Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dąbrówka

Przyjaciółki

Polecane posty

Ja tylko na predce do Tessy zeby bron Boze nie uzyla olejku eterycznego na glowie! Trzeba stosowac oleje a nie olejki bo te w malutkich buteleczkach eteryczne moga poparzyc skutecznie. Ja dalam kiedys kilkanascie zamiast kilku kropelek do kapieli i tylek mi poparzylo jak w niej siadalam :D Mozesz tesso stosowac olej kokosowy, dobry na skore i na wlosy - np. taki: http://www.helfy.pl/olej-kokosowy Ale na efekty trzeba poczekac i uzbroic sie w cierpliwosc. Ja wcieram okolo 1 lyzeczki w skore glowy i we wlosy na min godzine przed myciem glowy. I porzadnie myje glowe dwa razy a zanim ja umyje mocno ciepla woda olej zmywam zeby wlosy nie byly tluste. I daje go rowniez do wany do kapieli jak mam zamiar polezec albo pod prysznicem nakladam na mokra skore po umyciu sie i delikatnie splukuje. Nastepnie wycieram sie recznikiem i nie potrzebuje zadnego balsamu. Z olejami zasada jest taka, ze stosujemy na mokra skore zeby nawilzyc a nie na sucha bo wtedy przesusza sie jeszcze bardziej. Moze jutro cos skrobne do kazdej z Was a dzisiaj buziaki dla was i spokojnej nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dabrowko , a twoj maz uzywa te olejki ktore wyslalas? Rewelacjo , moja kumpela takie olejki , ktore ja uzywam do kominka dodaje do kapieli i nic nie stalo sie poki co; Mon, ile tego winka wypilas he? Tesso, jutro juz twoja operacja, a moj tato przeszedl pomyslnie i jutra wychodzi a na wigilii u tescia syna bedziesz sie dobrze czula?Ja tam wole u siebie u tesciow nigdy sie za dobrze nie czulam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grażko - nie siadam do kompa, bo zawsze mam coś do zrobienia a jak nie mam to siedzę na kanapie i albo czytam albo oglądam TV albo rozmawiamy albo gdzieś nas poniesie :) Mój mąż używa tego hydrolatu (oczywiście ja mu go wyszukałam i namówiłam do używania) ale jak coś mu się dzieje ze skórą np. czuje, że ma przesuszoną to się radzi co by mógł z moich "skarbów" użyć by sobie pomóc i wtedy używa. tesso - rewelcja ma rację - tego olejku nie używaj do ciała. Ja podałam link do hydrolatu rozmarynowego ale na tej stronie sa też różne olejki. Kokosowy też jest, który rewelacja zachwala http://www.ecospa.pl/oleje-roslinne-zimnotloczone-c-17.html i to jaki wybór! Polecam ci tą sprawdzoną stronę i tego dostawcę. Kup małą buteleczkę, bo olejki/hydrolaty są bardzo wydajne. Mon- odsapnij kobieto! rewelacjo - czekamy na skrobnięcie ;) U nas znowu szaro-buro i ponuro a jutro ma śnieżyć i zacznie się zima, bo i temperatury mają być minusowe - chciałabym, by na święta tak było. Dzisiaj wróżę - jutro wam powiem co też sobie wywróżyłam z andrzejkowej wróżby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rewelacjo, Grażko, Dąbrówko, dziękuję za radę , a chciałam już ten olejek zastosować Dąbrówko już pisałam, że chciałam przyśpieszyć dostawę, ale jednak pójdę normalna drogą i zamówię w firmie, którą mi poleciłaś Dziewczyny poniedziałek zaczęłam wagą 68,8, dzisiaj 67,5 wow ale fajnie, a to tylko dlatego, że odstawiłam czekoladę Grażko teściowa syna jest bardzo fajna i bardzo się lubimy, a teść to na trzeżwo prawie się nie odzywa a jak wypije to do rany go przyłóż, byłam już u nich na wigilii w ubiegłym roku i było OK, jedyny kłopot w wymyśleniu jakiś prezentów dla nich pod choinkę, ale to też można przeskoczyć Dąbrówko a zdradż co ostatnio czytasz Wiecie dziewczyny tak się wczoraj wkurzyłam na panią redaktor Pochanke, że napisałam maila do TVN 24, zadaje pytanie, gość mówi dwa słowa a ona już mu przerywa i mówi swoje, albo mówi równolegle z pytającym , w ogóle nie pozwala na wypowiedż gościa, powinni odsunąć ją od prowadzenia tego typu audycji, powinna być tylko w Faktach Dzisiaj szykuję się na jutro do szpitala, muszę spakować piżamę i pantofle, dowód osobisty i kartę chipową, wezmę też jakąś przekąskę, bo syn odbierze mnie dopiero po pracy więc trochę tam poczekam, ale książki nie wezmę.....he,he,he Zajrzę jeszcze wieczorkiem, no bo Mon się jeszcze nie odezwała Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja chate ogarnelam, na obiad dzisiaj robie potrawke z kurczaka, taka z bualym sosem i rodzynkami- wczoraj mialam rosol zakupy zrobilam, niedlugo kuzynka na kawke ma wpasc to pogadamy sobie, odbieram tez ze szkoly syna siostry, bo siostra ostatnio wyspac sie po nockach nie moze, wczoraj byla na spotkaniu z pania psycholog , rozmawialy o mamie i mamy czekac co zrobi psychiatra , po tym co mama powiedziala siostrze i szwagrowi siostra ma sie juz od niej odciac bo to nie ma sensu sie zadreczac- tak radzila psycholog i chyba tak bedzie najlepiej, no to teraz tylko ja z mama bede miala do czynienia Chce wyskoczyc dzis na miasto ale taka pogoda straszna, leje i wieje ze sie nie chce wychodzic mam drugi etap rozmowy to asesmennt o ktorym pisalam 4 grudnia to jzu niedlugo, wiec chyba warto w sobote pojechac na to spotkanie z doradca moze mi cos podpowie jak sie przygotowac na rozmowe a teraz sie zastanawiam czy te ciuchy ktore mam sa ok, ale szkoda mi kasy na nowe Dabrowko, ja zagladam do kompa, ale tak na kilka minut w weekend, moj maz i tak siedzi przy kompie, nie wiem moze jaks dziwna jestem ale maz moj ma swoje hobby w kompie- mnostwo plyt, elektronika itp i niby jest usprawiedliwiony , ale ja mam czasami takie dni ze strasznie to mnie denerwuje, niby jak trzeba to nei spedza czasu w kompie ale gdybym munie zwracala uwagi to przesiedzi prawie caly dzien- z przerwami na pomoc w kuchni, no nie wiem moze dziwna jestem? Podpowiedz jakies fajne wrozby bo ja sie wogole na tym nie znam Tesso, to jutro jedziesz do szpitala i jutro wychodzisz? A kiedy do kompa bedziesz mogla zajrzec?? Bo bede na ciebie czekac na forum przeciez super ze schudlas:D To az tak cie Pochanke zdenerwowala? Nastepna przemadrzala co? widzialam ten wywiad z Arlukowiczem, ale przelaczylam bo to byl raczej monolog A , jak masz takich fajnych tesciow syna to milo spedzisz Wigilie, moze temu tesciowi cos mocniejszego daj w prezencie, napije sie facet i bedzie wesolo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tesso - obecnie kończę książkę-bestseller Jeremiego Clarksona - taki zbiór felietonów pisanych z humorem. Jednocześnie czytam książkę Alicji Rebety "Słodkie spotkania" o wypiekach takich czasami zapomnianych z przepisami. Pożyczyła mi ją koleżnka, bo są w niej ponoć rewelacyjne ciasteczka (robione na drożdżach bez wyrastania a smakują jak francuskie..no a Adwent tuż, tuż). Każdy przepis jest poprzedzony wspomnieniem o jego autorce, z którego jest roku (niektóre sięgają lat 30-tych ub. wieku) i są ciekawie pisane np. wstawić do mocno nagrzanego piekarnika...........i koniec ani ile stopni ma mieć ten nagrzany piekarnik ani na jak długo - pisane tak jak to kiedyś doświadczone gospodynie sobie przekazywały przepisy (każda wiedziała w ilu stopniach ma piec drożdżówkę o ile nie miała pieca :) i jak długo się ją piecze). Czytam ją z zaciekawieniem i spisuję te stare, przekazywane z rąk do rąk przepisy. I bardzo dobrze, że napisałaś! Ja niejednokrotnie odnoszę wrażenie, że oni wcale nie słuchają co gość ma do powiedzenia. Swojego czasu tak mnie irytowała Pieńkowska ...ale postawiła ją do pionu jedna z zagranicznych gwiazd, która podczas wywiadu w TVN Style zwróciła jej uwagę właśnie na to o czym piszesz. grażko- ja też dzisiaj mam kuraka - piersi w sosie pomidorowym z przepsiu Makłowicza - robię pierwszy raz. Z mężem mamy taką zasadę, że po pracy jak nie musimy to nie siadamy do kompa, bo to złodziej czasu straszliwy no i przede wszystkim nie zaglądamy na pocztę firmową. Jesli denerwuje cię, ze mąż tyle czasu spędza przed nim, to najprościej jest porozmawiać że może niech poświęci ze 2 godz. na to a resztę dla was. Lepiej rodzinnie obejrzeć jakiś film, posiedzieć przy cieście i kawie i sobie pogadać czy nawet pograć w scrabble - co byście nie robili będziecie razem a komuter to sama wiesz ... Ja piekę tylko ciasteczka z wróżbami. Większość wróżb jest dla panien i kawalerów. Tak chcę choć trochę celebrować wieczór Andrzejkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie, u mnie oberwanie chmury właśnie. Takiej ulewy to od lata nie było....a ciemno przy tym się zrobio jakby wieczór już był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
p POPATRZ A U MNIE 12 STOPNI I OD CZASU DO CZASU SŁONECZKO BŁYŚNIE, IDĘ DO WERONIKI... PA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wczorajsze wino i zapach farby zrobily swoje ,mam lenia ze az wstyd sie przyznac .No nie tylko ja ,bo sunia tez sie nigdzie nie wyrywala dzisiaj .Wiec po wizycie gosci od ocieplenia poszlyszmy...spac .Zaliczylysmy przed chwila 1.5 godzinny spacer ,fajna pogoda bo owialo z grubsza te bloto i jest chlodno ,ale bez mrozu ,chociaz rano to niezle przymrozilo konkretnie ,dachy biale ,szyby w samochodach do skrobania .Ale lepsze to niz wiatry i deszcze .Anglicy juz sie smiali ze bedziemy ryz w ogrodach sadzic ;)) Tesso zycze aby operacja przebiegla szybko i zgodnie z planem .Bede jutro myslala o Tobie kochana . Fajnie ze dobrze sie czujesz w towarzystwie tesciow syna .Facetowi dac jakis dobry trunek aby sie weselil a kobiecie moze jakis kosmetyk albo czekoladki .Ja z polskich uwielbiam te z Solidarnosci ,no i mam tez slabosc do barylek ,nie pytajcie czemu ;)). Grazko i co ? Jak mama ? Mam nadzieje ze pojdzie jutro do lekarza . U nas w Lidlu wlasnie maja takie reclate ,i ser do tego jakis specjalny .Ale chyba sie nie skusze bo gdzie kasy duzo juz wydalam a to jeszcze nie koniec . Moze innym razem,za rok czy jak ,drogie nie jest ale musze sie opanowac z tymi zakupami .A jeszcze syn zdecydowal ze chce pod choinke komorke BlackBerry i zas mnie to pociagnie po kieszeni .Ale mysle ze w przyszlosci chetnie kupie.Moze poprosze gwiazdora za rok ;PP Ide obiad przygotowac bo mlody lodowke wietrzy ,zajrze pozniej i napisze do reszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem . Niestety dzis dieta dostala w leb ,bo zjadlam 2 owoce ,2 wegle ,i w oczekiwaniu na posilek kilka zelek mlodego i paczke chipsow .Beznadziejna jestem .A moglam sobie marchewke z humusem pochrupac ,ale dopiero teraz o tym pomyslalam .Nastepnym razem obiore sobie marchewke zanim zaczne pichcic .Gapa jedna . Dabrowko masz ciag do muzyki klasycznej ,ja niestety nie za bardzo .ale jesli to Cie relaksuje to fajnie .Juz sobie wyobrazam Ciebie siedzaca z ksiazka ,przy aromacie swiecy czy kominka ,z muzyczka w tle . Fajnie ,a ze wieczory dlugie to mozesz sie wyciszyc. A jak Twoje wrozby?? Wierzysz w nie? Jak znajdziesz fajny przepis z tej ksiazki to wstaw tutaj ,moze cos upichcimy . No ja jutro chleb pieke bialy ,bo maz ma wene na bialy chlebek i sobi zyczy i mlody wowczas tez je .Ja chleba to praktycznie nie jem ,czasami kromka przy weekendowych sniadaniach i to na tyle .A do tego drozdzowke zrobie z kruszonka ,bo mam swieze drozdze wiec bedzie super zapach w domu .Od lata nie robilam drozdzowki,mniam .Z aromatem pomaranczowym i kruszonka.Mmmmm. A co Ty pieczesz na weekend ? Rewelacjo i mowisz ze wlosy sie przestaly przetluszczac Tobie ? Moje sa beznadziejne ,po kilku godzinach juz sa nieswieze ,a ze myje wieczorem to rano juz sa oklapniete .A ja nie probowalam jeszcze olejkow rzadnych ,ale musze sprobowac .Gorzej juz byc nie moze to moze bedzie lepiej dla odmiany?? Poszukam czegos przy okazji jak bede na zakupach . Olensjo pozdrawiam ,odezwij sie jak bedziesz mogla .Ciekawa jestem co u Ciebie . Nutrio i Ty milczysz ? No co tam sloneczko ? Pozdrawiam . Asikuuuuuu gdziezes zaginela?? Daj znac ze wszytko ok .Sciskam . Teraz ide juz ,zajrze jutro . Buziaki ,milego wieczora . ps Tesso pamietaj ze bede przy Tobie myslami ;)) Powodzonka jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane, przepraszam Was, ale jakiegoś doła mam ... te ciągłe dojazdy, praca, brak słońca,jeszcze mój brat robi cyrki w moim domu rodzinnym, martwię się też o nasze finanse i jak to będzie.. zamiast się cieszyć z przeprowadzki to się dołuje. z mężem widuję się codziennie chwilkę jak przyjdzie z pracy, więc chwile pogadamy i idę spać, a on się po nocach uczy i robi projekty na zaliczenie. i tak w kółko macieju ehhh Specjalnie postanowiłam dziś skrobnąć bo jutro 30 już, Tesso kochana myślami jestem z Tobą i oby wszystko udało się pomyślenie. Czekamy na pierwsze wieści po operacji jak tylko będziesz mogła, trzymaj się dzielnie, Dziewczyny ide pichcić obiad na jutro, Obiecuję, że jakoś się zbiorę w sobie i napiszę każdej coś więcej pewnie w sobotę rano jak się wyśpię po śniadanku, ściskam papaski ps. Tak żeby nie tylko smutkiem wiało z mojego postu to wczoraj byłam na zakupach w biedronce. Na dziale z warzywami miałam dziwną, ale pozytywną sytuację. Facet na oko 35 lat z małym berbeciem takim rocznym spojrzał na mnie i powiedział cytuje - Przepraszam, że tak powiem z ni pietruszki ni z gruszki, ale ma pani piękne oczy hehe a ja będąc w szoku powiedziałam tylko dziękuje i się uśmiechnełam, na to on, że ma pani coś niesamowitego w oczach. Mijając się potem jeszcze raz - powiedział do synka, że zaraz chyba sobie panią zabierzemy do domu ehhh nie powiem miłe to było :) buziole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane dziękuję, że będziecie mnie wspierać energetycznie, mam nadzieję, że jutro odezwę się i zdam relację jak było, z tego co wiem od osób, które mają już za sobą takie zabiegi to nic wielkiego Nutrio głowa do góry, od jutra ma padać śnieg więc będzie jaśniej to i na sercu będzie lepiej Mon a może zaczniesz, tak jak ja, jabłkami zajadać wszystkie zachcianki, u mnie rezultat już jest, mam mniejszy apetyt, o słodyczach też już nie myślę, a co najważniejsze waga spada, a jabłka to w końcu witaminy Całuję Was kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tesso, trzymam za ciebie kciuki, oczywiscie ze wszytko bedzie dobrze i wrocisz jak nowonarodzona- powodzenia! Nutrio, ale fajny facet , nie dziwie sie ze mialas lepszy humor dzieki takiemu komplementowi, rozumiem cie ze ta pogoda doluje i dojazdy, poza tym proza zycia sprawia ze jestesmy zniecheceni, ale juz sie zaczyna przejasniac, bedzie mroz i atmosfera sie zmieni, w koncu jutro juz grudzien; Mon, dieta dostala w leb? kurcze mam to samo, wczoraj ciastka podjadalam , rany ja tez nie schudne a we wtorek ta rozmowa o rpace, jeszcze jakies syfk na brodzie mi wyszly- pewno od slodyczy Moja mama dzisiaj idzie do lekarza, mam nadzieje ze jej nie powie , ze z nim rozmawialam- prosilam o dyskrecje, mama chce do mnei rpzyjsc ,ale boje sie zapytac co u lekarza , bo ostatnio czesto mi odpowiada, ze to jej sprawa U nas tez jest to raclette w Lidlu, fajne jest, bo ja mam okragle i naprawde tanie, a ta komorka dla twojego syna to pewnie droga co? Dabrowko, jak twoje wrozby? Dziewczyny, od kilku dni mam w domu muszki owocowki, nie moge sie pozbyc , czytalam troche w necie jak sie pozbyc, ale moze macie jakis sprawdzony przepis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tesso - jestem z tobą i czekam na wieści! Co do czekoladek na upominki to polecam tą stronę : http://chocolissimo.pl/do/cat/Mikolajki/Mikolajki-6-grudnia . Czekoladki są bardzo dobre w smaku - kupowałam je rok temu na Mikołajki i robią furorę wzorami. Mon- nie wierzę we wróżby :) Bardziej wierzę w horoskop z dobrego źródła. Jak wypróbuję te ciasteczka to oczywiście jeśli będą takie rewelacyjne to wstawię przepis jak i na inne wypieki z tej książki. Ooooooo drożdżówki to ja też dawno nie piekłam ale na weekend piekę ciasto adwentowe (miały być ciasteczka ale zdecydowałam się rozpocząć adwent właśnie tym ciastem) : http://przystole.blox.pl/2009/12/Adwentowe-ciasto-z-twarogiem-i-czekolada.html Nutrio - nooo facet cię podrywał ;) Miły komplement jednak ci sprawił. Nie martw się, zawsze sa jakies wyjścia z dołów. O finanse to w PL już chyba większość się martwi, bo takie czasy mamy obecnie, ehhh. grażko - aaaaaaaaaa nie powróżyłam sobie. Wspólnie z rodzinką zdecydowaliśmy na spokojnie powróżyć sobie dzisiaj - wczoraj każdy zajęty: dzieciaki lekcjami, mąż musiał do pracy jakieś raporty porobić to nie było atmosfery a jeszcze bylismy w domu później niż zazwyczaj. Także po weekendzie wam powiem co mi się wywróżyło :) Kiedyś słyszałam o occie na muszki ale osobiście nie stosowałam, bo ja owocówki mam zawsze jakoś tak pod koniec lata tylko. Dzisiaj muszę kupić kalndarze adwentowe i dać dzieciom, by codziennie od jutra odliczały dni do świąt :) Wczoraj na jednym z balkonów widziałam już oświetloną choinkę! Ja jutro wystawię świecznik adwentowy na okno i udekoruję mieszkanie, bo u nas zawsze na przyjście Mikołaja mieszkanie musi być udekorowane i skarpety muszą wisieć na drzwiach. Choinka jest na końcu tuż przed świętami. Cieszy mnie to wszystko jakoś - najwspanialszy czas się zaczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Bylam na malych zakupach ,tak z portfelem w reku i bez torby bo musialam do banku wskoczyc i do apteki i mlodemu na konto oszczednosciowe wpalcic poki mam kase ,bo dzis wyplata ,hehe . Teraz mam spokoj do przyszlego roku z takimi oplatami .Weszlam do Lidla po cytryny i wiecie co kupilam ? Piekny zestaw kominek +5 olejkow +podgrzewacze +kulki aromatyczne .I to w fajnym opakowaniu ze niecale 6 funtow .I oczywiscie kupilam ,bo mysle sobie ze moj kominek taki wylatany troche to go do sypialni wezme a ten zostawie w salonie .Bedzie prezent pod choinke dla rodziny calej i do tego chce jednak kupic raclette ,bo pomylila mi sie cena z ekspresem do kawy ktory jest tez w gazetce a wiec raclette kosztuje 17 funtow a nie 39.99 jak myslalam .Zapakuje to razem z kominkiem i bedzie wspolny prezent dla wszytkich.Tara ,Marzyly mi sie talerze nowe ,ale za drogie to co mi sie podoba wiec to bedzie fajna alternatywa i za ciut ponad 20 funtow razem nie zrujnuje to mojego budzetu .A ile bedzie radosci przy biesiadowaniu .Musze jeszcze reclette w poniedzialek kupic bo poki co to jeszcze nie ma ,dostepne od 3 grudnia .Juz sie ciesze .A prezent dla domu kupuje co roku jako ze w tym czasie wzielismy slub koscielny ,wiec jakos to zawsze uczcimy ,czyms co sluzy wszytkim . Grazko komorka kosztuje ok 120-150 funtow ,ale nic wiecej nie kupuje ,no chyba ze trafie na fajna bluze czy buty ktore mu sie bardzo spodobaja i ciagle poluje na kurtke .Zazwyczaj duzo mlody dostaje i drogie prezenty na swieta .W ub roku wydalam chyba z 70 funtow na gry na xbox bo sa drogie jak diabli,do tego ciuchow dostal duzo i tez duzo mnie to kosztowalo .Dla meza chcialabym spodnie dobre kupic ,i dla siebie chyba tez .Perfumow nie kupuje bo mamy dosc z poprzednich lat ,wiec zostawie ten zakup na urodzinowe prezenty albo na jeszcze pozniej.Na mikolaja beda czekoladki dla kazdego a dla mlodego moze doloze jakas kase ,tak aby mial na co chce. Daj znac kochana co z mama ,jestem ciekawa . Tesso mysle o Tobie ;)) Nutrio no no piekny komplement .I jaki odwazny gosc ,ze sie nie bal ze go zgasisz po takich slowach ,bo roznie ludzie reaguja na takie komentarze .To uroslo Twoje ego ,co?? ;)) Co do finansow to wiez mi ze kazdy liczy w dzisiejszych czasch ,mniej czy wiecej ale jednak .Ale inaczej sie nie da .Bo przeciez nie odlozysz na mieszkanie ,czyz nie? A co ,bedziesz komus czynsz placic ?? Tak to jest ,trzeba sie drapac po glowie i skrobac w portfelu aby jakos zyc .I nie jestes sama z takimi dylematami .Nie stresuj sie kochana ale takie jest zycie .;) Dabrowko a ja pieke ... http://www.mojewypieki.com/przepis/wieniec-drozdzowy-z-syropem-klonowym-i-orzechami-pekan i chlebek o taki,ktory zasmakowal mojemu mezowi bardzo http://mniamusne.blox.pl/2010/10/World-Bread-Day-2010-i-moj-pierwszy-chleb-pszenny.html Musze sie ruszyc bo poki co to jeszcze nie pieke ,ale zaraz ide do kuchni ,hihi. Daj znac jak wrozby .Ja horoskop czytam rzadko ,ale wierze w nie z przymrozeniem oka .Dziekuje ze przypomnialas mi o adwentowym swieczniku ,zapomnialam kompletnie .a kalendarz dla mlodego tez kupilam juz w poniedzialek ,wiec czeka tylko na otwarcie okienek od jutra poczawszy .Dzis jeszce kupilam kalendarz na 2013 rok wiec jestem gotowa na adwent i nowy rok .;)) Spadam do kuchni ,do milego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powitac z krainy sniegu i mrozu :) Tak, tak u mnie już snieg i mrozik całkiem przyjemny, wczoraj byliśmy wieczorem na spacerze i było cudownie, rześkie powietrze, snieg i mrozik, pooddychałam pełnymi płucami. A tak w ogóle to nic na razie sie nie zmieniło, dalej czekam na nr personalny i mam nadzieje ze bedzie dzis lub w poniedziałek, potem ide sie rejestrować do urzedu pracy i zaczynam poszukiwania, chociaż i tak już od dłuższego czasu wysyłam aplikacje, ale niestety bez języka norewskiego jest bardzo cięzko pomimo ze znam dobrze angielski. Ale nie zrażam się tym i wysyłam, a nuż się coś trafi, teraz idzie goracy okres swiąteczny wiec moze i jakas praca dorywcza się trafi. W sobote byliśmy w Oslo, ładne miasto, ludzi kupe i tyle heheh, byliśmy w porcie i na głownej ulicy prowadzącej do Pałacu Króla, ale pod Pałac już nie dotarliśmy :) podobało mi się, choć wole swoje miasteczko :) zdjecia co sa na FB są robione w niedziele, dlatego takie wyludnione jest, bo w niedziele tutaj wszystko prawie jest zamkniete i ludzie siedza w domach hehehe :) Dzisiaj mam zamiar posprzątać i mieć spokoj na jutro, a wieczorkiem moze pojedziemy za butami dla mnie, bo moje jak na złość się rozwaliły po tygodniu tutaj, a miałam takie porządne zimowe, no niestety, jak pech to pech, nie mówiąc juz o kurte która rozwaliła sie w Pl przed samym wyjazdem, hehe, dobrze że miałam jeszcze inna. Tesso - jestem z Toba cały czas myślami, daj znaka jak tylko już bedziesz mogła :) Grażko - Ty też napisz ja mam po lekarzu, kurcze, mam nadzieje że coś jej pomoze, żeby było lepiej!! Mon - szalona kobieto, dobrze że jesteś bo nasz motywujesz do porządkow hehee przynajmniej mnie :) tak jak dąbrówka do pieczenia i atmosfery :) Kochane, dopijam kawke i uciekam coś robić !!! Buziole !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mon- no ty to szalejsz na zakupach ale szalej - raz się żyje. Taki zestaw zapachowy wodziałam też i u nas w Lidlu. Świetny prezent szykujesz dla was pod choinkę - myślę, że spodoba się wam raclette! My byśmy chcieli tą sokowirówkę ale na razie szukam.... Oj, ale smakowitość pieczesz! Przypominają mi się moje rogaliki drożdżowe, które piekłam na 11 listopada tyle, że nie było w nich syropu klonowego. Hmmm, wydrukuję sobie ten przepis, bo jak efektownie to ciasto wygląda, mniam. Napisz jak smakowało....ja już czuję ten smak na podniebieniu :) Przepis na chleb też wydrukowałam. Olensjo - ale masz już fajną, zimową atmosferę. U mnie na razie wczoraj lało ale to tak lało i wieczorem wiało, że wszystkie okna murem trzeba było zamykać. Dzisiaj lepiej ale też mrzy.......ale, ale....na kilka minut wyszło raz słońce niewidziane od kilku tygodni! Teraz znowu jest już szaro, buro i ciemno sie robi. Słuchaj ja ci podeślę stronę z ogłoszeniami o pracę - tam wstawiają Polacy, którzy chcą zmienić prace i oddadzą swoją, którą do tej pory mieli albo ktoś potrzebuje do pracy itp. Oto link: http://www.mojanorwegia.pl/ogloszenia/praca/dam_prace/page1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za stonke, mam ja już obcykaną i wiele innych :) ale dziekuję za chęci. Ja własnie ide sprzątać dalej, tutaj daja tyle gazetek reklamowych do skrzynki ze masakra, po tygodniu to niezła sterta, dobrze chociaż ze osobna się papier wyrzuca to pełen recykling :) Papatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisze z kompa dzieci, bo w moim laptopie cos nie laczy-maz bedwie niedlugo to zajrzy-nie wiem co lekarz z mama postanowil bo nie bylam u niego, ona ma dzisiaj wizyte ale nie wiem na ktora bo agresja reagowala jak pytalam , musze sie z nim w przyszmym tygodniu umowic i pogadac mama chce wpasc w niedziele olensjo , ale fajnie masz , tez bym chciala zeby juz u nas zima- powodzenia w nauce Mon i znowu sie obkupilas?:D no no , tani ten telefon nie jest, ale masz jedynaka to dasz rade:D Dabrowko te slodkosci pamuietam- kiedys linka podawalas , ale troche drogie co nie? Slyszalas o tym ze w kalendarzach adwentowych moga byc jakies toksyczne substancje? http://www.portalspozywczy.pl/inne/slodycze_przekaski/wiadomosci/w-czekoladowych-kalendarzach-adwentowych-wykryto-szkodliwe-substancje,78997.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie są tanie ale na taki prezent do kogoś jak się nie ma pomysłu to są ok. A nie słyszałam by coś wykryli w kalendarzach! Mój mąż już im kupił w Auchanie, który nie jest tu wymieniony. Pewnie wycofali już tą "skażoną" partię. Wszędzie już te trucizny, nawet w czekoladkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dabrowko wieniec -gigant juz sie upiekl ,ale z golden syrupem a nie z syropem klonowym bo nie mam w domu ,a bylam pewna ze mi po diecie lemoniadowej pozostalo troszke .No nic i tak jest pyszny .Jest ogromny ,bedziemy sie zajadac.Chleb wyrosl i juz sie piecze ;)).Jest smaczny ,mieciutki ,do wszystkiego ,na kanapki i do zupy jak kto lubi,pieke trzeci raz z rzedu ;)) .A do tego szybko sie wyrabia ,dla mnie robi to moj Kicius oczywiscie i rosnie w oczach .Dzis pieke wszytko na drozdzach swiezych bo kupilam w pl sklepie ,zobacze czy ma inny smak . Grazko tak ,mamy go jednego to tez inaczej na to patrze ,a ze nie dostaje prezentow od nikogo innego wiec staramy sie zawsze aby sie ucieszyl ze dostal duzo i to co chce . Olensjo cierpliwosci ,cos znajdziesz ,choc musisz szukac ,nie ma zmiluj .Ha ,no nie mow ze ja Cie tak do porzadkow nakrecam .Az taki ze mnie czyscioch nie jest ,nie nie .A ze mam sunie ktora zostawia slady lap i kupe klakow na kazdym kroku to i musze sprzatac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dąbrówko, tak mam głownie to finn.no - zakładka jobb, www.forum-norwegia.pl - tylko trzeba sie zalogowac i nav.no - norweski urząd pracy. Jak coś będziesz potrzebowałą to daj znaka. Ja uciieam zaraz do sklepu, milego weekendu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jestem już po operacji, ale jak na odległość rewelacja, obraz cudowny, mogę czytać, tak na bliż beznadzieja, mam nadzieje, że po kilku dniach dojdę do normy, okulistka mówi, że po miesiącu będę musiała dobrać szkła, jak na razie żadne z dotychczasowych nie pasują, i mam kłopot z czytaniem, także wybaczcie ale przez jakiś czas będę milczała bo po prostu nie mogę Was poczytać Paaaaa......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tesso, dobrze ze operacja sie udala, ale szkoda ze narazie zagladac nie bedziesz Ja wczoraj bylam na spotkaniu w sprawie kariery, bardzo fajna babka i sporo mi doradzila, mam tez materialy i we wtorek po rozmowie o prace tez sie umowilysmy Mon, u nas w Lidlu tez ten zestaw z kominkiem jest, kusi mnie byc kupi bo cudowne zapachy sa a jak drozdzowka? Ja mam dzisiaj znowu szarlotke, tyle tylko ze dzisiaj zrobie ja na cieplo z lodami i bita smietana, ale od jutra juz uwazam z jedzeniem bo mi syfki na bodzie wyskoczyly Nutrio, mialas wiecej napsiac w weekend kochana Milej niedzieli:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co tu takie puchy??? Jedyna nadzieja ze za chwile Dabrowka z pracy napisze:D Masz juz prezenty na Mikolajki Dabrowko? Ja dzisiaj mocno zestresowana , jutro jade z rana na kolejny etap rozmowy i sie zamartwiam jak to mam w zwyczaju, musze jeszcze leciec po referencje do bylego kierownika i zadzownic do jeszcze dyrektorki by mi tez wystawila Mon, czy ty sie nie pomylilas z cena raclette? Jesli kosztuje 17 funtow to kolo 80 zl- to by bylo u was taniej niz u nas? To az niewiarygodne jaka taniocha u was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem grażko! :) Mon - ten wieniec to już smakowicie wygląda na zdjęciu a co dopiero w smaku! Chleb muszę wybróbować - może na święta upiekę. Moje ciasto adwentowe takie se - za suche jak dla mnie i zjadłam go dosłownie 1 kawałek w sobotę a wczoraj wolałam zjeść bakalie i sałatkę owocową z bananów, jabłek i pomarańczy. Moje dzieci jadły ze względu na czekoladę ale ciasto szału nie zrobiło. Cóż testujemy dalej nowe wypieki - ja przechodzę do świąt na adwentowe ciasteczka :) Olensjo - tak o te strony mi chodziło. No to już więcej pomóc nie mogę, bo widzę że już wiesz co i jak i gdzie. Wypada mi życzyć ci powodzenia i szybkiego znalezienia pracy. Pewnie po nowym roku się coś ruszy, bo oni jak wiem lubią świętować i życie zamiera :) tesso - super, że się wszystko udało! Jak my tu przetrwamy bez naszej super babci przez kilka dni to ja nie wiem :( grażko - a jednak sie myliłam odradzając ci te porady. Ciekawa jestem dzisiejszego dnia - jak ci pójdzie. Na Mikołajki prezenty kupione ale pod choinkę to mam tylko jeden dla szwagierki. Chodziliśmy w sobotę po sklepach ale zupełnie weny nie miałam na robienie zakupów i żadnych pomysłów. Za tydzień muszę już coś kupić, bo czasu coraz mniej a ja tych prezentów to mam trochę do kupienia - dwie Wigilie jak co roku mnie czekają i dwie rodziny do obkupienia. U nas już klimaty zimowe - pośnieżyło, przymroziło, jest w końcu zima ale jeszcze tego śniegu za mało. Jest nadzieja, że od jutra sypnie - tak zapowiadają, że opady codziennie przez kilka dni i kto wie czy do świąt się nie utrzyma - oby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrocilam niedawno, glodna jestem, zaraz zjem zupe pomidorowa Dabrowko, ja dzisiaj nie mialam rozmowy, po referencje tylko bylam, jutro mam w Toruniu U nas nie ma sniegu, ale fajnie juz sie robi coraz bardziej swiatecznie, to przekichane masz skoro tyle prezentow musisz kupowac, a co szwagierce kupilas? Ja tylko dla meza i dzieci , bo najprawdopodobnie mamy nie bedzie na swieta- jedzie juto z kolezanka do Niemiec,i wraca na Sylwestra prawdopodobnie- ale bedziemy w kontakcie, byla wczoraj u nas, zadowolona, widac ze kolezanka ma dobry wplyw na nia, przyniosla mi i dzieciom slodycze na Mikolajki , bo jej nie bedzie;O lekarzach mowila ale o psychiatrze ani slowa, bede musiala podejsc, ale strasznie malo czasu mam w tym tygodniu; Kobietka, z ktora mialam w sobote spotkanie Dabrowko bardzo mnie podbudowala, bo mowila ze mnie sie nie da nielubic i robie bardzo dobre wrazenie, ale teraz sobie wkrecam ze moglam plombe w dwojce wymienic wczesniej,a wizyte mam dopiero 10 tego, kupilamjeszcze dzisiaj bluzke biala, rany dziewczyny- rozmiar 44! A choinka w Gdansku juz stoi? W ktorym miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×