Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

no ani papi ani kamilka się nie odzywają....możne już się rozpakowały? ja u mamy mam 2 psy i kota :) uwielbiam zwierzęta i my też chcemy wziąc jakiegoś ale dopiero jak się przeprowadzimy :) myślimy o owczarku niemieckim :) o tym naparze z liści malin też słyszałam... ale mam pytanie bo niby od 36tygodnia ma się ją pić tak??? a jak ja mam skróconą szyjkę i malutkie rozwarcie to teź będę mogła? z tych sposobów przyspieszających to słyszałam o świeżym ananasie :) co do wkładek to ja też noszę codziennie... nie wyobrażam sobie bez... jakoś mi mokro wtedy :P june_mommy a może spróbuj prywatnie do ginekologa endokrynologa? może szybciej będzie, nie wiem.... lilka ja jak pracowałam w sklepie z ubraniami to jak stałam na kasie to po mojej zmianie było rozliczanie.... jak któraś miała manko to musiała oddać od razu.... nie wyobrażam sobie żeby po takim czasie ktoś kazał mi oddawać... ja przy rozliczaniu swojej kasy zawsze byłam obecna... no ale my mieliśmy w umowie odpowiedzialność finansową.... ja dzisiaj czuję się ok... ale jak chwilę pochodziłam po domu to mi się brzucho napina... więc znowu leże :) miłego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie kurwica bierze z tym psem.. :/ :/ :/ juz nie mam do tego sily, poklocilam sie ze swoim o niego. jego calymi dniami nie ma w domu, a ja z jego mama musimy miec go na glowie i jest przenoszony z kata w kat, bo a to ktos przyjdzie, wkurwia mnie to niesamowicie. poza tym mam ciagle wysokie cisnienie. niby ok sie czuje, glowa w ogole nie boli, nie wiem czemu tak jest, a na dodatek biore o 1 wiecej tabletke niz zwykle. Zrobilam pranie, jutro bede musiala poprasowac. eh powinnam miec swiety spokoj, a ciagle sie wkurwiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczytałam trochę więcej o noszeniu wkładek higienicznych i są różne opinie. Znalazłam też info, że trzeba je zmieniać co najmniej co 4 godziny - czy to prawda, czy marketing? Znalazłam też propozycję wkładek, które można prać, bo są wykonane z bawełny. Wydawało mi się, że te jednorazowe są bardziej higieniczne, ale może bardziej przyjazne są te, które można prać jak majtki? Tylko są trochę drogie :-( O ginekologu-endokrynologu myślałam, ale nie znalazłam. Byłoby to najlepsze rozwiązanie. Mam na oku jedną lekarkę - endo, ale ciężko się do niej dodzwonić. Mam znowu próbować od poniedziałku. Zobaczymy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka ja sie nie znam na tych mankach ale cos mi sie wydaje , ze kolo troche koloruje i chce sie odegrac ... po takim czasie manka wyliczyl i zawsze mogl dac kwote wyssana z palucha i zastraszyc sadem , zebys dla swietego spokoju zaplacila, sprawdz sobie to lepiej tak jak dziewczyny pisza , chyba musisz byc przy rozliczeniu na kasie pod koniec zminy , nie wiem ale tak logiczniej brzmi . rottana masz racje , położna cos powie my przytakniemy a zrobimy po swojemu... pierwszy raz slysze o jakims planie porodowym , przeciesz nikt nie jest w stanie przewidziec co sie stanie , jakies 5 miesiecy temu rodzila moja znajoma i rodzila na wszytskie sposoby bo nie mogla urodzic , wiec zaplanowac sobie mozna obiad na jutro a nie porod:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wróciłam od koleżanki która ma 17-miesięczne trojaczki :D dzieci są poprostu niemożliwe :) słodziaki - wiem wiem dla mnie fajnie iśc na godzinkę i na nie popatrzeć ale Aga ma sie co przy nich napracować. teraz są na etapie że jak jedno coś wymyśli to pozostała dwójka powtarza :D :D do mnie przyszły lampki choinkowe w końcu - takie kolorowe fajne ale jeszcze z tydz poczekam z ubiorem choinki :) macie rację wezmę smoka i schowam w torbie głęboko :D a zawsze można go wyciągnąć. boję sie trochę że właśnie nie będę wiedziała jak małego uspokoić jak zacznie płakać ale myślę że położne pomogą w razie co :) o herbatce malinowej nie słyszałam szczerze mówiąc - narazie próbować jej nie będę :) lilka - szok!! z tym mankiem - po takim czasie mu sie przypomniało, myślał myślał aż wymyślił jak ci sie zrewanżować za ta inspekcję pracy. nie płać w żadnym wypadku, tak jak piszesz skoro musi przyjść pismo to poczekaj. może myślał że cie nastraszył i mu kasę oddasz... co za sku****yn z niego!!!!!!!!! june_mommy - zapraszamy do udzielania się :) to wątek dla wszystkich mamuś 2013 więc jak najbardziej pasujesz :) rottana - zazdroszczę że obchodzisz sie bez wkładek :) ja już zapomniałam jak to jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a jeszcze pytanko jedno :D bo ja nie mam jeszcze ubranej pościeli w łóżeczku, mam ją teraz zamiar własnie wyprać ale czy już zakłądać do łóżeczka?? macie już łóżeczka gotowe na przyjście naszych maluszków??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś zrobiłam strajk i obiadu nie robiłam :P :P zjadłam sobie kiełbaskę a mój rybki w occie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola---> ja już mam ubrane łóżeczko całkowicie. do porodu został nie cały miesiąc:) ty masz termin na 6 nie? więc jak już pościelisz czy tez za tydzień nic się nie stanie:) wolałam zrobic to sama bo nie wiem jakby to wyglądało jakby mój się za to wzioł:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana - tak tak na 6 - już nie całe 4 tyg :) noo mój już powiedział że mam nie ubierać, on z moją mamą ubiorą jak będę w szpitalu ale skutecznie 'wybiłam' mu to z głowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha i kupiłam dziś sobie taką mniejszą paczkę pieluch ale wzięłam Bella Happy 1 - podobno są dobre i mają takie wycięcie na niezagojony pępuszek. i te wezmę do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ: nick......................cykl starań................ostatnia @ dreaminggirl................3........................17.0 5.2012 Lorealka .................... 2 ...................... 07.07.2012 ZAFASOLKOWANE: Nick......cykl starań......termin porodu.........tydz. ciąży.......płeć.. kamilki09..........3lata........25.12.12..............38. ......dziewczynka rottana............6............30.12.2012............38. ...........chłopiec Głodek 86.......2lata..........03.01.2013............36........... chłopiec viola150...........8............ 06.01.13.............. 37........... .chłopiec Papi88...............1...........17.01.2013............34 ...........chłopiec agusia18204.....................20.01.2013...........34.. .....dziewczynka moje konto .......6............22.01.2013.............34......dziewczyn ka lika1987.............7...........30.01.2013............32 ...........chłopiec brzoskwinka2220...2..........10-.02.2013........... 30.......dziewczynka mini93............................12.04.2013............2 2................ anusiak181........1..............29.04.2013...........20. ..........chłopiec qazwsx1991.......1.............03.05.2013............19.. .....dziewczynka MAMUSIE: Nick..........data porodu........waga......wzrost........imię........... mamucha83......18.10.2012.....2600.......51......Matylda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja lozeczka jeszcze nie mam gotowego ale moja sasiadka ma juz przygotowane i posciel zlozona w lozeczku w razie czego ale nie zalozona. Rottana-to chyba but brac nie bede w takim razie. Ale chodzi o to ze w tym szpitalu masz karmic piersia i koniec. Ale jak do mojego pokarmu dadza to dobrze. Dzis pierwsze pranie ubranek malutkiej to jutro prasowanie. Milego wieczoru. Ja dopiero rano nadrobie pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje konto chyba wlasnie przy skróconej szyjce sa jakies przeciwskazania do picia tego naparu z lisci malin, jak jutro nie zapomne to sie zapytam poloznej na zajeciach w szkole rodzenia. A jak on mi proces wytacza czy pismo czy cokolwiek to ja place za adwokata czy panstwo moze mi przydzielic? Bo ja to sie nie znam na tym totalnie, ale tez mi sie cholera nie usmiecha bieganie do sadu z malym dzieckiem bo zapewne to bedzie sie ciagelo i ciagnelo a on sie awanturuje o 409 zl !!!! Wogole ja nie wiem skad on takia kwote wzial! A po za tym dziewczyny nawet jak bym mu oddala te marne 400 zl to bedzie musial mi jeszcze zaplacic za nadgodziny o ktorych pisalam ( liczac same dniowki na 50% to wychodzi jakies 650-700 zł a znajda sie jeszcze dni platne 100%) i do tego jeszcze ekwiwalent za urlop okolo 1500 zl wiec i tak i tak wyjdzie na moje :P Tylko tak jak ta kobieta z Inspekcji mowila prosze sie uzbroic w cierpliwosc a jak pojde na rekontrole to sie okaze na jakim etapie jestesmy. A pozniej jak urodze i mu dam akt ur malego do wystawienia swiadectwa pracy, mam sie upomniec o ekwiwalent jak nie zaplaci albo sie bedzie burzyl telefon do niej i ona to zalatwi. Ma doprowadzic sprawe do konca az wszystko ureguluje wobec mnie. Ja przesadzilam dwa kwiati. Pozniej mojego na zakupy wyciagam. A jutro idzie na sledzia firmowego wiec wroci wesoly :P viola ja poscieli jeszcze nie kupiłam, łóżeczka i wózka tez albo do konca tyg dokonam zakupu albo w nastepnym zeby przed swietami to zalatwic. glodek walcz ze swoim o tego psa, jak ci przeszkadza to po co ma tam byc, ja wiem ze zwierzecia sie nie powinno wyrzucac na smietnik jak stary mebel ale przeciez jest jego wlascicielka wiec niech sie nim zajmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka - wiesz co, nie znam sie na tym ale adwokata z urzędu chyba przydzielają jak masz za małe zarobki, a ty jako samotna matka myślę że mogłabyś sie na to załapać... a zresztą ja myślę że on zrezygnuje z tej rozprawy w sądzie, teraz chciał cie tylko postraszyć ale jesli dojdzie do rozprawy i on przegra sprawę to poniesie wszystkie koszty rozprawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia---> dobrze by było jakbyś się dopytała jak to jest was w szpitalu bo u mnie tak jest. no i dobrze żebyś kupiła sobie kapturki w razie jakbyś na prawde nie mogła nakarmić maluszka. a za butle sięgnąć dopiero naprawde w ostateczności jakbyś się poddała chodź mi się wydaje że warto walczyć o naturalne karmienie. lilka---> wydaje mi się że on cię poprostu straszy. na rozprawe wyda więcej niż jest to warte:) a po za tym dalej myślę że jest to bezprawne bo nie masz podpisanej tej odpowiedzialności no i nie byłaś przy rozliczeniach itd więc po takim czasie może cię cmoknąć:) każdy może po paru miesiącach nagle sobie przypomnić o ty miałaś manko i teraz zapłać... niech przedstawi dokumenty itp itd że działa zgodnie z prawem, wcześniej nie dałabym mu ani grosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobilam zakupy wyprawkowe na allegro wiec moja lista sie znacznie zmniejszyla. Zostalo mi jeszcze: kocyk gruby, pieluchy jednorazowe, sól fizjologiczna, ocenisept, chusteczki nawilżane, przewijak, termometr do ciała, wanienka/wiaderko, kołyska + pościel i wózek. To juz blizej niz dalej :P Ciuszki to na bierząco bede kupowała, co mi bedzie trzeba to zamówie i juz i tak aly szybko wyrosnie na poczatku. Jutro zadzwonie do sadu pracy i sie zapytam czy sa jakies darmowe porady prawne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka---> a więc zostało wszystko to co najdroższe... trzymaj się za portfel:P jak ja się ciesze że wszystko mam... odrazu wiecej kasy mam w kieszeni... a jak mały się pojawi to trza bedzie kupować tylko to co na bierząco będzie potrzebne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana niby tak ale teraz mam staly doplyw gotowki bo dostalam cala kase za pazdziernik, kase z zus za caly listopad i za tydzien jeszcze za grudzien z zusu, a na wozek ma mi brat kase wyslac, a jeszcze z tesciowa mam na zakupy jechac po weekendzie. wiec nie bedzie zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
likla---> a no tak, czyli wózek i kołyska odpadnie czyli 2 najdrożesze rzeczy:) reszte rozłożysz na grudzień i styczeń i będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka - niee jutro jest ostatni odc Julki :D ależ narobiłaś tych zakupów i odrazu lista krótsza :) na spokojnie resztę nawet w styczniu możesz dokończyć rottana - też myślałam o tych nakładkach sylikonowych ale nie chce kupować ich odrazu bo mam nadzieje że uda sie mi karmić bez nich - przynajmniej będę sie starała, a jak nie to sie wyśle tatusia niech kupi :) Ja muszę kupić jeszcze krem na odparzenia - chce taki z linomagu z tlenkiem cynku, gruszkę do noska i dla siebie chust. Lactacyd bo koleżanka pisała że sie jej bardzo przydały po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka-> jutro ost odcinek Julki a nie dzis,pokazywali zpaowiedzi jutra i powiedzieli ze to ostatni.... chyba sie nie przeslyszalam.. szybko tu ten watek nabiera nowych stron ze nie nadarzam czytac, wystarczy ze jeden dzien mnie nie ma i juz szalejecie;p ja zapisalam sie do szkoly rodzenia, bylam we wtorek, jutro tez ide ale na 8;30 bo nie ma wolnych godzin a na zajecia trzeba sie na biezaco do grupy zapisywac , a grupa max 22 os. takze zapisalam sie dzis na tydzien do przodu zeby zajac miejsce na 10;30 zeby moc sie troche wyspac. no i w tej szkole mi powiedzieli ze mam za plaskie sutki i jak do 30 tyg nic sie nie zmieni to bede musiala wkladki nosic... ehh;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny.....długo mnie nie było.W poniedziałek trafiłam do szpitala bo drętwiała mi ręka i język.Nie czekałam tylko wziełam torbę noi mnie wzieli na oddział.Dziś wyszłam po obserwacji.Prawdopodobnie miałam mało magnezu i stąd te drętwienie.Przy okazji okazało się że mam ketony w moczu dali antybiotyk i wypuścili.Skurczy niema więc mała na świat jeszcze się nie spieszy.Waży już 3300:)dalej oczekuję w domku na jakiś rozmach sytuacji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale ja ogladam Julke w TVN Player a tam jest zawsze z wyprzedzeniem jeden odcinek i ja juz dzisiaj zakonczylam serialowe ogladanie :) My bylismy w Tescu na zakupach duzo rzeczy zakupionych i nie bedzie trzeba tak czesto do sklepu latac. Jeszcze nas czeka rajd po Obi bo bombki trzeba kupic na choinke troche dzisiaj zakupilismy ale tak tylko troszke te co tanie byly. Dzisiaj wpadli tesciowie z walówka wyciagneli mnie na zakupy i nam dywan kupili do salonu. kamilki w koncu sie odezwalas, dobrze ze juz wszystko ok. Teraz dbaj o siebie i magnez bierz :) Ide pod prysznic, musze zmyc zmeczenie z calego dnia :) Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A le mnie przestraszylas lilka z ta Julia :) heheh a tak myslalam ,ze juz sie konczy bo za szybko sie dzieje akcja w tym glupim serialiku , ktory mnie wciagnal:) Ja to nie mam prawie nic dla mojej Julii malutkiej kurcze musze zaczac kupowac bo tez nie chce zostawiac na ostatnia chwile nie wiadomo jak bede sie czuc pod koniec ciazy ... A ja dalam dzis list do maciezynskiego i ide do pracy 11 stycznia ostatni raz , wiec jeszcze ten tydzien a w nowym roku poltorej tygodnia , niby tylko dwa tyg ale juz stwierdzam , ze ciezko a strasznie mi teraz brzuch wywalio sama jestem w szoku mam juz 117 cm!!! szok!!! nawet bluzki odpruwałam te co zwężałam bo byly za szerokie , dobrze ,ze mam maszyne do szycia to so bie przerabiam za kazdym razem a jak urodze i schudne nic sie nie zmarnuje , bo tez przerobie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilki duzy Twoj bobas :) a przypomnialas mi z tym Twoim dretwieniem , mialam Was sie zapytac , ja czuje tak pod piersiami, jakby mi dretwialo , lekko laskocze i tak jakbym ,nie boli ale drażni, moze tez malo magnezu... no nic jak wiecie co to moze byc napiszcze prosze i dobrej nocy zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mam dretwien, nie pomoge zbytnio, ja zmagam sie z problemem nie spania. jak tojest?? spicie na lewym boku? ja slyszalam ze t najlepiej dla dzidziusia, i ze ni wolno spac na pecach bo sie uciska nerw i moze to prowadzic do niedotlenienia dzidzi. kregodlup mnie boli, nie spie nocami no chyba ze juz strasznie sie zmecze to zasne. moze przesadzam z tym spaniem?? pomozcie bo juz sama nie wiem.jak to jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzoskwinka---> mnie pod prawą piersią tez boli. tylko że mnie na prawde boli, gniecie, przeszkadza a szczególnie jak mam stanik. nie mogę się w tedy zgarbić. ale co to może byc nie mam pojęcia. kamilki---> dobrze że już w domku jesteście. a już myślałyśmy że się odezwiesz w jednopaku:P to szyjka mocno się trzyma rozumiem:) duża już ta twoja niunia:P ja się zastanawiam ile mój chłop waży:P anusiak---> poradzisz sobie, grunt to się nie poddawać, jak nie pomogą ci wkładki to pomogą kapturki jak nie kapturki to może laktator ci sutki wyciągnie:) będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×