Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

moje tesciowa skacze obok malego jak obok zlotego jajka a jak placze to chce go na sile uspokajac ale nie zawsze sie to jej udaje :D a na spacerjak moze to chodzi bardzo chetnie :) qazwsx- ja urodzilam 6 dni po terminie wiec sokojnie stres ci nic nie da a pospieszac tez nie ma co :) wyjdzie jak bedzie juz chcialo byc na swiecie :) wez sie za jakies porzadki pranie, sprzatanie itp moze sie cos ruszy. My tez dzisiaj pospalismy sobie dluuuuugo az mi wstyd do 12 z przerwami :P tylko ze wlaczyl sie mlodemu tryb noworodka i jadl co 2-3 godziny w nocy wiecsie nie wyspalalm :P idziemy zaraz na spacer ale nie chce mi sie jak nie wiem co :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny mamucha a mysmy 1likend od dluzszego czasu zrobili przerwe i nie kontaktowalismy sie z tesciami i sie nie widzieli z piotrkiem, mam nadzieje ze sie nie obrazili bo od porodu to juz takatradycjas ze wbijaja co weekend mini moj jak wyszedl zazolcony to mial byc na sloncu i jak najczesciej mialam go karmic piersia bo ponoc mlekiem zbija sie zoltaczke i tak rovilam lilka a to w czwartek??? myslalam ze w pt??? moj tak od kilku dni wstaje co 2h i mi uswiadomilas czemu taka niewyspana sie czuje..bylam dzis na cwiczeniach, fajnie bylo, polecam;) bede chodzic, tylko w ten czw nie ma, dopiero w pn moj ostatnio ma problem z wyproznianiem sie;/wczoraj mu pol czopka dalam:( kurcze;/ kiedys robil kupska codziennie z samego rana a teraz jak nie zrobi 2 dni to ja juz panikuje aha w sb weszly na mnie wszystkie spodnie sprzed ciazy.. zawrotną mam teraz wage-48,5 a marzylo mi sie 55kilo. chudne i juz kilka komentarzy slyszalam na ten temat;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja Mala juz usupia.... od kilku dni jest rozkapryszona krolewna. Jakby sie jakis przelacznik przestawial - jest wesolo i nagle ryk. poza tym od 3dni rzyga ma potegw-przebierana jest po 4xdziennie....musze to pediatrze zglosic moze to przez mleko (stopniowo przestawiamy sie na hipp2) wogole to wciumala dzis sama 1/3banana. kupilam jej takie sprytne siteczko firmy canpolbabies do ktorego wklada sie czy jablko czy banana czy cokolwiwk i nie ma szana na zadlawoenie. wasze maluchy to niedlugo coraz nardziwj kumate sie zrobia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdbhae
A mi ktoś odpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój zmeczony był i niby padl ok 20:30 ale cos się kreci i chyba nie pospi już. a raczej na pewno. mój tez czasem marudny, niby się smieje a za chwile placz. glowa mnie cos dziś boli kurde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mój mały od kilku dni nie chce wogole zasypiać w łóżeczku, a jeśli już zasypia to trwa to z 40min i to jeszcze muszę siedzieć przy nim i najlepiej śpiewać bo jak tylko odejdę od łóżeczka to krzyk.. najlepiej usypia na rękach. niewiem czy to taki okres przejściowy czy jak. dziś spędziliśmy bardzo dużo czasu na spacerze. mamucha - słyszałam o takim sitku i byłam ciekawa czy sie sprawdza - teraz już wiadomo że warto :) a mój mały próbuje już jak go trzymam na kolanach na półleżąco sam sie podnosić do siadania!! niewiem czy nie za szybko ale dziś jak to zobaczyłam to byłam w szoku - ma taką siłę w pleckach że normalnie prawie sam sie podniósł do pionu :) teraz zasnął po prawie godzinnej przeprawie w łóżeczku., już ściągnęłam kołysanki, muszę je nagrać na pdendrive i jutro wypróbnować bo ja aż tylu piosenek to nie znam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamusie 2013. mam pytanie. jestem w 29 tc i dziś dostałam recepte od gina na Nystatyne. jest to lek przeciwgrzybiczny i mam go brać PROFILAKTYCZNIE. Ogólnieja jestem przeciwko lekom, wspomagaczon i chemii i w ciąży ograniczam to do minimum (czyli bralam tylko do 3 miesiąca kwas foliowy i nic poza tym). Czy któraś z was też dostala ten lek profilaktycznie? za bardzo nie mam sie gdzie zarazić grzybicą, bo na basen nie chodze, z publicznych toalet nie korzystam, bo jestem na L4, a mój mąż jest zdrowy :) czy ta Nystatyna działa na coś innego oprócz tej grzybicy, bo troszke nie widze sensu w jej braniu. nie pytałam lekarza dlaczego mi ją przepisał, bo w zasadzie byla to wizyta kontrolna a ja od jakiegoś czasu mam skurcze przepowiadające i myslalam, ze ten lek jest na te skurcze, ale teraz jak czytam ulotke to o skurczach nic nie ma za to jest o infekcjach i grzybicach... lek jest dopochwowy, mam go brać 2 razy na dobę. będe wdzięczna za odpowiedź fdbhae co do twojego przypadku, to z tego co wiem, to jak się pomija tabletki anty w pierwszej połowie cyklu i jeszcze jak to jest pierwsza paczka a nie kontynuacja antykoncepcji, to jest rawdopodobieństwo, że możesz być w ciąży. co do objawów to bym się nie sugerowała, bo ja w swoim zyciu mnóstwo razy panikowalam z powodu nabrzmiałych piersi, bolącej głowy, braku okresu między tabletkami anty i wtedy ani razu w ciąży nie byłam. za to jak staraliśmy się już o dziecko i jak się nam udało to dopiero w 7 tygodniu mnie tknęło żeby zrobić test bo objawów żadnych nie miałam :) zrób sobie test będziesz spokojniejsza, teraz te testy są nawet takie że w pierwszej dobie podobno wykrywaja ciąże, ale wynik może być pozytywny też wtedy jeśli masz torbiel. więc bez paniki, do apteki, po teścik, a jak nie to do laboratorium i zrób sobie ten z krwi. pozdrawiam i oby było po twojemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdbhae- potwierdzam slowa kolezanki, zrob test bo my ci nie pomozemy raczej, kazda ciaza sie moze objawiac inaczej. Kurde moj dzidziak tez sie maruda robi i ma swoje humorki i foszki, np jeden z ciekawszych jak go biore na cycka (karmie go na zmiane) to jak mu nie pasuje strona to wrzeszczy zeby go przelozyc do drugiego bo tak i juz. No ja z zasypianiem mam ostatnio smieszne akcje bo zasypia albo na lozku przy karmieniu i go wtedy przekladam do kolyski i jest spokoj a jak nie to dopiero w wozku musze go ululac i tak spi cala noc. kropelka- a Piotrus nie marudzil na zajeciach? ja sie boje ze mojemu osa na nos isiadzie i bedzoe mi marudzil cale zajecia. Ja musze obuwie sportowe zakupic bo w mopjej garderobie ttlko szpilki i ze 2 pary balerinek :P aaaa i z tymi zajeciami faktycznie w piatek cos mi sie popietrolilo w glowie ze w czwartek a przeciez 26 kwietnia jest w piatek. Gapa ze mnie :) mamucha- widzialam kiedys ta siateczke w dzien dobry tvn. Wiem ze nie kazde dziecko to lubli bo kolezanki córka nie chciala z tego jesc, ale wiadomo jednemu podpasi innemu nie. Ja mam zamiar zakupic to cudo :) ile zaplcilas? Gdzie kupowalas? Dziewczyny a wy teraz nagrzewacie jakos pokoje? Bo skonczyl sie np u mnie juz okres grzewczy bo juz sie cieplo robi ale w mieszkaniu mam 19-20 stopni nie jest za zimno dla malego? pani ania- kobieta w czasie ciazy jest narazona na wiele bakterii i czasami nawet najwieksza dbalosc o higiene osobista nie pomoze i sie jakies cholerne grzyby przyplacza. Ja tez o siebie dbalam, podmywalam sie 2-3 razy dziennie w wc publicznym uzywalam husteczek do hig intymnej a i tak mialam i drozdze i grzyby a wiadomo ze lepiej zapobiegac niz leczyc :) osobiscie tego leu nie mialam ale ja bym sie posluchala lekarza ja tez bralam tylko kwas na poczatku a pozniej zaczely sie jazdy z tymi zapaleniami itp. a dzidzi nie zaszkodzi nie masz sie co martwic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa moje juz spi zaczelismy kapac mlodego o 21 bo nie wytrzymywal do 22 i strasznie marudzil ze zmeczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehe lilka- ty o dogrzewaniu pokoju a my juz przy uchylonym oknie spimy :) a co do tem to jest dobra lepiej by bylo chlodno niz przegrzac. a co do sitka to my w swieta kupilismy w takim malym miasteczku gdzie wielkanoc spedzalismy i tam to bylo po 15 pln a w wawie po 22 pln :) w necie pewnie jest. kurewsko ciezko sie po bananie domywa po 1h namaczaniu i pozniej szorowaniu druciakiem sitko poszlo do zmywary viola- niezly agent twoj maly :)ale ja bym troche pilnowala by nie siadal albo spytala pediatre ale z tego co wiem to nie mozna za bardzo buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam drogie panie mysmy dzis pospali do 11;30! i to dlatego ze tel nas obudzil. w nocy dalej wstawanie co 2h i dzis rano dalam mu mm zeby pospal. i pospal od 8;30-11;30. obsral sie po pachy juz w trakcie picia, ale zauwazylam u niego niepokojace plamy na ciele, sa czerowne i szorstkie, suche, chyba pojde z tym do lekarza bo boje sie ze to liszaj:( mamucha moj cwaniaczek juz calkiem kumaty:))) lilka nie marudzil nic wyobrazasz sobie???calyczas ie patrzyl na mnie co ja wyprawiam, na piłki i wszystko wokół:) a tam cwiczy sie na bosaka;) to cale szczescie ze wpiatek bo ja w czawrtek obiecalam bratu ze pocisne z kim do teatru. czyli piatek o 18 tak??? ja to mam ciagle goraco w chalupie, wszystkie okna otwarte tylko w malego pokoju jakos nie mam podwagi pani aniu ja bralam nystatyne w ciazy i to chyba nawet ze 2 razy wiec glowa do gory. bezpieczny antybiotyk. teraz przy karmieniu piersia tez mialam ją zapisaną no laski dzis ma do mnie przyjsc mata edukacyjna:D juz sie nie moge doczekac. u nas dzis piekna pogoda, zaraz smigamy na spacer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qazwsx1991
mamuśki pomóżcie.... zostało mi 5 dni do porodu, w piątek odszedł mi czop, a dziś mam rozwolnienie i czesto musze z ubikacji korzystać. czy to znak ze już niedługo? któraś z was tak miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazwsx glowa do gory juz co raz blizej, jedna z oznak porodu zblizajacego sie wielkimi krokami jest biegunka-organizm sie oczyszcza :) no stress bedzie dobrze :) A mojego dzisiaj cos w dupke ugryzlo i jak wyszlam z nim na dwor to wrocila po 5 min bo mi ryczal nie wiem czego a grubo ubrany wcale nie jest. kropelka tak piatek 26 kwietnia godz 18 :) super ze na bosaka nie bede musiala lazic i butow kupowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha - no staram sie pewnie żeby go za bardzo nie sadzać, z reguły jest na półleżąco choć czasem siedzi mi na kolanach oparty lilka - my już też nie palimy w piecu i mamy takie 20st w pokoju i też niczym nie dogrzewamy bo jak jest słonecznie to przez okno dachowe nagrzeje nam sie czasem do 26. kropelka - mój też ma takie plamy na brzuszku i suche ręce i nóżki i najprawdopodobniej to atopowa skóra. używamy całej serii atoperal baby teraz - zobaczymy, mam nadzieje że pomoże. pediatra powiedziała że to góra do roczku powinno zejść bo skóra dojrzeje ale aż mi ciężko patrzeć jak ten jego brzuszek wygląda :( qazwsx1991 - tak właśnie jak lilka pisze, przed zbliżającym sie porodem często wystepuje biegunka :) dziś czytałam trochę o tej atopowej skórze, że mogą przy tym występować problemy ze spaniem, dziecko śpi niespokojnie, czujnie. mój mały w sumie śpi ładnie ale za to ma problemy ze zasypianiem, może to ma jakiś związek z tą skórą. teraz Fifi śpi w wózku po spacerze, obudzi sie, zje i pójdziemy znów na spacerek na trochę. ale nie mogę mu pozwalać spać przed kąpaniem bo potem nie możę zasnąć wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pani ania tez bralam ten antybiotyk, jakos w 8 msc ciazy, nie bylo zadnych skutkow ubocznych. nie bralam go jednak profilaktycznie, tylko mialam jakies drozdze w pochwie, po 10 dniach bylo juz ok. na Twoim miejscu zadzwonilabym do lekarza i zapytala w jakim celu przepisal lek. qazwsx mysle ze Twoj czas nadchodzi.. :) to na pewno niedlugo, popatrz czy wszystko masz w torbie i czekaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glodek86
Viola moj tez jak tak lezy to sam podnosi glowke i plecki. BYlismy na szczepieniu. Zdrowy i jak to pielegniarka powiedziala jak na 3 mies to jest taki ogarniety :)) wazy 6425, dobrze przybiera na wadze. To odginanie sie, podnoszenie-pediatra powiedziala,ze normalne, ze cwiczy i probuje czegos nowego. Na szczepieniu byla babcia oczywiscie, plakal chyba mniej, ale.. znowu mial obrzeki po paru godzinach i wtedy znowu byl placz. porobilysmy z babcia oklady na nozki i raczke i juz jest lepiej. mam nadzieje, ze nie bedzie marudzil :) znowu jestem u babci, znowu poklocilam sie ze swoim, wkurza mnie ze hej. eh. nie jest mi latwo zyc z tesciowa i jeszcze z nim czasami. dlatego ucieczka do moich rodzicow jest dla mnie wybawieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glodek86
Viola moj tez jak tak lezy to sam podnosi glowke i plecki. BYlismy na szczepieniu. Zdrowy i jak to pielegniarka powiedziala jak na 3 mies to jest taki ogarniety :)) wazy 6425, dobrze przybiera na wadze. To odginanie sie, podnoszenie-pediatra powiedziala,ze normalne, ze cwiczy i probuje czegos nowego. Na szczepieniu byla babcia oczywiscie, plakal chyba mniej, ale.. znowu mial obrzeki po paru godzinach i wtedy znowu byl placz. porobilysmy z babcia oklady na nozki i raczke i juz jest lepiej. mam nadzieje, ze nie bedzie marudzil :) znowu jestem u babci, znowu poklocilam sie ze swoim, wkurza mnie ze hej. eh. nie jest mi latwo zyc z tesciowa i jeszcze z nim czasami. dlatego ucieczka do moich rodzicow jest dla mnie wybawieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wszystkim za odpowiedź. z tego co tu czytam to sporo kobiet ją brało. no to nic, wychodzi na to że dołączę do grona większości. jakbym była sama, to ten lek oleję, ale że jest nas dwoje, no to posłucham lekarza :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) u nas dzisiaj też spokój i pospałyśmy do 9 :) w weekend byliśmy u znajomych i 2 nocki poza domem i ze spaniem było ok :P ale jak jechaliśmy do domku to mała dała taki koncert :/ nie wiem co jej było... czy zmęczona czy co... jak jechaliśmy do Łodzi to wyjechaliśmy z domu po 20 więc mała spała całą droge... a w niedzielę chcieliśmy wrócić wcześniej i musieliśmy stanąć bo strasznie się darła... miała jakiś napad płaczu i wyła z 40 zminut.... pierwszy raz w życiu tak miała... :/ ślini się i też chce się podnosić :P rośnie i najlepiej śmieję się z rana :) u nas pogoda śliczna ale mam problem jak ją ubierać żeby się nie zgrzała :/ dzisiaj pół dnia byla na dworzu :) byłam u rodziców i była w wózku na tarasie :) miłej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazw ja tak nie mialam ale w szkole rodzenia mnie uczyli ze to symptom zblizajacego sie porodu:D organizm sie oczyszcza lilka na warsztaty sie wybieram, pamietaj ze w czwartek nie ma cwiczen;) viola ja ide jutro z malym do lekarza w zwiazku z ta skora;/ moje konto mojemu tez sie zdarzyla taka histeria podczas jazdy, ja sobie mysle ze chyba mu poprostu bylo nie wygodnie w foteliku moze go cos ugniatalo glodek hmm dobrze ze masz gdzie zwiać mnie dzis przyszła ta mata, ale mam niesmak;/ miala byc w stanie idealnym a tu zabawki porysowane i rak baterii a mialy byc w zestawie. nie wiem czego ludzie tak sciemniaja.trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qazwsx1991
no i nadal czekam, dzis odkąd wstałam już 3 razy musiałam z toalety skorzystać.... to jakaś masakra, co zjem to w kibelku ląduje chyba już lepiej nie jesc.... mam nadzieje ze poród już niebawem i zobacze moją kruszynke:) dziewczyny dziękuje za słowa otuchy, mam nadzieje ze sie nie mylicie i ze to już naprawde niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej qazwx- masz zdecydpwanie blizej niz dalej :) trzymam kciuki :) a jak ruchy malucha? bo jak sa troszke slabsze to tez pinoc obiaw :) a to sranie to na pewno anusiak a ty jak tam? u nas noc spoko tylko w nocy musialam mala odwrocic bo sie caljiem do gory nogami ulozyla milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My dziś z pobudką o 24 na kupę i o 5 na mleczko spaliśmy do 8.15. Pogoda w miarę, ale są chmury i mało słonka. Mały teraz śpi, po 11 zje i pójdziemy na spacer. teraz sie biorę za zupę pomidorową :) kropelka - daj znać co ci lekarz powiedział, mojemu małemu jak nic sie nie poprawi przez tydz to chyba zapiszę go do dermatologa głodek - fajnie że możesz tak w każdej chwili do rodziców :) też bym tak czasem chciała sobie odpocząć od swojego domku ale u mnie to raczej niemożliwe moje konto - o kurcze teraz mnie nastraszyłaś bo my 19 maja jedziemy na komunie na śląsk i mały będziemy musiał oczywiście z przerwami spędzić w aucie prawie 6h, jak jedziemy na zakupy ok. 20 min to jest ok, zaraz zasypia ale boję sie co będzie na takiej dłższej trasie. mój też sie strasznie ślini i pcha do buzi nie tylko swoje raczki bo jak trzyma mój palec to też go próbuje przemycić do buźki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki:) niezbyt nadrobilam wpisy bo jak zawsze tak na szybko wskoczylam:) z Natalki dupcia lepiej tzn zeszla tamta skora i nowe odparzenia sie nie pojawiaja ale penie jeszcze dlugo zanim slady po tamtym sie zagoja. zmienialam pampersy na oryginalne i kapie ja caly czas w rumianku oraz smaruje sudokremem tak jak na poczatku. ze spacerami dalej lipa. staram sie ja klasc jak jest spiaca albo jak juz spi:D ale i to czasami nie dziala. jakies nawiedzone to moje dziecko ostatnio hehe raczki tak pakuje do buzi ze co chwila to co zjadla laduje na mnie. dzis pod bluze mi atrakcje zafundowala:D wogole jest taka duza i ciezka-klopsik jeden:D nie moge sie juz doczekac kiedy zaczne jej dawac obiadki itd. mamusi ktora jeszcze nie urodzila(a moze jest juz po:)) zycze szybkiego porodu i po objawach sadze iz to bedzie lada chwila:) milego dnia kobietki:) moze zajrze jeszcze potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my dzis znowu pospalismy do 11. az dzwine. ale wczoraj hardcorowo poszlam spac dopiero po 3 wiec ciesze sie ze moglam odespac viola śniilo mi sie ze pojechal;am do ciebie gdzies na wies kupic od ciebie taką książeczke dla Piotrka i że szukałysmy czarnych rajstop :p hehe zabrakło mi kasy i wyjełaś 100 i mi chciałaś dać:D mojego malucha tez czeka dluga podroz na wesele wujka ale jakos mysle, damy rade;) zaraz uciekam do lekarza a pozniej pewnie do mamy, zajrze wieczorem;) milego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qazwsx1991
no i dalej czekam, ale wam zazdroszcze ze wy już swoje maluszki na spacerki bierzecie, a mnie jeszcze poród czeka.... ciekawe kiedy nadejdzie:) agusia18204 rzeczywiście to byłby poród ekspres ale która by takiego nie chciała:D zobaczymy co bedzie jutro czy znów takie biegunki jak dzis. miłej nocki mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glodek86
qazwx ciesz sie na razie stanem blogoslawionym :) odpoczywaj, czytaj ksiazki, siedz przy kompie jak lubisz i korzystaj z pogody, spacerki itp bo potem juz nie bedzie tak kolorowo :P przynajmniej na poczatku, jeszcze zalezy jaka dzidzia, czy spokojna, kolki itp. ale oczywiscie zycze Tobie spokojnej dzidzi :) widze, ze doczekac sie nie mozesz :) normalne. Moj maluch spal dzis do 11 tez :) ladnie przesypia nocki. na raczce ma troche zaczerwienione, nie schodzi po tych okladach na razie, ale chyba go nie boli. no i ma problem z jedzeniem, jakos mniej mi je. i w ogole dziwne, ale pediatra, do ktorej chodze przed szczepieniami, dala mi rozpiske od kiedy mozna podawac inne jedzenie i tam jest napisane, ze dopiero od 5 mies!! ze wtedy jakis przecier, soki. nie bede sie tego trzymac. zaraz dam mu sprobowac tego soku z jablka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×