Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

prawie_ruda 30

a może Marzec 2013??

Polecane posty

asia.sudenis my mamy pół owczarka więc jest spory i też największym problemem jest szczekanie, bo boję się że malucha wystraszy. Do dzieci jest ok, wszystkie na podwórku go kochają a mojego męża siostrzenica odkąd zaczęła chodzić to nawet pod stół za nim włazi :) więc o jego nastawienie się nie denerwuje. Zastanawialiśmy się może go wykastrować będzie spokojniejszy ale mi go szkoda na krojenie oddać ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my też mamy 2 auta, ja jeżdżę fiatem pandą więc miejsca jest malutko ale nie zamierzam póki co sprzedawać bo na pewno przydadzą się nam 2 auta a drugie to honda civic- miejsca jest bardzo dużo i też jest 5 drzwiowa co do zwierzaków to pieska ani kotka nie mamy, za to mamy... 3 szczurki:) ale raczej nie boję się o ich relacje z dzieckiem bo mieszkają w swojej klatce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B@siek śliczne są te w paski, kiedyś widziałam w dziecięcym taki wzór poszewka na kołderkę i poduszkę 95 zł a na allegro 40 ładne przebicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a myślałyście o baldachimie? wydaje mi się, że się przyda rodzimy w marcu a na lato omary/muchy itp to by maluchowi nie przeszkadzały. Może nasze podwójne mamusie nam doradzą ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiek- osobiscie koldry i poduszki nie polecam dla malucha, ja kupilam dla corki i lezy nieuzywany komplet. Raz ze dziecko spi na poduszce dopiero wtedy gdy samo po nia przyjdzie, a moja corka nie cierpila koldry od poczatku i spala najpierw w rozku a pozniej w spiworku i spi w nim do dzis bo jest do ok 90cm. Wiec polecam zainwestowac w dobry spiworek do spania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o baldachim do lozeczka to nie kupowaliśmy i w sumie dobrze bo nie przydałby się gdyż mamy w okanach siatki przeciw owadom i nie było z nimi problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie baldachim zbedna rzecz, osobiscie powtorze zestaw materac pianka kokos, przescieradlo na gumce, spiworek do spania i ochraniacz na lozeczko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...................WIEK.............TP.................P ŁEĆ....................MIEJSCOWOŚĆ malinówka376..........21...........5marzec.............. ..?.....................UK/Wroclaw meaaa...................29...........5marzec............. ...? .....................Sosnowiec asia.sudenis........... 22.......... 8 marzec................?.....................Jelenia Góra Aśka_Wrocław_89.....23...........8 marzec.............chłopiec?..............Wrocław xNightmare............19...........9 marzec...............dziewczynka.......Gdańsk Ann8912................23...........10marzec.............?.. .....................Częstochowa kejtii................21..............11marzec........... ....dziewczynka.......Radom Hania_85_05...........27..........14 marzec..............?......................Lublin Ajka86...................26.........17marzec..............ch łopiec.............Częstochowa B@siek..................28......... .20 /22marzec..........?......................Łódź hermenegildaaaa.....30...........21 marzec.............?..............Konin mama-deutchland.....27..........26 marzec..............?......................Frankfurt KANCIALUPKA..........25..........28 marzec..............dziewczynka.......Kraków Olinek...................29..........30 marzec..............?......................Warszawa Wikunia83..............29..........31 marzec..............?......................Śląsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Ciężarówki :D chyba sie nie pogniewacie za to określenie :) ale się rozpisałyście czytałam pół dnia :) zaczynają się ciekawe tematy - podobał mi sie wątek z laktatorem :) może dziewczyny które są już mami napiszą jakieś dobre rady... chociaz pewnie co mama to inne doświadczenia :) a ja mam pyle pytań ze aż sie boje... patrzyłam już na wyprawki i inne gadzety potrzebne i aż się boję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak taki spiworek, moja panna spi w pajacu na dlugi rekaw i wkladam ja w spiworek, na to ma swoj ulubiony kocyk z microfibry bez niego nie zasnie, cos w zamian smoczka http://allegro.pl/kocyk-niemowlecy-dla-twojego-bobasa-mikrofibra-hit-i2601596452.html ale wiem ze sa dostepne rowniez spiworki z rekawkami, uwazam ze lepiej od razu kupic wiekszy, my mialysmy w spadku na ok 90, teraz bede musiala kupic jakis do 130 planuje http://allegro.pl/feretti-spiworek-100-cm-z-rekawkami-i2624880809.html http://allegro.pl/spiworek-kombinezon-dwustronny-z-rekawkami-62-68-i2663138101.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ifeelfalldown
witam 18tc termin mam na 3 marca :) przytylam 4,5 kg jak sie czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ifeelfalldown
dodam ze mam 25 lat to moja pierwsza ciąża po dwuletnich staraniach :) woj.lubelskie :) prawdopodobnie chłopczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejo wieczornie :) pewnie, że co mama to inne doświadczenia, ale bardzo fajnie, że możmy się tymi doświadczeniami powymieniać i każdy sobie z nich dobierze to co mu odpowiada :) żadnego narzucania zdania tylko swoje opinie ;) też nie polecam kompletów pościeli. maluszek do roku nie powinien w ogóle spać na poduszce, ma mieć płasko. pod materac llub pod nóżki łóżeczka z jednej strony można podłożyć coś (np. książki) żeby było lekko uniesione,żeby w razie ulewania się dzieciątko nie zachłysnęło, ale żadnej poduszki. po roczku można wprowadzić takiego "naleśnika" jak ja to mówię czyli 3 cm poduszkę, że niby jest a jednak nie podnosi tak główki jak zwykła poduszka. moja mała dostała pierwszą poduszkę w wieku 2,5 lat. i też nie jakąś super grubą kołderki też nie potrzeba - najpiej spisuje się śpiworek. tzn moja mała przez pierwsze 2 mies spała w rożku a potem w spiworku - do 2,5 rż. materac - gryka-kokos. dopóki dziecko nie umie samo wstawać śpi na kokosie, potem zmieniamy na stronę gryczaną ;) baldachim - to dla mnie potencjalne siedlisko kurzu. zresztą do mnie na 4 piętro żadne owady nie przylatują, więc nie byl potrzebny ;) Lusesita - a jakiej mocy masz to auto? bo 3.0 to pojemność ;) mój mąż ma 3 litrowy silniczek i 270 koników :D mmmm rakieta no wlasnie co do aut to ja też lubię sportowe samochody ale jednak wygoda z dzieckiem wygrała. nie wyobrażam sobie pakować do trzydrzwiowego samochodu nosidełka (pierwszego foteliku) z dzieckiem... kręgosłup wysiada... brrr z tego względu przed narodzinami Nadii sprzedalismy moje autko i kupiliśmy dla mnie forda focusa 5 drzwiowego, ale nie kombi tylko w hatchbacku - spisywał się świetnie, wózek się mieścił bez problemu. a na wakacje i tak zawsze jeździmy autem mojego męża, więc nic większego dla mnie nie potrzeba. rok temu zmieniłam autko tym razem na fiata stilo - też 5 drzwowy hatchback. wielkość identyczna jak focus i myślę, że jeszcze 2,5 roku nim pojeżdżę a potem wrócę do sportowych 3 drzwiowych autek - bo wtedy maluszek będzie miał 2 lata i sam się wgramoli do tyłu i usiądzie na foteliku i nie będe musiała go dźwigać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o ho ho przerwa kilkudniowa a tu nadrabiania mam nieźle:)) u mnie wszytsko oki, jako tako do przodu. dzis 18t3d na wadze bez zmian czyli kilo na minusie. a brzuch widoczny ,oj i to bardzo tak mnie wypchało w ostatnim tygodniu, że czuje sie juz jak prawdziwa ciężarówa:)) a co będzie poxniej to aż się boje:)) wekend minął milutko mężul miał imieninki, pogoda sprzyjała to troche pospacerowalismy, na kolacji w restauracji bylismy i w kinie na Paktofonice- wspomnienia ze szkoły powróciły:) jak tak czytam ile juz planujecie o ubrankach, mebelakch i wogóle juz o dzieciach to się zastanawiam czy ze mną wsyztsko oki, bo ja jeszcze wogóle się tym nie intersuje, jakos mnie nie ciagnie do tych wszystkich spraw, czuje że sie obudze z ręką w nocniku na sam koniec, ale póki co niemam wizji na to wszytsko. my narazie mieszkamy w małym pokoiku, z rodzicami za ściana;( także ciężko cos rozplanować, czekamy na mieszkanko które juz mieli nam oddać w czerwcu ale jakieś opóźnienia się trafiły i mam czarne wizje co do tego... boje się że nieoddadzą tak prędko ,a to będzie dla mnie katastrofa, bo sobie niewyobrażam tak z rodzicami. no nic musimy czekać na cud i wierzyc że się ułozy jakos to wszytsko. u mnie termin wychodzi na koniec lutego, ale że wole urodzic w marcu to jak coś to będe zaciskać nogi hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...........WIEK.............TP.................PŁEĆ......MIEJSCOWOŚĆ Muszynianka...........31..........1marca...........S............Kraków malinówka376..........21..........5marzec..........?.........UK/Wroclaw meaaa...................29..........5marzec..........? .........Sosnowiec asia.sudenis............22..........8marzec..........?........Jelenia Góra Aśka_Wrocław_89.....23..........8marzec.........S?...........Wrocław xNightmare............19...........9marzec.........C.......Gdańsk Ann8912................23...........10marzec........?.. ......Częstochowa kejtii....................21...........11marzec........C.......Radom Hania_85_05...........27..........14marzec.........?.........Lublin Ajka86..................26...........17marzec.........S.......Częstochowa B@siek..................28......... .20 /22marzec....?.........Łódź hermenegildaaaa......30...........22marzec.........?.........Konin mama-deutchland.....27..........26marzec..........?..........Frankfurt KANCIALUPKA..........25..........28marzec..........C..........Kraków Olinek...................29..........30marzec.........?............Warszawa Wikunia83..............29..........31marzec..........?.............Śląsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mufinka_81
NICK...........WIEK.............TP.................PŁEĆ... ...MIEJSCOWOŚĆ Muszynianka...........31..........1marca...........S..... .......Kraków malinówka376..........21..........5marzec..........?.... .....UK/Wroclaw meaaa...................29..........5marzec..........? .........Sosnowiec asia.sudenis............22..........8marzec..........?... .....Jelenia Góra Aśka_Wrocław_89.....23..........8marzec.........S?..... ......Wrocław xNightmare............19...........9marzec.........C..... ..Gdańsk Ann8912................23...........10marzec........?.. ......Częstochowa kejtii....................21...........11marzec........C. ......Radom Hania_85_05...........27..........14marzec.........?..... ....Lublin Ajka86..................26...........17marzec.........S.. .....Częstochowa B@siek..................28......... .20 /22marzec....?.........Łódź hermenegildaaaa......30...........22marzec.........?..... ....Konin mama-deutchland.....27..........26marzec..........?...... ....Frankfurt KANCIALUPKA..........25..........28marzec..........C..... .....Kraków Olinek...................29..........30marzec.........?.. ..........Warszawa Wikunia83..............29..........31marzec..........?... ..........Śląsk Mufinka_81.............31..........24maszec.........?...............Gdynia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hania_85_05- ja miałam się tego dnia urodzić co termin porodu twojego dziecka ale pośpieszyło mi się o 3 tygodnie ^^. Zazdroszczę wam u mnie partner nawet nie myśli o robieniu prawa jazdy po pierwsze twierdzi ,że jest zbyt nerwowy na prowadzenie auta a po drugie jego miłością jest rower on nawet dnia bez jeżdżenia nie może wytrzymać -.-. Bez kitu wzięło mnie na narzekanie... w dzień za dużo szarżowałam i teraz niezbyt dobrze się czuje.. a jutro do roboty i nie ma zmiłuj. Ja to mam przechlapane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama-deutchland
ależ się rozpisalyscie :) ja prawo jazdy nie mam chce zrobic jeszcze teraz a że mamy passata to odra zu dużym autem bym jeździła :) tylko czy zdążę ? ja miałam baldachim przy lozeczku dla obu córek ale ja lubię takie słodkie gadżety:) my ufff nareszcie do domu się przeprowadzimy po t po dwóch latach czekania teraz zostało wykonczyc i umeblowac całe dnie przeglądam katalogi z panelami wykladzinami kafelkami .... ale wybór jest taki że nie wiadomo czego się chce;) dziś kupiłam body z zyrafa takie kremowe :) słodkie są? zamierzacie karmić piersią? ja żadnej nie karmilam a teraz się zastanawiam czy nie odciągnąć pokarmu i karmić swoim przez butle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lyella
Hej piękne mamcie! Dawno tu nie bylam jakoś w nawale pracy zapomnialam o forum przepraszam! Płci jeszcze nie znam i nie chce znać - chcemy mieć z mezem niespodzianke :) Co do pytań laktator - ja mialam ręczny i elektryczny avent i profesjonalny medeli z wyozyczalni lakatcyjnej- wielkosc malego generatora. I figa! moje cycki nie doily sie niczym! odciągalam w pol godziny z 30-40 ml mimo ze corcia sie najdała. Takze to kwstia indywidualna auto - mamy VW Bore sedan z duzym bagaznikiem i jeszcze jest za mały ale my zawsze dzuo ze sobą wozilismy :P baldachim - moze i ladniw yglada ale to tylko k=zbiornik dla kurzu. Do malej mialam a taraz nie bedzie łozeczko - poki co u nas w sypialni a potem wywedruje do siostry pokoj ma duzy to sie zmiesci :) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamade- a skad przyszlo Ci do glowy rozwiazanie odciaganie swojego mleka i podawanie przez butle? nie lepiej podawac piers od razu dziecku? ja karmilam teraz mam juz resztki ale w dzien cora jeszcze cycuje, nie widzialaby sensu odciagania swojego mleka dla dziecka, no chyba ze zaszlaby potrzeba nagly wyjazd i mleko na pozniej czy cos takiego, ja odciagalam czasem po 30-40 z piersi a czasem i 120 zaleznie po jakim czasie, corka i tak sie najadala. Chcialam kiedys sprawdzic tez ile mam na jedno karmienie ze corka sie najada no to najwiecej chyba 180 z jednej piersi a jedna tylko karmie w zasadzie. No ale mowia ze to co sie odciaga to i tak nie wszystko co jest w piersi i nie da sie wymierzyc dokladnie ile sie ma. Wielkosc piersi nie ma tez nic wspolnego z iloscia pokarmu, w wlasciwosci pokarmu chudy i tlusty tez nie wierze, dla mnie to bajki. Ja mialam laktator reczny avent, dostalam caly zestaw avent przed porodem, ale wiem ze gdybym potrzebowala mocno to kupilabym medele. Mimo wszystko jesli kryzysu wielkiego nie bedzie to dalej bede w razie potrzeby posilkowac sie aventem ktory mam. Z pierwszym dzieckiem sie sprawdzil to i z drugim da rade, a na nawaly pokarmu liscie kapusty i oklady z pieluchy tetrowej. Ja doczekac sie nie moge kolejnego usg, chcialabym wiedziec czy wszystko jest dobrze czy dzidzia jest zdrowa, i poznac plec maluszka :) Wiem wiem za kazdym razem o tym wspominam ale juz bym chciala tak :D Mimo ze corka urodzila sie latem baldachimu nie mielismy i teraz tez nie bedziemy mieli, choc nie powiem jak robilam corce zakupy przed porodem to urzekaly mnie te cudenka, ale przeszlam do porzadku dziennego co konieczne a co jest zbedne ubranek podobaja mi sie I love dad z h&m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uwazam, ze duży samochód jest po prostu wygodny, ale jak ktoś jest oszczędny w wożeniu rzeczy, to moze się ogarnie mniejszym. Wszystko się da. A propos pokarmu, to wcale nie byłabym pewna, czy to bajki z tym tłustym pokarmem. Ja w zasadzie pierwsze pół roku karmiłam piersią wyłacznie, ale mały był mały właśnie i raczej szczupły. Najpulchniejszy był jak miał ok. 2 miesiące i wtedy jak odciągałam to ten pokarm był żółty, po zamorożeniu na wierzchu była jakby warstwa śmietanki. Jak miał tak ok 5 miesięcy to się zmieniło - pokarm był chudy. Ja odciągałam, bo w sumie karmiłam go dość często - popołudniami nawet co 2 godziny, więc nawet na zwykłe zakupy cięzko było wyjść, więc musiał mieć rezerwy, żeby ktoś mu podał. Nie miałam nawału, co mnie bardzo dziwiło, pokarm napłynął w większej ilości dopiero po ponad 2 miesiącach i nigdy nie musiałam używac wkładek, bo nic mi nie ciekło. A utwierdziłam się w przekonaniu, że nie miałam super pokarmu, jak zobaczyłam ostatnio 5-miesięcznego syna kuzynki, który na razie jest wyłacznie na cycu. Nie wiedziałam jeszcze takiego dziecka - 11 kg waży, a mój 19-miesięczniak 13. No szok. Więc ona musi mieć chyba samą śmietanę, bo inaczej nie idzie tego wytłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...........WIEK.............TP.................PŁEĆ... ...MIEJSCOWOŚĆ Muszynianka...........31..........1marca...........S..... .......Kraków malinówka376..........21..........5marzec..........?.... .....UK/Wroclaw meaaa...................29..........5marzec..........? .........Sosnowiec asia.sudenis............22..........8marzec..........?... .....Jelenia Góra Aśka_Wrocław_89.....23..........8marzec.........S?..... ......Wrocław xNightmare............19...........9marzec.........C..... ..Gdańsk Ann8912................23...........10marzec........?.. ......Częstochowa kejtii....................21...........11marzec........C. ......Radom Hania_85_05...........27..........14marzec.........?..... ....Lublin Ajka86..................26...........17marzec.........S.. .....Częstochowa B@siek..................28......... .20 /22marzec....?.........Łódź hermenegildaaaa......30...........22marzec.........?..... ....Konin agbr.....................35...........24marzec.........C.........Warszawa mama-deutchland.....27..........26marzec..........?...... ....Frankfurt KANCIALUPKA..........25..........28marzec..........C..... .....Kraków Olinek...................29..........30marzec.........?.. ..........Warszawa Wikunia83..............29..........31marzec..........?... ..........Śląsk Mufinka_81.............31..........24maszec.........?....... ........Gdynia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i co z tymi synkami. Jak na razie przewaga dziewczynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama-deutchland
dla mnie przystwianie dziecka do piersi to koszmar nie lubiłem tego poprostu nie lubiłem wolałem podać butle, tylko wcześniej dałam mleko modyfikowane teraz myślę dac swoje... i nie uważam się za zła matkę cenie swoje potrzeby ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się w 100% z malinówką. Żadne kołderki, tylko pajacyk na malucha i do śpiworka i kocykiem z mikrofibry dokładnie z firmy Bobas, taki jak pokazała malinówka. identycznie robiłam i to jest strzał w 10:) Oczywiście na pocz. miałam kupione kołderki i zero śpiworka, dopiero sama odkryłam ten sposób, a nawet z kocyka robiłam rożek, zawijałam maleństwo i sobie spało:) witam nowe mamy i czytam dalej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×