Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Ja jeszcze kombinowałam tak, żeby najpierw pójść do PUP i jak będzie dla mnie praca, to wtedy przyniosę L4, ale to chyba nie ma większego sensu. Poza tym zanim się wybiorę do urzędu, to już brzuszek będzie odrobinkę większy. zafasolkowana: dzięki za info o T-mobile, nie wiedziałam o tym :) Ile czasu czekałaś wtedy w kolejce? Chcesz znaleźć teraz pracę na infolinii, myślisz, że pracodawcy będą chętni do zatrudniania ciężarnych? Jeszcze raz dzięki za wszystkie info :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze kombinowałam tak, żeby najpierw pójść do PUP i jak będzie dla mnie praca, to wtedy przyniosę L4, ale to chyba nie ma większego sensu. Poza tym zanim się wybiorę do urzędu, to już brzuszek będzie odrobinkę większy. zafasolkowana: dzięki za info o T-mobile, nie wiedziałam o tym :) Ile czasu czekałaś wtedy w kolejce? Chcesz znaleźć teraz pracę na infolinii, myślisz, że pracodawcy będą chętni do zatrudniania ciężarnych? Jeszcze raz dzięki za wszystkie info :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze kombinowałam tak, żeby najpierw pójść do PUP i jak będzie dla mnie praca, to wtedy przyniosę L4, ale to chyba nie ma większego sensu. Poza tym zanim się wybiorę do urzędu, to już brzuszek będzie odrobinkę większy. zafasolkowana: dzięki za info o T-mobile, nie wiedziałam o tym :) Ile czasu czekałaś wtedy w kolejce? Chcesz znaleźć teraz pracę na infolinii, myślisz, że pracodawcy będą chętni do zatrudniania ciężarnych? Jeszcze raz dzięki za wszystkie info :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze kombinowałam tak, żeby najpierw pójść do PUP i jak będzie dla mnie praca, to wtedy przyniosę L4, ale to chyba nie ma większego sensu. Poza tym zanim się wybiorę do urzędu, to już brzuszek będzie odrobinkę większy. zafasolkowana: dzięki za info o T-mobile, nie wiedziałam o tym :) Ile czasu czekałaś wtedy w kolejce? Chcesz znaleźć teraz pracę na infolinii, myślisz, że pracodawcy będą chętni do zatrudniania ciężarnych? Jeszcze raz dzięki za wszystkie info :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze kombinowałam tak, żeby najpierw pójść do PUP i jak będzie dla mnie praca, to wtedy przyniosę L4, ale to chyba nie ma większego sensu. Poza tym zanim się wybiorę do urzędu, to już brzuszek będzie odrobinkę większy. zafasolkowana: dzięki za info o T-mobile, nie wiedziałam o tym :) Ile czasu czekałaś wtedy w kolejce? Chcesz znaleźć teraz pracę na infolinii, myślisz, że pracodawcy będą chętni do zatrudniania ciężarnych? Jeszcze raz dzięki za wszystkie info :) :) monia: przez parę pierwszych tygodni miałam duże problemy z koncentracją i co chwilę zasypiałam. Teraz już jest lepiej, ale spanie pozostało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szoszonowa :Jeśli ciąża przebiega prawidłowo - do dziesiątego tygodnia nie przewiduje się żadnych innych wizyt. Dla niektórych może to być zaskakujące, bo w Polsce podchodzi się do tego inaczej. W UK ciąża jest traktowana bardziej „naturalnie, co nie każdemu może odpowiadać. Jeśli natomiast pojawią się jakieś komplikacje to koniecznie udaj się do lekarza pierwszego kontaktu lub Early Pregnancy Unit. W przypadku prawidłowego przebiegu ciąży, będzie ona prowadzona przez położną, a nie lekarza ginekologa, jak w Polsce. Podczas pierwszej ciąży zaplanowanych jest dziesięć spotkań z położną (Antenatal Appointments); pierwsza wizyta odbywa się w 10 tyg., a następne w: 16 tyg., 25 tyg., 28 tyg., 31 tyg., 34 tyg., 36 tyg., 38 tyg., 40 tyg., oraz 41 tyg. (jeśli do tego czasu nie urodziłaś). Jeśli jest już to kolejna ciąża, a wcześniejsze przebiegały prawidłowo, takich wizyt zaplanowanych jest tylko siedem: pierwsza w 10 tyg., a potem w 16 tyg., 28 tyg., 34 tyg., 36 tyg., 38 tyg., oraz 41 tyg. (jeśli jeszcze nie urodziłaś). Jeśli chciałabyś mieć częstsze wizyty, koniecznie porozmawiaj o tym ze swoją położną. W trakcie spotkań z położną nie będą przeprowadzone badania wewnątrzmaciczne. Podczas pierwszego spotkania, tzw. booking appointment, które odbywa się w 10 tyg. położna przeprowadzi z tobą wywiad, zbada ci ciśnienie krwi, mocz oraz przeprowadzi pierwsze badanie krwi. Ponadto otrzymasz Maternity Notes Od 16 tyg. Położna będzie mogła zbadać bicia serduszka twojego dziecka, używając specjalnego stetoskopu. Od 24 tyg. Położna będzie mierzyć twój brzuszek taśmą mierniczą. Wielkość brzuszka powinna być mniej więcej ta sama, co twój obecny tydzień ciąży.Tym sposobem odczyta, jak rozwija się dziecko. Jeśli będzie miała jakieś wątpliwości skieruje cię na badanie USG. W 36 tyg. Położna sprawdzi położenie dziecka, sprawdzi to dotykając twój brzuszek. Podczas każdej wizyty położna odpowie na wszystkie nurtujące cię pytania, sprawdzi twoje ciśnienie oraz zbada ci mocz. W razie jakichkolwiek komplikacji, położna skieruje cię na wizytę z lekarzem ginekologiem. To ona również będzie dawać ci skierowania na odpowiednie badania. Przebieg wszystkich wizyt zostanie zapisany w tzw. Maternity Notes. W zależności od tego gdzie mieszkasz i jaki szpital wybierzesz, spotkania z położną będą odbywać się będą albo w gabinecie twojej przychodni lekarskiej, lub w szpitalu, w specjalnie do tego przeznaczonych oddziałach. Czasami, położne organizują wizyty domowe. Podczas przebiegu całej ciąży (jeśli przebiega ona prawidłowo), zaplanowane są dwa badania USG: - Pierwsze badanie odbywa się między 12 a 14 tygodniem ciąży. Składa się on z dwóch części, tzw. Dating Scan, podczas którego zostanie potwierdzona data narodzin twojego dziecka oraz to czy płód jest pojedynczy czy bliźniaczy. Jeśli będziesz chciała, możesz poddać się drugiej części badania, tzw. Combined Screening (jest to badanie USG zwane Nuchal Translucency (NT) Scan, przed którym zostanie ci zbadana krew), jest to badanie sprawdzające czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz wyklucza u dziecka obecność zespołu Downa. - Kolejne badanie USG tzw. Anomaly Scan odbywa się w 20 tygodniu ciąży. Podczas tego badania będziesz mogła zobaczyć swojego maluszka bardzo wyraźnie, wtedy też możesz dowiedzieć się jaka jest płeć dziecka. Podczas tego badania, zostanie potwierdzona data narodzin dziecka i jeśli będziesz chciała zostaną przeprowadzone badania na szereg nieprawidłowości w rozwoju twojego dziecka. - W niektórych przypadkach zaleca się trzecie badanie USG, twn. Growth Scan. Jest to badanie przeprowadzanie miedzy 28 a 40 tygodniem ciąży. Badanie to zalecane jest wtedy kiedy spodziewasz się bliźniaków, jeśli miałaś już wcześniej jakieś komplikacje, lub jest to twoja kolejna ciąża i wcześniej urodziłaś małe dziecko. Jeśli badanie wykaże jakiekolwiek nieprawidłowości zostaniesz skierowania w ciągu 24 godzin do lekarza specjalisty, gdzie zostanie przeprowadzonych szereg badań szczegółowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze kombinowałam tak, żeby najpierw pójść do PUP i jak będzie dla mnie praca, to wtedy przyniosę L4, ale to chyba nie ma większego sensu. Poza tym zanim się wybiorę do urzędu, to już brzuszek będzie odrobinkę większy. zafasolkowana: dzięki za info o T-mobile, nie wiedziałam o tym :) Ile czasu czekałaś wtedy w kolejce? Chcesz znaleźć teraz pracę na infolinii, myślisz, że pracodawcy będą chętni do zatrudniania ciężarnych? Jeszcze raz dzięki za wszystkie info :) :) moniaa: przez pierwsze parę tygodni byłam totalnie rozkojarzona i spałam w każdej możliwej sytuacji ;) Teraz jest już lepiej, ale dalej dużo śpię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za wszelkie porady :) Hmmm... skoro pierwsza wizyta u położnej jest ok 10 tygodnia ciąży to muszę jak najszybciej zorganizować ją i zrobić USG ze względu na ten torbiel... Lekarz w PL poinstruował mnie aby odbyło się za 4 tyg... Przerażona jestem tym wszystkim szczerze mówiąc.. A piersi mnie tak bolą i swędzą sutki,że mam ochotę je uciąć :D :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny przepraszam za ten uporczywie wklejany post, ale mi kafeteria też coś świrowała. Teraz nie mogę zgłosić postów do usunięcia, nie wiem o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monitka1985
Cześć dziewczynki :) Ja już po badaniach prenatalnych i jest wszystko dobrze! :) Dzidziuś zdrowy, wszystkie badania czyli głowa, mózg, twarz, kręgosłup, klatka piersiowa, serce, jama brzuszna, kończyny- wszystko obraz prawidłowy :) Słoneczko ma już 5,19cm i to jest 12tydz3dz. i wiecie co.. obliczył jakos że termin porodu na 28 kwietnia :) ale nie opuszczę Was oczywiście :) poza tym to tylko przypuszczenia. No a co do łożyska to dalej mam je mieć pod obserwacją bo na dzień dzisiejszy nadal jest nisko schodzące :( mam leżeć to może pójdzie do góry. Czytałam ze właściwie to w tym czasie właśnie ono idzie do góry i umiejscawia się w dobrym miejscu. Leże chociaż będe robić jakieś szybkie obiadki bo mąż z pracy przychodzi po 16 i padła bym z głodu do tej pory. Poza tym za każde wstawanie mam wyrzuty sumienia no ale nie mam niańki która by skakała nade mną. Dostałam płytkę z badania i bede sie chwalic rodzince choć dzidzius spał i wile tam nie widać, jakość obrazu też nie była rewelacyjna. Co do płci to fakt, nie ma szans zobaczyc na tym etapie a nawet jeśli lekarz mówi ze coś odstaje to wcale to nie musi być fiforek tylko dziewczynki w tym czasie mają bardzo rozwinięte wargi sromowe które wystają na zewnątrz i zdarzają się pomyłki z tego względu dlatego nawet lepiej nie pytać tylko uzbroić sie w cierpliwość :) Właściwie to te badanie nie wiem czemu jest takie drogie, bo to tylko takie mierzenie różnych części ciała, może tylko dłużej trwa. Myślałam że tam będą robić cuda niewidy :) rano juz oglądałam płytkę, żeby popatrzeć jeszcze raz na moje maleństwo i coraz bardziej zaczynam wierzyć że to naprawde się dzieje, że będe mamą :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, nie macie obowiązku mówić o ciąży i nikt nie ma prawa Was o to pytać ani rozliczać z tego, kiedy powiedziałyście o ciąży. Ja na Waszym miejscu bym spróbowała z poszukaniem pracy. Jak nie wyjdzie - nic nie tracicie. Nie jest przecież powiedziane, że jak w poniedziałek zaczniecie pracę to od wtorku pójdziecie już na zwolnienie. Ja właśnie wróciłam z ZUSu. Miałam umowę, której mi nie przedłużyli i jestem na zwolnieniu. Moja cudowna firma nie wysłała do ZUSu mojego zwolnienia:/ Teraz będę miała chorobowy z ZUSu, ale nie będę miała macierzyńskiego. Myślę, że jak już będzie po połowie ciąży i wszystko będzie ok to ruszę z własną działalnością. Lubię nasz kraj, ale pod względem pracy w tym tuskolandzie nie da się żyć moje uszka były kupowane, nie chciało mi się lepić:) a co do depilacji - u mnie jest odwrotnie, nogi zawsze musiałam golić codziennie, teraz co drugi dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katranka też masz Clexane czy jakieś inne zastrzyki?? I jak długo je bierzesz? Bo ja już biorę od starań, czyli wczoraj 50-ty sobie wstrzyknęłam. A tego kwasu foliowego ile bierzesz? bo przecież witaminy i tak go już zawierają ;) Szyszka85 aż Ci zazdroszczę - ja piję na siłę! Szoszonowa witamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Normalnie nie nadążam za wami :) piszecie i piszecie:) coś tam było wyżej na temat ciemnego moczu o intensywnym zapachu - ja za taki dostałam ostatnio upomnienie u ginekologa ze za mało pije i ze to bardzo niedobrze ... teraz staram sie troszkę wiecej . Po moim wczorajszym koszmarnym samopoczuciu ani śladu dzisiaj wspaniale sie czuje i jeszcze ta piekna pogoda :) Tez mam jutro badania prenatalne ale nie usg tylko jakieś z krwi ... znów mnie pokluja ale dziś nawet to nie zepsuje mi humorku :) miłego popołudnia dziewczynki:) !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny musiałam dodać sobie jeden rok ... Jednak zle ze mną :( wczoraj w pracy zaczernilam sie tak ładnie i po prostu zapomniałam hasło ... sama nie mogę w to uwierzyć :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szoszonowa u mnie to bylo tak: Kiedy test wyszedl pozytywny zapisalam sie do GP ktory zglosil moja ciaze do szpitala pod kotry podlega moja miejscowosc i mialam czekac na list od midwife z data spotkania. W miedzy czasie mialam problemy bo zaczelam plamic i krwawic wiec pojechalam do szpitala gdzie zapisali mi na scan. Scan mialam w 6 tyg ciazy gdzie sie okazalo ze sa blizniaki 2 tyg pozniej kolejny scan ale dzidzia juz jedna w 8 tc tez mialam wizyte z polozna gdzie zrobila wywiad i pobrala krew. W poniedzialek mam kolejny scan tylko sie zastanawiam czy to bedzie to usg genetyczne(??) a 2.11 mam kolejna wizyte z midwife i z OB czyli cos jak ginekolog/poloznik. Tak jak kinguszka ci napisala jesli nie ma jakis problemow to pierwszy scan jest ok 12 tc ale zglosc swoj problem to gp lub poloznej i naciskaj na nich ze musisz miec scislejsza kontrole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monitka: Ja mam jutro te badania :D Super, że Twoje Maleństwo zdrowe, dostałaś płytę z nagraniem zwyczajnego usg, zdjęcia czy robiłas 3d/4d? Niespodzianka: też mam jutro badania z krwi, ale łączę je razem z usg, a potem czekam parę dni na wyniki i dodatkowo szacują prawdopodobieństwa chorób genetycznych kamelia: nie masz szans żeby dostarczyć jeszcze zwolnienie z firmy...? Jutro będzie wiadomo, czy krwiak nadal jest, czy go nie ma. Jeśli jest, to dostanę L4 i będę dalej myśleć co z PUPem. agrataka: najgorsze jest to, że muszę pić nawet przy porannych pobudkach, a budzę się ok.4 i przed 7 na siku, usta mam jak wiórki w nocy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylam dzis i moje lekarza i jutro moge wracac do pracy, kolejna wizyta 8 listopada, czyli na czatku 13stego tygodnia. Tak sie zastanawiam czy to moje dziecko nie jest za male. W 8t6d mialo 2 cm, nie powinno byc wieksze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monitka1985
Dzięki dziewczynki!:) Serduszka słucham co wizytę i teraz też było i nawet mam to na płytce :) a płytkę mam z normalnego USG i taka sobie ta jakość a dodatkowo dzidziuś spał wiec wile nie widać i chyba ssał palucha :) szyszka powodzenia jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do dziewczyn w uk. czy na pierwszym spotkaniu z midwife mialyscie robiony scan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith, moje miało w 9tym 1,95 cm :) monitka, dzięki :) Przypomnę lekarzowi jutro żeby też włączył serduszko :) Za pierwszym razem (w 9tym tc) biło 170 uderzeń/min :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith nie martw sie jest dobrze:) izi nie wiem jak w innych rejonach ale ja scany mam w szpitalu a wizyty z midwife w przychodni ale chyba wszedzie scany robia w szpitalu i moja midwife nie robi scanow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny:) Dołączam do was oczywiście jeśli można:) Ostatnią @ miałam 17.08. Ciąży nie planowaliśmy. U gin byłam 8.10. zrobił mi usg i oczom ukazała się mała fasolka, 9,5 mm:) Jutro będzie to już 9 tc. Jak na razie czuję się dobrze, w sumie miałam kilka dni mdłości ale teraz jest ok. Czasami troszkę pobolewa mnie podbrzusze, ale to raczej normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich ;) Późno się odzywam bo w tym tygodniu mam popołudniową zmianę :/ Nikola2008 mieszkam niedaleko Manchsteru ;] Ja jak już wiedziałam o ciąży (test i usg dopochwowe w PL) zgłosiłam si,ę do GP ale bardzo pobieżnie mnie 'załatwiła' i dała numer do 'centrum midwife' w moim mieście... Jutro zamierzam zadzwonić i umówić się na pierwsze spotkanie ... Nie wiem czy nie iść w między czasie do GP znów i powiedzieć o problemie z torbielem i poprosić o skierowanie na scan bo z tego co wiem pierwsza wizyta z midwife jest ok.10 tc a jutrzejsza 'rozmowa' będzie z automatyczną sekretarka i polega na podaniu nazwiska i adresu do wysłania mi daty spotkania :/Więc o problemach nie poinformuję... Wszystko zakręcone :) Dziewczyny jak się czujecie? Jesli chodzi o fizyczne aspekty to ja siusiam jak szalona w nocy, piersi mnie bolą a sutki swędzą, mam apetyt na słodkie a wcześniej słodycze mogły dla mnie nie istnieć i jestem poddenerwowana ...acha i wszystko mi śmierdzi :/ Odrzuciło mnie też od papryki (?) i kawy ... A jeśli chodzi o psychikę to ... mam do siebie wyrzuty,że nie szaleję z radości i jakoś tak niedowierzam wciąż,że będę mamą... Poza tym jakieś 2 mies.temu podpisałam kontrakt w pracy wstępny na pół roku i nie wiem jak Oni teraz rozpatrzą moją sprawę... Musimy zmienić dom... mnóstwo rzeczy musimy... gdzie miejsce na radość?:] A może przyjdzie z czasem... Oby:] Całuję Was i uciekam spać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×