem kupię do nich syrop klonowy:) mój pępek jest wklęsny bo zawsze miałam taką głęboką dziurkę, teraz i tak wyszedł ale jest jeszcze wklęsły. Mnie brzuch stawia się cały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe czasmi was czytam.wiec jak cos to pytaj a tak z ciekawostek wiecie jak obliczyc dlugosc dzidzi jak lekarz wam nie powiedzial?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jestem z styczniowek2012.ale sporadycznie sie udzielam...brak czasu i takie tam.ale jak cos pytajcie tez tam dziewuchy sa swietne i tez skarbnica wiedzy jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początek mojej wypowiedzi - udało nam się w końcu z mężem ustalić wydatki!!! ale było ciężko, bardzo, nie obyło się bez podnoszenia głosu z obydwu stron :P:P:P miluskamiluskamili no własnie mam jak ty, że twardnieje brzuszek, jak tobie, no i to jest ponoć to "stawianie się", ale mam nadzieję, że to nic złego :P na wizycie zapytam lekarza :) też mam wystający pępek :) a siary zero, ale lekarz mi mówił, że pokarm może się pojawić dopiero po urodzeniu, i mam taką nadzieję, że jak nie teraz to się potem pojawi! :) Estrella namówiłaś mnie tym na 200%, jutro jadę kupić! i własnie uwielbiałam spać na brzuszku, a odkąd dowiedziałam się o ciązy (byłam w 2 msc) to niestety tylko lewy bok i czasami na wznak :(:P przeczytałam mężowi o tych 8 msc i się śmiał, że pewnie u mnie będzie to samo :D a co do mleka, to ja pije prawie 0,5 l dziennie i dwa albo jeden jogurt i mi nie pomaga :( jedyna nadzieja w tej podusi :D Ale na twardszy sen jak agusia pije melisę i staram się nie jeść 1 h przed zaśnięciem, pomaga, i zero koszmarów sennych :) Agusia też miewałam ten ból, zadzwoniłam do lekarza, powiedział, że macica się rozciąga, i że mam wziać nospe forte, a jak wtedy nie przejdzie, albo jak dojdą plamienia wtedy mam jechać do szpitala... Przeszło :) madziulah kombinezonik wzięłabym większy :) sama nad tym myślałam, powinien słuzyć do konca marca, chyba, że i w kweitniu bedzie zimno... oby nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurcze to faktycznie stawia mi sie brzuszek. Kiedys mialam czesciej, zazwyczaj wieczorami, ostatnio chyba z tydzien temu, a takto wczoraj. Bardzo nietypowe uczucie, wręcz bolesne napięcie. Tak fajnie piszecie i super sie czyta, tylko szkoda ze tak mało :-) ;-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej więc powiększam tabelkę o jeszcze jedną pozycję:) NICK*............*WIEK*........* DATA PORODU*....*PŁEĆ.*........*IMIĘ* Bentonowa......25...............01.01.2013............syn ............Filip malenka0411....24...............05.01.2013..........XXX.............XXX miluskamiluskamili....24.........07.01.2013...........syn ...........Kubuś daguza1234.......20.............07.01.2013...........cór ka..........julka Salva..................27...........08.01.2013....... .XXX.....Antoni-Jagoda londynek....32....................09.01.2013.........sy nek. .............XXX madziulah.........27..............10.01.2013...........sy nek.........Łukasz lenka.k...........26...............11.01.2013...........c óreczka.....Lenka blanka25..........25..............13.01.2013............c órka.......Amelka sinisza.............30..............14.01.2013........... .XXX..........XXX marta2387........25..............15.01.2013............xx x...........xxxx MłodaKacha22....22..............16.01.2013............XX X..........XXX Keerah............22...............16.01.2013...........s ynek...........XXX kotkotkotkot....17..............17.01.2013............XXX ..........XXX Cathy...............17...............17.01.2013.......... .XXX...........XXX Estrella80........32...............17.01.2013...........X XX..............XXX Agusia18204.......22................20.01.2013.........XX X.............XXX grochowa14......38...............22.01.2013...........XXX ...Igor/Emilka patrycja2222.....18...............23.01.2013...........sy n............xxxx inLoveee..........23..............25.01.2013.......córec zka........Klara gosieńka2666....27..............26.01.2013............sy nus............XXX Panna Młoda .....22.............26.01.2013............XXX............XXX Aneta G...............23...........27.01.2013............XXX. ...........XXX Nowinka_1982.....30.............28.01.2013............XXX ............XX Iducha............20..........28.01.2013................s ynek..........Kornel dominika87gd....XX.............31.01.2013.............XXX ...........XXX Tamara............25..............31.01.2013............X XX............XXX __aga__...........27..............05.02.2013............. XXX...........XXX i może na początek powiem coś o sobie... jestem z okolic Siedlec, to moja pierwsza ciąża ale bardzo wyczekana i w związku z tym wszystkim się stresuje podwójnie zwłaszcza,że na początku lekarz uznał ciążę za zagrożona i musiałam brać duphaston :( ale na szczęście teraz wszystko jest już dobrze. w czwartek mam usg połówkowe więc mam nadzieję, że lekarz potwierdzi prawidłowy przebieg ciąży i będę mogła uspokoić się (chociaż na jakiś czas;) I oczywiście jeśli dzidziuś zechce nam pokazać to może dowiemy się z mężem czy będziemy mieli synka czy córeczkę:) Mąż uparcie twierdzi, że będzie synek i już zdążyłam się przyzwyczaić do tej myśli, ale zobaczymy co powie lekarz. Odnośnie butelek dla maleństwa firmy Tommee Tippee to mogę polecić, moja bratanica piła z takich od początku i od razu je zaakceptowała, ale ceny faktycznie są wysokie:/ ale się rozpisałam na początek... jeszcze raz pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tika fajnie, że jesteś:) nie wiemy jak obliczyć dlugość dziecka. Mnie akurat lekarz tego już nie mowi, przestał w 12 tyg, twierdząc, że od teraz wynik jest niemiarodajny:( i wiem tylko ile waży. Napisz jak się to liczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Mi brzuszek nie twardnieje. Czasem lekko zakuwa mnie macica na dole lub w pachwinach, ale to podobno normalne, szczególnie w okolicach 6 miesiąca. Wczoraj miałam jakieś zatrucie pokarmowe i gorączkę, na szczęście dziś jest już normalnie. Ale przez to znowu schudnę pewnie. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musisz miec wydruk z usg i zapewne masz tam zmierzona kosc udowa Fl i to mnozysz przez 9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tika dziękuję:) to mnie w takim wypadku wychodzi, że moja myszka miała 30,5 cm już w 20 tyg!!! lekarz mówił coś, że bardzo długie nóżki ! o matko to teraz ma chyba ze 40 cm! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to super teraz troche podrosnie a potem masy cialka bedzie nabierac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
To moja ma teraz 30 cm. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja znów miałam koszmarną noc i obudziłam sie obolała jak po jakimś urazie ;/ Mam patent na zrobienie sobie tej poduszeczki, dziś bede kombinować, jeśli nie wyjdzie, to zamowie online gotową. Ciągle walcze ze sobą, żeby nie dusić dzidziusia brzuchem, w nocy próbowałam lezec troche bardziej na brzuchu ale w dalszym ciągu na boku, to dostałam takiego kopa, że sie wyprostowałam!! I potem bałam sie, ze szkodze maluszkowi ;/ A musze sie wam pochwalic kochane, ze od jakiegos tygodnia mam wstręt do słodyczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze to mnie zaciekawiłyscie :D Nie mam wydruku ostatniego usg żeby sprawdzic. Jutro mam wizyte i dowiem sie. Przede mną połowkowe. A w piątek glukoza brrrrrrrrrrrr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez polecam butelki TT ale te z rurka w srodku.choc duzo mycia jest i wyparzania.i najlepiej kupic 3 bo nie trzeba myc co chwila przed kplejnym karmieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Słuchajcie, a tę glukozę należy kupić w aptece czy dają w przychodni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też sie zastanawiałam Blanka i muszę iść do przychodni zapytać, bo może jak się płaci za badania to trzeba kupić w aptece ale mogę się mylić...jak się dowiem to napiszę, mnie też to czeka po 10.09. Miluskamiluska ja też kombinuję żeby uszyć:) mąż lubi i potrafi szyć na maszynie to może go skuszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Hej:-) no mi polozna kazala kupic w aptece a ze w przyychodni mi tylko ja rozciecza. No ale ja nie place za badania. Na fundusz robie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej więc powiększam tabelkę o jeszcze jedną pozycję NICK*............*WIEK*........* DATA PORODU*....*PŁEĆ.*........*IMIĘ* Bentonowa......25...............01.01.2013............syn ............Filip malenka0411....24...............05.01.2013..........XXX.. ...........XXX miluskamiluskamili....24.........07.01.2013...........syn ...........Kubuś daguza1234.......20.............07.01.2013...........cór ka..........julka Salva..................27...........08.01.2013....... .XXX.....Antoni-Jagoda londynek....32....................09.01.2013.........sy nek. .............XXX madziulah.........27..............10.01.2013...........sy nek.........Łukasz lenka.k...........26...............11.01.2013...........c óreczka.....Lenka blanka25..........25..............13.01.2013............c órka.......Amelka sinisza.............30..............14.01.2013........... .XXX..........XXX marta2387........25..............15.01.2013............xx x...........xxxx MłodaKacha22....22..............16.01.2013............XX X..........XXX Keerah............22...............16.01.2013...........s ynek...........XXX kotkotkotkot....17..............17.01.2013............XXX ..........XXX Cathy...............17...............17.01.2013.......... .XXX...........XXX Estrella80........32...............17.01.2013...........X XX..............XXX Agusia18204.......22................20.01.2013.........XX X.............XXX grochowa14......38...............22.01.2013...........XXX ...Igor/Emilka patrycja2222.....18...............23.01.2013...........sy n............xxxx inLoveee..........23..............25.01.2013.......córec zka........Klara gosieńka2666....27..............26.01.2013............sy nus............XXX Panna Młoda .....22.............26.01.2013............XXX............XXX Aneta G...............23...........27.01.2013............XXX. ...........XXX Nowinka_1982.....30.............28.01.2013............XXX ............XX Iducha............20..........28.01.2013................s ynek..........Kornel dominika87gd....XX.............31.01.2013.............XXX ...........XXX Tamara............25..............31.01.2013............X XX............XXX __aga__...........27..............05.02.2013............. XXX...........XXX MAMA2013LUTY...22.............14/02/2013.............XXX...........XXX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam mieć niedługo badana glukozę, na fundusz i mam ja kupić w aptece ale lekarz kazał mi ją wypić w domu rozpuszczając w 2 szklankach herbaty, i zrobić tak aby krew pobrali mi po 2 godz od wypicia, tylko nie wiem czy tak idealnie trafie bo czasami są straszne kolejki a ludzie niestety nie zawsze na tyle uczynni aby przepuścić nawet kobietę w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miluskamiluskamili co do stawiania, właśnie takie trochę bolesne, ciagle o tym myślę, no ale jak pisała Tika, zdarza się tylko 2-3 razy w ciagu dnia, więc chyba ok :) Mam prośbę zapytałabyś się lekarza o to stawianie, bo pisałaś, że masz jutro wizytę? bardzo proszę :):):) Fajnie, że możecie uszyć same te poduchy, ja chce dziś pojechać ob lukać je w sklepie z produktami motherhood :) A jeśli tak wiele osób poleca butelki TT to właśnie te kupie, oprócz was, dzisiaj kolejna moja znajoma poleciła mi ta firmę, poza tym odkupuję od kumpeli laktator z TT :) Wg fl miało 31,9 mm w 20 t.c. podobnie jak Lenka ;) czyli było długie na prawie 29 cm :D ojejeje ale duże nasze maleństwo :* zobaczymy w najbliższą środę ile urosło :):):) ja też dziękuję Tika! :) Witam nowe mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glukoze przewaznie podaja w labol.ale na wszelki wypadek kupcie ew.wylorzystacie do picia dla maluszkow.tak na marginesie nie pamietam twojeg o nica ale ten lek troche nie odpowiedzialny skoro kazal ci pic w domu.to sie robi tyllo w labol.1 pobieraja krew przed wypiciem.2 godzine po wypiciu.3 i dwie godz po wypiciu.a co jesli zle zniesiesz to padanie np.bedzie ci slabo albo co gorsza zemdlejesz.ja robilam prywarnie a i tak chcieli skierowanie od gina bo troche niebezpieczne ono jest bo nie wiadpmo jak organizm zareaguke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×