Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

Gość mamucha83
ladne te wasze maluchy ja przy wyborze ubrnka na szpital to wybralabym welurowe cos bo cieple i bodziaka z cielej bwelny na dlugi rekaw mala mi od rana albo sie sie smieje i krzyczy alb beczy juz nie wsomne ze je jak noworodek co 1,5-2h :) rttana- dodalam sobie ciebie na fejsie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :* melduje sie po dluzszym czasie.,mialam problemy z kompem jakis wirus mi sie wdarł :/ Zaczne od GRATULACJI wszystkim mamusiom :* !!!! U nas wszystko dobrze choc ostatnie pare dni meczyly synusia kolki :/ biedny tak plakal..uzywam tych niemieckich kropelek ale nic nie ustepowalo wiec wczoraj zmienilam mu butelke mialam tomme tippe ale jak maly pil to co chwile smoczek do srodka sie wduszal i jakos lapczywie chwytal tego smoka a wczoraj kupilam dr brown i widze ze spokojniej z niej pije i chyba bardziej mu pasuje a do tego odpukac narazie cisza i nie placze rozpaczliwie! :) Wczoraj skonczyl miesiac :D jak patrze na jego pierwsze zdjecia to mega sie zmienia az w szoku jestem :P Na dworze mroz :/ czekam az sie ociepli zeby wkoncu z nim wyjsc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :* melduje sie po dluzszym czasie.,mialam problemy z kompem jakis wirus mi sie wdarł :/ Zaczne od GRATULACJI wszystkim mamusiom :* !!!! U nas wszystko dobrze choc ostatnie pare dni meczyly synusia kolki :/ biedny tak plakal..uzywam tych niemieckich kropelek ale nic nie ustepowalo wiec wczoraj zmienilam mu butelke mialam tomme tippe ale jak maly pil to co chwile smoczek do srodka sie wduszal i jakos lapczywie chwytal tego smoka a wczoraj kupilam dr brown i widze ze spokojniej z niej pije i chyba bardziej mu pasuje a do tego odpukac narazie cisza i nie placze rozpaczliwie! :) Wczoraj skonczyl miesiac :D jak patrze na jego pierwsze zdjecia to mega sie zmienia az w szoku jestem :P Na dworze mroz :/ czekam az sie ociepli zeby wkoncu z nim wyjsc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusie mam do was pytanie. otóż dzisiaj zarejestrowałam synka na pierwszą wizyte do ortopedy i babka przez telefon kazała mi zgłosić malucha do ubezpieczalni. i moje pytanie brzmi jak zaniosłam wszystkie dokumenty do pracy że się urodził i zarejestrowałam go w urzędzie to muszę jeszcze gdzieś to zgłaszać? czy to że w pracy już go zgłosiłam to wystarczy? papi---> hejo:) ależ ten czas leci:P mój ma ledwie 10 dni a już widze u niego duże zmiany:P taki pultasek się robi:D dobrze że zmieniłaś butle, jakby ta nie pomogła to polecam z lovi anty kolkowe. moja koleżanka używała i się sprawdzały. mamucha---> spoko, dobrze że uprzedziłaś bo bym kminiła kim jest ta kobita:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megi03
Napiszcie proszę jakiego używacie kremu do pupki żeby zapobiec odparzeniom bo jest tego tyle, że już sama nie wiem co wybrać.. i teraz na chłodniejsze dni chyba też jakiś do buzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
ja wycieram codziennie pupke custeczkami dada i smaruje linomagiem a jak sie masakrycznie zesrajtoli to normalnie wsadzam pod kran i myje pod bierzaca woda a jak jest akies zaczerwienienie to sudokrem :) tez uzywam butelki lovi na zmiane z medela calma obie spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
a do buzi w aptec ekupilam taki specjalny alantan z jakimis dodatkwymi witaminami i jest super zw na te mrozy, mam tez akis krem dla maluchow nivei ale nie polecam bo ma po tym krostki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem co z ta ubezpieczalnia Rottana.mnie pytaly cos przy rejestracji o moje ubezpieczenie, powiedzialam, ze jestem ubezpieczona i tyle. Byla dzis polozna u nas. maly ma podobna mala przepukline pepkowa :/ podobno ma sie wchlonac do 2 mies. wiec musze uwazac na to. i kazala mi do piersi przystawiac. przystawialam go przy niej, plakal ciagle, chwile ssal i przestawal, kazala dokarmic troche i caly czas przystawiac. nie bede go meczyc. jeszcze bardziej mu sie powiekszy jeszcze ta przeuklina. podaje swoje mleczko sciagniete i sztucznym dokarmiam. w pt mam wizyte kontrolna, zobaczymy ile maly przybral na wadze i potem wizyta u pediatry. i kurde pojawily mi sie rozstepy przy pepku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
mj tez miala te przepukline w aptekch sa specjalne plastry na to i mojej b pomogly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha mówisz o kremie do buzki na mrozy z Nivea? ze uczula? Jak tak to musze kupic ten co mowisz bo jedna picza jak robilam zakupy dala mi wlasne ten z nivea. Ja juz po wizycie u ginka, skurcze znikome nic sie nie dzieje. Za tydzien w srode kolejna wizyta. Na poczatku mi powiedzial zebym sobie wziela wszystkie swoje rzeczy ze soba, ale powiedzialamm mu ze bym wolala czekac w domu az cos sie zadzieje niz kłaść sie do szpitala i przyjezdzac po prostu na ktg i sie zgodzil. Zobaczymy co bedzie po weekendzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
tak nivea na mrozy po nim krostki byly wogole odradzam produkty nivea dla dzieci bo one ogolnie uczulaja do sama J&J do mycia polecam pharmaceris taki niebieski - jest super i mega wydajny i po nim nie trzeba zadnych oliwek a myje sie cale dziecko buzie wloski ciaklo itd i skora gladziutka i bez wypryskow i na maksa wydajny my od urodzeni mamy 1 i moze polowe zuzylismy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki a takie rzeczy jak laktator, pojemniki na pokarm , smoczki, butelka wyparzałyście tylko woda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha----> a widzisz ja używam całej serii z nivea i ci powiem że mojego synusia nic nie uczuliło, do kompania też mam nivea 2w1 i myje go całego i ma super skórkę. jednego uczuli a drugiego nie. mi osobiście podobają się produkty nivea. lilka---> o to tyle dobrego że nie musisz leżeć w szpitalu. to poszłaś na ugode tak jak ja:D i obyś poszła od razu albo ze swoimi skurczami albo wywołanie poszło tak szybko i gładko. a jeśli chodzi o wyparzanie to tak, to co się dało zalewałam wrzątkiem, 5 minut poleżało i gotowe do użycia. tylko przed parzeniem jeszcze umyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
głodek---> od czego się zrobiła ta przepuklina? od płaczu czy czego? nie ważne jak ważne że dostaje mleczko od ciebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
Heja Mi na ta przepukline pediatra kazala klasc mala duzo na brzuszku i ja sama dodatkowo stosowalam te plastry specjalne i faktycznie pepek sie wchlonol A z tego comwiem tomsie bierze z loterii :-) niektore maja to a niektore nie tak jak z kazdamjaks choroba wysypka kolkami itd Co tam dziewczeta? Widze ze na forum troszke cisza ale nie dziwie sie wiekszosc zajeta maluszkami Moja usnela o 21 ostatecznie spala do 7 pozniej troche gugania zabawy itd i o 9spowrotem kima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilka1987 wklejam Ci linka jeszcze raz http://www.goonis.pl/wozek-wielofunkcyjny-knorr-baby-monaco-sahara.htm. Wiem, że trochę późno, ale nie miałam w ogóle głowy do wchodzenia na forum bo mnie rozłożyło na maxa. Wczoraj mąż zawiózł mnie do lekarza i niby jakiś wirus, a jak wiadomo wirusa trzeba przeżyć więc czuję się fatalnie;/ Pytałaś o wyparzanie laktatora itd. to ja myślę, że wyparzenie wodą po prostu wystarczy, tzn. ja nie słyszałam o żadnych innych środkach;/ A co wy dziewczyny myślicie o smoczkach, uspokajaczach? Zabieracie do szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nadal czekam na cud:-/ w koncu namowilam mojego na seksik rano ale nic nie dalo-ani skurczu. A laktator i reszte wyparzylam we wrzatku przez jakies 5min. Smoczek mam schowany w razie czego w torbie mimo iz nie pozwalaja dawac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
Moja mala jest na smoczku od ok 3 tyg zycia sluzy nam tylko do usypiania zreszta ona sama decyduje czasem chce smoczek czasem nie Ja wszytko gotowalam po ok 5 w samej wodzie oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
Agusia-laska na innym forum byla w twojej sytuacji i ktos jej polecil olej rycynowy tego samego dnia o ok 2030 wziela chyba 2 lyzki a o 23 jechali na porodowke :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :-) Wczoraj odebrałam wyniki z próby wątrobowej i wszystko w normie - czyli chyba na razie o cholestazie mogę zapomnieć :-) Tsh tez mi powoli spada (w końcu) więc też się cieszę :-) Niedawno pisałam, że nie mam zgagi, a wczoraj to dopadła mnie taka, że pół dnia się męczyłam. Kola trochę pomogła. A dziś jeszcze mnie naszła ochota na zupę szczawiową. Pewnie będę miała od tego zgagę znowu, ale mam takiego smaka, że nie mogę się powstrzymać :-) Po szczawiowej zrobię żurek, bo też za mną chodzi. Jakieś kwaśne te moje zachcianki ciążowe :-) A tak trochę z innej beczki - praktykuje któraś z was noszenie dziecka w chuście? Mnie wczoraj tak naszło i dużo czytałam w necie o całym tym chustowaniu. Poważnie się nad tym zastanawiam, bo mam wąską klatkę schodową, mieszkam na trzecim piętrze bez windy, na każdym półpiętrze doniczki z kwiatami na podłodze, nie mam podjazdu pod klatkę. Same schody. I poza tym nawet stelaża od wózka nie miałabym gdzie zostawić na klatce. Więc każde wyjście to będzie jak wyprawa za morze, obojętnie czy na chwilę do sklepu, czy na spacer. Mąż dopiero o 16-17 przychodzi z pracy, więc bez sensu abym tyle czekała. Ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie spacerować latem z dzieckiem tylko w chuście, bo to jeszcze trzeba inne rzeczy ze sobą pozabierać, więc wózek wygodniejszy. Poza tym parę osób zachwalało mi chustę ze względu na samo dziecko, że dla niego to po prostu lepiej. Już powoli zaczynam rozplanowywać sobie co kiedy mam kupić i tak mnie naszło z ta chustą. Bo mnie właśnie chodzi o chustę do przewiązywania się, a nie o chustopodobne nosidełka (bo te są niebezpieczne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AśkaPelaśka
Dla przyszłych mam i tych które w 2013 roku zdążyły się już rozpakować, polecam http://sklep.brzuchatki.pl/ Skusiłam się na tuby są fajne do karmienia i bardzo wygodne (mam azs a one nie powodują u mnie otarć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
Junemommy- ja chustuje i jest zajebiscie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie myślałam o chustowaniu. w sumie zanim wyjdziemy na dwór to minie troche czasu jak są takie mrozy, a później 5-6 kilowego malucha tak nosić... moje plecy by tego nie przeżyły:D hihi;] mam nadzieje że od przyszłego tygodnia zrobi się faktycznie ciepło i odwilże:) ocho moja marudera wstała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusia 3mam kciuki żebyś się rozpakowała wcześniej. Ja miałam wywoływany poród mimo że rodziłam przed czasem i da się przeżyć. też sie tego strasznie bałam;/ megi ja używałam bepanthen , polecały mi go wszystkie położne, ale to drogi interes i przeszłam na zwykły puder mamucha i rottana mojemu się czas sam przestawił. teraz w dzień ma tylko jeden dłuższy sen a w nocy budzi się co godzinę, max co 2;/ i tak od niedzieli;/ dziś byłam już tak padnięta że nie byłam w stanie wstawać do niego za każdym razem jak kwękał;/ poprostu kwękał z 10 min i dopiero wstawałam;/ a raz wogle nie wstałam (o 4 rano) nie dałam rady;/ stąd me pytanie - czy wszystkie mamuśki dokarmiają mlekiem? może moim mlekiem się nie najada? mamucha pamiętam że ty pisałaś że dajesz butle, a inne mamy? łączycie karmienie piersią z butelką? a jeśli tak to dlaczego? bo mały lepiej śpi po modyfikowanym? bo nie macie mleka? czy dlatego że tak łatwiej? ja poważnie zastanawiam się nad włączeniem mieszanki cycka+mleka modyfikowanego.. wypowiedzcie się głodek ile razy na dobe dokarmiasz tym mleczkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja smoczka jeszcze nie używałam, kupiłam do szpitala ale nie był potrzebny :) moja dzisiaj w nocy nie spała za dużo, budziła się 2 razy i za każdym razem 1.5 godziny nie spała :/ chyba jej się cosik poprzestawiało albo ją brzuszek bolał bo strasznie się prężyła :/ też lecę bo mała się obudziła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha83 -> a chustujesz po domu, czy na dworze też? Bo zimą to chyba trochę problematyczne na dworze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana- na szczescie znam swoje prawa i wiem ze do 10 dni po terminie moge siedziec w domu jesli jestem pod ktg co 2-3 dzien, nie wyobrazam sobie siebie w szpitalu. Jak bedzie taka potrzeba pojade ale bez nadgorliwosci. sliwkamona- ja smoczka nie zabieram bo u nas ganiaja za smoczki wiec nawet nie biore do torby agusa- ja tez słyszalam o ty olejku rycynowym, tak samo o wiesołku ze wklada sie dopochwowow po 4 tabletki na dzien juz po terminie, moze wrato spróbowac? junemoomy- super ze wyniki w normie. Co do chusty to ja bym bardzo chciala nosic, mialy byc warsztaty z wiazania chusty w mojej szkole rodzenia ale narazie cisza. Co do zgagi to ja praktykuje mleko, migdały całe pozeram w ilosciach kilogramowych oraz rennie tabletki. Kurcze nie wiem co na obiad zrobic weny brak :( Chyba dzisiaj wózek zamówie w koncu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropelka---> skoro dzień ci ładnie przesypia to znaczy ze nie w pokarmie problem. ja karmie tylko i wyłacznie cyckiem. nie mieszam bo nie chce zeby mial kolki a jak zaczniesz uzywac butelki to moze całkowicie sie przestawic i odrzucic cycek. ja smoczek brałam ale nie uzyłam. niby u nas tez ganiaja ale jak maluch ma silny odruch ssania to co zrobisz. ze mna lezała kobita ktorej dziecko non stop by na cycku wisiało a co chciała go połozyc to płakał i piguły same kazały dac smoczek takze na wszelki wielki lepiej miec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
na razie nosze po domu alb jak jestesmy w knajie na imprezie czy gdziestam , mala wazy 6500 i nie mam sily targac jej bezposrednio na rekach i lecy mi siadaja a w tej chuscie ona sie fjnie "przykleja do mnie i wogole nie czuje jej ciezaru plecy odpoczywaja ona sie wtula i mam wolne rece jak bedzie cieplo to bede chciala tylko z chustami zeby nie bujc sie autobusami z wozkiem bo to wkurwiajace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×