Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

prawie_ruda 30

a może Marzec 2013??

Polecane posty

A co do rocznego macierzyńskiego to dopiero od wakacji 2013 czyli tak czerwiec -sierpień z tego co mówili w wiadomościach. My się nie załapiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olinek jak się nie dowiem płci od swojego lekarza to napewno pojadę na 3d przy okazji dostanę płytkę i zdjęcia. Z seriali to tak naprawdę polecam lekarzy jak dla mnie super. Ją też już o tej porze śpię ale nagrywam sobie. Z książek niedrogich polecam książki B.Pawlikowskiej z serii dzienniki z podróży blondynka w... Naprawdę wciągają. Świetnie napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki wczoraj miałam usg połówkowe. Dzieciaczek zdrowy jak rybka, wszystkie pomiary dobre. Waży wg usg 420g iii jest siusiaczek Będzie Hubcio. Wczoraj były imieniny Huberta, mąż mówił że w taki dzień napewno będzie Hubcio i jest Jestem mega szczęśliwa Dostaliśmy dowód mojego małego mężczyzny, chociaż ja nic na tym zdjęciu nie widzę Na moje oko ten najaśniejsza kreska to jest owy dowód ale pewna nie jestem http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d1c58f760cb559f3.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poprawiam tabelkę :) NICK..................WIEK.............TP...........PŁEC ..........SKĄD papierówka22......................1marca................ .........Wroclaw Muszynianka...........31..........1marca...........S..... .......Kraków malinówka376..........21..........5marzec..........?.........UK/Wroclaw meaaa..................29..........5marzec...........C... ... ...Sosnowiec kami1809..............26...........5marzec..........C.... .........Wrocław asia.sudenis............22..........8marzec..........C... ....Jelenia Góra Aśka_Wrocław_89.....23..........8marzec..........S?.... . ......Wrocław xNightmare............19..........9marzec..........C..... .. ....Gdańsk Ann8912................23.........10marzec...........S.......Częstochowa wica....................33.........10marzec..........C... ........Warszawa kejtii...................21.........11marzec..........C? . ........Radom kuchareczka...........23.........12 marzec..........c...........W-wa MzD....................29.........12 marzec..........c...........Radom Hania_85_05...........27.........14marzec...........C.... . .. ..Lublin megan990..............30.........16 marzec..........C?.........Śląsk Ajka86.................26.........17marzec...........S.. .....Częstochowa Patra24................25.........18marzec...........S. .........Gdynia nelma...................27...........18 marca.........?...........małopolska B@siek.................28....... .20 /22marzec.......?...........Łódź hermenegildaaaa......30.........22marzec...........?..... ......Konin Dośka..................27.........23marzec...........?. ..........gorzów classic...................29.........24marzec........S....białystok/bruxells agbr...................35.........24marzec...........C. .........Warszawa Mufinka_81............31.........24 marzec..........C...........Gdynia mama-deutchland.....27.........26marzec...........C..... ....Frankfurt KANCIALUPKA.........25.........28marzec...........S..... .....Kraków Lyella...................31..........28marca...........NZ ........wlkp Olinek..................29.........30marzec...........?.. ........Warszawa Wikunia83.............29..........31marzec..........?... ........Śląsk Little_Ann.............26..........31marzec..........?... .........Wrocław 1986Ana............... .......... ..........C............Anglia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi wczoraj R. zrobił miłą niespodziankę zaprowadził mnie do sklepu i kupił mi komplet bielizny... ale załamać się można mój rozmiar teraz to 105E (Przed ciążą miałam D). Strasznie dużo jem ostatnio. Ciągle nie mogę się najeść. Też tak macie? Sama już nie wiem co z tym zrobić po pewnie kilogramy lecą już nieźle :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam poweekendowo :) minął spokojnie i rodzinnie plus chorowito... młodą zaraziłam i kaszle i smarka przeokrutnie... jej tekty rozwalające: mamuniu jak cudownie, że obie jesteśmy chore!! no jedwabiście po prostu :o gratuluję udanych połówkowych :) coraz jaśniej nam sie w tabelce robi ;) póki co jeszcze kobitki rządzą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare - noo niezły biuścik :D ja przed ciąża nosiłam 75C a teraz noszę 80D i już mi zaczyna być ciasno... ale gdzie tam do E :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olinek - ja sobie lekarzy nagrywam i nadrabiam jak młoda w przedszkolu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!moj termin to 16 marzec a wiek to 27 lat:) A ja dzisiaj troszke zdebialam stajac na wadze,w ciagu tygodnia przytylam 1kg:/ Wiem,ze dzidzia rosnie,to moze dlatego.Jesli chodzi o jedzenie,to jem bardzo zdrowo,male porcje i regularnie,pije duzo wody,wiec to przybranie na wadze chyba nie powinno mnie niepokoic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja polecam dobrze sie mierzyc i dobierac odpowiednio staniki. polecam stanikomanie. Ja nosilam 70 E a teraz mam 75DD co nie znaczy ze moj biust zmalal, wprost przeciwnie jest wiekszy. Patrzac na sama miske nie ma sie co sugerowac. I pewnie dobije tak jak w poprzedniej ciazy jeszcze z 10cm w obwodzie. Meaaa-corka the best! nie ma co :D a ja pojadlam kolacji czuje ze pekne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papierówka22 ja na skrzepy w nosie stosowałam sól fizjologiczną-kupiona w aptece, pomogło. Najgorzej było rano, katar, a jak mocno wydmuchałam nos, to te skrzepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka papierówka - no własnie chętnie bym sie wybrała do profesjonalisty dobrać stanik. ale to może jak sie doprowadze do ładu po ciąży i ewentualnym karmieniu, zeby cyce byly takie jakie zostaną na dłuzej ;) alleluja! - dziś tylko jeden raz wstawałam na siku!! już nie pamietam kiedy tak było :) jestem wyspana i katar zelżał. na dworze armagedon jakiś... ciemno jak w nocy i leje strasznie brrrrrrrr... piję kawusię zbożową i trzeba zacząć dzień miłego poniedziałku!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..................WIEK.............TP...........PŁEC ..........SKĄD papierówka22......................1marca................ .........Wroclaw Muszynianka...........31..........1marca...........S..... .......Kraków malinówka376..........21..........5marzec..........?.... .....UK/Wroclaw meaaa..................29..........5marzec...........C... ... ...Sosnowiec kami1809..............26...........5marzec..........C.... .........Wrocław asia.sudenis............22..........8marzec..........C... ....Jelenia Góra Aśka_Wrocław_89.....23..........8marzec..........S?.... . ......Wrocław xNightmare............19..........9marzec..........C..... .. ....Gdańsk Ann8912................23.........10marzec...........S... ....Częstochowa wica....................33.........10marzec..........C... ........Warszawa kejtii...................21.........11marzec..........C? . ........Radom kuchareczka...........23.........12 marzec..........c...........W-wa MzD....................29.........12 marzec..........c...........Radom Hania_85_05...........27.........14marzec...........C.... . .. ..Lublin megan990..............30.........16 marzec..........C?.........Śląsk 1986Ana................27..........16 marzec.........C............Anglia Ajka86.................26.........17marzec...........S.. .....Częstochowa Patra24................25.........18marzec...........S. .........Gdynia nelma...................27...........18 marca.........?...........małopolska B@siek.................28....... .20 /22marzec.......?...........Łódź hermenegildaaaa......30.........22marzec...........?..... ......Konin Dośka..................27.........23marzec...........?. ..........gorzów classic...................29.........24marzec........S... .białystok/bruxells agbr...................35.........24marzec...........C. .........Warszawa Mufinka_81............31.........24 marzec..........C...........Gdynia mama-deutchland.....27.........26marzec...........C..... ....Frankfurt KANCIALUPKA.........25.........28marzec...........S..... .....Kraków Lyella...................31..........28marca...........NZ ........wlkp Olinek..................29.........30marzec...........?.. ........Warszawa Wikunia83.............29..........31marzec..........?... ........Śląsk Little_Ann.............26..........31marzec..........?... .........Wrocław

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ana mam nadzieję, że teraz wszystko się zgadza. jesteś w połowie tabelki bo układamy terminami porodu. buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a cierpię na bezsenność. Obudziło mnie siku o 5tej i już nie usnęłam. Zdarza mi sie to często. Chodzę jak zombie. Ale chyba wiem co jest za to odpowiedzialne. Kupiłam sobie wczoraj cappucino (skład: 8% kawy reszta to zbożowa i jakieś tam śmietanki) i wychlałam dwa kubki (czyli łącznie 14 łyżeczek proszku). I chyba byłam zbyt nabuzowana po tym. Ale ile to może mieć kofeiny, chyba strasznie mało przy tej ilości kawy, no już sama nie wiem. Ale maleństwo mnie tak kopało i wczoraj wieczorem, a dziś o tej 5tej to tak szalało, że myślałam, że mi kiszki powyrywa. I teraz tak myślę, może nabuzowałam dzidziusia tą cappucino że tak aktywny był????????????????? dziś już tylko soczek pomaranczowy:) ale po dzisiejszej bonanzie maluszka muszę odespać. Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki pomocy stanikomanii ja sama dokladnie sie pomierzylam, odjelam co trzeba i mam rozmiary w ktorych moj biust czuje sie dobrze. Nie korzystam za to z kalkulatorow Czasem sa poslizgi jak uzywam innej firmy, krotko przed wiescia ze jestem w ciazy mialam 70 E a stanik ktory byl z innej firmy okazal sie dobry w rozmiarze 65F, ale zazwyczaj jest to marka TU wiec nie ma problemu. Im mniej w obwodzie tym miska sie zwieksza. Teraz znow czeka mnie mierzenie bo juz miska szwankuje. http://stanikomania.pl/ Profesjonalne doradctwo to dla mnie troche nabijanie w butelke. Ale jesli zamierzasz sie wybrac to polecam wlasnie teraz, bo do konca ciazy troche czasu, jesli karmienie wchodzi w gre to nie ma co sbie rujnowac biustu juz teraz, tylko warto o niego zadbac. Dobra firma to alles jesli chodzi o bielizne dla kobiet w ciazy do karmienia i nie tylko. Ja wczoraj polozylam sie wczesniej spac, po czym pozniej wstalam ah i nawet czuje sie w miare wyspana :) Dobrego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olinek kiedy masz dzien mycia
cipki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisałam się i mi się modem rozłączył. Ja dziś jeszcze na zwolnieniu, jutro do pracy z powrotem. Trochę odpoczełam przez ten tydzień. Ale już w piątek chciałam z powrotem do pracy, tak mi mój dwulatek dał w kość. Chyba mu ten bunt dwulatka przychodzi. Papierówka, znowu mamy odmienne zdanie na tematy wyprawki. I dobrze, co mama to inne doświadczenia. Ja na przykład nie lubię turystycznego łóżeczka. Trzeszczy, jest niestabilne, jak opuścilismy materac na najniższy poziom, to musiałam jakieś ręczniki podkładać, bo jakoś nierówno leżał. Za to stojak do wanienki - rzecz niezbędna. KJąpaliśmy małego w pokoju i nie trzeba było się schylać, kucać. Jak kąpałam Wojtka u mojej mamy, bez stojaka, na podłodze, to mi bardzo niewygodnie było. Co do ręczników z kapturem, to przy malutkim dziecku może nie, ale teraz to sobie nie wyobrażam bez. Jak mam wszystkie w praniu i muszę go zwykłym wytrzeć, to nie mam go jak owinąć. Ale to wynika tez może z wielkości łazienki - mam mała i po kąpieli musze go przenieść do pokoju na ciąg dalszy toalety. Co do słokiego to ja też już mogę jeść, ale bez szału. Za to w sobotę zjadłam wracając z zakupów pół pętka chudej, cienkiej kiełbasy, a nie przepadam za wędliną. Ale Olinek - co Ty opowiadasz, patrząc na Twoje zdjęcie to do pączusia Ci baaardzooo daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez ciężarna ale myjaca sie
ją słyszałam o takim przesądzie, że podczas ciąży nie można się tam w ogóle myć, kiedyś czytałam razem z moja mamą artykuł na onecie o przesadaach i przy okazji właśnie tego przesadu mama opowiedziała mi o kobiecie która rodziła po niej i która nie myla się tam i podobno smród niesamowity był jak jej pomogli się rozebrać. fuj muszę ci powiedzieć że masz bardzo strawnego męża, że mu coś takiego nie przeszkadza. Przepraszam, że cie o to zapytam ale opowiedziałam mężowi o tobie i oboje zastanawiamy się czy oralnie uprawiacie seks jak jesteś nieumyta? z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też kiedyś lekarz powiedział, żeby się przesadnie nie myć. Było to też wtedy jak miałam infekcje. Ale dla mnie dwa razy dziennie to minimum. Żadnych irygacji nie robię. Kiedyś uzywałam laktacydu, ale po pierwszej ciązy przeszły mi wszelkie infekcje i kupuje co tańsze. Ziaję ostatnio. Albo samą woda jak ktoś wspomniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A pharmaceris jest rzeczywiście ok. Tu się zgadzam z papierówką. Co do Oilatum i przereklamowanego sudokremu też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Ledwo żyję taka jestem niewyspana. Pies mnie obudził o 6:30, bo wymiotował. Stwierdziłam,że już nie opłaca się kłaść skoro na 9:00 do pracy. Zasypiam na siedząco, zaraz jakąś kawkę wypiję. Co do biustu to ja przed ciążą miałam 70A a teraz jakieś 80C także biuścik urósł, z czego w sumie się bardzo nie cieszę, wolałam moje mandarynki. Wczoraj niedziela na wyjazdach. Obiadek u rodziców, a później odwiedziny u znajomych. Koleżanki córa ma już 9 mc. Trochę ciekawych rzeczy się dowiedziałam na temat wyprawki, pielęgnacji , co się przyda, a co zbędne itp:) Wczoraj moja Jula takie kopniaki dawała,że szok. Coraz częściej daje znać o sobie w nocy. Wiecie nie wiem, czy to normalne ale Mała strasznie mi się wypycha jeżeli mogę to tak nazwać. Nagle czuję napięcie na brzuchu i po chwili duża "gulka" się pojawia.Po jakimś czasie znika. Bardzo często mi się to zdarza. Wciągu dnia nawet do 6-7x mi się tak wypycha. Macie coś podobnego? Miłego dnia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papierówka - dzięki za linki do księżek. Zamówiłam macierzyństwo non fiction i to o wykroczeniach matek. Czuję, że dobrnęłam do tego etapu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do rocznego macierzyńskiego, to uwierzę jak zobaczę. Druga połowa 2013, to równie dobrze grudzień, bo przecież niebożatka mogą nie zdążyć, zwłaszcza, że w lato przerwa wakacyjna jest. Co do tego, że się niezałapiemy, to wiem na pewno, że jak był raz , na bardzo krótko, wprowadzony 26 tygodniowy urlop macierzyński ,to załapały się na niego wszystkie mamy, które aktulanie były na macierzyńskim, więc jak by się pospieszyli, to może byśmy się załapały. Ale oczywiście to w2szystko zależy od tego jak ustalą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papierówka - dzięki :) skorzystam z tej stronki napewno. co do wyprawki to ja myslę podobnie jak papierówka ;) też bardzo sobie chwalę łóżeczko turystyczne. moje nie było niestabilne i materac leżał równo tak na wyższym poziomie jak i na najniższym. córa korzystała z niego przez 2,5 roku i jedyne co sie zepsuło to pod koniec jak sama już kombinowała z otwieraniem i zamykaniem wejścia to zepsuła suwak ;) ale miała dwa takie same łóżeczka (jedno uzywane 3 razy tylko na wyjeździe) więc to drugie jest praktycznie jak nowe i maleńka będzie miała w czym spać :) i szczerze napiszę, że większość moich koleżanek jak dziecko zaczynało robić wygibasy w łóżeczku zmieniała drewniane na turystyczne: brak siniaków i nóżki nie wplątują sie w szczebelki ;) stojaka do wanienki nie potrzebowałam bo wanienke stawialismy na komodzie w sypialni i tam ją kąpalismy a jak juz siedziała samodzielnie i stabilnie to przeniosła się do dużej wanny :) fakt natomiast, że ręczniczki z kapturkami są dla mnie niezbędne :) mam po młodej cztery, więc stykną maleństwu ;) w ogóle Nadii wszystko kupowałam w nadmiarze... taka byłam podjarana ciążą i maleństwem... tym sposobem miała uwaga... 5 kocyków!!! z których używałam dwóch... dla pierworódek napiszę, że warto kupić pieluszki flanelowe - są milutkie i w slicznych wzorach, przydają się do położenia na przewijak, czy pod główkę w razie ulewania w nocy, zeby materacyka nie zapaskudzic tetrowych uzywałam głównie do wycierania buźki po karmieniu czy po ulaniu czy do podłozenia pod bródkę przy karmieniu butlą jakby cos wyciekło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do macierzynskiego - jesliby wprowadzili (w co szczerze wątpię) do połowy roku - czy nawet do wrzesnia to sie załapiemy, bo będzie mozna przedłuzyc go do roku. tylko ten roczny macierzynski bedzie wynosił 80% rocznej pensji a nie 100% tak jak ten półroczny. tak więc jesli będziemy przez pół roku pobierać 100% macierzyńskiego i jesli zdecydujemy sie przedłużyc go do roku czasu, wtedy będziemy dostawac miesiecznie mniejsza kasę o tyle, zeby wyrównac ogólny rachunek na 80% rocznego dochodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie do końca tak jest z tym macierzyńskim - jeżeli wprowadzą go w połowie roku 2013 to się nie załapiemy, bo liczy się kiedy urodzi się dziecko i wtedy wybieramy czy chcemy macierzyński półroczny czy roczny. Jak będziemy na końcówce macierzyńskiego, to raczej nie będziemy miały możliwości przedłużenia. Chociaż jeżeli by tak było, to byłoby fajnie. A co do pensji to nie będziemy tak: pierwsze pół roku 100%, a drugie 60%. Nie będzie, że cały rok dostajemy 80%. 80% to tylko średnia jaka wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aclerya - w tv mówili, że własnie będziemy mogły przedłuzyc nawet jak wprowadzą to juz w trakcie trwania naszego macierzynskiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Nie było mnie kilka dni i nadrabiałam zaległości w czytaniu. U nas koszmarna pogoda, leje, zimno i ciemno na polu. Gratuluję wszystkim mamą po usg, które znają już płeć dzidziusia i dzieciaczki zdrowe. Ja się trochę martwiłam bo przez ostatnie 2 dni Oluś malutko co się ruszał i praktycznie go nie czułam, Na szczęście w nocy znów zaczął dawać znać o sobie, ale nie są to jeszcze takie mocne ruchy żeby było widać wybrzuszenia na brzuszku jak u niektórych z was. Olinek i pszczolka ja też mam usg połówkowe 8 listopada, już nie mogę się doczekać;) Olinek wiem, że spóźnione ale szczere kochana sto lat, sto lat... Wszystkiego dobrego, dużo uśmiechu i powodów do radości każdego dnia ;* 1986ana witam cię serdecznie u nas, fajnie, że dołączyłaś do nas, im nas więcej tym lepiej;) meaaaa twoja córeczka jest przeurocza, nieźle mnie rozbawiły jej teksty, taki maluch w domu to mnóstwo radości;) asia.sudenis biedny ten wasz sąsiad, ktoś mógł też to zrobić z czystej zazdrości i złośliwości. Wiem, że to może trochę głupie porównanie ale pamiętam jak dobrych kilka lat temu moja mama kupiła piękną wycieraczkę z napisem dzień dobry, nikt nie miał takiej na klatce i wyobraźcie sobie, że moja mama kupowała 3 razy taką samą wycieraczkę bo ktoś nam ją ciągle kradł złośliwie, przy trzeciej kradzieży mama dała sobie spokój i kupiła zwykłą, szarą i nikt już jej nie ruszył;p Co do nagłych mdłości mnie też się one czasem jeszcze zdarzają, niespodziewanie całkiem i takie że robię się zielona na twarzy;p Ann8912 Gratuluję pomyślnej wizyty i synusia, cieszę się, że wszystko u was ok;) Co do rozmiaru biustu przed ciążą nosiłam 70B, a teraz już 75C mnie uwiera;p xNightmare ja też tak ostatnio niestety mam, że ciągle jestem głodna i jem bez opamiętania;p u Mnie o zgrozo już prawie 6 kg na plusie. Do do macierzyńskiego bardzo bym chciała żebyśmy się załapały ale coś mi się wydaje, że nic z tego nie będzie ;( Zakupiłam sobie wczoraj tą poduszkę rogala do spania i muszę wam powiedzieć, że jest superowa. Bardzo wygodna, szczególnie dla tych, którzy lubią spać na boku i zakładać nogę na męża jak ja;p Byliśmy wczoraj z m w największym w Krakowie Smyku. Kupiliśmy rożek z wkładem kokosowym, kilka pieluszek, ciuszków i patrzyliśmy na wózki, oczopląsu można dostać. M spodobał się bardzo taki otulaczek dla dzidzi, też go wzieliśmy http://www.tanimarket.pl/otulaczek-niebieski-classics-motherhood-duplikat-1-29747.html Mój teściu wczoraj zaszalał i kupił dla dzidziusia maleńki dresik z Adidasa i maleńkie buciki z Reeboka, to najsłodsze butki jakie widziałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wózków pan w sklepie ostatnio mi powiedział, że jeśli chcemy wózek na pompowanych kołach, a taki byśmy chcieli to co byśmy nie wybrali i tak będzie ciężki przez te koła właśnie i stelaż. Nam się ostatnio spodobały prócz X-landera X-move jeszcze Espito Gtx http://www.youtube.com/watch?v=73f0DQEu46U Lub bebecar, tylko nie pamiętam dokładnie, który to był model. Co do fotelików to optujemy przy maxi-cosi, m zajawił się na Recar ale bardzo drogie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×