Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

przyszlaMłodaMamo taki domowy hot dog to juz coś :) Widziałam takie rajstopy na allegro. myslę, że jak zawsze nosze rozm 2 rajstop, to teraz kupie wieksze to bedzie mniejsze prawdopodobienstwo ze bedą sie zsuwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.............synek/córcia.............TYDZ CIĄŻY .......TERMIN PORODU mniejszabyc..... córcia......................17............... ...01.04.2013 olabia..............???????.......................16... ...............09.04.2013 e ona............... ??????.......................15............... ...18.04.2013 Plusik_..............??????.......................16... ................12.04.2013 kwietniówka2013.....???......................16....... ............13.04.2013 ::::Asia::::............./????....................16. ..................11.04.2013 Otulka...........synek? .......................16....................18.04.2013 Bożka2930......?????????.......................16........ ...........17.04.2013 Dzidek78...........synek......................18....................05.04.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uważam że kąpiel tez powoduje stany grzybiczne, niestety. Kiedyś uwielbiałam ale dzisiaj juz tak sie przyzwyczailam do wygodnego prysznica ze mi dobrze. Co do jedzenie to dzisiaj tez tak mam, jestem tak glodna ze ho ho i nie mam pojecia co zjesc ;/ zjadlam kanapki z paprykarzem ale je tak przemielilam bardziej przez usta. Mąż ma ochotę na jajka sadzone na kolacje i tak mi smaka zrobil ze ho ho a teraz sobie mysle ze chyba ich nie przelkne jednak ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na zamówienie córki robie jajka na twardo, moze smak na nie sie pojawi, a moze taki okres teraz mam ze nic mi nie podchodzi. Szkoda że ja nie znam płci, ogromną radość dałoby mi to że mogłabym już mówić do malucha po imieniu, kupować rózne drobiazgi i w ogóle :) ahh nie mogę się doczekać tego momentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olabia ja też bym chciala!!! :) My jutro z mezem jedziemy do takiego wielkiego marketu dla dzieciaków i chcialabym coś pokupować już :P Nie wierze w te glupie przesądy no ale co, nie wiemy jaki kolorek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olabia ja też bym chciala!!! :) My jutro z mezem jedziemy do takiego wielkiego marketu dla dzieciaków i chcialabym coś pokupować już :P Nie wierze w te glupie przesądy no ale co, nie wiemy jaki kolorek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e ona- śmiało możesz już coś kupic , zawsze sa tak zwane unisex - uniwersalne dla obu płci zwłaszcza śpioszki , pajacyki i body :) wybór jest ogromny , nie musi byc róż i błękit , ja kupowałam np seledynowe , zamawiałam na allegro cały zestaw w jednym kolorze i mały po urodzeniu był ubrany w tą pierwsza wyprawkę - połozne się zachwycały tak slicznie mu było w takim kompleciku z rożkiem w jednej kolorystyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fakt z tymi ciuszkami neutralnymi, mogą być jakieś kolorowe w kropeczki, paseczki itp Chyba dziś czuje ruchy dziecka, ale tak bardzo lekko, czuje takie twardnienie brzucha w pewnych miejscach-to na pewno dzidziulek, jak Go dotykam i przyciskam to zwiewa i przemieszcza sie :D ale musze leżeć na płasko żeby się tak z Nim bawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olabia- nie chyba tylko na pewno to są ruchy :) tak właśnie na leżąco najlepiej je czuć a dzidziuś wtedy fajnie się bawi i ucieka , później będzie kopał w miejsce gdzie uciśniesz :)ale to nieco później ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hi hi hi :) super czuć takiego maluszka:) już bym Go wytarmosiła :) Jutro poobserwuje w jakich godzinach jest najbardziej aktywny, a te kopniaki pamiętam z pierwszej ciąży ale to już pod koniecciąży było bolesne baaardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.............synek/córcia.............TYDZ CIĄŻY .......TERMIN PORODU mniejszabyc..... córcia......................17............... ...01.04.2013 olabia..............???????.......................16... ...............09.04.2013 e ona............... ??????.......................15............... ...18.04.2013 Plusik_..............??????.......................16... ................12.04.2013 kwietniówka2013.....???......................16....... ............13.04.2013 ::::Asia::::............./????....................16. ..................11.04.2013 Otulka...........synek? .......................16....................18.04.2013 Bożka2930......?????????.......................16....... . ...........17.04.2013 Dzidek78...........synek......................18......... ...........05.04.2013 Andzik1984.......synek.......................15.....................16.04.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry:) dzisiaj strasznie zimno... I snieg pruszy(?)...a ja mam ochote na rogale... Tez chcialabym czuc juz ruchy dziecka... Pewnie cos wspanialego:) udanego weekendu kochane;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny 🌼 jak tam sie dzisiaj czujecie? ja sniadanka nie zdazylam zjesc tylko kawke wypilam z mezem, taki ruch... jutro tez pracujemy, a dzis po poludniu przychodzi malarz, ech nawet po farbe do wlosow nie zdaze wyskoczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie Maly juz obracal rano jak przyszlam z bulkami, takie to dziwne, troche jak banki mydlane w brzuchu, delikatne... na razie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.............synek/córcia.............TYDZ CIĄŻY .......TERMIN PORODU mniejszabyc..... córcia......................17............... ...01.04.2013 olabia..............???????.......................16... ...............09.04.2013 e ona............... ??????.......................15............... ...18.04.2013 Plusik_..............??????.......................16... ................12.04.2013 kwietniówka2013.....???......................16....... ............13.04.2013 ::::Asia::::............./????....................16. ..................11.04.2013 Otulka...........synek? .......................16....................18.04.2013 Bożka2930......?????????.......................16....... . ...........17.04.2013 Dzidek78...........synek......................18......... ...........05.04.2013 Andzik1984.......synek.......................15.......... ...........16.04.2013 Sekowa28..........???????......................15.......................16.04.2013 Witam Was w ten sobotni poranek :) uwielbiam jak z rana nie mam nic do zrobienia i mogę na spokojnie przy śniadaniu i kawce robić to na co mam chotę :D Widzę, że jak na razie przerwaga chłopaków w brzuszku ciekawe kiedy dziewczyny zaczą sie pokazywać. Ja mam usg dopiero za ok 4 tygodnie więc sobie poczekam jeszcze troche, a wizytę u lekarza mam w sobotę za tydzień bo wczoraj robiłam badania krwi i moczu i z wynikami mam się zgłosić. Jeśli chodzi płeć czuje, że będzie chłopak ale może usg mnie zaskoczy :) Asia nie mogę uwierzyć w Twój brzuszek jest dużyyyyy ale jaki fajny już. Ale w życiu bym nie powiedziała, że to 16 tydzień. Pokazałam mężowi to też nie wierzył. Furorę zrobił :D Ja to mam jeszcze dośc mały tzn ciężko stwierdzić tak naprawdę bo ja jestem raczej grubsza i swój naturalny mam spory i pewnie ciązowy jak na razie jest ukryty ale czekam aż się pojawi. Kiedy będziecie się decydować na konkretny szpital do porodu ? Ja od kilku dni sobie czytam w tym temacie i chyba sie zdecydowałam na jeden. I zastanawiam się teraz na położoną czy warto ją sobie rezerwować? Macie może dośiadczenie w tym temacie ? Mi bardziej chodzi o to, że dzięki temu będe mogła rodzić w wybranym szpitalu bez stresu, że mnie odeślą i będe szukała wolnych miejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane, u mnie zimno - 2 stopnie, głowa mnie boli poniewaz dzis rano nie pilam kawy, bo mleczko mi się skończyło. Karolowa, dokładnie takie bańki się czuje w brzuchu, ja jak tylko to poczuje to kłade sie i wtedy idealnie czuje maluszka i motywuje Go do ruchu :)Normalnie czuć pod dłonią taką twardą kulkę poruszającą się :) Sekowa ja już mam położną, mam się odezwać do niej w 21 tc i zaczniemy wtedy spotkania i rozmowy, taka polożna podobno dostaje środki z Unii na ten cel. Spotkania mają być raz w tyg.u mnie lub u niej, moze byc rowniez na miescie przy kawce lub w przychodni w ktorej pracuje. Przy porozie rownież bedzie i po urodzeniu dziecka pojawia sjie około 4 razy aby nauczyc rodziców opieki nad maluszkiem. Powiedziala, że duzo się zmieniło od czasu kiedy byłam w ciązy.Chętnie posłucham. Jezeli chodzi o szpital to mam dwie opcje. Pierwsza to publiczny w moim mieście pod warunkiem, że zagwarantują mi znieczulenie, druga to prywatna klinika 110 km od mojego miasta i tam mam super opiekę, poród naturalny kosztuje 1500zł,tylko kwestia tego czy zdążę dojechać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.............synek/córcia.............TYDZ CIĄŻY .......TERMIN PORODU mniejszabyc..... córcia......................17............... ...01.04.2013 olabia..............???????.......................16... ...............09.04.2013 e ona............... ??????.......................15............... ...18.04.2013 Plusik_..............??????.......................16... ................12.04.2013 kwietniówka2013.....???......................16....... ............13.04.2013 ::::Asia::::............./????....................16. ..................11.04.2013 Otulka...........synek? .......................16....................18.04.2013 Bożka2930......?????????.......................16....... . ...........17.04.2013 Dzidek78...........synek......................18......... ...........05.04.2013 Andzik1984.......synek.......................15.......... ...........16.04.2013 Sekowa28..........???????......................15........... ............16.04.2013 karolowa...........synek???....................19......................30.03.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a skoro juz cos Wam wiadomo to wytlumczcie totalnemu laikowi jak to jest? czy moge wybrac sobie szpital w ktorym chce rodzic? i wtedy musze jezdzic na wizyty do lekarza z tamtego szpitala czy ich poinformowac " chce tu rodzic" jak to wyglada w praktyce? ja jeszcze nie wiem czy ma byc cesarka czy naturalny porod i niewiem jak sie w ogole za ta kwestie zabrac... czekam na Wasza pomoc 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozwoliłam sobie uporządkować tabelkę wg terminów porodu PrzyszlaMlodaMamo wpisalam Cie ale nie wiem czy dobrze wpisalam Twoj tydz ciąży? Jak coś to przerobimy. NICK.............synek/córcia.............TYDZ CIĄŻY ....TERMINPORODU mniejszabyc..... córcia......................17............... ...01.04.2013 Dzidek78...........synek......................18......... .........05.04.2013 olabia.............,,,?????.......................16... ...............09.04.2013 ::::Asia::::...........????.......................16. .................11.04.2013 Plusik_..............??????.......................16... ...............12.04.2013 kwietniówka2013.....???......................16....... ...........13.04.2013 Andzik1984.......synek.......................15.......... ........16.04.2013 Sekowa28..........???????......................15...................16.04.2013 Bożka2930......?????????.......................16..................17.04.2013 e ona............... ??????.......................15............... ...18.04.2013 Otulka.............synek? .....................16..................18.04.2013 przyszlaMlodaMama..????.....................14...................28.04.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.............synek/córcia.............TYDZ CIĄŻY ....TERMINPORODU karolowa...........synek???....................19.... .............30.03.2013 mniejszabyc..... córcia......................17............... ...01.04.2013 Dzidek78...........synek......................18......... .........05.04.2013 olabia.............,,,?????.......................16... ...............09.04.2013 ::::Asia::::...........????.......................16. .................11.04.2013 Plusik_..............??????.......................16... ...............12.04.2013 kwietniówka2013.....???......................16....... ...........13.04.2013 Andzik1984.......synek.......................15.......... ........16.04.2013 Sekowa28..........???????......................15........ ...........16.04.2013 Bożka2930......?????????.......................16....... ...........17.04.2013 e ona............... ??????.......................15............... ...18.04.2013 Otulka.............synek? .....................16..................18.04.2013 przyszlaMlodaMama..????.....................14........... ........28.04.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a skoro juz cos Wam wiadomo to wytlumczcie totalnemu laikowi jak to jest? czy moge wybrac sobie szpital w ktorym chce rodzic? i wtedy musze jezdzic na wizyty do lekarza z tamtego szpitala czy ich poinformowac " chce tu rodzic" jak to wyglada w praktyce? ja jeszcze nie wiem czy ma byc cesarka czy naturalny porod i niewiem jak sie w ogole za ta kwestie zabrac... czekam na Wasza pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolowa- jak sie zaczyna poród to jedziesz do szpitala który sobie wybrałas i rodzisz - chyba ze naie maja wolnych miejsc to odsyłają , jak już będziesz miała szpital wybrany to zorientuj sie jak to wyglada u nich przy braku miejsc , jeśli cesarka planowana to konieczny wcześniejszy kontakt ze szpitalem w celu ustalenia terminu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu a wiesz jak to jest z zzo? czy jest ogolnodostepne? czy nadal niektore szpitale nie maja zzo dla pacjentek? bo odkad ruszyla ta kampania rodzic po ludzku to mam nadzieje ze kazdy juz szpital ma dla rodzacych znieczulenie zewnatrzopoowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się ,że jest tak jak Asia mówi z tymi szpitalami. Ale nuda u mnie, ale przyda się troche leniuszkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz bym chciala wyjsc stad i isc z mezem do domku, a taka musze siedziec, u mnie cisza, a moj maz sie z praca nie wyrabia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolowa, właśnie u mnie w mieście jest ten problem z ZZO. Narazie go nie wprowadzono, a jeżeli wprowadzą to koszt będzie ok 400zł dla pacjentki. Tylko właśnie mój lekarz który jest ordynatorem ginekologii mowi że mają w planach i na tym koniec deklaracji, dlatego być może bede uciekać do prywatnej kliniki, bo tam z tym problemu nie ma. Ja jestem zdecydowana w 100% na zzo, a wiele na ten temat czytałam. Największym ? było to czy ono może doprowadzić do paraliżu i odp brzmi że nie bo jest podawane w ogóle między inne kręgi, nie odpowiadające za sprawność ruchową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolowa no tak czasem bywa w pracy, fajnie że możecie być razem w pracy. Ja z moim mężem juz sie dwa tyg nie wiedze a jeszcze 5, ale przyzwyczaiłam się do takiego życia. Za to świeta będą przepiękne, zawsze marzyłam o brzuszku na święta :) Kupię sobie jakąs tunikę mikołajowo/reniferową ;) Kocham świeta i zawsze stroje domek na te okazję tylko szkoda, że pogoda co roku taka nijaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zzo powinno być dostępne w każdym szpitalu - tylko ceny sa różne , są też szpitale które oferują to za darmo - trzeba się doeiadywac na stronie szpitala lub telefonicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za odpwowiedzi, jejku jaka ja zielona jestem, mam nadzieje ze w moim najblizszym szpitalu jest zzo nawet za oplata... :( kiedys slyszalam ze nie ma tylko jest cos tam na d, diapulon czy cos... jednym slowem nic nie warte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie tak jest, że jedziesz do wybranego szpitala i rodzisz :) i tylko czasami dzieje się tak, że odsyłają i jestem ciekawa czy jak mam umówioną położną z tego szpitala to gwarantuje mi w nim miejsce. Musze się podowiadywać. ZZO u mnie wiem, że w jednym jest na pewno za darmo a w innych nie mam pewnośći w tym co o nim myślę kosztuje 700 zł natomiast wraz z położną 500 natomiast położona 1500. Duże są to koszty :( ale na znieczulenie jestem zdecydowana mam nadzieję, że zdązą mi podać :)bardzo boje sie bólu i pewnie od progu będę wołać o znieczulenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×