Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

amandaa155

nienawidze siebie !!! juz nie wytrzymuje !!

Polecane posty

przez przypadek wyslalam Konta kolezanki ze studiow ,tez zaciazonej i tez przezywajacej rozne stresy ;-) dobralysmy sie;-);-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze byc tak ,ze dziecko zachoruje na fas juz np w 3-4 tyg zycia plodowego i pozniej chociaz sie nie pije to ono juz zle sie rozwija i na twarzy i w mozgu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ToIJa
Nie, nie moze. Musialabys niezle loic cala ciaze. Naprawede ten miesiac nie zaszkodzil..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja pilam wtedy naprawde duzo i czesto ,a wtedy migruja te komorki,lacza sie itd ,bardzo sie boje !! jutro to usg ,oby bylo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nietutejsza
a dlaczego tak dużo piłaś? miałaś aż tyle okazji, czy to u Ciebie normalne, że pijesz dużo alkoholu. Ja na początku ciąży, a nawet dłużej bo przez jakieś pierwsze 3 miesiące obsesyjnie bałam się że z moim dzieckiem coś będzie nie tak, bo czyściłam mieszkanie silnymi środkami grzybobójczymi. Teraz chyba się u mnie hormony uspokoiły bo zaczęłam widzieć świat w kolorach i zaczęłam wierzyć w to że moje dziecko będzie zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilam wtedy ,bo akurat przypadl taki czss,najpierw swieta,potem alowalamsylwek,nowy rok,urodziny kolezanki,wielka orkiestra,urodziny 2 kolezanki,domowka u kolezanki,3 razy dyskoteka ,parapetowka...i tak sie nazbieralo..teraz w ogolw nie pije i nie ciagnie mniie nawet troche !! wtedy myslalam ,ze nie jestem w ciazy byly okazje to balowalam:-(:-(:-(:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nietutejsza
no trochę tego było, ale tak jak tu już pisało wiele osób, przestałaś i będzie wszystko w porządku. JEśli chodzi o FAS to naprawdę trzeba sie "postarać" żeby dziecko je miało, deformacje nie są na tyle duże, żeby były widoczne na USG. No ale z tego co piszesz piłaś okazjonalnie a nie dzień w dzień. Podjerzewam, że nikt cie teraz nie jest w stanie pocieszyć, uspokoić, ale z czasem zaczniesz myśleć pozytywnie, zobaczysz. Ja też jestem niespokojna, ale staram się wierzyć, że wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale na usg wydaje mi sie ,ze mozna zauwayc np brak rynienki podnosowej,szeroko rozstawione oczy..czy dziwny nos..no czasem bylo codziennie lub co drugi dzien ,w sumie z 15 razy w ciagu 4 tygodni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taki imprezowy czas przypadl,normalnie nigdy tak nie imprezowalam !! ale wtedy dalam czadu ,tym bardziej ,ze rozstalam sie z chlopakiem to kolezanki wyciagaly mnie ,dopiero z tydzien przed zrobieniem testu wrocilismy do siebie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i to jest w tym wszystkim najgorsze i to zamartwianie teraz ,brak apetytu...nie mam juz sil,popadlam w depresje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nietutejsza
ja pracowałam kiedyś w domu małego dziecka i była tam dziewczynka z FAS, ale jej matka piła całą ciążę. Były też dzieci alkoholiczek zdrowe, więc tak też się zdarza. ogólnie fas dotyka matek pijących regularnie. Deformacje twarzy są małe, nie ma szans ich zobaczyć na usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jak ogladam zdjecia dzieci z fas na google to wydaje mi.sie ,ze deformacje sa duze wlasnie...a szczegolnie to ,ze glowka jest mniejsza i nie ma rynienki,oczy sa szeroko rozstawione..lekarz ns usg przeciez jest w stanie to dostrzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posluchaj mnie amando
dziewczyno opanuj sie!!!!! sorry ale do ciebie nic nie dociera!!czytasz jakies opisy przypadkow,rzucasz haslami jak te twarze wygladaja, uspokoj sie w koncu i przyjmij do wiadomosci to co mowimy,bedzie ok!!!! jejku sama sobie odbierasz radosc z bycia przy nadziei! szkoda slow. Ja ci mowie jeszcze raz ze na 99% masz pewnosc,ze bedzie w porzadku i dziecko bedzie zdrowe.Ale moze byc nerwowe jak tak bedziesz szalala!! jak bym tam byla na miejscu to bym cie doslownie stuknela zebys sie w koncu wyciszyla ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do posluchaj mnie amando - dziekuje za wsparcie wiele to dla mnie znaczy ,ale zycie w poczuciu winy mnie zabija ,nie daje rady...Ty tez uwazasz jak nietutejsza,ze na usg nie bedzie widac deformacji (jesli takie by byly ) ?? przeciez lekarz chyba widzi ,ze glowa jest mniejsza ,a oczy szerokk rozstaeione ,a rynienke posnosowa widac na usg ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ok ktorym tyg ciazy robia sie te znieksztalcenia ? pisze tylko 1 trymestr ,ale nic wiecej:-(:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miszkowata
Idź do psychologa, bo sama napisałaś, że masz początki depresji i poczucie winy - lepiej nie będzie, bo podejrzewam, że nawet po usg dojdziesz do wniosku, że może lekarz miał za słaby sprzęt, czy co tam jeszcze wymyślisz. To autentycznie zakrawa na paranoję :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Raba123
zapraszam do dyskusji na www.rajkobiety.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ToIJa
W piątym tygodniu życia zarodkowego zaczyna formować się twarz dziecka, płód ma już dłonie i stopy. W tym tygodniu kształtują się narządy płciowe co pozwala nam rozpoznać płeć dziecka. Mózg ulega dalszym podziałom w skutek których powstaje kresomózgowie, międzymózgowie, móżdżek i rdzeń przedłużony. W tygodniu ZYCIA zarodkowego, wiec w 7 od miesiaczki. Poza tym na usg bedzie widac znieksztalcenia. Zobacz moj filmik: http://w580.wrzuta.pl/film/7n43zeWRXE4/mvi_0476 A Twoja ciaza jest bardziej zaawansowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ToIJa
W 2 minucie dobrze widac buzke. U Ciebie bedzie lepiej, bo moj maly spal wtulony w macice i fale sie odbijaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
narazie jestem na telefonie i nie odtwarza,ale jak bede na kompie napewno obejrze i to chetnie ;-) a robilas 2d,czy 3d??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ToIJa
W 20 tc. Robilam 2 d, ale lekarz pokazal tez buzke w 3 d , jak mowilam - maluch spal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no,ja jutro zwykle 2d mam,ale chyba na3dd tez sie wybiore jesli to jutro mnie wystarczajaco nie przekona..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hsjdvcrdjdvc
Czesc amandaa :) Ja juz w domku po pracy widze ze Ty dalej sie zamartwiasz !!! Nic sie nie martw wszystko bedzie dobrze. Moja znajoma pila do 3mies. bo nie wiedziala o ciazy a potem tez jej sie zdarzalo tylko ona bardzo przesadzala w 8mies wodke z red bullem hlala. Mala jest okazem zdrowia i ogulnie to bardzo madra i ladna dziewczynka teraz ma 5lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×