Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mania23

Czy są tu kobiety które miały w czasie ciąży rzucawkę lub stan przedrzucawkowy?

Polecane posty

Gość gośćEmilka
miałam cesarkę w 35 tygodniu ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćEmilka
a mam pytanie do mam karmiących sztucznie. W szpitalu syn był karmiony mlekiem bebilon dla wcześniaków i po wyjściu stosowałam te same do uzyskania wagi 4.5kg. zaczęłam po konsultacji z pediatrą zmieniać na inne zaczynając od bebiko tak zaproponowali. Było ok, ale teraz ok. 1.5 tygodnia praktycznie codziennie mu się ulewa, słyszę dosłownie jak mu się przelewa w brzuszku, ciągle ma gazy i po każdym karmieniu ostatnio mi płacze, że muszę go nosić aż do uspania :( sądzicie, że powinnam znów skontaktować z pediatrą odnośnie zmiany mleka na inne? Syn 10 stycznia skończy dwa miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goscemilka--- ja Ci nie pomoge bo nie karmilam mm, ale wiem za mleka ktore podaje sie przy ulewaniu.. Czasem wystarczy zmiana mleka na inne. A moze karm bebilonem 1. A jak teraz Twoje cisninie? Juz ok. W ktorym tyg zaczely sie Twoje problemy. Ile synek wazyl? Ja mialam cc 34 tc. Ale cisnienie od 30 mialam zdiagnozowane.. Przypuszczam ze od ok 28 tyg skakalo. Teraz jestem w 20 tc i mam nadzije ze bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćEmilka
Zaczęło się u mnie od obrzęków bardzo spuchłam już od 5 miesiąca. Ale było kontrolowane co miesiąc na wizycie u lekarz mówił że jest w porządku wszystko. Ale po 30 tygodniu obrzęki się nasiliły że do porodu przytyłam kolejne 10kg co łącznie wyszło 29. Wszystko działo się bardzo szybko w 35 tygodniu. Dostałam skierowanie do szpitala na obserwację. Zgłosiłam się w piątek i przy przyjęciu miałam ciśnienie 140/90. Jednak już następnego dnia bylo coraz wyższe gdzie w niedzielę doszło do 200/120. Lekarze stali przy mnie i pytali czy wszystko w porządku gdzie samopoczucie miałam naprawdę dobre. Rano w poniedziałek postanowili na konsultacji że przewożą do innego szpitala bo być może będzie konieczne cięcie a tam mieli oddział intensywnej terapii dla noworodków. I tak zrobili karetka mnie przewiozła,obserwowali mnie w poniedziałek było ok ale pod wieczór zaczęłam się gorzej czuć a w nocy to już całkowicie duszności drgawki słabość ciemno przed oczami. Jakimś cudem dotrzymałam do rana gdzie później wezwano do mnie lekarza. Zrobiono usg i ktg okazało się ze prawie nie mam już wód płodowych u płodu stwierdzono tachykardię więc wzięto na salę. Ale dostałam prawie 40stopni temp. krew mi sie popsuła była zerowa prawie krzepliwość i czekali w sumie 5 godzin aż się unormuje. Ja niewiele pamiętam leżałam na łóżku a myślami nawet nie wiem gdzie byłam. Na szczęście w porę zareagowali. Syn ważył 2560gram i miał 56 cm. Ale też ponad dwa tygodnie leżał na patologii noworodków miał problem z oddechem dostawał antybiotyki. Ciśnienie unormowało mi się jakoś po 1.5 tygodnia i krew też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gośćEmilkaa. witaj. jak czytam to co piszesz wracają moje koszmary szpitalne ale dziel się z nimi tym co przeżyłaś. Ciesz się synkiem to wielkie szczęście , super że jest zdrowy. Jak byłaś opuchnięta to lekarz wiedział i mówił co co dolega? brałaś jakiś leki? Odnośnie karmienia tu z dziewiczy niewiele z nas pisze także żadna ci nie podpowie. A co do zagrożenia przy następnej ciąży to wydaje mi się że lekarze nie wiedzą wszystkiego , a życie to nie matematyka nie ma takich jasnych dowodów czy się powtarza czy nie. Mania23 jak tam twoje samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PipiLena-- u mnie ok. Ale dzis w nocy brzuch mnie troche bolal. Bylam dzis na badaniach krwi. Robilam sobie tez proby watrobowe zobacze czy ok. Bo w ciazy poprzedniej tez mialam podwyzszone. Poza tym to chyba musze wlasnie wiecej lezec bo teraz tez mialam dwa dni takie ze sporo chodzilam itp i w nocy ten bol mnie złapał. Ale czasem tez mam tak ze dziecko ulozy mi sie tak na jedna strone( bo widac takue wybrzuszenie jak na plecach sie poloze) i wtedy tez mnie tak ciagnie wszystko. A jak tam u Ciebie? Który juz dokladnie tc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania wiem że czasami czuje się ból bo tam mięśnie i więzadła się rozciągają , mam nadzieje że tak się własnie u ciebie dzieje i maleństwo się tam rozpycha. U mnie 11 tc , idę , do lab w pon zrobić test z glukozą mam nadzieję że będzie dobrze i ten cukier to był chwilowy wyskok. Jak się okaże, że nie czeka nie dieta , we wtorek endokrynolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PipiLena--- mam juz wyniki. Próby watrobowe sa idealne. Tsh tez mi podskoczylo z 1,7 na 3,8 ale wiem ze tak moze byc w ciazy i lekami to trzeba regulowac. Wraz z rozwojem ciazy zwieksza sie zapotrzebowanie na hormony tarczycy. Morfologia i plytki i glukoza tez ok. Podwyzszony mam cholesterol bo 240 ale podobno w ciazy moze byc do 260.. Bo zarowno za niski jak i za wysoki moze zwiekszac ryzyko przedwczesnego porodu. Daj znac po swoich badaniach i wizytach. Ja mam w czwartek endo i gina w sobote. Bedzie usg i pomiar szyjki. Mam nadzije ze te bole jej nie skracaja ani nic innego sie nie dzieje. Poza tym jakby nie bylo na macicy mam juz blizne po cc wiec ona tez moze dawac mi sie we znaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PipiLena napisz jak po wizycie u endo itp. jak sie czujesz. m mi wieczorami napina sie brzuch, tydz temu w poniedz bylo ok z szyjka. w sobote mam usg i badanie i mam nadzieje ze dalej ok Mania 23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Najważniejsze ze wyniki z glukozy spadły z 103 na 91 :) także jest dobrze. U endo mam wizytę w piątek byłam na usg tarczycy jest trochę pomniejszona ale zmian nie ma. Dobrze, że cukier spadł . Ciesze się bo minimalnie powiększył mi się brzuszek a tam mieszka moje maleństwo. Mania daj znać jak po twoich wizytach u lekarzy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOW
PipiLena super ze CI cukier spadl! Zycze Wam dziewczyny zeby ten rok byl najszczesliwszym w Waszym zyciu!!Niech spelnia sie marzenia i dzieciaczki urodza terminowo i zdrowiutkie! Generalnie to sttrasznie przezywam te Wasze ciaze ,mimo ze sie przeciez nie znamy :) Piszcie prosze co u Was ! Caly czas trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mania23
Dziewczyny bylam wczoraj u endo. Musze barc wieksze dawki euthyroxu i za miesiac kontrola. Powiedzial endo by nie martwic sie wynikiem bo dziecko ma juz wlasna tarczyce. Jutro ide na usg polowkowe. PipiLena--- kiedy masz badania prenatalne? Co dokladnie bedziesz robic? Test pappa? MOW-- super za nam kibicujesz:) kazde dobre slowa, modlitwa i zwykle kciuki ;) sie przydadza. Ja juz mam calkiem spory brzuszek. Duzo wiekszy niz w 21 tc w ciazy z synkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Jestem po usg polowkowym. Potwierdzilo sie ze bedzie dziewczynka :) ale najwazniejsze ze wszystko jest jak nalezy. Dziecko waży juz 330g i ma wszystko na swoim miejscu. Lekarz badal tez dokladnie przeplywy to na razie sa ok i nie wskazuja na jakies nieprawidlowosci. Na kazdej wizycie bedzieny je sprawdzac. Zwlaszcza tetnice maciczne czy wystepuje zjawisko "notch". Do ok 25tc jest fizjologiczne ale potem juz nie powinno go byc a jesli nadal jest to moze swiadczyc o zwiększonym ryzyku stanu przedrzucawkowego. Mam naprawde ogromna nadzieje ze problemy z cisnieniem mnie tym razem nie dotkna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzal tez szyjke to dluga i zamknieta tzn jak na mnie bo ja mam szyjke i bez ciazy maks 3,5 cm. Mam brac luteine, no spe i magnez na te twardnienia ale prawdopodobnie sa nie grozne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jestem po wizycie u endo mam brać eutyrox zrobić wyniki i co dwa tygodnie jeździć do niej na wizyty. Ogólnie wyniki nie są złe potwierdziła hasimoto ale mówiła , że da się to opanować. Byłam też na badaniach prenatalnych na USG wszystko jest w porządku czekam jeszcze na wyniki z krwi , mają być za kilka dni. Mania Gratuluję, dziewczynki fajnie , ja mam przeczucie że u mnie też będzie dziewczynka ale to tylko takie moje domysły. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PipiLena-- a wspominalas cos wczesniej ze lekarz ma Ci sprawdzac czy dobrze lozysko sie wytwarza itp. Czy mialas cos badane w tym kierunku na tym usg... Przeplywy itp? Bo ja teraz mialam dopiero. Wczesniej tylko przeplyw w zastawce trójdzielnej serca. Na kiedy masz termin tak w ogole. Jakie ogolnie masz cisnienie teraz? Ja ogolnie tak ponizej 120/80.. Czeto 110/70 .Czasem mi sie zdarzy jakies 125/85 ale to rzadko jak np cos robie i od razu siadam i mierze bez chwili odpoczynku.. Ale tez rzadko. Mam nadzieje ze ten acard nas uchroni przed ta okropna chorobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam banie, zwróciłam uwagę lekarzowi który robił USG , żeby to zbadał i powiedział, że jest w porządku. Ja mierzę ciśnienie dwa razy dziennie rano jak wstanę i wieczorem około 21 ale przed badaniem siedzę 15 min. Moje wyniki to mniej więcej 106/71 albo 110/69. Termin mam na 20 lipca mam nadzieję że ten czas jakoś przetrwam w miarę spokojnie . A ty jak się czujesz masz już pomysł na imię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mania23
PipiLena-- ja mam termin na 26 maja :) czuje się w sumie ok, poza tym, że od czasu do czasu twardnieje mi ten brzuch. Ale ogólnie spoko. Jeśli chodzi o imię to synowi pozwoliliśmy wybrać i bedzie Maja. Wiem, że mało oryginalnie bo to imie jest teraz popularne, ale ja ani mąż nie mieliśmy jakiś swoich typów więc zostanie Maja pewnie :) a słuchaj to badanie, które robił Ci lekarz to przepływy?? jakie masz teraz robić badania? mocz i krew czy coś wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak badane były przepływy przez łożysko i chyba macicę ale nie zrozumiałam go dobrze zapamiętałam ze wszystko jest ok. Ja teraz badań nie robię za tydz po tym jak biorę eutyrox to mam zbadać tsh ft3 i ft4. Wizytę u gin mam pod koniec stycznia to pewnie zleci jakieś badania . PipiLena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mania23 a mam pytanie czy lekarz mówił ci coś na temat diety w związku z chorobą tarczycy? PipiLena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PipiLena-- nie stosuję jakiejś specjalnej diety ze względu na tarczyce, a leczę niedoczynność od kilkunastu lat Mania23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc dziewczyny. Mam do was pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mania23
Jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzies wcielo moje pytanie. W pierwszej ciazy mialam zatrucie ciazowe, spuchlam, wysokie cisnienie. Teraz druga ciaza 34/35 tc . Jest lagodniej. Cisnienie jednak znow zaczyna szybowac. Czy tez mialyscie tak, ze nie moglyscie spac calymi nocami ? Ja do tego czuje taki niepokoj, stres chociaz nie mam powodow do zmartwien... Jestem zmeczona:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnio bylam u lekarza, bedac u poloznej powiedzialam, ze chyba cc w ok 37 38 tygodniu, i ze zle sie czuje, jestem zmeczona. Ta mnie tak o/p/i/e/r/d/z/i/e/l/i/l/a zebym taka wygodna nie byla i sobie cesarek wczesniej nie planowala, bo dla dziecka kazdy dzien w brzuchu wazny. Ja to bardzo dobrze wiem i to nie ja sobie planuje tylko mi lekarz. Pierwsza ciaze rozwiazywano mi przy cisnieniu 200/120 potwornej opuchliznie, bialko w moczu ok 1g. Sama gdy zmierzyla cisnienie mialam 170/100 . Teraz wstydze sie cokolwiek powiedziec, bo wydaje mi sie, ze uwazaja, ze dramatyzuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ciezko mi powiedziec..ja w pierwszej ciazy to w sumie dobrze sypialam.. Mimo wysokiego cisnienia w nocy. A jak nie spisz i czujes sie tak zestresowana czy pobudzona to jakie masz wtedy cisnienie? A jak mozesz to napisz do ktorego tc udalo Ci sie donosic pierwsza ciaze? Teraz dostalas jakies leki? Co mowia lekarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 37. Dziecko urodzilo sie za male. Teraz dopegyt 3*1 . nie wiem nie mierzylam w nocy :/ wieczorem mialam 145/90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam sie jak to bedzie u mnie teraz. Wczesniej problemy zaczely się jakos od 28 tc. Cc mialam w 34 tc. Teraz leci 22 tydz i na razie jest ok. Tylko ze kazdy lekarz tez mowi co innego. Jeden ze jak bedzie 150/90-95 to zacznieny sie martwic.. Inny ze juz 135/85 musze byc czujna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj gość wczoraj moim zdaniem to powinnaś przede wszystkim nie kierować się wstydem i albo odważyć się i dopytać lekarza dokładniej co powinnaś zrobić przecież nosisz w sobie dziecko o które masz prawo po takich przejściach w poprzedniej ciąży się martwić!! a jak lekarz cię opier... to zmień lekarza nie można się ich bać ani wstydzić. Ja na twoim miejscu poszukałabym jakiś technik relaksacji bo jeśli jesteś zmęczona to zapewne nie była to jedna noc ani dwie tylko męczy cię to od jakiegoś czasu. Może melisę pij wieczorem przed snem. Mogą ją pić kobiety w ciąży działa uspokajająco. Lekarz miał rację z tym że maluszek powinien być jak najdłużej w brzuchu każdy tydzień jest ważny ale już nie długo 35 tc to już naprawdę nie zostało ci dużo. Poczytaj w internecie o problemach ze snem w ciąży znajdziesz coś. Daj znać co u Ciebie i jak się czujesz i jak sobie radzisz. Życzę ci żebyś się wyspała. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOW
Do gościa ,czy brałaś acard w ciazy? Życzę pomyślnego rozwiązania i radości z maluszka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×